Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Модератор: Moderators

Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Мнениеот gbelchev » 16 Сеп 2014, 00:49

Здравейте миньори и привърженици на БТЦ. Позамислих се за бъдещето на БТЦ и търся отговори на доста въпроси. Реших да ги споделя с Вас и да видя дали някой няма да даде светлина в тунела :)
Зачудих се какво би било бъдещето на БТЦ?
1.С всеки изминал ден трудноста се вдига главоломно
Изображение
2.Цената не се покачва. Цената продължава да се влияе ужасно много дори и само от слухове. Забелязал съм, че дори най-малкото обмислящо се решение (в отрицателна насока) представено в пресата относно бъдещето на БТЦ сваля цената
3.С всеки изминал ден производителите на хардуер се мъчат да изкарат по мощно устройсто за добив
4.Все повече и повече енергия започва да се харчи за добив на БТЦ - което не е екологично (един голям минус за бъдещето)
5.Излезна HDD mining - който според мен е в зародиш но може да се окаже в бъдеще по ефективен от БТЦ копаенето
6. Четох тема която не мога да намеря (ще поровя за да покажа), че Microsoft обмисля вариант за съдаване на виртуална валута която ще бъде на основата на POC (Proof of capacity - HDD mining). Ако това се случи дали това в бъдеще няма да измести БТЦ, като идеята на Microsot се обосновава че няма да се харчи толкова много ток за добиването на БТЦ и ще изполват HDD за нещо полезно.
7.Какво забелязвам - малките миньори започват да излизат от играта поради това че всеки закупен хардуер до няколко месеца губи стойността си и своята производителност. В следствие на това се стига до централизиране откъде се губи смисъла на БТЦ.
8.Какво ще се случи когато ако миньорите не получават достатъчно пари за тяхната работа? Ако Минорите пресметнат че печалбата не е достатъчна и се откажат няма ли БТЦ да изчезне?
9.Най интересния ми въпрос е бил винаги, какво ще стане ако цената на БТЦ не се качи и се окаже че не е икономически изгодно да се добива БТЦ. Или още по интересния въпрос е какво ще се случи когато се изкопаят всички коини (макар че няма да сме живи до тогава -> 2110-2140г.) Теоритично да приемем че сме изкопали всички койни. Кой ще поддържа мрежата? Няма да има печалба за машините които ще поддържат системата
10. http://www.coindesk.com/bitcoin-mining- ... oores-law/ - След като прочетох тази тема много се замислих върху бъдещето на БТЦ
11. Извода ми е бил винаги един и същ -> ако цената на БТЦ не се вдигне в един момент тази виртуална валута ще загине
gbelchev
 
Мнения: 92
Регистриран на: 17 Фев 2014, 14:47

Re: Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Мнениеот 2GOOD » 16 Сеп 2014, 01:34

Нека първи да отговоря :dance:

(запазвам си правото :P )
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Мнениеот marincho » 16 Сеп 2014, 02:06

:think: Интересно, дори факса няма капацитет да сътвори такава щуротия...
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Мнениеот greo » 16 Сеп 2014, 05:10

няя страшно, братчед :x важното е да се харчи...ако не е бтц ше е друго ;)
:roll: за еко-то си прав, тряя поече да садим и сеем :pray:

скоро сичко ше е безплатно :shifty:
напр. транспорт ?! кво ше кайш :mrgreen:
:shhh:
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Мнениеот steffo » 16 Сеп 2014, 08:58

===
Последна промяна steffo на 23 Мар 2021, 09:30, променена общо 1 път
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

Re: Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Мнениеот upuHka » 16 Сеп 2014, 09:44

айде дай боже 95% от асиците да спрат, да падне малко трудността и да издухаме пепела от вентилаторите на видеокартите :)
нищо не е вечно..
Аватар
upuHka
Spammer
 
Мнения: 182
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:28

Re: Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Мнениеот LT530 » 16 Сеп 2014, 11:06

gbelchev написа:Зачудих се какво би било бъдещето на БТЦ?


Да видим. Ще се опитам по точки.

1. И какво като се вдига? Това е заложено в самия протокол и всеки който не го осъзнае е обречен. А то е простичко - 144 блока на ден.
2. И какво като не се вдига? Гледната ти точка е от позицията на... не гледаш на BTC като валута, а като на СТОКА с която да трупаш печалба. За мен няма особенно значение дали цената се вдига, след като мога и плащам за услуги и стоки с коини,
3. Това е нож с две остриета. Парчето е едно и кой колко ще успее да отреже от него зависи единственно и само от НЕГО. Производителите гледат да спечелят максимално от това преразпределение.
4. Използването на енергия от възобновяеми източници е бъдеще.
5. В сегашния си вид, не. Има леко предимство но е твърде рано да му мисля.
6. Всяка централизация е предпоставка за манипулация. Само толкова :)
7. Да за малките, не за централизацията. До момента в който сингъл или соло не достигне критичните 49%. Което с текущите мощности е малко нереално в обозримото бъдеще.
8. Това не го разбрах. Всяко устройство има заложен капацитет. Ако говориш за хартиени зелени финикийски знаци, прочети пак какво написах по т.2
9. Нищо няма да се случи. В момента цената определя броя включени устройства. Ако бъдат спрени такива и ключовото 144 не може да бъде достигнато следва спад в трудноста докато се достигне. Простичкото правило от т.1 Същото е и когато няма награда за блока - това което ще получат миньорите ще е таксата за превода.
10. А защо си мислиш, че бъдещето зависи от това дали ще се пускат по-мощни устройства? Да му мислят ASIC разработчиците...
11. А какво те кара да си мислиш така? :D И стига сте вързвали съществуването на мрежата с цената с която се търгува.

steffo написа:Днешната ситуация е резултат на бума в края на миналата година. БТЦ ще се наложи, когато има стабилен курс.


Бум? На кое...? :lol:

upuHka написа:айде дай боже 95% от асиците да спрат, да падне малко трудността и да издухаме пепела от вентилаторите на видеокартите :)


Това не си го пожелавай. Ако се случи, не ми се иска да си представя какво ще последва. А то никак няма да е приятно за всеки който държи дори и един койн. :(
Последна промяна LT530 на 16 Сеп 2014, 11:23, променена общо 1 път
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Мнениеот fernando_bg » 16 Сеп 2014, 11:19

1. Трудността се вдига главоломно - ДА, но според 10 в частност закона на Мур (а и повечето закони в природата), нищо не е вечно. Покачването ще започне да забавя своя ход, дължащо се на изчерпване на технологията. Ще бъде нужно нова технология на производство, нова концепция за да се подхрани отново този растеж. Дали ще стане, няма как да знаем. По-вероятно да.
2. Цената се покачва и пада. Това е пазара. Цената търси своето равновесие между търсенето и предлагането. Около 20 % от времето пазара е в равновесие, в останалите 80% той е или над или под справедливата цена КЪМ даден момент. Нещата са въпрос и на възприятие, за мен като човек, който e от скоро в тази сфера, цена от 700 лв. ми се струва много към този момент.
7. Малките миньори и централизацията. Винаги когато става въпрос за "пари" нещата се израждат от първоначалната идея. Децентрализирана валута? Рано или късно парите започват да се съсредоточават във все по-малко ръце (гравитация може би), и това е така защото хората изначало не са равни - едни са по-умни, други по-бързи, трети по-съобразителни и т.н. Винаги има първи, втори и ...предпоследни :) Така е и с този проект. Централизацията няма да го убие, ако хората приемат доброволно или им се наложи да използват този начин за разплащане.
8. Когато сметнеш, че не получаваш достатъчно, се отказваш и напускаш. Трудността започва плавно да пада трудността с броя на отказалите се мощности и така докато отново не бъде доходоносно. Природата търси равновесие.
11. Ако цената не се вдигне - може да остане същата или пък да падне малко. Това пак ли ще убие виртуалната валута?
Мисля че много ако-та станаха, а какво точно ще стане бъдещето ще покаже. Колкото по-реално виждаме нещата толкова по-добре, дори и това драстично да се различава от картинката каквато ИСКАМЕ да бъде. Аз искам да стана богат за една нощ, дали биткойн ще ме направи богат - НЕ. Той ще ме направи по-подготвен за бъдещето, защото виртуалните валути са бъдещето.
Това е моето мнение по-въпроса(ите).
Аватар
fernando_bg
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:54

Re: Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Мнениеот gbelchev » 16 Сеп 2014, 11:49

http://news.thewindowsclub.com/microsof ... oin-68526/
Ето я и темата относно Microsoft - тема която също ме накара да се замисля дали в бъдеще няма да измести БТЦ. Най-вече си го мислих от гледна точка че Микрософт се е доказал на света и повечето хора ще си кажат "А щом Microsoft правят това значи е сигурно". Може и да греша, просто разсъждавам на глас :)
Естествено и аз никога Не съм смятал, че от Биткойн ще забогатея. Както каа колегата
Fernando_bg - Той ще ме направи по-подготвен за бъдещето

А относно въпросите ми - исках да видя мнението и на Вас :)
gbelchev
 
Мнения: 92
Регистриран на: 17 Фев 2014, 14:47

Re: Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Мнениеот steffo » 16 Сеп 2014, 12:06

LT530 написа:...

steffo написа:Днешната ситуация е резултат на бума в края на миналата година. БТЦ ще се наложи, когато има стабилен курс.


Бум? На кое...? :lol:(


Трудно ми е да повярвам, че не разбра мисълта ми.
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], Hristo, ionicle