До колко надежден е портфейла в Blockchain?

Модератор: Moderators

До колко надежден е портфейла в Blockchain?

Мнениеот Bathory » 15 Авг 2014, 11:45

Здравейте,използвах вчерашния нисък курс и инвестирах малко левчета в биткойни,обаче се замислих до колко е надеждно да ги държа в Blockchain-а. До сега ми беше удобен,ама имаше малко стотинки.Някой може ли да обясни как точно функционира,частният ключ къде го пазят и ако бъдат хакнати как това,че имам хартиен бекъп би ми помогнало?
Bathory
 
Мнения: 55
Регистриран на: 25 Мар 2014, 18:03

Re: До колко надежден е портфейла в Blockchain?

Мнениеот peshan » 15 Авг 2014, 11:55

Ако хакнат blockchain.info, като щракнат на "Импорт / Експорт" и после export-unencrypted , частните ключове се появяват и след 5-6 секунди хакера ти е отнесъл монетите
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Re: До колко надежден е портфейла в Blockchain?

Мнениеот flavius » 15 Авг 2014, 12:17

peshan написа:Ако хакнат blockchain.info, като щракнат на "Импорт / Експорт" и после export-unencrypted , частните ключове се появяват и след 5-6 секунди хакера ти е отнесъл монетите

не е вярно това, мислете преди да пишете.... wallet-a се криптира при клиента, не на сървърите на blockchain

https://blockchain.info/wallet/features
flavius
 
Мнения: 65
Регистриран на: 10 Окт 2013, 12:27

Re: До колко надежден е портфейла в Blockchain?

Мнениеот peshan » 15 Авг 2014, 16:41

Възможно е да греша, разбира се ! Но сега възниква такъв въпрос - ако си вляза в акаунта от друго PC (както и направих от таблета си) там също се появява цялата информация - адреси и частни ключове - наистина wallet-a пристига на устройството, от където съм логнат и ако да речем хакера е дръпнал базата с клиентските данни (идентификатори и пароли), какво ще му попречи да ми влезе в акаунта в blockchain.info ( АКО не използвам 2-factor Authentication чрез SMS), да копира частните ми ключове и да си ги импортне в локалното портмоне или примерно в coinbase.com и после да си ги прати на някакъв друг негов адрес и да си ги изхарчи ? Или пък просто да изпрати коините от акаунта ми където си иска ? Въпросът ми е - криптирани ли са потребителските данни за вход, така, че да няма начин хакер да ги прочете?
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Re: До колко надежден е портфейла в Blockchain?

Мнениеот BeSeN » 15 Авг 2014, 16:50

Колега е прав. Всичко в blockchain е толкова криптирано че дори и те нямат достъп до самия wallet на потребителя. Ако хакер индивидуално ти хакне компютъра и ти вземе паролата тогава е възможно да ти открадне частния ключ. Но ако хакне blockchain няма да види абсолютно нищо защото всички данни са много криптирани с salt и какви ли още не чудесии. Потърси в youtube има много информация отностно walleta и за мен е доста по надежден от локален компютър който се използва за ежедневни нужди. Ако искаш максимална защита ето един пример:
Хартиен wallet ( основен такъв който го няма никаде импортнат и т.н.) + правене на транзакции само офлайн. Има инструменти включително и blockchain който просто изпращат транзакция описана от теб която си направил офлайн без да имаш акаунт при тях те просто я излъчват в мрежата.

Поздрави!
BeSeN
 
Мнения: 28
Регистриран на: 17 Мар 2014, 22:25

Re: До колко надежден е портфейла в Blockchain?

Мнениеот flavius » 15 Авг 2014, 19:35

Ползвайте blockchain.info + 2FA и не се притеснявайте. Ако все пак ще съхранявате големи количества, което за всеки е различно, но за мен примерно над 10BTC то трябва да си направите система от хартиени портфейли с копия на различни места, което става неудобно и сложно за обновяване.
flavius
 
Мнения: 65
Регистриран на: 10 Окт 2013, 12:27

Re: До колко надежден е портфейла в Blockchain?

Мнениеот jkminkov » 15 Авг 2014, 20:56

ако сайта хване гората в кой стълб ще си удряте главите?
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: До колко надежден е портфейла в Blockchain?

Мнениеот LT530 » 15 Авг 2014, 21:36

jkminkov написа:ако сайта хване гората в кой стълб ще си удряте главите?


и да я хване, имам копие на ключа. :D
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: До колко надежден е портфейла в Blockchain?

Мнениеот flavius » 15 Авг 2014, 21:45

jkminkov написа:ако сайта хване гората в кой стълб ще си удряте главите?


в този https://blog.blockchain.com/2014/06/12/ ... in-wallet/

може без проблем да се възстанови уолета в кой да е друг клиент.
flavius
 
Мнения: 65
Регистриран на: 10 Окт 2013, 12:27

Re: До колко надежден е портфейла в Blockchain?

Мнениеот Bathory » 16 Авг 2014, 11:42

Въпроса ми беше по-скоро за това дали като цяло сайта е надежден(както се изрази колегата,ако хване гората или се случи нещо като с Гокс-а).То е ясна опасността от компроментирането на акаунта.Не разбирам като имам частния ключ на бекъп какво ще попречи на този дето разбие Blockchain-а да го използва преди мен.
Последна промяна Bathory на 17 Авг 2014, 08:01, променена общо 1 път
Bathory
 
Мнения: 55
Регистриран на: 25 Мар 2014, 18:03

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Spenchoni, UserX1XO

cron