Как се възтановява Android Bitcoin Wallet?

Модератор: Moderators

Как се възтановява Android Bitcoin Wallet?

Мнениеот nant82 » 10 Авг 2014, 11:45

Здравейте,

някой може ли да помогне с възтановяването на Bitcoin Wallet на Andreas Schildbach https://play.google.com/store/apps/details?id=de.schildbach.wallet&hl=bg. Проблема е, че се наложи да ресетна телефона с фабрични настройки защото трябваше да влезе в сервиз. Има генериран бекъп. Инсталирах приложението на друг телефон и смятах, че като му дам restore from...някъдеси и ще ми възтанови портфейла, но нещата не са така - при инсталирането на приложението се създава нов портфейл и не дава като опция да избереш бекъп-а на друг.

Има ли вариант да си върна малкото парички от бекъпа или пия студена водица?

Не мога и да си сменя портфейла в басейна защото ми иска OTP - one-time password as provided by your two-factor authentication software, какъвто не мога да генерирам защото го няма портфейла :(

Ще се радвам някой да даде съвет какво да правя :think:
nant82
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2014, 11:57

Re: Как се възтановява Android Bitcoin Wallet?

Мнениеот 2GOOD » 10 Авг 2014, 19:49

Ами най-вероятно в бакъп файла има частния ключ на адреса, след като имаш бакъп всичко ще се оправи.
Моят съвет е да изкараш от бакъп-а ключа и да го импортнеш в blockchain.info портфейл, който след това да си ползваш и на телефона - разбира се сериозна парола и двоен фактор.

Също когато генерираш двоен фактор не е лошо да си направиш един принт на QR-кода за да го имаш като бакъп за подобни случаи.

Ако не можеш да се справиш и ми имаш доверие пиши ми на ЛС да опитам аз да ти изтегля ключа.

Успех
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как се възтановява Android Bitcoin Wallet?

Мнениеот nant82 » 11 Авг 2014, 17:44

Ок мисля че схванах идеята, но незнам как да извадя частния ключ.

А за QR-кода се сетих в последствие, че трябваше да го запазя, но тогава незнаех.

Имаш ЛС
nant82
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2014, 11:57

Как се възтановява Android Bitcoin Wallet

Мнениеот Michaelmask » 12 Дек 2014, 04:15

poiuytrewq написа:НО .. мога и преди да го компилирам да го пипна малко ... и няма как да се провери дали отворения код е компилиран ???
Michaelmask
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Дек 2014, 01:08

Re: Как се възтановява Android Bitcoin Wallet

Мнениеот ggeorgiev » 12 Дек 2014, 05:19

Michaelmask написа:poiuytrewq написа:НО .. мога и преди да го компилирам да го пипна малко ... и няма как да се провери дали отворения код е компилиран ???

Мислиш ли, че човекът който на добра воля ни е събрал тук, и има достатъчно висока репутация, ще се занимава с това ? Или не можеш да схванеш идеята, някой да помогне на друг при това безвъзмездно, че и да му отдели от свободното си време за да си възстанови човека "мижавите стотинки" , и всичко това на добра воля ?
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански


Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Sando_83, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin