ПРЕДЛОЖЕНИЕ

Модератор: Moderators

ПРЕДЛОЖЕНИЕ

Мнениеот milbor2 » 24 Апр 2014, 09:39

Здравеите, аз съм нов копач отскоро със скромен хардуер /2-3 месеца/ и засега го правя най вече за запознаване , за спорта и за набиране на необходимата информация за бъдещо по сериозно копаене.
Доста съм изчел по форумите за различан информация , за различни проблеми по:
- какъв хардуере най добър
- каква валута
- какъв софтуер да се ползва
- какви настройки да ползваме за най добър резултат /МНОГО ВАЖНО /
и тн и тн.
Имам предложение към админа на този сайт да отвори нова секция с име
ПРИМЕРНИ СКРИПТОВЕ
В него да се публикува следната информация:
- операционна система и видеокарта/и /това поне са по важните показатели/
- тип валута за копаене / може някой да каже че не иска да сподели неговата "ПЕЧЕЛИВША" валута която копа/
- тип майнер-копач / софтуер/ и версия
- скрип или конфиг файл с които коаете дадената валута
- настройки на видеото като честоти, напрежение и тн /ако не са видни от бат фаила или конф.файла/
- басеина в които копаете / ако не е тайна - пожелание/
- друга полезна информация по осмотрение

Много пъти ми се е налагало да търся примерен скрипт за дадена валута и като не успявам и се отказвам.просто като не иска да тръгна , по добре да си копая това което върви най сигурно.

Ако нещата се получат , ще се радвам, ако ли не-здраве да е.

С пожелания за доходно копане и безпроблемен хардуер.

P.S.Моля без упреци и съвети че всичко това ако се поразрови човек го има в нета.Така е , но след няколко часово или дневно търсене за даден работещ скрипт или проблем вече и ти идва в повече .Надявам се да няма засегнати или обидени.

Благодари Ви
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ

Мнениеот vmuser » 24 Апр 2014, 11:07

Като цяло не е лоша идея. Но все пак не ти трябват скриптове за различни валути. Скриптовете са за различни алгоритми, на които се базира съответната валута, а те не са толкова много - разбирай примерно около 6-7, ако ще гледаме по-известните. Второ за настройките - те са СТРОГО индивидуални, сиреч пак скриптовете и са за всяка конфигурация (даже не е по вид карта - говоря от личен опит). Имало е десетки теми тук, когато хроата търсят съдействие при нисък килохеш или в търсене на оптимални настройки и почти никога не сработват еднакво на различни машини.

Виждам смисъл в това хора да споделят какви версии и какви миньори ползват и съответно да изказват впечатления за подобрения или неуспешни опити. Досега ми се е случвало да има нова версия на миньор, която дава по-добри резултати със същите настройки примерно.
Относно печелившата валута - хубаво е да споделяме, ако някой открие нещо, което си заслужава в момента. Не сме толкова голямо общество тука, че да си крадем едва ли не хляба и всички ще са печеливши в такава ситуация. Басейни лесно ще се намерят стига да се знае валутата.

Та като цяло иам смисъл, но точно за определени неща, които и да не затормозяващи за всеки да поства.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ

Мнениеот milbor2 » 24 Апр 2014, 11:55

ще се съгласиш че е много по лесно да вземеш 100% работещ скрипт за подобна на твоята карта и с леки модификации/ честота, клоко и тн/ според твоято конфигурация да го направищ работещ с най висок хаш реит , отколкото да почваш отначало.
За скиптовете - естевено че са различни за съответната валута- точно това се опитвам да кажа.
примерно аз се мъчих да пробвам верткоин , но не можа да стане и се отказах.
Няма да поствам тук за помощ, не желая - отказах се / не че и щях да изкарам много с мойто карта/.
Все пак това е само предложение, не е задълително да се осъществи.
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ

Мнениеот Странник » 24 Апр 2014, 12:46

Колега N-scrypt иска RAM оперативна памет колкото и идиотски да ти звучи.
Тествано е това от мен с BAMT 1.6.2 - 32 битова ОС повече от 300Kh/s не вдигнах каквито и гимнастики да правех.
Тествах с PIMP - 64 битова OС - стигнах с лекота 360 KH/s
WIN 7 64 битов - 374 kH/s
Разликата е че 32 битовата OС открива само 4 GB RAM,a 64 битовата открива 8GB RAM каквито имам сложени.
Настройките,хардуера и всичко останало бяха едни и същи.Тестовете са проведени от мен лично.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ

Мнениеот Flex » 24 Апр 2014, 13:02

По интересен е теста с линуксите, ако се остави само една пръчка с 2г рам да се види разлика м/у 32 и 64 дали ще има
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ

Мнениеот Странник » 24 Апр 2014, 13:12

Ами аз поне нямам как ...моите са 2х4 GB .
Освен да ги клъцна със зегето друг начин не виждам. :mrgreen: ;)
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна


Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, viniamin