За какво служат алтернативките?

Модератор: Moderators

За какво служат алтернативките?

Мнениеот 13K » 18 Апр 2014, 12:40

Здравейте колеги,

Занимавам се с миньорстване от 3 месеца.
Доста научих за това време, но някои неща продъжават да са неясни за мен.

Въпроса ми е кой/кое/защо поддържа съществуването и движи пазара на алтернативните монети???
Бройката на всичките шиткойни дето са се навъдили напоследък сигурно конкурира вече броя на националните валути.

Обема и ликвидността на BTC/FIAT пазара си го обяснявам с това, че освен за спекулация с БТЦ човек реално може да направи реално плащане за нещо потребно.
Освен това BTC вече е милионна индустрия включваща разработчици, производители на асици, дейта центрове и др.

Но кой/кое по дяволите поддържа ликвидност в пазара на другите световно неизвестни монети??

Влизам в Крипси и гледам - само първите 10 позиции на търгуваните двойки имат обем 4000 БТЦ на ден !!! Това са си 2 милиона долара !!! Само за първите 10 позиции и само на тази борса!!!
Вероятно част от този оборот е кух, но въпреки всичко числото ми изглежда внушително за никому неизвестни и непотребни виртуални стотинки.

Аз си го обяснявам само със спекулации. Постоянно някоя монета се изтрелва в небесата и си вдига курса няколко пъти и след това газ по надолнището. Струва ми се, че разни играчи обират мишоците по този начин.

От друга страна леекичко се съмнявам дали разни производители на хардуер (най-вече видео карти и захранвания) не стоят в сянка зад цялата тази работа и се опитват да поддържат интерес към собствените си продукти.

Вие какво мислите?
За какво друго стават всичките шиткойни освен за спекулации?
Кой стои зад цялата тази работа?
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: За какво служат алтернативките?

Мнениеот charliebg » 18 Апр 2014, 13:23

Здрасти колега

Ти от 3 месеца аз има няма 2,5 месеца.
Според мен всичко е въпрос на пазар.
Аз един ден си направих труда с една алтернативка, която бях натворил да си поиграя на борсата в Крипси.
Разбира се пазара й беше много хаотичен и наскоро се появи в Крипсито.
Разполагах с количество което до извесна степен може да клати малки дъмпове и да надскачам хорицата който си са накопали за 24 часа въпросната алтернативка.
И от там схемата е ясна купуваш евтино продаваш скъпо в рамките на пазара.
Като излезе по голям играч си обираш крушите.
Ами за 8-9 часа поне се забавлявах, но ми излезе бирата и пържените картофки вечерта с този труд през деня + изкараното от алтернативката.
Ами сега ако бях голяма риба с голям оборот, кво мислиш ще правя :)

Ами такива ми ти работи...
charliebg
 
Мнения: 74
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:59

Re: За какво служат алтернативките?

Мнениеот 13K » 20 Апр 2014, 09:50

Какъв обем беше пазара? Ти с колко BTC клатеше ?
Голямата акула с колко се появи?
Дай малко подробности моля
Аз лично смятам да вкарам малко рисков капитал за подобно забавление, но се чудя колко трябва да е минимума
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: За какво служат алтернативките?

Мнениеот Spoon.Net » 20 Апр 2014, 11:48

колкото и странно да им звучи на много хора точно алтернативките държат бтц в играта когато няма някакви грандиозни новини който да надуят или спихнат балона. имайте в предвид че всичко освен БТЦ е алтернативка :). а това че има алтернативки на алтернативките е за забавление и с време, старания и знания се докарва малко от горе.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: За какво служат алтернативките?

Мнениеот shulio » 20 Апр 2014, 17:27

Алтернативки има предполагам защото, още няма нищо ясно около криптовалутите. Това, че БТЦ за момента е в добра позиция не значи, че след 5 години ще е пак в такава. Даже с мудните му преводи незнам как някога изобщо ще може да се ползва реално в пазара. Преполагам след време на пазара ще се наложи някоя ПОС валута, защото процеса по ползването им е много по евтин и бърз
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: За какво служат алтернативките?

Мнениеот ixch » 21 Апр 2014, 19:08

Малко или много за инвестиция, но има открояващи се, като например BlackCoin.
Технологично е доста по-различен от Bitcoin, първата седмица се е копало, после PoS (Proof of Stake), тоест 'копае' се с нещо като лихва (1%) на годишна база.
Най-голямото предимство е бързината - 10 секунди за потвърждение и общо взето е доста удобно за кафенета и подобни търговци.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: За какво служат алтернативките?

Мнениеот jkminkov » 22 Апр 2014, 19:41

какво се копае срещу 1% на годишна база, ако на месечна база същото се обезценява с 15%...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: За какво служат алтернативките?

Мнениеот ZAX » 23 Апр 2014, 10:40

И най-големият мизерник може да си клати пазара как си иска... Аз един ден се лигавих с 500 000 ZET (тогава вече отдавна бяха на дъното, даже се опитваха и в него да дълбаят...). Курсът се мъчеше да падне под 0.00000060, ръчно и сам си ги качих на 0.00000080 и ги продадох на 0.00000079 и това само защото ми трябваха парички, не защото имах намерение да спекулирам. Единственият проблем беше че след няколко часа курсът беше х3, след ден х10, а след няколко дни х100 та нещо не останах особено доволен... Особено при условие че ги бях пазил половин година, с надеждата разбира се курсът да се покачи, а той си падаше бавно и сигурно през цялото време... Ест. аз просто съм карък и всъщност ги бях продал само няколко часа преди голямата китайска гавра, където надуха всички монетки... Та който е имал и пазил каквото и да било, всеки направи доста парички тогава, предполагам...

На въпросът за какво се ползват, ами ест. че за нищо друго освен за спекула. Колко 2-3 монетки имат реално приложение? Иронията е че точно те са може би най-зле...

Но да, и BTC е главно спекулативна, какво друго се търгува освен техника? Има разни ентусиасти, но техният капитал, който е единственият реален, е пренебрежимо малък.

И най-тъпото в цялата история е че когато се губи доверие в BTC (а единственото му обезпечение е именно доверието), тогава и другите монетки им се срива цената и то в най-добрият случай най-малко двойно. Веднъж им пада цената спрямо BTC, втори път и BTC пада... Което е просто ужасно и максимално нелогично.

Или поне за мен логично би било когато се губи доверие в BTC, да се покачва някъде другаде и докато не видя това да се случва, няма да повярвам че която и да е монетка има бъдеще.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: За какво служат алтернативките?

Мнениеот vmuser » 23 Апр 2014, 11:35

Добре го каза. За съжаление BTC е олицетворение на криптовалутите. И всичко е скачени съдове - когато доверието в BTC пада, тогава пада и всичко останало, защото те се основават на BTC, макар различаващи се по определени характеристики, които за крайния потребител (ползвател) не са от такова значение.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: За какво служат алтернативките?

Мнениеот 13K » 23 Апр 2014, 15:32

ZAX написа:.
..... и докато не видя това да се случва, няма да повярвам че която и да е монетка има бъдеще.


Демек хем не вярваш в бъдещето на криптовалутите, хем копаш юнашки в момента. Що го поемаш този риск?
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin