Ето къде бил ключа от бараката :)))

Модератор: Moderators

Ето къде бил ключа от бараката :)))

Мнениеот balbo » 27 Мар 2014, 18:21

Здравейте,копачи!
Искам да споделя едно решение за проблем който смятам че ще е полезен малко или много за хората като мен ,които от сутрин до вечер си късат нервичките с настройки,драйвери ,крашвания и т.н. и се чудят и се маят как едни и същи конфигурации и настройки при другите работят нормално а при тях не става.
Взех две захранвания от колегата Chris po 750w , както и 3 трикса които ни скъсаха нервичките с колегата Странник(на който съм му безкрайно благодарен за съдействието) да ги настройваме...така или иначе повече от 900 хаша не си и помисляха да отидат без допълнителен волтаж... Взехме да си мислим че е от картите ,особено когато едната издаде багажа и започна да върти на едни максимални обороти перките без да се показва на монитора изобщо. Обадих се на колегата Chris и му обясних какво се случва.Той каза не се притеснявай утре пътувам до фирма Вали към които бяха гаранциите на картите и ще видим какво ще стане ...колегата коректно дойде взе картата и замина. След известно време ми се обади и ми каза че са я приели за подмяна . Понеже Вали нямаха в наличност и се налагаше да се изчаква за нова партида,колегата ми предложи друга карта отново нова с гаранция.Съгласих се за да не чакам.Донесе ми я колегата но се оказа ,че картата не е OC серията на което не беше обърнал внимание и той вероятно.Както и да е обадих му се и каза ще ти я сменя веднага щом ми изпадне OC. Както и да е разбрахме се . Нещеш ли обаче пръц и пукна и едно от захранванията :mrgreen: ..Много се ''зарадвах'' .Обадих му се отново да му споделя късмета си.През цялото време ме гъделичкаше нещо отвътре че може нещо със захранването да не е у ред когато намествахме клока на картите с колегата Странник. Междувременно се заговори за захранване ЕВГА 1300вата .Попитах колегата Chris за нея и той ми сподели че в момента има такива захранвания и че били доста добри. След като му споделих че май ще се ориентирам към такова захранване той ми предложи да ми даде едно от неговите,които са чисто нови не разпечатвани и да ми доплати остатъка от картата която занесе за подмяна.Речено сторено.Още на другия ден (демек днес) дойде човека с новото захранване ЕВГА наброи ми остатъка от картата която беше закупена за 890 лв. Дори ми смъкна и от цената на Евгата заради главоблъсканицата .Дадох му и изгорялото захранване да го връща с гаранцията за подмяна.
Прибрах се ,разпечатих Евгата и я монтирах на рига . Забелязах много стабилна работа на картите ...реших се да пробвам малко нагоре с клока (без АФБ) и се оказа че се държат доста стабилни на 930 кх . Разбира се от любопитство кога ще крашнат напънах на горе ... по едно време стигнах 980 кх и картите работеха като на дефолт сетингс ... :shock: ...разбира се си върнах клока надолу веднага след това .
Та драги колеги извода какъв е ?! Търсете първо ПРИЧИНАТА В ЗАХРАНВАНЕТО при крашвания ,нестабилност и тн. и чак след това в картите ! ЕВГА 1300 w може да ви спести куп главоболия ако разбира се не попаднете на менте захранване.
Поздрав ,надявам се да съм помогнал с нещо макар и малко :)
Последна промяна balbo на 14 Май 2014, 10:51, променена общо 2 пъти
balbo
 
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Фев 2014, 13:34

Re: Ето къде бил ключа от бараката :)))

Мнениеот k02irs » 27 Мар 2014, 19:29

Ами така е, който си купува фалшиви захранвания поне да гледа волтажите как вървят, да не говорим, че с тях всичко може да замине :)
а и горят повече ток, общо взето за копане трябва минимум сребърно хубаво захранване да си купувате, защото само от икономията ще избиете разликата в цената :)
k02irs
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Ное 2013, 20:59

Re: Ето къде бил ключа от бараката :)))

Мнениеот balbo » 27 Мар 2014, 19:45

k02irs написа:Ами така е, който си купува фалшиви захранвания поне да гледа волтажите как вървят, да не говорим, че с тях всичко може да замине :)
а и горят повече ток, общо взето за копане трябва минимум сребърно хубаво захранване да си купувате, защото само от икономията ще избиете разликата в цената :)




Че как ще разбереш дали е фалшиво или не ? :) След като е запечатано заводски...Ти го пускаш то си работи идеално,но когато тръгнеш да гониш оптималните настройки на картите и започват проблемите.
Ти като го отвориш и замериш волтажите,кой ще ти го вземе обратно ? Продавача ще ти каже ти си го изпуснал примерно :)
balbo
 
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Фев 2014, 13:34

Re: Ето къде бил ключа от бараката :)))

Мнениеот k02irs » 27 Мар 2014, 20:20

ами шанса марково захранване да ти даде проблем сигурно е по-малко от 5% :)
Каква марка бяха тея захранвания, които ти направиха проблем ?
k02irs
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Ное 2013, 20:59

Re: Ето къде бил ключа от бараката :)))

Мнениеот balbo » 27 Мар 2014, 21:13

Фортрон :) Добра си е марката , ама не са за тия зверове триксите
balbo
 
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Фев 2014, 13:34

Re: Ето къде бил ключа от бараката :)))

Мнениеот k02irs » 27 Мар 2014, 21:37

Ако не са новите ауруми са баш бая зле и аз съм си патил от тях :)
k02irs
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Ное 2013, 20:59

Re: Ето къде бил ключа от бараката :)))

Мнениеот Rosko4a6ata » 27 Мар 2014, 21:45

На много места вече чета негативи за тоя Фортрон. За мен Corsair си е марката:) Вярно че почнаха в едни и същи заводи да ги правят всичките, ама за мен марката си е марка! 8)
Rosko4a6ata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 06 Фев 2014, 19:20

Re: Ето къде бил ключа от бараката :)))

Мнениеот Chris__ » 27 Мар 2014, 22:42

Тази сутрин, малко преди да занеса EVGA 1300 на колегата @balbo се борих, заедно с още двама известни юзъра в този форум (@Kartoff и @aclass) с един Corsair 1200i на система със 6 броя 270х.
Прехваленото захранване се провали най-мизерно, хаха....
EVGA 1300W e захранването!

Благодаря на колегата @balbo за търпението и разбира се, за добрите думи! :)
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Ето къде бил ключа от бараката :)))

Мнениеот caspero94 » 28 Мар 2014, 00:03

Здравейте, аз имам подобен проблем. Имам 2x750w Corsair, с които захранвам 4х280х-ки,asrock h61, g1620, SATA 250gb, mouse и keyboard. На първото са вързани 2х280х и дъното, а на второто само 2х280х. Проблема е че като му докарам някакви свестни конфигурации и 730кх/с едната карта работи нормално като другите и след 2-3мин пада с 140кх/с надолу. Може ли проблема да е от захранванията или ако някой е имал подобен проблем, моля да помогне :)
caspero94
 
Мнения: 45
Регистриран на: 11 Мар 2014, 02:04

Re: Ето къде бил ключа от бараката :)))

Мнениеот balbo » 28 Мар 2014, 00:26

caspero94 написа:Здравейте, аз имам подобен проблем. Имам 2x750w Corsair, с които захранвам 4х280х-ки,asrock h61, g1620, SATA 250gb, mouse и keyboard. На първото са вързани 2х280х и дъното, а на второто само 2х280х. Проблема е че като му докарам някакви свестни конфигурации и 730кх/с едната карта работи нормално като другите и след 2-3мин пада с 140кх/с надолу. Може ли проблема да е от захранванията или ако някой е имал подобен проблем, моля да помогне :)



Ами ще откриеш и ти ключа от бараката :lol: Главата си слагам че е от захранването :D
balbo
 
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Фев 2014, 13:34

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin