Bitcoin до кога?

Модератор: Moderators

Re: Bitcoin до кога?

Мнениеот Kartoff » 23 Мар 2014, 07:15

Леле леле защо ги пишете тия работи бре хора ?!?!? Стига лъгахте човека, че нямало смисъл... Винаги има смисъл да почнеш да копаеш защото след време, ако не си го направил, винаги съжаляваш... За цялото време откакто се занимавам с копане съм забелязал, че най доходоносно се копае на "загуба" защото след време печалбата е по голяма... Абе хората са го казали: "по добре късно отколкото никога"
Kartoff
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Сеп 2013, 10:31

Re: Bitcoin до кога?

Мнениеот charliebg » 23 Мар 2014, 08:52

Реалността е такава.

Аз започнах преди месец.
Инвестиция над 6000 лв.
Четене по форуми, помощт от приятел, думи от сорта : "Деххх махх..." над 540 часа.
Няма събота неделя - цъкам настройвам пробвам разни алтернативки, и т.н
Приход
По калколатор на 28.0 би рябвало да правя 0.1 БТЦ за около 2.5 дена
Сега 0.1 БТЦ правя за около 4.5 дена, да не говориме че и загубих от незнание по разни борси...

Следва инвестиции за лятните жеги и пак "мамата..."

Като цяло бих посъветвал, ако човек има свободни средства и дремят на скапан депозит в банка и накрая на годината са ви дали можавите 3-4 % по-добре ги уметайте в биткойн играта.
Намирате си занимание и сами си управлявате средствата - но "Съмтиме вон, Съмтиме лун, риаш ли..."
charliebg
 
Мнения: 74
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:59

Re: Bitcoin до кога?

Мнениеот ZAX » 23 Мар 2014, 09:37

Колега, аз такова... Инвестирал съм 0 лева по следния начин:

1. Теглих камара супер неизгодни заеми, защото никой не ми дава нормален стоков или потребителски кредит.

2. Купувам евтини коини, продавам ги малко по-скъпо когато може (това почти ми занули бруталните лихви), говорим за лихви от над 10% на месец...

3. Но плащам само вноските, не ги покривам предсрочно и то съвсем умишлено. Оставям си малък буфер ако стане нещо, както в момента просто няма как да продавам на този курс...

4. Купувам техника с каквото остане отгоре и продавам само когато се налага или курса го изисква. В момента да кажем че имам техника само за около 1000 лева и заветните ти 0.1 ги правя за 1 седмица до 10 дни, ако не играя на борсата...

5. За сега редовно си плащам задълженията, въпреки че разни хора ме поизлъгаха малко, други много... Но това че съм наивен и доверчив си е изцяло мой проблем и няма отношение към BTC.

6. Не стига че хората злоупотребяват с добрината и търпението ми, но взеха че и апартамента ми обраха и все пак се справям някак!

Така че преразгледай си стратегията, не може да са ти толкова зле сметките.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Bitcoin до кога?

Мнениеот charliebg » 23 Мар 2014, 10:37

Ами колега никога не съм бил търгаш (това звучи малко грубо да кажем търговец).
Евала ти правим за стратегията, но от борси ич не вдявам еле пак да прогнозирам каквото и да било, винаги удрям куцото.
Занимавам се с моторни спортове като Хоби и сумата от 6000 лв. ако изглежда плашеща да не ти говорим,
какви суми съм наблъскал в разни железа през годините и то само за некви си 5 -10 минути слава или адреналин.
Сега с Биткойните и то става някъв тип Хоби не знам някой да се похвали, че е направил първия си милион от това.
Основната идея е да ебаваме скапаните Банки, като остава повече за нас, което приветсвам с две ръце.
Всеки сам си прави избора важното е да има фън, а за мен Биткойн имат бъдеще в каквато и форма да се развиеят.
charliebg
 
Мнения: 74
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:59

Re: Bitcoin до кога?

Мнениеот cnerd » 23 Мар 2014, 12:02

Kartoff написа:Леле леле защо ги пишете тия работи бре хора ?!?!? Стига лъгахте човека, че нямало смисъл... Винаги има смисъл да почнеш да копаеш защото след време, ако не си го направил, винаги съжаляваш... За цялото време откакто се занимавам с копане съм забелязал, че най доходоносно се копае на "загуба" защото след време печалбата е по голяма... Абе хората са го казали: "по добре късно отколкото никога"

+1
От тая тема излиза, че сме форум за копачи, пълен с non-believers
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Bitcoin до кога?

Мнениеот ZAX » 23 Мар 2014, 12:53

Е щом не търсиш бърза възвръщаемост, определено има смисъл. Когато не си на зор и не са ти последните/единствените пари е доста забавно всъщност.

Аз ако можеш да си позволя лукса да чакам, сега щях да съм милионер, както всъщност 90% от хората тук ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Bitcoin до кога?

Мнениеот Странник » 23 Мар 2014, 15:17

А защо никой не коментира скока на трудността който се задава след 1 ден и 7 часа от + 42 % ?
Ако този ръст се запази за месец ще има +160 % което от доста време досега не е било.
Към това ако се прибави и спада в цената на BTC какво излиза накрая?
Не съм песимист или оптимист,а реално и обективно коментирам това което се случва в момента.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Bitcoin до кога?

Мнениеот Zmejsky » 23 Мар 2014, 18:12

Странник написа:А защо никой не коментира скока на трудността който се задава след 1 ден и 7 часа от + 42 % ?
Ако този ръст се запази за месец ще има +160 % което от доста време досега не е било.
Към това ако се прибави и спада в цената на BTC какво излиза накрая?
Не съм песимист или оптимист,а реално и обективно коментирам това което се случва в момента.

e па къде ги виде тия 42 %
аз тука
https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty
виждам едни 16 %
айде да са 17
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Bitcoin до кога?

Мнениеот Странник » 23 Мар 2014, 18:45

Когато писах предния пост следния сайт е бил явно в грешка:
http://allchains.info/
Него гледам общо взето.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Bitcoin до кога?

Мнениеот danbi » 23 Мар 2014, 18:50

Flex написа:danbi, знаеше се, че може и ще стане, и вече става, нормално е. Асик-а е "програма" на чип, биткой такивата показаха, че лесно се оправят. Скрипт-а е друг алгоритъм, който безпроблемно се слага + изискване за бърза и сравнително много памет. Това го забави до момента и това ускъпява и продукцията, но въпреки всичко са далеч по-евтини от универсалните процесори на видеокартата, където можеш да подкараш всичко.


Именно. Точно тази липса на универсалност на ASCI-а го прави скъпа и не дотам далновидна инвестиция.

Споделял съм и друг път, че нищо не пречи на AMD да оптимизират "видеокартите" си и да произведат специализиран изчислител. Всичко показва, че са тръгнали натам -- хибридна CPU/GPU архитектура, обща памет, кешове и т.н. Могат да се спестят страшно много пари чрез орязване на ненужния хардуер и "функционалност" -- да останат само матричните процесори.

Има и още нещо, в повечето случаи т.н. ASIC-и се купуват директно от производителя/разработчика, при това със значително предварително плащане (често 100%). Всеки занимавал се с разработка на неща по подобен начин, ще ти каже, че цената на предварително поръчана и платена стока е едно, а цената на проичведена и стояща в пазарната мрежа стока е друго.
Видеокартите без изключение не се купуват от разработчика/производителя на чиповете (AMD в случая), идват с безброй безполезни за нашите цели екстри и удобства и определено минават през мрежата за продажба на дребно. (дори и да ги купувате "от вносител" -- той е N-тия подред прекупвач).

В този ред на мисли, къде е scrypt ASIC-а който е хем по производителен, хем по-евтин, хем по-малко консумиращ от AMD GPU. Както това се случи с sha256. Бързата памет, интегрирана на чипа в нужните количества е *умопомрачително* скъпа. И харчи доста ток. Трябва да се охлажда и т.н. Ако не беше така, Интел отдавна щяха да интегрират гигабайти във всеки процесор, както обещаваха години наред. Не казвам че не може да се направи -- но всичко опира до това, да ти излезе сметката.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin