Бъдещето Crypto валутите?

Модератор: Moderators

Бъдещето Crypto валутите?

Мнениеот Tenzuh » 31 Май 2013, 22:21

Здравейте,
Поздрави супер форум, дано да се развие по-бързо.

Искам да направя една тема, в която всеки да си каже как мисли, че ще се случат нещата. Аз се интересувам от скоро от електронните валути и още не съм много запознат. В началото бях готов да се хвърля да инвестирам в оборудване и да почна да копая, но сега като се замисля не съм толкова сигурен.

Дилема номер едно: Какво ще стане ако тези ASIC платки влезнат масово (ако изобщо съществуват). Хората, които са инвестирали маса кинти в карти няма ли да се окажат прецакани? Трудността ще се вдигне ли много кратно? Тези ASIC платки не могат да копат scypto (поправете ме ако не съм разбрал). Това значи ли, че е по добре да се насочим към Litecoin.

Дилема номер две: Какво мислите, че ще се случи с курса в по-дългосрочен план. Като гледам графиката в последните години е доволно на горе. Но дали ще се запази така?
Tenzuh
 
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Май 2013, 17:00

Re: Бъдещето Crypto валутите?

Мнениеот 2GOOD » 01 Юни 2013, 01:55

Здравей,

Благодарим за пожеланията :)

Сега на въпроса по първия въпрос - ASIC съществува, рано или късно копането с карти ще спре - кога точно не мога да прогнозирам.
ASIC могат да копаят само SHA256, т.е. трудността на scrypt валутите зависи само от това колко хора с карти ще копаят там.
Не мога да кажа дали е по-добре да се копае LiteCoin като цяло има много бъдеще в него и при масово приема на биткойн самта мрежа ще има нужда от още валути за да поеме обема транзакции, много хора казват, че биткойн е златото, а лайткойн среброто.
ASIC може да се поръча тук има готови устройства за поръчване, а тук информация за pre-order на AVALON чипове + създаване на платки за тях.

Цената може би най-голямата неизвестна в уравнението, моето лично мнение е, че в следващите 2-3 години 1 койн може да стигне нива от 1000, че и 1000 долара, а като дългосрочна (много оптимистична) прогноза бих казал, че внуците ще са много много щастливи ако им оставим по 1 BTC на калпак :)

Разбира се има много хора, които въобще не вярват в това, други пък казват че биткойна за парите е това което е електронната поща за писмата.

Имаше една много добра статия, ако я изровя ще я постна по-късно тук ;)

Успех

P.S.
===
Колко да инвестирате в биткойн си е изцяло ваше решение, и знайте златното правило - не инвестирайте повече от колкото сте готови да загубите ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Бъдещето Crypto валутите?

Мнениеот Tenzuh » 01 Юни 2013, 17:31

Ще се радвам да ми пратиш статията. Тоест инвестицията в карти не е напълно безсмислена защото с тях може да се копаят други валути, което е не по-малко profitable от bitcoin? Реално с ASIC трудността ще се вдигне доста и ще стане безсмислено да се копае с карти?
Tenzuh
 
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Май 2013, 17:00

Re: Бъдещето Crypto валутите?

Мнениеот 2GOOD » 01 Юни 2013, 17:51

Ето за тази статия говорих:
http://bgonair.bg/bg/markets_/smyrtta_na_parite/

Още една много добра в чужда медия:
http://www.americanbanker.com/bankthink ... gination=1

Също може да погледнеш и тези:
http://www.investor.bg/analizi/262/a/mo ... te,148965/
http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2013/0 ... finansova/

Любима ми е първата, като за общо запознаване с валутата и нейните възможности, особено частта със сигурността:
При бит-монетите на Накамото всичко се крепи върху криптираната проверка. Ако кодът не е сигурен и надежден, бит-монетите са обречени. Дан Камински, един от най-големите експерти в интернет сигурността и идол на хакерите, вече се опита да счупи кода на Накамото. Камински живее в Сиатъл и е близък приятел на шефовете на Microsoft и Cisco. През юли миналата година той се затворил у дома и се заел да разбие кода на бит-монетата. След внимателен анализ открил девет слаби места и разработил девет модела за пробив. Но всеки път, след като стигал до уязвимото място, там го очаквало съобщение с обезкуражаващия текст „Атаката е предотвратена”. Камински призна, че никога досега не е попадал на подобно нещо и не е допускал, че е възможно да се създаде толкова сигурен код. Оказва се, че Накамото е гениален програмист, познаващ до съвършенство програмния език С++. Освен това тайнственият създател на бит-монетата явно има задълбочени познания по икономика, криптография и Р2Р-мрежи. „Това е работа или на солиден екип от великолепни експерти, или на истински гений", смята Камински.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Бъдещето Crypto валутите?

Мнениеот angelche1973 » 17 Юни 2013, 09:31

Четох, че трудността се е вдигнала от днес с 20 и няколко процента. Предполагам, че цената на биткойн няма да се качи автоматично?
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Бъдещето Crypto валутите?

Мнениеот Flex » 17 Юни 2013, 09:37

Не, несвързани са. При предното покачване с 30-тина % цената *падна* с толкова.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32


Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin