Лилии па ударийме таваня - Биткойн трудността

Модератор: Moderators

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот 2GOOD » 25 Сеп 2013, 23:26

Foxtail написа:ами при положение, че все по малко играчи копаят интереса на хората към БТЦ намалява в следствие на това цената му предполагам ще падне защото намаления интерес ще намали търсенето ... дори в момента няма кои знае къде да си похарчиш койните освен за нови лопати :):)


Раздела за спекулации в bitcointalk го чета редовно и там се намират доста хора, които си нямат хабер за какво са тия копачи и какво е това копане и единствено се интересуват от валутата и нейната стойност от друга страна да има резон в думите ти, но света е голям и ... хора много така че колкото популярност загуби толкквоа и ще спечели. Само времето ще покаже, но обсолютно подкрепям по-горните две мнения, даже Сатоши е казал,м че според него валутата ще мине през 4 балона - 2 минаха остават още 2, следващия го предричам на над 1000 долара връх, може да стигне и цената на златото, ако това стане ще има невероятен медииен отзвук, разбира се преди това може и да се върнем на нива от 110 долара, че и по-ниско но едва ли. Относно РОИ, аз и доста мои приятели копачи продаваме много малка част от изкопанота, но ние сме копали и преди и сме минали тези два бума, докато новите играчи вкарали хххх долара в КнС ще искат да си ги върнат и е много вероятно да продават. Но е важно да не забравяме, че изкопаните (свежи) биткойни са много малък процент от общото количество и масата складира имане за внуците.

Малко се отлеснах, но основното е че според мен биткойн може да издържи дори и на човешката алчност и прогрес. Идеята на Сатоши пак казвам е вески у дома на десктоп компютъра да си копа соло и ако има късмет да намира блок, нещата доска ескалираха и може би в един момент няма да сме толкова децентрализирани колкото преди няколко години, но никой голям играч няма да иска централизация, защото това ще намали цената на койните, съответно неговите приходи.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот cnerd » 26 Сеп 2013, 13:02

2GOOD написа:даже Сатоши е казал,м че според него валутата ще мине през 4 балона - 2 минаха остават още 2

Сериозно ли? За сефте го чувам тва нещо. Няква идея за сорс?
Иначе, аз съм на мнение, че койна те първа ще пада още няколко пъти преди да се затвърди на цените в момента и да почне да се качва.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот cnerd » 14 Окт 2013, 13:12

==> ако така продължават нещата след 20 дена скоростта трябва да стигне 2PH/s

Като по часовник. На 13ти тоя месец мрежата е стигнала скорост 2PH/s.
Хмм, това значи, че процентното нарастване на скоростите се е запазило горе долу еднакво през последните 20 дена.
Кво ще кажете, ще започне ли да се успокоява, ще се запази ли (в момента е нещо около 120% на месец) или ще почне да пада, а? :) Кой е готов да заложи пари също така
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот 2GOOD » 14 Окт 2013, 13:17

Според мен ще има още 2 скока с по до 30% и после ще тръгнем надолу леко в повишаването. Това при положение, че цената се запази около сегашната, ако тръгне някакво рали нагоре и цената се закрепи на 200-300 долара, то трудността ще полудеееее. Да обобщим моята прогноза - първия скок през ноември ще е около 25%
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот Zmejsky » 15 Окт 2013, 17:58

Да обобщим моята прогноза - първия скок през ноември ще е около 25%

ВЕЧЕ е 35 % :shifty: :shifty: :shifty: а остават 1 -2 дни няма спасение :doh: , надявам се до февруари да се успокоят нещата и скоковете да са в разумни граници , 10-12 % тогава ще може да се инвестира нормално .
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот cnerd » 16 Окт 2013, 12:47

януари и февруари ще бомбардират с 28нм асиците, според мен може и повече от 35% да са скоковете :)
не знам де, не бих сложил пари на това, дет се вика
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот 2GOOD » 03 Ное 2013, 19:51

Стоя и си мисля... че за няколко месеца биткойн копането се промени изключително бързо и на този етап каквито и сметки да правя нищо не излиза освен че ако разполагаш със 100GH то през следващата година едва ли ще изкараш повече от 5 биткойна, а през целия живот на тази техника 6 максимум 7
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот crab » 04 Ное 2013, 09:35

2GOOD написа:Стоя и си мисля... че за няколко месеца биткойн копането се промени изключително бързо и на този етап каквито и сметки да правя нищо не излиза освен че ако разполагаш със 100GH то през следващата година едва ли ще изкараш повече от 5 биткойна, а през целия живот на тази техника 6 максимум 7


Споко, ся ще прогнозирам обрата: всеки напазарил свръх техника и чака пре ордъра за януари. Март като почнат да горят първите клокнати до дупка миньори ще почне да пада :lol: . Като гледахме и на КНЦ, а си го мисля и за 22нм чиповете които идват - колко живот им се дава на 100% натоварване?
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот ZAX » 04 Ное 2013, 12:26

crab написа:
2GOOD написа:Стоя и си мисля... че за няколко месеца биткойн копането се промени изключително бързо и на този етап каквито и сметки да правя нищо не излиза освен че ако разполагаш със 100GH то през следващата година едва ли ще изкараш повече от 5 биткойна, а през целия живот на тази техника 6 максимум 7


Споко, ся ще прогнозирам обрата: всеки напазарил свръх техника и чака пре ордъра за януари. Март като почнат да горят първите клокнати до дупка миньори ще почне да пада :lol: . Като гледахме и на КНЦ, а си го мисля и за 22нм чиповете които идват - колко живот им се дава на 100% натоварване?

Да бе, баш зимата ще ти изгорят... Аз още не съм чул за изгорели в БГ.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот crab » 04 Ное 2013, 14:53

Колко живот даваш на интегрален чип, предвиден да работи на 350Mh/s а се кара на 500 ? а ако пътечките са по-тънки и мощността е по-голяма, то какъв е шанса при нарастване на топлината да отиде на кино?

Всичката техника която се продава е без гаранция ;) Ей ти съседната тема където БФЛ-то много топлило, другите няма да са по-студени :)
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Google [Bot], ionicle, UserX1XO, viniamin