Такси при транзакции

Модератор: Moderators

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот farmdve » 15 Юли 2014, 00:34

Таксата не е задължителна(по-скоро препоръчителна ИЛИ зависи от други фактори). Може да се пращат монетки без да платиш такса, и може да са нови монетки, всичко зависи от правилата на копачите.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот ZAX » 15 Юли 2014, 15:13

На много алтернативни монетки портфейлите никога не са ми искали каквито и да било такси...

Но конкретно за BTC има ли случай до сега при който транзакция да не се е осъществила, защото не е платена такса и койните още да висят някъде в нищото и да чакат да бъдат включени в блок... Аз поне ен знам това да се е случвало, което за мен прави таксите излишни, освен ако не бързаш... От друга страна ми се е случвало да направя 2 превода по едно и също време, единия със стандартната такса по подразбиране на съответния клиент и другата на същата стойност с 10 пъти по-висока такса, но тази с нормалната беше потвърдена доста по-рано, което е още една причина никога повече да не плащам екстра такса, просто няма смисъл... Примерът е за BTC.

Това че все пак има задължителна такса и тя е над 10кб е нещо ново или поне ново за мен.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот 2GOOD » 15 Юли 2014, 15:39

ZAX написа:На много алтернативни монетки портфейлите никога не са ми искали каквито и да било такси...

Но конкретно за BTC има ли случай до сега при който транзакция да не се е осъществила, защото не е платена такса и койните още да висят някъде в нищото и да чакат да бъдат включени в блок... Аз поне ен знам това да се е случвало, което за мен прави таксите излишни, освен ако не бързаш... От друга страна ми се е случвало да направя 2 превода по едно и също време, единия със стандартната такса по подразбиране на съответния клиент и другата на същата стойност с 10 пъти по-висока такса, но тази с нормалната беше потвърдена доста по-рано, което е още една причина никога повече да не плащам екстра такса, просто няма смисъл... Примерът е за BTC.

Това че все пак има задължителна такса и тя е над 10кб е нещо ново или поне ново за мен.


При алтернативките не е имало такса защото пращаш големи суми, ако пратиш 10 BTC приоритета на транзакцията се вдига много.
Ако няма такси ще има много СПАМ - малки (dust) транзакции, които само ще пълнят блоковете и цялата валута умира.
Красотата е в баланса.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот ZAX » 15 Юли 2014, 15:52

Да, съгласен съм с идеята. Но на практика е друго. Защото малки суми не означава задължително много транзакции и обратно... Ти просто толкова си плащаш за нещо, колкото то струва... И аз мога да си купя 1 или 5 сладоледа на стойност всеки по 0.001 и ако си ги купя днес ще дам 0.005 и ако не ми работи хладилника ще изхвърля 0.004 за да спестя 0.0004, което не ми е много оферта и затова ще продължа да си правя многото транзакции, поне докато те не станат твърде високи и не ме принудят да си купувам по цял фризер... Въпросът е обаче че някак е нередно за фризер пълен със сладолед и само за едно сладоледче да плащам една и съща такса. Не знам до колко е вярна тази логика, но със сигурност така мисли масовият потребител.

П.П. А какво пречи да спамиш мрежата с по 10 BTC, особено след като са с приоритет, даже те улесняват за това...

Не казвам че не трябва да има такси, но сегашните правила някак не ми допадат като цяло.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Какво е Биткойн, обяснение все едно съм на 5

Мнениеот steffo » 12 Ное 2014, 18:03

ZAX написа:П.П. А какво пречи да спамиш мрежата с по 10 BTC, особено след като са с приоритет, даже те улесняват за това...


Според мен отговорът е прост: смисълът. Няма никакъв смисъл да спамиш системата по този начин, нищо не печелиш нищо не губиш, нищо не вредиш. Тогава защо да го правиш?
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

Re: Такси при транзакции

Мнениеот ZAX » 16 Окт 2018, 19:47

Мога да попитам абсолютно същото и за малките транзакции, защо да спами някой с тях, какъв е смисълът?! Ако има желание да го прави, ще го прави...

П.П. И понеже доста отдавна не се занимавам с миньорство и въобще с BTC, как стоят нещата днес с таксите. Когато коментираните в този пост такси вече са с доста по-голяма стойност... Аз ако изкарвам някакви жалки 50-100 лева на месец, как по-точно да си платя тока при такса 30 или пък 200 лева?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Такси при транзакции

Мнениеот 2GOOD » 17 Окт 2018, 12:13

Таксите в момента са изключително ниски в левова равностойност цената за нормална транзакция е под 0.25лв.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Предишна

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, scorpy, UserX1XO, viniamin

cron