Относно лимита за "копаене" на криптовалути

Модератор: Moderators

Относно лимита за "копаене" на криптовалути

Мнениеот Straggler » 26 Фев 2014, 07:16

Новак съм в сферата на криптовалутите и имам един въпрос, на който не намерих отговор ...

След като всяка криптовалута се произвежда като се "копае", т.е. използва се процесор, който изчислява хашове по определени алгоритми, това нещо има ли някакъв лимит и ако ДА къде се намира този лимит ?!

Идеята ми е, че виждам хора, които са си превърнали домовете в псевдо супер компютърни помещения от този род:

Изображение

и се замислям има ли лимит, при който даден човек да няма право да произвежда повече от определен брой от конкретната криптовалута за определен период от време ?!

Защото, ако няма никакъв лимит логиката следва да е, че колкото повече изчислителна мощ с добра енергийн ефективност имаш, толкова повече ще печелиш. Принципа на Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече ... което веднага ме навежда на мисълта, че един суперкомпютър от ранга на Tianhe-2 или Titan биха изкопали няколко пъти повече койни от всички останали копачи на света взети зедно. Все пак става дума за над 3 милиона актуални процесорни ядра ...

Т.е. ако чистата печалба на 1 ядро е да речем е 1 долар на ден, това означава, че един суперкомпютър от този род ще прави по над 3 милиона дневни печалби. Говорим за над 1 милиард долара чиста годишна печалба. Не се сещам за някоя друга употреба на суперкомпютри, която би довела до по-голяма чиста печалба от това ... Това ми се струва като ужасно добра инвестиция за всеки предприемчив милиардер !!!

Ако някой е добре запознат с принципа на криптовалутите и има достатъчно време ще му бъда много благодаре да ми разясни този въпрос. :)
Straggler
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Фев 2014, 06:44

Re: Относно лимита за "копаене" на криптовалути

Мнениеот ggeorgiev » 26 Фев 2014, 07:24

Краткия отговор е - не , лимит няма. Можеш да копаеш колкото искаш/можеш.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Относно лимита за "копаене" на криптовалути

Мнениеот jno » 26 Фев 2014, 08:06

Лимит в този смисъл, за който говориш няма, но когато много маймуни налазят на клона - се вдига трудността и вече се копае по-бавно със същия багер :D
Трудността за различните криптовалути се сменя на предварително зададен в алгоритъма период, в зависимост от общата скорост на копачите в предходен период - за да се поддържа еднакво количество изкопана валута на ден :)

А иначе със сигурност се копаят валити и със суперкомпютри - гаранция :whistle:
jno
 
Мнения: 83
Регистриран на: 23 Ное 2013, 11:53

Re: Относно лимита за "копаене" на криптовалути

Мнениеот liminat » 26 Фев 2014, 11:13

Ми и в това и... В почти всичко алчно дупе два ги яде.
liminat
 
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Яну 2014, 12:38

Re: Относно лимита за "копаене" на криптовалути

Мнениеот xahoo » 26 Фев 2014, 12:51

xahoo
 
Мнения: 24
Регистриран на: 06 Юни 2013, 03:39

Re: Относно лимита за "копаене" на криптовалути

Мнениеот Straggler » 26 Фев 2014, 16:36

jno написа:Лимит в този смисъл, за който говориш няма, но когато много маймуни налазят на клона - се вдига трудността и вече се копае по-бавно със същия багер :D


Какво значение има повишаването на трудността при положение, че в крайна сметка всичко опира до капитал ?!?!? В смисъл, ако ти имаш възможността да си закупиш само 1 процесор последен модел, а аз имам възможността да закупя 1 милион винаги ще съм 1 милион стъпки пред тебе.

Значи да разбирам, че е въпрос на време хората, които днес имат капитал да завземат тотално света на криптовалутите ... Т.е. не е толкова революционна идеята, колкото някои хора се оптиват да ми я опишат, че видиш ли Стаоши Накамото е новият Карл Маркс и, че неговото творение ще промени из основи света на финансите. Дори като се замисля, ако криптовалутите се утвърдят достатъчно вродения инстинкт на хората да се страхуват и да търсят сигурност за капитала си пак ще пръкне "криптовалутни банки", които ще ти дават сигурност на инвестираните там койни срещу определен % ... :)

Даже може да се стигне до следните случки, където навместо да ти иска кеша, гангстера ще държи бухалка в едната ръка, а в другата ръка смартфон и ще те кара да му кажеш кода си и да му прехвърлиш всичките си койни в неговия акаунт ... :D :D :D

xahoo написа:Погледни това:

http://www.cryptocoinsnews.com/2014/02/ ... -dogecoin/


Това ми беше главната мисъл. Че по света има хиляди университети и други институции (повечето от които частни, което е много важно) със суперкомпютри и е въпрос на време да осъзнаят, че ако започнат да копат криптовалути с тях ще спечелят много повече капитал, отколкото ако водят някакви измислени проекти, които по-вероятно ги набутват, навместо да печелят. Просто знам как мисли алчният мозък на човека - в случая ректора и борда на университета. Сигурно дори ще почнат да си раздават и ежемесечни бонуси и комисионни, заради революционната им идея (която някой студент им е подхвърлил) и ще оправдаят всичко като вложат малка част от печалбите в бюджета на университета. На това му се вика: "Копане на койни с ИДЕАЛНА ЦЕЛ" !!! :D

А когато това се случи, тогава конкуренцията ще стане прекалено силна за обикновения "домашен копач ентусиаст" и нещата ще запазят статуквото си. Ще има форуми, в които хората ще споделят кои са най-новите криптовалути и тези организации със суперкомпютрите само ще чакат на нокти, за да удрят всяка възможна останала конкуренция с цел да се вземе малка част от баницата от простолюдието в земята. ;)
Straggler
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Фев 2014, 06:44

Re: Относно лимита за "копаене" на криптовалути

Мнениеот Flex » 26 Фев 2014, 16:52

Така си е - колкото повече, толкова повече, както е казал мечо пух. Ако аз имам възможност да наема 1 милион работници, а ти си работиш сам, резултата ти е ясен, това е фундаментален принцип далеч надхвърлящ криптовалутите и това няма да се промени (хм, комунизма мое да го опрай). За крипто банки вече се пръкнаха такива. Най-далаверската разлика е това, че не може някой ФЕД да реши, че днес ще добави още няколко нули в някоя база и да си създава пари по желание, т.е. те са резистивни на инфлация. Лесно прехвърляне на суми без почти никакви такси, почти мигновенно и в което време искаш е другото. Биткойна вече е тръгнал да бъде игра на големите и ние нямаме никакъв шанс, но просто не е направен да е резистентн на асиц-и, нови такива има с подобни идеи, ще видим как ще се развият
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Относно лимита за "копаене" на криптовалути

Мнениеот marincho » 26 Фев 2014, 17:36

Straggler написа:
Това ми беше главната мисъл. Че по света има хиляди университети и други институции (повечето от които частни, което е много важно) със суперкомпютри и е въпрос на време да осъзнаят, че ако започнат да копат криптовалути с тях ще спечелят много повече капитал, отколкото ако водят някакви измислени проекти, които по-вероятно ги набутват, навместо да печелят. Просто знам как мисли алчният мозък на човека - в случая ректора и борда на университета. Сигурно дори ще почнат да си раздават и ежемесечни бонуси и комисионни, заради революционната им идея (която някой студент им е подхвърлил) и ще оправдаят всичко като вложат малка част от печалбите в бюджета на университета. На това му се вика: "Копане на койни с ИДЕАЛНА ЦЕЛ" !!! :D

Това важи за CPU only валути. А и за тях не е много сигурно, като знам какви мощности са впрегнали някои хора.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Относно лимита за "копаене" на криптовалути

Мнениеот Flex » 26 Фев 2014, 17:43

Баш цпу валутите какво ги правят ботнетите не е истина. В класическия ботнет толкоз подходящи видеокарти няма, пък и постоянната жега от тях и вой на вентилатори се усеща, ама виж процесорните...
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Относно лимита за "копаене" на криптовалути

Мнениеот danbi » 18 Мар 2014, 07:32

Има една хубава българска поговорка "Пари при пари отиват". Та в този ред на мисли, по-голямата инвестиция обкновено дава по-голяма възвращаемост. В абсолютни числа.
Виж, ако се замислиш за относителните числа, нещата не са така.. розови.

Освен това, парите, пък били те и "крипто" не можеш да си ги вземеш на оня свят, та...


А това, че било важно да е "частно". Мисля, че си в голяма грешка в това. По-важно е да не е частно. Най-добре е да е чуждо, ако не може, общо. :-)

Инак, ако го няма момента "аз съм различен", "дай да научим нещо ново", "щом Пешо го прави, що не и аз", и най-вече "акъл парасъ" --- изобщо никой нямаше да се занимава с тези неща.

От друга страна, ако имаш суперкомпютър, някой друг ти го е купил и ти плаща консумативите (най-вече захранване и охлаждане), защо да не копаш с него, докато ен ти доскучае?
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, viniamin