"Физически" койни-малко know-how.

Модератор: Moderators

Re: "Физически" койни-малко know-how.

Мнениеот jkminkov » 28 Юни 2013, 01:15

PoorMan написа:Така практически няма начин за хакване, разкодиране, и т.н. -колкото и мощен "копач" да имаш като не знаеш с какъв алгоритъм е криптирано нещо какъв е шансът той да бъде разгадан и разбит?

Но моля ви да се върнем поне за малко към темата темата, (и сега отново към jkminkow,
Така както разбирам единственият начин да се предоставят монети които в последствие ще могат да се осребрят от физически носител, е тези монети да се поставят в Биткойн портфейл, този портфейл да се напечата, (или private-key-а на този портфейл да се знае, и така практически с въвеждането на този ключ в нечий портфейл монетите моментално стават собственост на въпросният индивид? Но какво става тогава с портфейлът чиито private-key e import-нат? Той бива "погълнат" от този портфейл който е взел private-key-a и изчезва безследно завинаги??? Или просто остава празен??? Ако в последствие някой заредо този портфейл с някаква сума, по горе споменатият отново ще може да "източи" съдържанието му тъй като вече има private-ключа?

Освен това, реално погледнато, монети НЕ МОГАТ да съществуват ИЗВЪН нечий портфейл! Няма BTC който да съществува извън даден портфейл!
Тогава защо Casascius (производител на физически BTC) твърди, че бит-монетите които се съдържат от неговите "носители" се съдържат в block-chain-а под формата на "код" който можел във всеки един момент да се осребри?

Та ето това не ми е ясно: нали всички монети принадлежат на някакъв wallet адрес? И как точно става осребряването.

Освен това аз мога да си направя безркаен брой адреси за получаване и адреси за изпращане на BTC.
И ето това:

можеш да си изкараш частния ключ(на хартия?) на някой от адресите(които имат баланс) от текущия портфейл
Значи мога да имам примерно 20 адреса за получаване и 20 за изпращане, и всеки един от тези адреси да "държи" различно количество BTC, като всички те са част от моят портфейл? И да изпратя на някой един от тези адреси, и така този адрес ще стане ли собственост на новият си получател-той ще може ли да получава/праща от него?


всеки, който притежава частния ключ може да похарчи койните, затова в момента в който научаваш ключа трябва да ги прехвърлиш на собствен адрес

възможно е да се хакне пълен адрес, но ще отнеме хиляда* години...и затова може да си прехвърляш койните на всеки ... ХХ дни и практически си спокоен...

* - може да се пробваш с vanitygen за точното време, като дадеш целия адрес, а не само първите 6-7 символа

баланса на всеки адрес е отделен, разглеждай го като номер на банкова сметка/IBAN - можеш да имаш много сметки, но за удобство виждаш общия баланс, но нямаш контрол от коя сметка ще излезат койните при пращане

всяка транзакция от един адрес към друг я има в block chain-a, ти просто имаш частния ключ на твоя адрес

криптирането има смисъл само ако някой ти открадне wallet.dat
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: "Физически" койни-малко know-how.

Мнениеот peshan » 28 Юни 2013, 18:12

Привет на всички ! Лично аз ползвам онлайн портмоне. При мен нещата са такива : аз съм от хората с принципа - "око да види, ръка да пипне" и затова не държа никъде заработените коини ! Просто когато заработя 0.04-0.05 BTC в някой басейн веднага ги изкарвам в онлайн портмонето и след като там се потвърдят - веднага ги мятам в Paypal ( 6-7 % комисионна). А там вече спокойно чакам да си събера 40-50 $ и да ги преведа на картата. :)
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Re: "Физически" койни-малко know-how.

Мнениеот PoorMan » 28 Юни 2013, 19:14

Е кажи сайта де! :mrgreen:
Не копая.
PoorMan
 
Мнения: 40
Регистриран на: 27 Юни 2013, 13:43

Re: "Физически" койни-малко know-how.

Мнениеот peshan » 28 Юни 2013, 19:29

Портмонето е - coinbase.com , сайта за прехвърляне в Paypal - https://metabank.ru/ .... и става бързо, защото тук искат само едно потвърждение ! Заявките ми ги изпълниха за по-малко от 12 часа.
Последна промяна peshan на 29 Юни 2013, 21:37, променена общо 2 пъти
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Предишна

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], gorgar, ionicle, Kartoff

cron