Лилии па ударийме таваня - Биткойн трудността

Модератор: Moderators

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот ZAX » 04 Ное 2013, 15:03

Тук мисля че говорим за KNC не за BFL или авалон. И никой не е виновен че някой се е мъчил да ги клоква, но не му се е получило. Аз никога не съм и няма да пусна моите авалонски чипове на 500 и съответно ако въобще сглупя да купя още подобна техника, и нея няма да я клоквам извън границите на разумното и съответно ще очаквам да не изгори, пък да си топли не ми пречи. И видеокартите добре топлят, пък като гледам имат достатъчно дълъг живот.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот skrubalov » 04 Ное 2013, 15:05

Темата не е нито KnC, нито BFL, Avalon, BlackArrow, или друг производител темата е Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.
Моля пишете по нея, а не кой какво на колко пускал.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот patriot » 04 Ное 2013, 19:35

http://bitcoincharts.com/bitcoin/ да ни е честита утре по това време новата трудност :roll:
Аватар
patriot
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Окт 2013, 21:08

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот 2GOOD » 09 Ное 2013, 13:09

Интересно... малко преди смяната и веднага след нея има отлив на мощности, моята теория е че се копаят алтернативки, а може би просто лош късмет в продължение 5-6 дена - не е невъзможно. Каквато и да е причината резултата е на лице, прогнозна следваща трудност 522202275 (+2.2%) след 10 дни, т.е. почти без промяна, разбира се има още 10 дни. Аз лично съм шокиран, вярно е че KnC доставиха и в близките две седмици не се очаква голяма доставка на нови мощности, така че може би за пръв път след ASIC бума ще наблюдаваме леко затишие, най-вероятно ще е преди буря поради високата цена на биткойна.

Какво е вашето мнение?
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот ZAX » 09 Ное 2013, 13:23

Ако трудността се качи само с 2% ви съветвам да си продавате коините веднага! Както казах и преди, цената няма причина да скочи над 600 лева, а още по-малко когато трудността не се качва, за сметка на това има твърде много причини да падне... Но това е едно от малкото ми мнения подвластни много повече на предчуствие отколкото на логиката, затова не се ангажирам с достоверност. Просто днес мисля так, утре може да е друго :mrgreen:

Направил съм си залога, но пак не искате да играете по моите правила, няма проблем. Победителя да ми се обади да му пратя 10 000 FFC ако прогнозата му е по-точна и от моята.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот Странник » 09 Ное 2013, 14:19

По скоро подозирам че трудността досега галопираше повече от чийтъри в мрежата които генерираха stales или не шерваха.Това е описано като информация в 50btc.Повечето пулове ако са отстранили този бъг е твърде възможно да се е коригирал този проблем,а и от там странното задържане на трудността до този момент на фона на по ранни статистически данни.Досега от два месеца след всяка смяна на трудността на третия до петия ден вече си стоеше трудността на над 20% за начало и от там нагоре си стигаше до 30-40 % до момента на преизчисляване .Мисля че реалните промени в трудността досега по скоро би следвало да са минус 20-24% от предните данни предвид споменатото чийтване и да са по скоро в рамките на 10-14 % в плюс. Разбира се може и да греша...следващите 10 дни ще покажат дали съм прав или не.А и KNC като разпратят поръчаните копачки ще се види и какво ще се случи до края на ноември.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот 2GOOD » 09 Ное 2013, 18:55

Странник написа:По скоро подозирам че трудността досега галопираше повече от чийтъри в мрежата които генерираха stales или не шерваха.Това е описано като информация в 50btc.Повечето пулове ако са отстранили този бъг е твърде възможно да се е коригирал този проблем,а и от там странното задържане на трудността до този момент на фона на по ранни статистически данни.Досега от два месеца след всяка смяна на трудността на третия до петия ден вече си стоеше трудността на над 20% за начало и от там нагоре си стигаше до 30-40 % до момента на преизчисляване .Мисля че реалните промени в трудността досега по скоро би следвало да са минус 20-24% от предните данни предвид споменатото чийтване и да са по скоро в рамките на 10-14 % в плюс. Разбира се може и да греша...следващите 10 дни ще покажат дали съм прав или не.А и KNC като разпратят поръчаните копачки ще се види и какво ще се случи до края на ноември.


Скоростта и трудността се определят от реално намерени в мрежата блокове, освен късмета друг cheat няма!!! Това което са правили за 50бтц само е сваляло трудността.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот Странник » 09 Ное 2013, 19:24

Останах с друго впечатление което се покрива и с настоящото състояние и промяна на трудността...
Или някой ще ме убеждава че над 3758 TH/s мрежа няма никакъв късмет в момента и не могат да намерят блокове?
:think:
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот ZAX » 09 Ное 2013, 20:04

Ако не може да се качва така, значи не може и да се сваля така...

А ако се сваля така, значи се качва за всички които не го правят. И както и да го погледнеш все духаме супата... от чисто философска гледна точка :mrgreen:

Практиката също показва празните портфейлчета...

Пф, как мразя винаги да съм прав :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Лилии па ударийме таваня - aka Bitcoin Diff.

Мнениеот cnerd » 11 Ное 2013, 15:53

http://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty
Код за потвърждение: Избери целия код
Bitcoin Difficulty:    510,929,738
Estimated Next Difficulty:    601,972,487 (+17.82%)
Adjust time:    After 1108 Blocks, About 7.1 days
Hashrate(?):    4,221,275 GH/s

Забелязва се обаче яко отлив, повечето устройства явно спряха да вадят кинти на бтц и подскачат на алтернативки
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Sando_83, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin