Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Модератор: Moderators

Re: Вярвате ли в бъдещето на BTC?

Мнениеот zigzag » 16 Сеп 2014, 13:40

gbelchev написа:Здравейте миньори и привърженици на БТЦ. Позамислих се за бъдещето на БТЦ и търся отговори на доста въпроси. Реших да ги споделя с Вас и да видя дали някой няма да даде светлина в тунела :)
Зачудих се какво би било бъдещето на БТЦ?

Бъдеще определено има. Друг е въпроса какво ще е то. :mrgreen:

1.С всеки изминал ден трудноста се вдига главоломно
Изображение

Според мен ще продължава да се вдига още мнооого.

2.Цената не се покачва. Цената продължава да се влияе ужасно много дори и само от слухове. Забелязал съм, че дори най-малкото обмислящо се решение (в отрицателна насока) представено в пресата относно бъдещето на БТЦ сваля цената

Цената се променя в големи граници и скоро няма да видим стабилност. Нормално е след лоши новини, слухове или голяма разпродажба да има срив. Това е така, поради психологията на човека. Когато цената се качва, хората купуват. Защото се очаква да се качи още. Когато пада не купуват, защото се очаква да падне още. Най-силната логика в главите ни е тази свързана с тенденциите. Това е и причината да се надуват балони и да се пукат. Има експерти в тази област. Всички борсови пазари са спекулативни, всеки се стреми да надлъже другите участници.

3.С всеки изминал ден производителите на хардуер се мъчат да изкарат по мощно устройсто за добив

Логично е да се стремят към това. Всеки иска да спечели. Според мен още година поне, ще излизат нови машини с чувствително подобрени характеристики. После разликите ще са по-малки. Ще се набляга основно на енергийната ефективност.

4.Все повече и повече енергия започва да се харчи за добив на БТЦ - което не е екологично (един голям минус за бъдещето)

Повечето бизнесмени не мислят за екология а за пари. Ние хората съсипваме планетата доста сериозно и скоро ще дойде деня в който тотално ще я замърсим. Докато има потребителски общества, ще цапаме. На този фон добива на БТЦ не е от голямо значение. Минус е, но относително малък. Ми, ние сме паразити за тази планета. :mrgreen:

5.Излезна HDD mining - който според мен е в зародиш но може да се окаже в бъдеще по ефективен от БТЦ копаенето

Технически погледнато изглежда добре. Обаче проблема е с разпределението на монетите. Бил Гейтц ще плотне 1 милион диска и какво ще се получи? Има и други алтернативи, да не ги изброявам сега. POS е най-икономичен, нищо не хаби. :D

6. Четох тема която не мога да намеря (ще поровя за да покажа), че Microsoft обмисля вариант за съдаване на виртуална валута която ще бъде на основата на POC (Proof of capacity - HDD mining). Ако това се случи дали това в бъдеще няма да измести БТЦ, като идеята на Microsot се обосновава че няма да се харчи толкова много ток за добиването на БТЦ и ще изполват HDD за нещо полезно.

Може би линка е този. :)
http://news.thewindowsclub.com/microsof ... oin-68526/
Абе, Microsoft ли е ... скептично съм настроен към тях. Имат добри и най-добри продукти в различни области, но политиката им не ми харесва.

7.Какво забелязвам - малките миньори започват да излизат от играта поради това че всеки закупен хардуер до няколко месеца губи стойността си и своята производителност. В следствие на това се стига до централизиране откъде се губи смисъла на БТЦ.

Да, това е проблем. Все пак основният замисъл на БТЦ е децентрализацията.

8.Какво ще се случи когато ако миньорите не получават достатъчно пари за тяхната работа? Ако Минорите пресметнат че печалбата не е достатъчна и се откажат няма ли БТЦ да изчезне?

Системата е измислена да се саморегулира. Нали за това е трудността и всичко покрай нея. Които иска копае, който не иска не копае. :D

9.Най интересния ми въпрос е бил винаги, какво ще стане ако цената на БТЦ не се качи и се окаже че не е икономически изгодно да се добива БТЦ. Или още по интересния въпрос е какво ще се случи когато се изкопаят всички коини (макар че няма да сме живи до тогава -> 2110-2140г.) Теоритично да приемем че сме изкопали всички койни. Кой ще поддържа мрежата? Няма да има печалба за машините които ще поддържат системата

Копачите ще си делят таксите от транзакциите. Това ще е наградата за тях.

10. http://www.coindesk.com/bitcoin-mining- ... oores-law/ - След като прочетох тази тема много се замислих върху бъдещето на БТЦ
11. Извода ми е бил винаги един и същ -> ако цената на БТЦ не се вдигне в един момент тази виртуална валута ще загине


Един ден ще загине, да. Може да е след една, може да е след милион години ... :mrgreen:
Няма нищо вечно, всичко е временно на този свят.
Дали да вярваме в БТЦ?
Мога да споделя за мен някой неща.
Аз не вярвам в нищо, даже и на себе си. Не изпитвам нужда да вярвам в каквото и да е!
Не ми трябва религия за да се чувствам добре. Никога не съм размишлявал има ли бог или не. Други хора намират смисъла на живота си в тези неща.
Подкрепям това което ми харесва. Отхвърлям и не поддържам това което не ми допада.
Та, живота е една игра, всеки може да играе както намери за добре. :)
Всичко се променя, света е обусловен, на практика той е свободната игра на пространството. Няма в какво да се вярва да го е xD
Всичко е едно голямо нищо и това нищо е всичко. :mrgreen:
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Предишна

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], gorgar, ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin