3850 и една Riva 128

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: 3850 и една Riva 128

Мнениеот cnerd » 26 Яну 2014, 14:26

Добър ден, колеги.

От няколко дни чета темата и няма да излъжа ако не кажа, че съм прочел всичко в нея. Наистина, научих много нови неща и вече съм абсолютно на 99% наясно със всичко, ама ми се губят няколко малки детайла, за това реших да попитам.

Първо - вярно ли е, че се забогатява с тея работи? Някой от вас забогатял ли е? Колко сте богати точно?
Второ - аз как да забогатея най-бързо? Прочетох, че било възможно така, средно, за около 6-10 месеца, но май твърде много време ми се струва това. За същото време мога да изкарам един курс в Телерик, да стана програмист и пак да забогатея след това.
Трето - разбрах, че пари трябва да се вкарат в цялата работа. Това наложително ли е? Може ли без пари? Или пък някой да ми ги даде на заем, апък аз след това да му ги върна? Сред колегите на форума дали има такива, които биха могли да ми услужат?
Четвърто - ако все пак купя нещо, как след това да го продам на двойна цена? Видях, че разни хора го правят в секцията Купувам/Продавам, нещо по-специално, което трябва да знам? Трябва ли ми гаранция на устройството, за да го продам на двойна цена
Пето - Сега смятам да изкарам едни пари, в какво да ги инвестирам. Гледам хора търсят кабели, рейзъри, та поръчах на братчеда да ми донесе 5-10, щото той ходи всяка седмица в Истамбул, та му викам да вземе от там, нали там всичко се намира. Та, мисля да ги купя на по 5 лева, да ги продам по 100 и след това да инвестирам печалбата в нещо. Вие в какво ще ме посъветвате да инвестирам? Чух микровълновите били голям хит напоследък.

Благодаря предварително за отговорите Ви. Много хубава тема, много научих от нея.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: 3850 и една Riva 128

Мнениеот ggeorgiev » 26 Яну 2014, 14:45

cnerd написа:Добър ден, колеги.

От няколко дни чета темата и няма да излъжа ако не кажа, че съм прочел всичко в нея. Наистина, научих много нови неща и вече съм абсолютно на 99% наясно със всичко, ама ми се губят няколко малки детайла, за това реших да попитам.

Първо - вярно ли е, че се забогатява с тея работи? Някой от вас забогатял ли е? Колко сте богати точно?
Второ - аз как да забогатея най-бързо? Прочетох, че било възможно така, средно, за около 6-10 месеца, но май твърде много време ми се струва това. За същото време мога да изкарам един курс в Телерик, да стана програмист и пак да забогатея след това.
Трето - разбрах, че пари трябва да се вкарат в цялата работа. Това наложително ли е? Може ли без пари? Или пък някой да ми ги даде на заем, апък аз след това да му ги върна? Сред колегите на форума дали има такива, които биха могли да ми услужат?
Четвърто - ако все пак купя нещо, как след това да го продам на двойна цена? Видях, че разни хора го правят в секцията Купувам/Продавам, нещо по-специално, което трябва да знам? Трябва ли ми гаранция на устройството, за да го продам на двойна цена
Пето - Сега смятам да изкарам едни пари, в какво да ги инвестирам. Гледам хора търсят кабели, рейзъри, та поръчах на братчеда да ми донесе 5-10, щото той ходи всяка седмица в Истамбул, та му викам да вземе от там, нали там всичко се намира. Та, мисля да ги купя на по 5 лева, да ги продам по 100 и след това да инвестирам печалбата в нещо. Вие в какво ще ме посъветвате да инвестирам? Чух микровълновите били голям хит напоследък.

Благодаря предварително за отговорите Ви. Много хубава тема, много научих от нея.


1. Ами аз забогатях за около 2-3 дена - веднага след като подкарах каквото може да се бучне у контакта, да копа кат къртица. Сметай, щом са ми правят частна АЕЦ в кенефа, купих и няколко парцела на луната (че свободните острови бяха свършили, ама чакам да се пръкнат нови), сега лека по лека изкупувам и слънцето-идеята е, като го изкупя на над 50%, да цакам всички производители на слънчеви панели (и всичко което черпи енергия от слънцето) да ми плащат наем. Тук до някъде отговорих и на т.2.
3.Може и без пари разбира се - само малко знания по програмиране и си готов - писано е по темата, има и пуснати сорсове. Иначе - може и на заем - сам кажи колко ти трябват - 1-2 милиарда ? За по-малко, ако ида в банката-ще ми се смеят.
4. Разбира се, че може да купиш нещо евтино, и да го продадеш не х2/х3 цена - колкото по-скъпо продаваш - толкова е по-добре (значи продукта е по-качествен). Гаранция и снимки-не трябват, тук всичко е на доверие.
5. По-добре си направи една екскурзия до Китай - ей го де е, мога даже да те метна с частния самолет. Та там пълниш един контейнер с кабели на по 2-3$ и тук ги пускаш по 100-150лв. На митниците - нема да те закачат - те кат видят фърчилто - знаят на кой е, и не го закачат, даже могат да ти помогнат с разтоварването, че и подаръци да ти дарят с разни конфискувани работи.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: 3850 и една Riva 128

Мнениеот danbi » 01 Фев 2014, 21:23

Значи, аз не знам точно как съм забогатял. Някой казват, родил съм се бил под щастлива звезда, други -- имал съм богата (и хубава) леля в Америка. Да не вярваш на ласкатели! Накрая се оказва, че искат някоя и друга стотинка за тях си. Не, че е проблем да раздаваш -- ама едни дето се наричат данъчни нещо се вълнуват и ти губят времето (и за тях трябват).

Значи, като ще ходиш в Китай, виж да провериш за оня трактор. Щото, аз имам едни 10% от него и няма да е хубаво да се е загубил. Впрочем, той докато е копал из земята, със сгурност е завлякъл някое и друго ценно изкопаемо, значи диаманти там, опали.. 10% от брутото са мои! А останалите, колкото ти отпуснат китайските власти -- вече ще делиш.

Хайде със здраве, и да знаеш -- задоволително е като научиш новаците на някой и друг трик.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: 3850 и една Riva 128

Мнениеот 2GOOD » 02 Фев 2014, 00:59

///OFF Topic

@cnerd жесток пост, браво :)

OFF Topic///
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: 3850 и една Riva 128

Мнениеот Foxtail » 17 Ное 2014, 21:43

продавам мегаизвестната 3850-ка (скоро може и снимка да сложа)
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: 3850 и една Riva 128

Мнениеот filchef » 17 Ное 2014, 22:51

Foxtail написа:продавам мегаизвестната 3850-ка (скоро може и снимка да сложа)

Как ще я продадеш бе нали тя държи 49% от мощността на мрежата какво ще правим ако някой с 2% от мрежата я купи :twisted:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2270
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: 3850 и една Riva 128

Мнениеот ggeorgiev » 18 Ное 2014, 03:36

:) Нема да се плашиш, аз с калкулатора държа 49.99% , и нарочно не го клоквам, че да не стане беля .. то и за това временно спрях всички останали кирки и лопати :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: 3850 и една Riva 128

Мнениеот crab » 18 Ное 2014, 10:27

ggeorgiev написа::) Нема да се плашиш, аз с калкулатора държа 49.99% , и нарочно не го клоквам, че да не стане беля .. то и за това временно спрях всички останали кирки и лопати :)


не го пипай този калкулатор в настройките, че АЕЦ-а трудно се настройва за друга мощност! 2 блока съм ти отделил, дай не включваме ТЕЦ-ове че там идва скъпо и да си караме на евтиният ток :)
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: 3850 и една Riva 128

Мнениеот Foxtail » 18 Ное 2014, 18:03

разбрал съм се с ggeorgiev за тая работа много отдавна (да не се надцакваме в контрола на пазара и добива) вие защо си мислите че валутата още съществува :)
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: 3850 и една Riva 128

Мнениеот ggeorgiev » 18 Ное 2014, 20:08

crab написа:
ggeorgiev написа::) Нема да се плашиш, аз с калкулатора държа 49.99% , и нарочно не го клоквам, че да не стане беля .. то и за това временно спрях всички останали кирки и лопати :)


не го пипай този калкулатор в настройките, че АЕЦ-а трудно се настройва за друга мощност! 2 блока съм ти отделил, дай не включваме ТЕЦ-ове че там идва скъпо и да си караме на евтиният ток :)

Той калкулатора е със слъчево панелче, на аванта копа. А за АЕЦ-а ... те преди нали ми строиха един в кенефа, ама от време на време изпуска ГеоргиоАктивност, и от съображения за сигурност го преместих в нужника на село - там да стане авария, и да затрие селото - не е голяма загуба.
От известно време мъча лаптопа на скрипт, ама е голяма греда - Радеон Х2300 рие с 2.3ГХ без клок (то и за това скочи трудността де), ама имам проблеми с харддиска и вентилатора - връщат по 200KWh към енергото, и ме е страх, че хем няма да ми платят, хем може да кажат, че барам електромера, та да върти на обратно като вентилатор, и за това само за малко го пускам - колкото да хване блок.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Предишна

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Google [Bot], Hristo, ionicle, Kartoff, shulio, UserX1XO, viniamin