Новата реалност 2022: Русия, Украйна, САЩ и Крипто

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Новата реалност 2022: Русия, Украйна, САЩ и Крипто

Мнениеот Sando_83 » 12 Фев 2023, 22:12

guBaHe написа:
Sando_83 написа:
guBaHe написа:
jkminkov написа:какъв отказ бе, паляк, имаш договор, ползвай или плащай, няма форсмажор.

Ей, чекиджия, я по-спокойно!

Иначе по темата: В договора ясно пише как се плаща - в каква валута, в коя банка и каква цена. Когато промениш начина на плащане, това е промяна на договорните условия.
Там не пише нищо за рубли, панимаеш?

Ако ти беше на негово място най вероятно щеше да продължиш да доставяш газ за без пари само за да не промениш видиш ли договорните условия панимаеш?


Не знам дали си спомняш, но всички СИ ПЛАЩАХА и си получаваха каквото са платили с леки изключения (вкл. и България), до момента в който Русия едностранно промени условията за плащане? Поправи ме ако бъркам, с факти, разбира се? Благодаря!

пак казвам свалете розовите очила защо промениха условията за плащане питам и колко държави не се съгласиха на въпросното превалутиране.За да не търсиш сега в гугъл ще ти кажа само България и Полша всички други зависими от газа държави си намериха начин да си плащат и съответно да имат газ
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Новата реалност 2022: Русия, Украйна, САЩ и Крипто

Мнениеот guBaHe » 12 Фев 2023, 22:37

Sando_83 написа:
guBaHe написа:
Sando_83 написа:
guBaHe написа:
jkminkov написа:какъв отказ бе, паляк, имаш договор, ползвай или плащай, няма форсмажор.

Ей, чекиджия, я по-спокойно!

Иначе по темата: В договора ясно пише как се плаща - в каква валута, в коя банка и каква цена. Когато промениш начина на плащане, това е промяна на договорните условия.
Там не пише нищо за рубли, панимаеш?

Ако ти беше на негово място най вероятно щеше да продължиш да доставяш газ за без пари само за да не промениш видиш ли договорните условия панимаеш?


Не знам дали си спомняш, но всички СИ ПЛАЩАХА и си получаваха каквото са платили с леки изключения (вкл. и България), до момента в който Русия едностранно промени условията за плащане? Поправи ме ако бъркам, с факти, разбира се? Благодаря!

пак казвам свалете розовите очила защо промениха условията за плащане питам и колко държави не се съгласиха на въпросното превалутиране.За да не търсиш сега в гугъл ще ти кажа само България и Полша всички други зависими от газа държави си намериха начин да си плащат и съответно да имат газ


Да виждам, все още имат газ. И ние имаме и не сме оставали без газ. Другите - също.
НЯМА държавен доставчик, който да се е съгласил да плаща по схемата с рублите. Плащаха единствено ЧАСТНИ фирми и то до време и НИКОЙ не е оставал без газ. Тогава всички надавахте вой, как ще стоим без ток, на студено и на свещи зимата, ама нещо не се получи.

ЗАЩО са променили условията за плащане е отделен въпрос, който може би вече е форсмажор, какъвто колегата ти по убеждения съвсем категорично се изказа, че НЯМА! От друга страна, търговията с рубли по курса на РЦБ сякаш не се харесваше много...
ЗАЩО се променят условията клиента не го интересува. Него го интересува дали ако плати ще си получи това, за което е платил.И понеже сигурната схема, записана в договора вече е променена от другата страна и не е одобрена от клиента - договора явно вече минава в графата "едностранно променен". Не те знам в коя сфера работиш ти, но лично аз, в моята, изобщо не обичам да ми променят договорите от отсрещната страна и то ултимативно: "или така, или си гледаш работата", освен ако в договора не е записано нещо подобно. Защото нали се сещаш. че ако днес аз према подобни условия, утре може да се появят и други.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19


Re: Новата реалност 2022: Русия, Украйна, САЩ и Крипто

Мнениеот guBaHe » 12 Фев 2023, 23:11

Sando_83 написа:https://www.mediapool.bg/roiters-germaniya-i-italiya-shte-plashtat-ruskiya-gaz-v-rubli-obnovena-news335848.html


Нещата са мааааалко по-различни отколкото ти ги тълкуваш: :D
Даже е описано и защо БГ не се съгласява на схемата.
Не знам дали знаеш, схемата Путин я промени, след като го отрязаха.

https://www.segabg.com/node/216110
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Новата реалност 2022: Русия, Украйна, САЩ и Крипто

Мнениеот qbadabaduuu » 12 Фев 2023, 23:34

хахах сега пък 2009г :lol:
Когато Украйна каза че няма да плаща за газ на пазарни цени и си взимаше колкото иска от транзита, а от ЕС ревяха че Русия е длъжна да достави количествата и не се интересуват от отношенията им с Украйна.

Последва северен поток и пак заплахи това колко е опасно понеже Европа щяла да е зависима :lol:
И малко е абсурдно как нямало да плащат в рубли а цяло лято реваха че Русия не им доставя заявените количества :lol:
Но проблема е решен САЩ и Англия гръмнаха тръбите та сега и да искат газ от Русия няма да има.

Ти кажи блокирането на около 300млрд. и сега чуденето как да ги изхарчат но да не ги върнат на Русия не е ли кражба :roll:

ПС: няма да влизам в спорове и да продължавам повече... може след време сега си имам достатъчно други проблеми...
и много се надявам аз да бъркам понеже твето виждане за България е много по-светло от моето
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Новата реалност 2022: Русия, Украйна, САЩ и Крипто

Мнениеот guBaHe » 13 Фев 2023, 00:12

qbadabaduuu написа:хахах сега пък 2009г :lol:
Когато Украйна каза че няма да плаща за газ на пазарни цени и си взимаше колкото иска от транзита, а от ЕС ревяха че Русия е длъжна да достави количествата и не се интересуват от отношенията им с Украйна.

Последва северен поток и пак заплахи това колко е опасно понеже Европа щяла да е зависима :lol:
И малко е абсурдно как нямало да плащат в рубли а цяло лято реваха че Русия не им доставя заявените количества :lol:
Но проблема е решен САЩ и Англия гръмнаха тръбите та сега и да искат газ от Русия няма да има.

Ти кажи блокирането на около 300млрд. и сега чуденето как да ги изхарчат но да не ги върнат на Русия не е ли кражба :roll:

ПС: няма да влизам в спорове и да продължавам повече... може след време сега си имам достатъчно други проблеми...
и много се надявам аз да бъркам понеже твето виждане за България е много по-светло от моето


Да, Северен поток няма нищо общо със зависимостта от руския газ - тя си остава същата, просто се избягва Украйна, което е хубаво за Путин, защото ще може да я нападне без притеснения, че ще спре газта към Европа.

Ехааа, САЩ и Англия гръмнаха тръбите казваш? Руснаците ще се зарадват, ако им предоставиш доказателствата си! Аз също.
Дали Украйна е взимала газ или не - освен теб до сега май никой не е успял да го докаже. Защото пък украинците казват друго, а според наблюденията ми - руснаците лъжат много и то не от година.
А според договора количествата газ се измерват и се получават в точка компресорна станция в съответната държава, не на границата на Русия с Украйна и всеки да се спасява от там нататък. За това бяха и дъщерните дружества на Газпром в съответните държави и проблема с доставката на газа до тая компресорна станция си е изцяло на доставчика, който е поел задължението (с договор) на тоя ден и час в тая станция да има еди колко си газ. Като не си доставиш стоката навреме няколко пъти ти вече ставаш ненадежден партньор. Заради продажни политици цяла Европа беше вкарана в газова зависимост от Русия. Е, отървахме се от това нещо и.. цената на газа падна под цените от лятото преди войната или СВО, както я наричате вие. После дори и на тези, които си плащаха пак не им се доставяше газ под предлог че турбините счупени, не можели да ги поправят и там разни други проблеми...

Та тук започвам да се чудя - каква е тая огромна, мощна и велика държава с толкова много неизчерпаеми ресурси и природни богатства, дето не може да произведе една турбина, да и бута газа към клиентите??!?!

Бъдещето на България ще е по-светло, ако нямаше хора като теб или онова откровено нацистче jkminkov, за които свободният избор или свободата за взимане на решения са кофти работи, а поклоните на Изток - задължение.

Блокирането на 300млрд не е кражба, тъй като никой не ги е взел.
Запорът на сметки НИКЪДЕ в цивилизованият свят не се смята за кражба и се практикува за обезпечаване на имуществени или спорове за щети по целият свят.
Доколкото знам са запорирани ЕВЕНТУАЛНО като гаранционен фонд, с който ще се плащат от Русия част от поразиите, които направи в Украйна, но разбира се, след като мине през съд.
Други въпроси, на които отговорите са очевидни имаш ли или просто ме тролиш, като ми задаваш такива, които в основата си съдържат неверни твърдения или с една дума - лъжи? :)

П.С. Спокойно, Путин клекна https://btvnovinite.bg/svetut/kraj-na-plashtaneto-v-rubli-rusija-razreshi-plashtanija-na-gaza-v-chuzhda-valuta.html.
Щото е добър и мисли за всички, да не си помисли някой, че му трябват евро и долари... :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Новата реалност 2022: Русия, Украйна, САЩ и Крипто

Мнениеот qbadabaduuu » 13 Фев 2023, 01:06

Изображение

викаш паднала е цената от преди войната...
От кога вземането на решения под диктата на Вашингтон и Брюксел е свободен избор?
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Новата реалност 2022: Русия, Украйна, САЩ и Крипто

Мнениеот futureworld » 13 Фев 2023, 02:16

qbadabaduuu написа:Изображение

викаш паднала е цената от преди войната...
От кога вземането на решения под диктата на Вашингтон и Брюксел е свободен избор?


С просто око се вижда дори :) Бе гледайте ги тия графики, войната почна на 24 Февруари 2022.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Новата реалност 2022: Русия, Украйна, САЩ и Крипто

Мнениеот guBaHe » 13 Фев 2023, 08:36

qbadabaduuu написа:Изображение

викаш паднала е цената от преди войната...
От кога вземането на решения под диктата на Вашингтон и Брюксел е свободен избор?


Ама разбира се, те САЩ и ЕС накараха и Путин да нападне Украйна, бях забравил, че те диктуват всичко по света! :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Новата реалност 2022: Русия, Украйна, САЩ и Крипто

Мнениеот qbadabaduuu » 13 Фев 2023, 10:16

Всъщност... така е прави сте за всичко. :clap:

Добре че има хора като вас иначе България нямаше да е такава просперираща страна.
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin