Медицина

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Медицина

Мнениеот filchef » 29 Дек 2021, 23:54

futureworld написа:
Ми добре, свали маската и стискай палци да ти се размине :) Аз не бих.
Къде я виждаш тая висока раждаемост, не знам - аз обаче виждам че България губи само от Перу по брой умрели на 1млн популация. Математиката е точна наука, кофти...

Фактите са си факти и това е защото реално нямаме доктори при положение, че сме на едно от първите места по болници на глава от населението - кофтито е, че имаме доктори, които ще те лекуват единствено срещу пари или с връзки - това е грозната истина в нашата шуробаджанашка татковина, а не някакви си пандемии с които пастирите се опитват да командват световното стадо.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Медицина

Мнениеот qbadabaduuu » 30 Дек 2021, 00:34

qbadabaduuu
 
Мнения: 446
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Медицина

Мнениеот futureworld » 30 Дек 2021, 00:59

filchef написа:
futureworld написа:
Ми добре, свали маската и стискай палци да ти се размине :) Аз не бих.
Къде я виждаш тая висока раждаемост, не знам - аз обаче виждам че България губи само от Перу по брой умрели на 1млн популация. Математиката е точна наука, кофти...

Фактите са си факти и това е защото реално нямаме доктори при положение, че сме на едно от първите места по болници на глава от населението - кофтито е, че имаме доктори, които ще те лекуват единствено срещу пари или с връзки - това е грозната истина в нашата шуробаджанашка татковина, а не някакви си пандемии с които пастирите се опитват да командват световното стадо.


Има си доктори дори в тоя форум, ама пак им правите напук. Та за какво са ви доктори тогава?
Спрямо кого на първи места по болници на глава от населението, това пък къде то прочете сега?
Аз друго виждам - самолечение с ракия, магарешки инат и ходене в болницата вече на умирачка, след 2 седмици заразяване на околните. Бях удивен, че първия смъртен случай в България бе обявен след няма и 48 часа от болничния прием... уникално ЗЛЕ и продължава и сега!
futureworld
 
Мнения: 681
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Медицина

Мнениеот filchef » 30 Дек 2021, 17:45

futureworld написа:
Има си доктори дори в тоя форум, ама пак им правите напук. Та за какво са ви доктори тогава?
Спрямо кого на първи места по болници на глава от населението, това пък къде то прочете сега?
Аз друго виждам - самолечение с ракия, магарешки инат и ходене в болницата вече на умирачка, след 2 седмици заразяване на околните. Бях удивен, че първия смъртен случай в България бе обявен след няма и 48 часа от болничния прием... уникално ЗЛЕ и продължава и сега!


https://ec.europa.eu/health/sites/default/files/state/docs/2019_chp_bulgaria_bulgarian.pdf - страница 20 - фигура 20 - сигурно пак ще кажеш, че това е ЕЖК.

България е на първите места и по % на заплащане на здравната услуга и по % на заплащане на лекарствата - като съчетаем това с застаряващото население и мизерните пенсии които стигат само за хляба и тока а през зимата някой теглят и бързи кредити да си плащат отоплението та какво се чудиш че сме на първо място по смъртност в Евросъюза.Прослойката на пенсионерите на практика е изолирана от здравеопазване поради ниските пенсии и липса на връзки тъй като връзките намаляват прогресивно със смяната на поколенията.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Медицина

Мнениеот futureworld » 30 Дек 2021, 21:07

filchef написа:
futureworld написа:
Има си доктори дори в тоя форум, ама пак им правите напук. Та за какво са ви доктори тогава?
Спрямо кого на първи места по болници на глава от населението, това пък къде то прочете сега?
Аз друго виждам - самолечение с ракия, магарешки инат и ходене в болницата вече на умирачка, след 2 седмици заразяване на околните. Бях удивен, че първия смъртен случай в България бе обявен след няма и 48 часа от болничния прием... уникално ЗЛЕ и продължава и сега!


https://ec.europa.eu/health/sites/default/files/state/docs/2019_chp_bulgaria_bulgarian.pdf - страница 20 - фигура 20 - сигурно пак ще кажеш, че това е ЕЖК.

България е на първите места и по % на заплащане на здравната услуга и по % на заплащане на лекарствата - като съчетаем това с застаряващото население и мизерните пенсии които стигат само за хляба и тока а през зимата някой теглят и бързи кредити да си плащат отоплението та какво се чудиш че сме на първо място по смъртност в Евросъюза.Прослойката на пенсионерите на практика е изолирана от здравеопазване поради ниските пенсии и липса на връзки тъй като връзките намаляват прогресивно със смяната на поколенията.


Ще кажа че данни от 2017 са безнадеждно остарели, КОВИД от 2019 насам показа че легла няма. Системата колабира при 2000 заразени дневно, няма нужда от повече коментар :)
Аз не съм удивен от това, че народа си ходи болен (и на работа) и го счита за нормално, това само говори за ниска здравна култура и отговорност към себе си и другите. Удивен съм, че 1вия смъртен случай си е ходил така 2 седмици в София и това не впечатлява никого.
futureworld
 
Мнения: 681
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Медицина

Мнениеот jkminkov » 31 Дек 2021, 13:28

Канада смята за нормално заразените доктори да ходят на работа - https://www.rt.com/news/544643-quebec-h ... ers-covid/
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Медицина

Мнениеот filchef » 31 Дек 2021, 14:14

jkminkov написа:Канада смята за нормално заразените доктори да ходят на работа - https://www.rt.com/news/544643-quebec-h ... ers-covid/


Това е фейк нюз щото медията е руска :mrgreen: :lol:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Медицина

Мнениеот niki » 31 Дек 2021, 14:53

jkminkov написа:Канада смята за нормално заразените доктори да ходят на работа - https://www.rt.com/news/544643-quebec-h ... ers-covid/


Че то до сега да не би само здрави да сме ходили да интубираме антиваксъри
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот niki » 31 Дек 2021, 15:00

ПРЕДСТАВЕТЕ си свят, в който определени кръгове всяват лъжи и страх, за да прескочат 4%-ната бариера, защото иначе не могат да блеснат с конструктивни идеи и акъл. А къщи по морето трудно се купуват с една заплата на уредник в музей... Представете си, че тези кръгове са платили на политици и общественици, да убеждават хората в абсурди. Представете си, че лъжат за резултати обхващащи милиарди. А сега си представете, че твърденията им, че експериментът е смъртоносен, уврежда здравето и живота, а държавите са похарчили милиарди евро, за да разболяват гражданите си, се окажат неверни.
А сега представяте ли си някой да си признае за грешката?
Кой разбрал - разбрал!
Само ще добавя, че ВСЕКИ има правото на съпротива. Всеки има право на собствено решение. Всеки има право ДА НЕ ВЯРВА на правителството си. Всеки има ПРАВО ДА МИСЛИ, но аз отказвам да мисля и разсъждавам. Отказвам да приемам данните. Не ме интересува, че след милиард поставени дози са спасени милиони животи и лъжите ми, че всички ваксинирани ще умрат не се сбъднаха. Всичко това е в името на субсидията!
Aдв. хЕлена Гунчевиа

Оригинал : https://www.facebook.com/vazrazhdane.bg ... 170869530/
:lol:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот val1900 » 31 Дек 2021, 15:01

niki написа:
Че то до сега да не би само здрави да сме ходили да интубираме антиваксъри



И в други твои писанки забелязах , че делите пациентите. Това ли ви е научил Хипократ?
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, qbadabaduuu, Sando_83, viniamin