Медицина

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Медицина

Мнениеот niki » 08 Дек 2021, 23:37

filchef написа:Пак цитат от производителя а доколко ще му бъде обърнато внимание на независимия учен

Ами за това си има така наречения импакт фактор или фактор на значимост. Колкото и голяма да е една фармацевтична компания не може да подкупи всички учени по целия свят - практически е невъзможно. Не забравяй и фактора конкуренция, която в тези среди е жестока - ако едната компания плати на 10 учени, другата ще плати на 20 - само за да докаже че първата греши. А като добавим че трябва да платиш и на цялата група от учени която прави изследването (ученият не работи сам, а с екип от доста хора) - работата става тлъста и финансово неосъществима.
В крайна сметка от това непрекъснатото надбягване и надцакване на големите играчи печелят всички - така чрез научния метод и процеса на постоянно търсене на по-доброто, се достига до крайната точка - истината . Истината която няма да получите от антиваксърите, които независимо че много добре знаят как, къде и кога се съобщават всички нежелани лекарствени реакции (така че да бъдат правилно систематизирани и отчетени), отново ще излизат по телевизиите със сълзливи истории, как на баба ти Пенка от горно нанадолнище, мъжа бил умрял от ваксина ( а не от това че същият е 150кг с кръвно 190, холестерол в небесата и пуши като комин)
Всички антиваксъри и политици, понеже нямат никаква научна основа на която да се уповат, използват ето тези така наречени логически грешки или заблуди : https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%BA%D0%B8 - интересно и задължително четиво за всички които искат да заберат как буквално си играят с вас.
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот niki » 09 Дек 2021, 23:49



:mrgreen:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот niki » 12 Дек 2021, 03:18

Честито - първите ни 6 омикрона са вече налице !
Последна промяна niki на 12 Дек 2021, 15:13, променена общо 1 път
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот qbadabaduuu » 12 Дек 2021, 03:56

Има ли информация вече дали е по-смъртоносен от делта?
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Медицина

Мнениеот niki » 17 Дек 2021, 01:38

"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот Sevo » 18 Дек 2021, 01:16

Recap, of a Covid-19 self contagion and healing:
И така, след ясно осъзнатото и предизвикано заразяване с Delta, резултата при мен е следният:
1. Вируса, трябва да е във висока концентрация във въздуха за да ви зарази. 4 дни след като живях, ядох и спах под един покрив с 3-ма доказано болни не се заразих. Заразих се едва когато изкарах 6 часа в затворен обем въздух в колата с двама болни и дори тогава антигенният тест ми бе отрицателен. Едва ден по-късно дадох положителен тест. Критичото е концентрацията на вируса в обема въздух. Това определя и как ще го изкараш, тежко или по-леко. За това самоизолацията е най-добрата контра мярка. Едно е да си сам с вируса, друго е да сте цяла къща.
2. Вируса поразявя всеки по различен начин. При мен порази първо гърлото, стомаха, бъбреците , но не и белият дроб. Може би успях да се предпазя да не стигна до пневмония, но при нашите, не бе толкова леко и те стигнаха до болница. Те имаха поражения по белият дроб, но не и в бъбреците.
3. Най-тежките дни са между 7-12, като при мен беше 10-11. Има моменти в които състоянието се променя за минути и ако организма не може да понесе шока, изхода може и да е фатален. Изпитах го директно върху себе си на ден 11 сутринта. В такива моменти помощ от когото и да е е жизнено-важна. А такива нещастници като мен, които имаха само котка и куче, викат неволята в такива моменти.
4. Липсата на сили и храна, която вируса прекратява с пораженията в храносмилателната система може би са първопричината на последващите проблеми във вътрешните органи. Липсата на глюкоза в кръвта, влияе и на кръвното налягане, което се променя наистина за минути. Ако не бях се хранил, почти насила, вероятно резултата щеше да е друг.
5. Възстановяването е дълго и постепенно. Почти седмица след последните симптоми нямам силите които имах преди заразяването. Сякаш обема кръв който имам е наполовина. Вероятното приемане на медикаменти може да подобри това , но аз нали съм си инат и единственото което приемах по време на болестта бяха витамини и Aviron Rapid, след това, буквално нищо.
6. Имах късмет и си изкарах Covid-19 сам в къщи, но това не винаги е по-доброто, а и понягога, грешното решение. Ако нашите не бяха приети добра болница, пораженията при тях можеше да са тежки. А аз, явно съм имал късмет.
Едно е сигурно, при всеки е различно но програмата на вируса е да намери слаб(и) орган(и) които да сложи в блендера и да натисне копчето СТАРТ.
Целият текст на log-a който си водих от ден 1 до края е тук:
https://docs.google.com/document/d/1JkZ ... dha15DpAhk
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Медицина

Мнениеот futureworld » 18 Дек 2021, 01:29

Ако не беше такъв инат, можеше да станеш даже доктор за 6 години ...
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Медицина

Мнениеот niki » 18 Дек 2021, 02:12

Надявам се вече осъзнаваш колко голям късметлия си.
В крайна сметка най-важното е че всичко е завършило относително добре (знам какво е да загубиш куче - ужасно е, особено ако е бил дълги години с теб)
Като теглиш чертата накрая, какви са изводите които си направил за себе си и какво би било твоето поведение спрямо този проблем от тук нататък ? Ще бъде полезно за останалите да споделиш и от къде черпеше информация за ковида до този момент и дали би продължил да се доверяваш на тези източници и в бъдеще.
Последна промяна niki на 20 Дек 2021, 17:40, променена общо 1 път
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот val1900 » 20 Дек 2021, 17:22

Като гледам статистиката въпреки , че не и вярвам, то дали си ваксиниран или не започва да не се различава като ефект. Или ефекта е прекалено малък или изобщо го няма.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Медицина

Мнениеот niki » 20 Дек 2021, 18:51

val1900 написа:Като гледам статистиката въпреки , че не и вярвам, то дали си ваксиниран или не започва да не се различава като ефект. Или ефекта е прекалено малък или изобщо го няма.

Бреей. я дай таз статистика да я видим и ний бе, егати - a аз си мислех че съм вече immortal
Да ти покажа ли в Германия колко % от приетите в ковид реанимация са ваксинирани - процента е смешно нисък - така е и във всяка друга цивилизована държава.
:whistle:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin