Медицина

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Медицина

Мнениеот niki » 28 Дек 2021, 22:58

Интересен подход, въпреки че може да няма особен ефект...
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот futureworld » 28 Дек 2021, 23:05

filchef написа:
niki написа:Защо прилагане на сила - всеки сам може да избере пътя по който иска да тръгне - едните ще тръгнат по пътя на научно-техническия прогрес, другите ще си останат на същото ниво и ще мрат като мухи. Когато има ясно несъответствие между принципите които следват и едните и другите - отцепването е единствения възможен вариант - по възможност тихо, кротко и цивилизовано.
Всеки сам си преценя...


В Германия вече се обсъжда закон за лишаване от достъп до хранителните магазини на неваксинирани лица - и това ако не е принуда здраве му кажи - те германците са първи като дойде реч за дисциплина но такова " по възможност тихо, кротко и цивилизовано" мероприятие, което сигурно ще одобриш май намирисва на неофашизъм.


Едва ли, Една Жена Каза е доста недостоверна информационна агенция. Дори и ако някой не може да посещава магазини, защото е опасен за другите - нищо не го спира да поръча същите продукти с доставка. Чак пък неофашизъм, обикновено неграмотно изказване си е само.

Но друго да те питам - как се лекува едно стадо от шап да речем? Или по възможност тихо, кротко и в заблуда да се гътне цялото...
futureworld
 
Мнения: 674
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Медицина

Мнениеот filchef » 28 Дек 2021, 23:58

futureworld написа:Едва ли, Една Жена Каза е доста недостоверна информационна агенция. Дори и ако някой не може да посещава магазини, защото е опасен за другите - нищо не го спира да поръча същите продукти с доставка. Чак пък неофашизъм, обикновено неграмотно изказване си е само.

Но друго да те питам - как се лекува едно стадо от шап да речем? Или по възможност тихо, кротко и в заблуда да се гътне цялото...

От извора Могат ли в Германия да принудят хората да се ваксинират срещу Ковид-19?- за сега само опипват почвата - ако там мине ще го направят за целия европейски съюз.

Ти го каза - стадо - слава богу човек е надарен от бога със свободна воля и някой хора са готови да воюват и умрат за убежденията си така, че си мисля че в Германия тия мерки ще срещнат сериозна съпротива както на улично така и на правно-конституционно ниво.
Колкото до стадото - повсеместна практика е да се избиват заразените стада като покрай сухото гори и мокрото за да не се разпространи заразата в останалите ферми в региона - имаше един такъв случай в едно ямболско село дето леля Стойка не ги пусна да и влязат в двора и да и уморят козите та от цялата страна по будните хора почнаха да си поръчват мляко от нея за да я подпомогнат - та да се върнем на стадото - ти какво предлагаш - концлагери за неваксинираните или направо летални инжекции.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2248
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Медицина

Мнениеот niki » 29 Дек 2021, 00:32

Защо инжекции, защо концлагери ? Просто изолираме всички опасни индивиди и ги оставяме "покрай сухото да гори и мокрото"... Колкото повече антиваксъри - толкова по-малко антиваксъри :mrgreen:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот futureworld » 29 Дек 2021, 02:28

filchef написа:
futureworld написа:Едва ли, Една Жена Каза е доста недостоверна информационна агенция. Дори и ако някой не може да посещава магазини, защото е опасен за другите - нищо не го спира да поръча същите продукти с доставка. Чак пък неофашизъм, обикновено неграмотно изказване си е само.

Но друго да те питам - как се лекува едно стадо от шап да речем? Или по възможност тихо, кротко и в заблуда да се гътне цялото...

От извора Могат ли в Германия да принудят хората да се ваксинират срещу Ковид-19?- за сега само опипват почвата - ако там мине ще го направят за целия европейски съюз.

Ти го каза - стадо - слава богу човек е надарен от бога със свободна воля и някой хора са готови да воюват и умрат за убежденията си така, че си мисля че в Германия тия мерки ще срещнат сериозна съпротива както на улично така и на правно-конституционно ниво.
Колкото до стадото - повсеместна практика е да се избиват заразените стада като покрай сухото гори и мокрото за да не се разпространи заразата в останалите ферми в региона - имаше един такъв случай в едно ямболско село дето леля Стойка не ги пусна да и влязат в двора и да и уморят козите та от цялата страна по будните хора почнаха да си поръчват мляко от нея за да я подпомогнат - та да се върнем на стадото - ти какво предлагаш - концлагери за неваксинираните или направо летални инжекции.


Както вече писах - извор ЕЖК. Аз не виждам журналист, подписал тая статия :) Отделно ако не си наясно, Германия е федерална и това че политик от една от частите и се изказва, няма никаква сила и значение за федерацията. Толкова за извора и значението на написаното.

Аз не предлагам, а подкрепям ограничения за неваксинираните с две цели - както да се ограничи разнасянето на заразата, така и да се намали смъртността най-вече сред тях самите. Липсата на такива ограничения в един момент е равносилно на смъртна присъда за повечето от тях - тук точно е най-интересния момент, ваксинираните не са основните потърпевши, а неваксинираните.
Добре си спомням като деца как някое и друго хлапе биваше изолирано вкъщи, ако се разболееше от шарка :) Но не помня да е падал подобен жалък плач по онова време, хората се държава разумно и с всичкия си. Знаеш ли кое е другото забавно - за последните 100тина години продължителността на живота се е удвоила. Но средно. И преди е имало столетници, но масовката е пуквала рано най-вече от болести, по-малко от глад. Затова и сега има доста ваксинации в детска възраст например, които се подновяват периодично - примерно тетанус. С какво е различна тая от Ковид за теб? Ти от шарка, тетанус, БЦЖ имаш, нали?
futureworld
 
Мнения: 674
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Медицина

Мнениеот niki » 29 Дек 2021, 07:31

Те са тествани стотици хиляди години тез факсини бе футуре :lol:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот val1900 » 29 Дек 2021, 09:39

Прегледайте се !!! Имате промит мозък. Нелечимо е.

С какво ваксинираните са по-малко заразни (опасни) от нормалните хора?
Глупости не ми се четат. Не са !!!!
Добре е да забраним на ваксинираните достъп до нормалните хора, защото са заразни и с простотия.
Чудя се защо един нормален човек като се ваксинира и изпростява, а ми заразяват го. Нарича се изглаждане на бръчките в мозъка.
Има превъзходство пред другите , защото вече е член на стадото и затова трябва да получи близалка за да се чувства различен.
Не знам дали ще се събудите от този сън, но ако се случи вече сте податливи на манипулиране и то няма да закъснее.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Медицина

Мнениеот filchef » 29 Дек 2021, 11:51

futureworld написа:Както вече писах - извор ЕЖК. Аз не виждам журналист, подписал тая статия :) Отделно ако не си наясно, Германия е федерална и това че политик от една от частите и се изказва, няма никаква сила и значение за федерацията. Толкова за извора и значението на написаното.

Ми какъв източник искаш като не признаваш официалното издание на Дойче Веле за България - нямам достъп до проектозаконът на швабите но се надявам, че изданието го е проучило - това че никой не го е подписал означава, че материала е от колектив и нещо принципно важно - зад него стои главния редактор на изданието - колкото до твърдението, че прилагането на драконовските мерки в една от федералните провинции няма значение за федерацията - аз и преди казах, че това е опипване на почвата за това как ще реагира "стадото" и "стадото" реагира с забранени от властта демонстрации.

futureworld написа:Аз не предлагам, а подкрепям ограничения за неваксинираните с две цели - както да се ограничи разнасянето на заразата, така и да се намали смъртността най-вече сред тях самите. Липсата на такива ограничения в един момент е равносилно на смъртна присъда за повечето от тях - тук точно е най-интересния момент, ваксинираните не са основните потърпевши, а неваксинираните.

Аз и преди го казах и пак ще го повторя - човек се ражда със свободна воля и това е основно негово право.
Няма научни доказателства, че ваксинираните не могат да се заразяват повторно и да разнасят заразата така, че това ти твърдение не може да бъде основание за сегрегация - https://www.nature.com/articles/d41586-021-03826-3 .
Колкото до намаляването на смъртността при неваксинираните да тук има данни, че смъртността е значително по голяма от тая при един обикновен грип но за разлика от теб аз уважавам правото на свободен избор, а не на принуда относно решението им дали да си поставят ваксина.

futureworld написа:Добре си спомням като деца как някое и друго хлапе биваше изолирано вкъщи, ако се разболееше от шарка :) Но не помня да е падал подобен жалък плач по онова време, хората се държава разумно и с всичкия си. Знаеш ли кое е другото забавно - за последните 100тина години продължителността на живота се е удвоила. Но средно. И преди е имало столетници, но масовката е пуквала рано най-вече от болести, по-малко от глад. Затова и сега има доста ваксинации в детска възраст например, които се подновяват периодично - примерно тетанус. С какво е различна тая от Ковид за теб? Ти от шарка, тетанус, БЦЖ имаш, нали?

Никой не казва, че активно болните не трябва да бъдат изолирани - това не твърдят дори най-заклетите антиваксъри - въпросът е в ограничаване на права на тая група от хора които не искат да си поставят ваксина по най разнообразни причини.
Аз съм направил своя избор ВАКСИНИРАХ СЕ но това не ми дава право да изисквам и другите да го правят.
Примерно семейството на големият ми син са антиваксъри - внучката ми няма повече от задължителните имунизации което ме притеснява но не бих си позволил да им налагам мнението си - и тримата преболедуваха Ковид 19 като синът и внучката ми лежаха в болница даже синът стигна до реанимация но като ги питам ще си сложите ли ваксина след 6 месеца ми отговарят - твърдо не.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2248
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Медицина

Мнениеот futureworld » 29 Дек 2021, 14:43

filchef написа:
futureworld написа:Както вече писах - извор ЕЖК. Аз не виждам журналист, подписал тая статия :) Отделно ако не си наясно, Германия е федерална и това че политик от една от частите и се изказва, няма никаква сила и значение за федерацията. Толкова за извора и значението на написаното.

Ми какъв източник искаш като не признаваш официалното издание на Дойче Веле за България - нямам достъп до проектозаконът на швабите но се надявам, че изданието го е проучило - това че никой не го е подписал означава, че материала е от колектив и нещо принципно важно - зад него стои главния редактор на изданието - колкото до твърдението, че прилагането на драконовските мерки в една от федералните провинции няма значение за федерацията - аз и преди казах, че това е опипване на почвата за това как ще реагира "стадото" и "стадото" реагира с забранени от властта демонстрации.

futureworld написа:Аз не предлагам, а подкрепям ограничения за неваксинираните с две цели - както да се ограничи разнасянето на заразата, така и да се намали смъртността най-вече сред тях самите. Липсата на такива ограничения в един момент е равносилно на смъртна присъда за повечето от тях - тук точно е най-интересния момент, ваксинираните не са основните потърпевши, а неваксинираните.

Аз и преди го казах и пак ще го повторя - човек се ражда със свободна воля и това е основно негово право.
Няма научни доказателства, че ваксинираните не могат да се заразяват повторно и да разнасят заразата така, че това ти твърдение не може да бъде основание за сегрегация - https://www.nature.com/articles/d41586-021-03826-3 .
Колкото до намаляването на смъртността при неваксинираните да тук има данни, че смъртността е значително по голяма от тая при един обикновен грип но за разлика от теб аз уважавам правото на свободен избор, а не на принуда относно решението им дали да си поставят ваксина.

futureworld написа:Добре си спомням като деца как някое и друго хлапе биваше изолирано вкъщи, ако се разболееше от шарка :) Но не помня да е падал подобен жалък плач по онова време, хората се държава разумно и с всичкия си. Знаеш ли кое е другото забавно - за последните 100тина години продължителността на живота се е удвоила. Но средно. И преди е имало столетници, но масовката е пуквала рано най-вече от болести, по-малко от глад. Затова и сега има доста ваксинации в детска възраст например, които се подновяват периодично - примерно тетанус. С какво е различна тая от Ковид за теб? Ти от шарка, тетанус, БЦЖ имаш, нали?

Никой не казва, че активно болните не трябва да бъдат изолирани - това не твърдят дори най-заклетите антиваксъри - въпросът е в ограничаване на права на тая група от хора които не искат да си поставят ваксина по най разнообразни причини.
Аз съм направил своя избор ВАКСИНИРАХ СЕ но това не ми дава право да изисквам и другите да го правят.
Примерно семейството на големият ми син са антиваксъри - внучката ми няма повече от задължителните имунизации което ме притеснява но не бих си позволил да им налагам мнението си - и тримата преболедуваха Ковид 19 като синът и внучката ми лежаха в болница даже синът стигна до реанимация но като ги питам ще си сложите ли ваксина след 6 месеца ми отговарят - твърдо не.


Ти си бил много забавен, какво му е официалното на Дойче Веле :) Туй по-горе е една анонимна статия - а такива по правило въобще не следва да се взимат насериозно. Колкото до немските провинции - гледам откъде черпиш информация и се чудя как се изказваш по закони и проектозакони (дето съществуват само в анонимни статии към момента) ... то щеше да е смешно, ако не беше жалко.

Виж сега - понеже и ти, и Вал скачате по тезата: и двете групи могат да се заразят и да заразят и други хора. Обаче разликата е че няма прилика:
1. при ваксинирани е по-малък шанса за зараза и протича по-кратко и по-леко, оттам и по-малък шанс за разпространение.
2. пак така и по-малко усложнения и увреждания, за смърт да не говорим.
3. никой няма права от рода да го допускат в частни магазини, че това да е някакво нарушение при отказ после.
4. всички имат свободата да се ваксинират или не, но нямат свободата да застрашават останалите. Не искате ваксина - добре, не ходете на места, където ще заразите себе си и другите. Никой не ви е поставял под домашен арест, нали?
Уважавам изборът на сина ти да стигне до реанимация, но бих му пратил след това сметката за плащане - след като настоява да се стига дотам. Има ли избор? Има. Някой ограничава ли го? Не. Сега има относителен имунитет за няколко месеца, после недай си Боже пак може да стигне до реанимация по същия начин - еми тая здравна система трябва ли да му плаща за ината, реално имунизирабните редовно му плащат масрафа така?
futureworld
 
Мнения: 674
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Медицина

Мнениеот niki » 29 Дек 2021, 15:58

filchef написа:Примерно семейството на големият ми син са антиваксъри - внучката ми няма повече от задължителните имунизации което ме притеснява но не бих си позволил да им налагам мнението си - и тримата преболедуваха Ковид 19 като синът и внучката ми лежаха в болница даже синът стигна до реанимация но като ги питам ще си сложите ли ваксина след 6 месеца ми отговарят - твърдо не.


Ами лошо Филчев, много лошо...
Аз не искам да живея на една територия с нито един човек от семейството на сина ти. Не желая да се доближават до мен в радиус на поне 50-100 метра, камоли да работя с тях или да си пускам детето на градина или училище заедно с техните деца... Ти като дядо трябва да си твърд в позицията си за ваксините - ако видят в теб дори най-малка мекушавост и несигурност - забрави че някога ще се ваксинират.

Не се проумява, че не може да се прави каквото си искаш - има хора по-умни от вас, измислили правилата и реда в който живеем - който не иска да ги спазва - да хваща гората... а ако са достатъчно много - отцепване и изграждане на тяхно си общество по техните правила и техния ред. Не сме длъжни по абсолютно никакъв начин да им търпим прищявките - утре може да им щукне че да не искат да работят или кой знае каква друга простотия...
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, svetlim, UserX1XO, viniamin