Медицина

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Медицина

Мнениеот niki » 29 Дек 2021, 16:06

val1900 написа:Прегледайте се !!! Имате промит мозък. Нелечимо е.

С какво ваксинираните са по-малко заразни (опасни) от нормалните хора?
Глупости не ми се четат. Не са !!!!
Добре е да забраним на ваксинираните достъп до нормалните хора, защото са заразни и с простотия.
Чудя се защо един нормален човек като се ваксинира и изпростява, а ми заразяват го. Нарича се изглаждане на бръчките в мозъка.
Има превъзходство пред другите , защото вече е член на стадото и затова трябва да получи близалка за да се чувства различен.
Не знам дали ще се събудите от този сън, но ако се случи вече сте податливи на манипулиране и то няма да закъснее.


Вал, някой боде ли те по корема да влизаш в темата - имаш цял форум и пак се натресе тук. :lol:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот filchef » 29 Дек 2021, 17:23

futureworld написа:
Виж сега - понеже и ти, и Вал скачате по тезата: и двете групи могат да се заразят и да заразят и други хора. Обаче разликата е че няма прилика:
1. при ваксинирани е по-малък шанса за зараза и протича по-кратко и по-леко, оттам и по-малък шанс за разпространение.
2. пак така и по-малко усложнения и увреждания, за смърт да не говорим.
3. никой няма права от рода да го допускат в частни магазини, че това да е някакво нарушение при отказ после.
4. всички имат свободата да се ваксинират или не, но нямат свободата да застрашават останалите. Не искате ваксина - добре, не ходете на места, където ще заразите себе си и другите. Никой не ви е поставял под домашен арест, нали?

И на четирите ти точки ще отговоря с едно изречение - новия щам омикрон напълно ги развенчава поне любимата ви наука така го показва https://www.nature.com/articles/d41586-021-03826-3
futureworld написа:Уважавам изборът на сина ти да стигне до реанимация, но бих му пратил след това сметката за плащане - след като настоява да се стига дотам. Има ли избор? Има. Някой ограничава ли го? Не. Сега има относителен имунитет за няколко месеца, после недай си Боже пак може да стигне до реанимация по същия начин - еми тая здравна система трябва ли да му плаща за ината, реално имунизирабните редовно му плащат масрафа така?

Не съм съгласен, че имунизираните плащат масрафа - справка - статистиката на имунизираните като % от населението на България - явно вашето съсловие не може да убеди българите, че е необходима ваксинация та дори част и от вашето съсловие не е имунизиран.Именно затова вие сте за силово решаване на въпроса.Като говориш за частни магазини защо смяташ да им наложиш да приемат само ваксинирани клиенти - къде е тук равнопоставеността .
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Медицина

Мнениеот filchef » 29 Дек 2021, 17:46

niki написа:Не се проумява, че не може да се прави каквото си искаш - има хора по-умни от вас, измислили правилата и реда в който живеем

Проблема е, че никой не вярва в България в правилата - както е казал шопа "закона е врата у поле"
niki написа: - който не иска да ги спазва - да хваща гората... а ако са достатъчно много - отцепване и изграждане на тяхно си общество по техните правила и техния ред. Не сме длъжни по абсолютно никакъв начин да им търпим прищявките - утре може да им щукне че да не искат да работят или кой знае каква друга простотия...

Ми като се гледа статистиката май антиваксерите са повече от вас, които не искате съвместно съществуване така, че спокойно може да се отцепите - аз съм против жълтите звезди и всякакво деление по какъвто и да било статус и считам, че за страната като цяло такова деление е вредно.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Медицина

Мнениеот niki » 29 Дек 2021, 19:27

filchef написа:Ми като се гледа статистиката май антиваксерите са повече от вас, които не искате съвместно съществуване така, че спокойно може да се отцепите - аз съм против жълтите звезди и всякакво деление по какъвто и да било статус и считам, че за страната като цяло такова деление е вредно.


Вредно е, но се преценява съотношението полза - риск. В крайна сметка ако останем малцинство(около 30%), най-вероятно повечето ще напуснат страната и oт EU буквално ще превърнат България в гетото на европа. Ако се изравним - просто физичеси ще си разделим територията на която живеем.
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот futureworld » 29 Дек 2021, 20:19

filchef написа:
futureworld написа:
Виж сега - понеже и ти, и Вал скачате по тезата: и двете групи могат да се заразят и да заразят и други хора. Обаче разликата е че няма прилика:
1. при ваксинирани е по-малък шанса за зараза и протича по-кратко и по-леко, оттам и по-малък шанс за разпространение.
2. пак така и по-малко усложнения и увреждания, за смърт да не говорим.
3. никой няма права от рода да го допускат в частни магазини, че това да е някакво нарушение при отказ после.
4. всички имат свободата да се ваксинират или не, но нямат свободата да застрашават останалите. Не искате ваксина - добре, не ходете на места, където ще заразите себе си и другите. Никой не ви е поставял под домашен арест, нали?

И на четирите ти точки ще отговоря с едно изречение - новия щам омикрон напълно ги развенчава поне любимата ви наука така го показва https://www.nature.com/articles/d41586-021-03826-3
futureworld написа:Уважавам изборът на сина ти да стигне до реанимация, но бих му пратил след това сметката за плащане - след като настоява да се стига дотам. Има ли избор? Има. Някой ограничава ли го? Не. Сега има относителен имунитет за няколко месеца, после недай си Боже пак може да стигне до реанимация по същия начин - еми тая здравна система трябва ли да му плаща за ината, реално имунизирабните редовно му плащат масрафа така?

Не съм съгласен, че имунизираните плащат масрафа - справка - статистиката на имунизираните като % от населението на България - явно вашето съсловие не може да убеди българите, че е необходима ваксинация та дори част и от вашето съсловие не е имунизиран.Именно затова вие сте за силово решаване на въпроса.Като говориш за частни магазини защо смяташ да им наложиш да приемат само ваксинирани клиенти - къде е тук равнопоставеността .


Мисля, че ако съществуваше списание Дъга онлайн, щеше да четеш и да даваш линк оттам :)
Не в приятно осъзнаването, че смъртността в България е изключително висока и почти без изключение умират неваксинирани. Така че аз на твое място не бих изтъквал точно тоя аргумент кои били повече, Дарвин не търпи празни приказки и суеверия :) А сега се концентрирай малко над това, което пиша - синът ти вече е бил на прага, след няколко месеца антителата му няма да се справят и пак ще иде там, ако не се ваксинира редовно. Точно това плащат солидарно и ваксинираните.
А на частните магазини не е нужно някой да налага нещо - те си определят правилата, защо смяташ че са ти длъжни? Ако частника реши - нека влизат всички без маски :) Аз примерно у дома не допускам неваксинирани - нито съм ви длъжен, нито искам да поемам терминални рискове. Не ми минават тия с фалшивата равнопоставеност въобще, че то по твоята логика трябва и чисто голи да допускат в магазините, нали и те са хора? Ама ги няма нещо ...
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Медицина

Мнениеот val1900 » 29 Дек 2021, 21:11

Филчеф , безмислени са опитите ти да ги вразумиш.
Ваксината е подействала сериозно при тези индивиди.
По-скоро са напълнили гащите от страх да не напуснат виртуалната реалност преждевременно.
Айде правете си селце някъде и ни оставете на мира. Дано така намерите покой.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Медицина

Мнениеот jkminkov » 29 Дек 2021, 21:27

лъжа е, че смърността е висока, висока е защото раждаемостта е била висока, някой да сметне 2020 без 1946 и да сравни със средната продължителност на живота, а вземете и фиксацията на докторите да лекуват само от ковид, щото това носи пари...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Медицина

Мнениеот niki » 29 Дек 2021, 22:20

Официално е. „Всеки сам си преценя“ стана фраза на годината.
Противно на широкото схващане обаче, всъщност никой никога не преценява сам. Науката има лоша новина за тези от вас, които вярват искрено в това схващане.
Политиците трябва да спрат да повтарят мантрата с информационната кампания и да започнат да действат. Фактите не са достатъчни да променят убежденията и поведението на когото и да е.
Съществуват редица пречки пред човешкия разум, преди въобще да се случи каквато и да е самопреценка.
https://fibro.bg/nikoga-ne-precenyash-sam/?fbclid=IwAR0wSVnzdLJiGV38-jvpj1HApvk7yU93q192t2qng-SE-iW7M-kC8EM9cqs
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Медицина

Мнениеот futureworld » 29 Дек 2021, 22:27

jkminkov написа:лъжа е, че смърността е висока, висока е защото раждаемостта е била висока, някой да сметне 2020 без 1946 и да сравни със средната продължителност на живота, а вземете и фиксацията на докторите да лекуват само от ковид, щото това носи пари...


Ми добре, свали маската и стискай палци да ти се размине :) Аз не бих.
Къде я виждаш тая висока раждаемост, не знам - аз обаче виждам че България губи само от Перу по брой умрели на 1млн популация. Математиката е точна наука, кофти...
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Медицина

Мнениеот jkminkov » 29 Дек 2021, 23:31

ми кофти е, тези 42 хиляди родени повече трябва да умрат и те! https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0 ... 0%B8%D1%8F
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, viniamin