Избори ноември 2021 г. (балотаж 21.11.2021 г.)

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Кого ще подкрепите на балотажа 21.11.2021 г.?

Анкетата свършва на 21 Ное 2021, 14:45

Румен Радев
5
29%
Анастас Герджиков
8
47%
Няма да гласувам
4
24%
 
Общо гласове : 17

Избори ноември 2021 г. (балотаж 21.11.2021 г.)

Мнениеот perla » 16 Ное 2021, 14:45

Опция:
Позволи промяна на глас е активна, тъй като в Четвъртък се очертава дебат между кандидатите, който може да е причина да промените гласа си.
Моля да гласувате по собствени убеждения, без да се вглеждате в текущите резултати и социологически проучвания.
Последна промяна perla на 21 Ное 2021, 22:27, променена общо 1 път
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Избори ноември 2021 г. (балотаж 21.11.2021 г.)

Мнениеот perla » 16 Ное 2021, 15:22

Мнението ми е собствено разбиране за случващото се. Покрай работата ми (с колегите) имам възможност да наблюдавам огромен информационен поток/сондирам мнения хора и това са мои лични впечатления. Не ангажирам никого с него и няма да обсъждам коментари/цитати на пеокрепящи или противни мнения.

Ще гласувам за Анастас Герджиков. Смятам, че и той не е най-добрият възможен кандидат за президент, но вотът ми е протестен против настоящият президент Румен Радев.
Личното ми мнение за Р.Радев е, че е един тежък кариерист, психопатна личност и логично единствената му реализация е била военен. Злобен човек без никакъв морал и скрупули (нито лични, нито държавнически). Не отричам, че е изключително умен.
Защото е тежък кариерист единствената му цел е втори мандат, независимо на каква цена.
Поде собствена лична вендета против законно правителство (добро, лошо, различно за всеки). Раздели народа на мутри и не знам какви си.
Води предизборна кампания от една+ година. неморална и неравностойна на другите кандидати. Изпревари БСП, които го направиха президент обявявайки се за независим.
От поста си манипулира ежедневно простия ни народ с изказвания статукво, мутри, кражби и т.н (разни медийни фантазии, доказателства и осъдени няма, едва ли ще има).
Назначи и управлява (да, той го управлява) служебно правителство, което преследва единствено неговите интереси (изчегъртването на евентуалните му противници), за което и ги награждава според правомощията си (Янаки Стоилов конституционен съдия, най-вероятно другите ще са посланици скоро и т.н.).
Прескача ежедневно Стефан Янев (Министър председателя е изпълнителната власт, не Президента).
Два пъти манипулира, уж преговаря, уж консултира новите партии, за да няма редовно правителство и те му се вързаха и се изядоха един друг.
Наруши конституцията и не пое отговорност (опита да въздейства и на конституционния съд нагло).
С проекта си ПП изтегли гласовете на БСП, закопа Мая и в момента сваля Нинова искайки оставката и.
Закопа и всичките си противници с горенаписаните и други манипулации.
В момента в него е абсолютната власт. Не отговаря на никакви въпроси, говори само за битки и обратно напада всеки, който го критикува (те затова и притихнаха и си траят страх).
Вследствие е задълбочаваща се политическа, здравна, икономическа криза в която сме (теглят заеми, "спестяват" от кражбите, актуализират бюджети, за да купуват те чиновници), просто не го интересува нищо освен втория мандат и властта (...предишните са виновни докога ще работи?...).
В крайна сметка заменихме една мутра с друга мутра. Поне аз до момента разлика не виждам, дори по-лошо.

Добавка:
В крайна сметка влезе в изпълнителната власт през задния вход. Опитва се да контролира съдебната власт. Парламентарна няма вече 7 месеца освен безумния избирателен кодекс и актуализация на бюджета.

Не искам и президент безгласна буква. Президента трябва да е гласа на народа и коректора на горните три власти през медийното си присъствие.
Ама през задния вход да ми се прави - не, неморално, неетично, незаконно.
Последна промяна perla на 16 Ное 2021, 16:33, променена общо 1 път
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Избори ноември 2021 г. (балотаж 21.11.2021 г.)

Мнениеот hnt » 16 Ное 2021, 15:56

perla написа:Мнението ми е собствено разбиране за случващото се. Покрай работата ми (с колегите) имам възможност да наблюдавам огромен информационен поток/сондирам мнения хора и това са мои лични впечатления. Не ангажирам никого с него и няма да обсъждам коментари/цитати на пеокрепящи или противни мнения.

Ще гласувам за Анастас Герджиков. Смятам, че и той не е най-добрият възможен кандидат за президент, но вотът ми е протестен против настоящият президент Румен Радев.
Личното ми мнение за Р.Радев е, че е един тежък кариерист, психопатна личност и логично единствената му реализация е била военен. Злобен човек без никакъв морал и скрупули (нито лични, нито държавнически). Не отричам, че е изключително умен.
Защото е тежък кариерист единствената му цел е втори мандат, независимо на каква цена.
Поде собствена лична вендета против законно правителство (добро, лошо, различно за всеки). Раздели народа на мутри и не знам какви си.
Води предизборна кампания от една+ година. неморална и неравностойна на другите кандидати. Изпревари БСП, които го направиха президент обявявайки се за независим.
От поста си манипулира ежедневно простия ни народ с изказвания статукво, мутри, кражби и т.н (разни медийни фантазии, доказателства и осъдени няма, едва ли ще има).
Назначи и управлява (да, той го управлява) служебно правителство, което преследва единствено неговите интереси (изчегъртването на евентуалните му противници), за което и ги награждава според правомощията си (Янаки Стоилов конституционен съдия, най-вероятно другите ще са посланици скоро и т.н.).
Прескача ежедневно Стефан Янев (Министър председателя е изпълнителната власт, не Президента).
Два пъти манипулира, уж преговаря, уж консултира новите партии, за да няма редовно правителство и те му се вързаха и се изядоха един друг.
Наруши конституцията и не пое отговорност (опита да въздейства и на конституционния съд нагло).
С проекта си ПП изтегли гласовете на БСП, закопа Мая и в момента сваля Нинова искайки оставката и.
Закопа и всичките си противници с горенаписаните и други манипулации.
В момента в него е абсолютната власт. Не отговаря на никакви въпроси, говори само за битки и обратно напада всеки, който го критикува (те затова и притихнаха и си траят страх).
Вследствие е задълбочаваща се политическа, здравна, икономическа криза в която сме (теглят заеми, "спестяват" от кражбите, актуализират бюджети, за да купуват те чиновници), просто не го интересува нищо освен втория мандат и властта (...предишните са виновни докога ще работи?...).
В крайна сметка заменихме една мутра с друга мутра. Поне аз до момента разлика не виждам, дори по-лошо.



:clap: :clap: :clap: Браво perla, много точен анализ.
hnt
 
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Юли 2016, 20:26

Re: Избори ноември 2021 г. (балотаж 21.11.2021 г.)

Мнениеот MadDog » 16 Ное 2021, 16:44

Единствения начин, Радев да не спечели балотажа е, ако повечето който му симпатизират, решат че ще спечели и без техния глас, защото ги е домързяло да отидат до секцията
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Избори ноември 2021 г. (балотаж 21.11.2021 г.)

Мнениеот qbadabaduuu » 16 Ное 2021, 20:22

Радев ще размаже пудела на ГЕРБ :D
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Избори ноември 2021 г. (балотаж 21.11.2021 г.)

Мнениеот 2GOOD » 19 Ное 2021, 18:21

Хайде още малко и утре размисъл.

Аз няма да гласувам за пилота по какъвто и да е начин. Не мога да си го позволя на съвестта.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Избори ноември 2021 г. (балотаж 21.11.2021 г.)

Мнениеот qwertyA5 » 19 Ное 2021, 20:11

Разликата между двамата ще е много малка, Герджиков ина реален шанс заради ниска избирателна активност.
qwertyA5
 
Мнения: 77
Регистриран на: 06 Мар 2019, 16:51

Re: Избори ноември 2021 г. (балотаж 21.11.2021 г.)

Мнениеот 2GOOD » 21 Ное 2021, 22:13

Отключвам темата, яба, който гласува за БСП да си се похвали тука :lol:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Избори ноември 2021 г. (балотаж 21.11.2021 г.)

Мнениеот qbadabaduuu » 21 Ное 2021, 22:17

Аз днес нямах възможност да гласувам, но ако имах щеше да е за Радев :D

Очакван резултат, както прогнозирах кандидата на ГЕРБ ще бъде размазан :D
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Избори ноември 2021 г. (балотаж 21.11.2021 г.)

Мнениеот perla » 21 Ное 2021, 22:23

Гласувахме. Това е резултата. Няма драми.
Така желаният втори мандат е факт. За мен лично целта не оправдава използваните средства конкретно за този случай.
Оставам с надежда, че след всички слова, които чухме ще има някаква положителна промяна за живота на народа ни от направения избор.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin