Човекът творение на Бог или напреднал примат

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот filchef » 28 Дек 2020, 00:18

На всички празнуващи честито Рождество Христово.
Откривам тая тема специално за @niki.
Да видим неговата наука дали е намерила липсващото звено в човешката еволюция. ;)
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот filchef » 28 Дек 2020, 01:47

28 Дек 01:10 | niki
За съжаление продължава да се утвърждава тенденцията вярващите да отричат науката и да са против нея...

28 Дек 01:19 | filchef

Електроинженер съм и съм учил един семестър ядрена физика и аз бях като теб атеист но ми дойде времето да преосмисля възгледите си и да попрочета това онова Библията Корана Дао и индуските ведически текстове докато накрая разбрах че мястото на което съм се родил не е случайно .... и това че съм кръстен по комунистическо време също не е така че имаш време - Чирков бог да го прости съм го чувал да казва по телевизията че като влезе в операция сякаш някой друг води ръката му ..... та така

28 Дек 01:24 | niki

Аз не съм атеист а рационалист - разликата е, че всички рационалиста са атеисти, но не всичи атеисти за рационалисти
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот futureworld » 28 Дек 2020, 03:29

Дарвинеее, ела да си прибереш вересиите...не му е лесно на ники,
Науката обяснява и доказва откритията. Нови и нови и нови. Много от тях доскоро считани за чудеса.
Религията ... тя се използва за друго, за контрол. Там новини няма, само слаби, отчаяни, лековерни ... вярващи. Разделени между Коран, Библия, Тора, да не говорим за езическите божества. Избиващи се едни - други заради различната (а в същината си еднаквата) си вяра, колещи се през Вартоломеевата нощ, кръстоносните походи, изтреблението наред с възгласите "Горе на небето Бог ще познае своите".
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот shulio » 28 Дек 2020, 12:26

Никой никога няма да може да отговори на този въпрос. Всички разсъждения по темата са само за душевно успокоение, че можеш да си обясниш необяснимото. Науката дори и в сегашната си теория стига до големия взрив и сингурярноста, но от там насетне накъде? Не е срамно да се каже че нещо не се знае. Но човечеството като една АЛФА му е трудно да допусне, че някой друг може да го отглежда, както ние отглеждаме кокошки примерно.

В крайна сметка истината пак ще е някъде по средата. Зависи кой как я вижда. Бог може да е същество открило наука за която ние нямаме дори въображение да си представим. И създало нас да кажем за забавление. Или като експеримент както мисли Дъглас Адамс. И да не е толкова миролюбив към нас колкото го представят в религиите.

Проблема е по-скоро в това, че други ден ако дойде Бог (съществото което ни е създало) с цялата си мощ и наука. Пак ще има такива, които няма да признаят това.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот filchef » 28 Дек 2020, 15:59

futureworld написа:Дарвинеее, ела да си прибереш вересиите...не му е лесно на ники,
Науката обяснява и доказва откритията. Нови и нови и нови. Много от тях доскоро считани за чудеса.
Религията ... тя се използва за друго, за контрол. Там новини няма, само слаби, отчаяни, лековерни ... вярващи. Разделени между Коран, Библия, Тора, да не говорим за езическите божества. Избиващи се едни - други заради различната (а в същината си еднаквата) си вяра, колещи се през Вартоломеевата нощ, кръстоносните походи, изтреблението наред с възгласите "Горе на небето Бог ще познае своите".

Религията вярно, че през вековете та и до днешни дни се използва за манипулации на населението но там не са само " слаби, отчаяни, лековерни ... вярващи". Виж прикачения файл.
Прикачени файлове
50 нобелови лауреати вярващи в Бог.pdf
(1.46 MiB) 335 пъти
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот filchef » 28 Дек 2020, 16:32

shulio написа: В крайна сметка истината пак ще е някъде по средата. Зависи кой как я вижда. Бог може да е същество открило наука за която ние нямаме дори въображение да си представим. И създало нас да кажем за забавление. Или като експеримент както мисли Дъглас Адамс. И да не е толкова миролюбив към нас колкото го представят в религиите.

Надали някой ни е създал просто за забавление.Въпреки че по ритуал съм православен християнин гледам критично на религията като такава и ще се съглася с Тесла, че бог е информационно поле което чрез нас черпи информация и опознава себе си. Това поле вижда минало настояще и бъдеще и то в безбройните му варианти като човек и човечеството като цяло има свободна воля да избере някой от тях.
Колкото до науката - ми тя изучава божието творение или творението на природата за тия които са атеисти.Примерно на запад нямат нашите научни степени и звания наследени от СССР а имат звание доктор по философия което е по близко до реалната наука.

shulio написа: Проблема е по-скоро в това, че други ден ако дойде Бог (съществото което ни е създало) с цялата си мощ и наука. Пак ще има такива, които няма да признаят това.

Нас може да са ни създали извънземни с методите на генното инженерство, както го пише в ведите и шумерските глинени плочки.Въпроса е че те въпреки гигантската разлика в научно отношение спрямо нас не са самия Бог.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот futureworld » 28 Дек 2020, 18:55

filchef написа:
futureworld написа:Дарвинеее, ела да си прибереш вересиите...не му е лесно на ники,
Науката обяснява и доказва откритията. Нови и нови и нови. Много от тях доскоро считани за чудеса.
Религията ... тя се използва за друго, за контрол. Там новини няма, само слаби, отчаяни, лековерни ... вярващи. Разделени между Коран, Библия, Тора, да не говорим за езическите божества. Избиващи се едни - други заради различната (а в същината си еднаквата) си вяра, колещи се през Вартоломеевата нощ, кръстоносните походи, изтреблението наред с възгласите "Горе на небето Бог ще познае своите".

Религията вярно, че през вековете та и до днешни дни се използва за манипулации на населението но там не са само " слаби, отчаяни, лековерни ... вярващи". Виж прикачения файл.



Файла хубаво, ама лауреатите са почти 1000 - не те ли притеснява, че 50 са някакви 5% само, а иначе едно 80% от населението на планетата са религиозни? Аргументът не е в твоя полза, като имаме предвид и случката с Галилей - малко е кофти така или сега ще кажеш и че планетата е плоска :)
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот niki » 28 Дек 2020, 20:07

Това че са го писали не означава че го вярват истински или че творенията им са повлияни от бога - и аз казвам някой работи на близките на пациентите преди операция... това не ме прави вярващ - прави ме манипулатор. Накрая след операцията - ако пациента оживее и съм го излекувал - слава на бога, ако пациента умре - лекаря е некадърник - линчувайте го... нещо малко шизофренично изглеждат нещата, но това е нормално за религията - все пак като разгледаме библията (да, Филчев, чел съм я - не си мисли че "дозата образование по религия ми е малко" ) и другите божествени книги - в тях няма да намерим нищо по-различно от зле сътворена приказка, изпълнена с противоречия и откровени манипулации водещи до промиване на мозъци, състояние на невъзможност за рационално мислене и следователно до прогресивно затъпяване...
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот filchef » 28 Дек 2020, 21:05

futureworld написа:Файла хубаво, ама лауреатите са почти 1000 - не те ли притеснява, че 50 са някакви 5% само, а иначе едно 80% от населението на планетата са религиозни? Аргументът не е в твоя полза, като имаме предвид и случката с Галилей - малко е кофти така или сега ще кажеш и че планетата е плоска :)


Виждам, че можеш да смяташ - изследването не съм го правил аз пък и надали може да претендира за представителна извадка, още повече, че някой имена не са нобелови лауреати а известни личности в различни области от древността до 20 век.
Само по себе си мисля, че е любопитно и показва, че не само масата вярва в Твореца на Вселената но и много учени занимаващи се с изучаването и.С това отговарям и на заключението на @niki.

niki написа:в тях няма да намерим нищо по-различно от зле сътворена приказка, изпълнена с противоречия и откровени манипулации водещи до промиване на мозъци, състояние на невъзможност за рационално мислене и следователно до прогресивно затъпяване...

Явно Айнщайн ,Луи Пастьор и Стивън Хокинг са били затъпели манипулатори....
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот niki » 28 Дек 2020, 21:19

filchef написа:Явно Айнщайн ,Луи Пастьор и Стивън Хокинг са били затъпели манипулатори....


Че са били изящни манипулатори е ясно, но в никакъв случай не тъпи (което се подразбира)
Пак прочети какво съм писал, а не само първата и последната дума ... и го осмисли...
Ако цитатите им са вадени така, както ти вадиш думи от контекста....
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, futureworld, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin