Човекът творение на Бог или напреднал примат

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот filchef » 02 Яну 2021, 12:51

niki написа:Изображение


Изображение
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот niki » 05 Яну 2021, 18:21

Изображение
:mrgreen:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот filchef » 05 Яну 2021, 20:46

niki написа:Изображение
:mrgreen:


Добър Фотошоп - за съжаление само Фотошоп и нищо общо с фреската на Микеланжело като изключим Божията ръка :clap:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот niki » 05 Яну 2021, 20:55

Посланието е важно, не толкова фотошопа...
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот filchef » 05 Яну 2021, 21:40

niki написа:Посланието е важно, не толкова фотошопа...


Как мислиш кое послание по ще хване дикиш - твоето или на Микеланжело :twisted:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот shulio » 05 Яну 2021, 21:52

Нарисувана е точно за вашия спор. Не случайно пръста на Господ е изпънат, а на човека е леко свит. Който иска го изпъва, който не иска го държи свит :)
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот filchef » 05 Яну 2021, 21:58

shulio написа:Нарисувана е точно за вашия спор. Не случайно пръста на Господ е изпънат, а на човека е леко свит. Който иска го изпъва, който не иска го държи свит :)

Да това е посланието на Микеланжело Буонаротти.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот futureworld » 06 Яну 2021, 03:59

filchef написа:
shulio написа:Нарисувана е точно за вашия спор. Не случайно пръста на Господ е изпънат, а на човека е леко свит. Който иска го изпъва, който не иска го държи свит :)

Да това е посланието на Микеланжело Буонаротти.


Който е творил за който му плати - в случая църквата :) Както и почти всички с изключение на бай Да Винчи.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот iana_crs » 07 Яну 2021, 15:58

Хехееее , супер тема ! Чак се замислям да споделя ли мнение тука , дан стане нещо спор тука ама аз мисля че не е нито едното нито другото . Хубаво щеше да е да сме божие творение щото предполагам ей сега щеше твореца да дойде и да ни орита едно хубаво всички до крак и да оправи нещата - ама не . По сме близо до идеята за примата ама няма нищо общо . Чудя се как да дефинирам мнението си изградено изцяло на лична база данни , нещо като : самовъзпроизвеждащ се , самопроизвеждащ се и самоподдържащ се биоробот - тотален унищожител - колонизатор и манипулатор на светове ограничен изцяло във физическия аспект но без ограничения във време и пространство, лесно манипулируем с не толкова скъпа електроника и добре развиващ се под лъчите на самоделно ядро - Слънце . :lol: Как Ви се струва , има нещо алфадраконско тука - ама не чак . Цялото ни съществуване ми прилича на съществуването на онази бактерия дето я направили да изяде нефта разлян в океана че да предотвратят катаклизъм , и успели , ама сега бактерията - гладна щот изяла нефта и започнала да яде всичко наред включително и създателя си - човека и той се чуди сега пък как да се пребори с нея и избра странния подход да се прави че я няма . :lol: Е да ама тя е там и яде , и няма да спре щото друго не може - ограничения в кода има :lol: , и накрая просто ще се самоизяде след като изяде всичко . Е благодарско на създателя / не визирам идеята за Бог / . Точно ей тъй ми изглеждат на мене нещата . А за Бог , ами след като съм наясно със мнението на църквата за езотериката и се сблъсках с езотеричното християнсво - кво да кажа ? Чудя се що няма атеистично християнство ? Да създам ли , гледам кой ли не създава кво ли не , даже и отдавна създадени неща , хаха... Всичко е пунта мара , колеги ! - тотална манипулация на мисленето с цел прикриване на реалността което пък с цел лесна манипулация което пък с цел тотален контрол какъвто имаме налице и който се развива с главоломни темпове . Ама баш глави ломи . За Айнщайн - теорията е на жена му не негова освен това е грешна според инфото което имам, че на всичкото отгоре са го предупредили че е грешна . Всички научни открития са донесли купища пари и тотално унищожение на устройството на което съществуваме - проект Земя / не е точно но е разбираемо /. Та мислейки по въпроса за създателя , що ми се струва че му е по - лесно и евтино да пусне нови индивиди на следващото устройсво за унищожение вместо да ангажира ресурси за спасение на вече сдуханите ама свършили си работата стари . Всичко е лъжа ! Честито на пътувалите до Марс / дааа , тука има хора които твърдят че са ходили , единия даже получил екскурзията за рождения дена от майка си - подарък , а ? - добре ли е ? - не обажда кач паръ билета :lol: , не обажда как изглежда автобуса , космобус ли е кво е там /. Всъщност той е съученик на мой познат - много сериозно момче което сподели инфото леко учуден - леко учуден щото оня е бил тежко убедителен вероятно лошо заблуден от майка си и познати - всичките милионерско фемъли . Да , много богати били , то за тва момчето им се връзва я - моя човек . Кат малък и аз космонафт исках да ставам , сигурно ако бяу учил щяу ся да карам рейса до Марс или космобуса ама на . Ся освен да си мажа космите с нафта , друга космонаФтика не забелазвам възможна . Много яка тема :lol: :lol: :lol: !!! Тряа да ям , щото имам ограничения в кода хахахаха... - не бе , гладен съм ! Поздрави !
iana_crs
 
Мнения: 47
Регистриран на: 18 Сеп 2013, 10:09

Re: Човекът творение на Бог или напреднал примат

Мнениеот filchef » 07 Яну 2021, 18:18

iana_crs написа:Хехееее , супер тема ! Чак се замислям да споделя ли мнение тука , дан стане нещо спор тука ама аз мисля че не е нито едното нито другото ...............................................................................
................................... Кат малък и аз космонафт исках да ставам , сигурно ако бяу учил щяу ся да карам рейса до Марс или космобуса ама на . Ся освен да си мажа космите с нафта , друга космонаФтика не забелазвам възможна . Много яка тема :lol: :lol: :lol: !!! Тряа да ям , щото имам ограничения в кода хахахаха... - не бе , гладен съм ! Поздрави !


Изображение

Да се изкаже и едно старо куче по въпроса - поздравления. :clap:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin