Одобрявате ли новия локдаун ?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Одобрявате ли новия локдаун ?

Да, това е единственият начин да се контролира заразата
9
16%
Да, това е единственият начин да се контролира заразата, но трябва да бъде поне няколко месеца
2
4%
Да, това е единственият начин да се контролира заразата, но трябва да бъде поне няколко месеца и с по-строги мерки
13
23%
Не, това е пълна глупост
19
34%
Не, това е пълна глупост, искат да ни ограничат правата и да ни накарат да мълчим
11
20%
Не, аз съм Гробаря (Алибегов) и не ми пука за здравната система, важното е кръчмите и дискотеките да работят
2
4%
 
Общо гласове : 56

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот filchef » 30 Дек 2020, 22:01



:clap: :clap: :clap: Ми така де дайте малко информация да успокоим топката.
Имам един такъв въпрос -- тия ваксини на Пфайзер-Бионтех защо искат толкова ниска температура на съхранение и с какво ваксините на Модерна са по добри, че могат да се съхраняват в обикновен хладилник.
И още един въпрос ваксините на Астра-Зенека в сътрудничество с руската Спутник5, които също са в процес на одобрение в Великобритания на същия принцип ли са.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2248
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 01 Яну 2021, 03:51

filchef написа:
:clap: :clap: :clap: Ми така де дайте малко информация да успокоим топката.
Имам един такъв въпрос -- тия ваксини на Пфайзер-Бионтех защо искат толкова ниска температура на съхранение и с какво ваксините на Модерна са по добри, че могат да се съхраняват в обикновен хладилник.
И още един въпрос ваксините на Астра-Зенека в сътрудничество с руската Спутник5, които също са в процес на одобрение в Великобритания на същия принцип ли са.


За това се забавиха толкова много и двете компании - лесно е да създадеш РНК-то, трудно е да го стабилизираш в разтвор. Това че ваксината на Модерна се съхранява на по-високи температури не я прави по ефикасна - означава че са намерили начин да я стабилизират и съхранят ефективността и на такива температури.
По втория въпрос - не, те са векторни ваксини - използват вирус като вектор("троянски кон") за да вкарат генетичен материал в клетката

Изображение
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот filchef » 01 Яну 2021, 10:12

niki написа:
filchef написа:
:clap: :clap: :clap: Ми така де дайте малко информация да успокоим топката.
Имам един такъв въпрос -- тия ваксини на Пфайзер-Бионтех защо искат толкова ниска температура на съхранение и с какво ваксините на Модерна са по добри, че могат да се съхраняват в обикновен хладилник.
И още един въпрос ваксините на Астра-Зенека в сътрудничество с руската Спутник5, които също са в процес на одобрение в Великобритания на същия принцип ли са.


За това се забавиха толкова много и двете компании - лесно е да създадеш РНК-то, трудно е да го стабилизираш в разтвор. Това че ваксината на Модерна се съхранява на по-високи температури не я прави по ефикасна - означава че са намерили начин да я стабилизират и съхранят ефективността и на такива температури.
По втория въпрос - не, те са векторни ваксини - използват вирус като вектор("троянски кон") за да вкарат генетичен материал в клетката

Изображение




:clap: :clap: :clap:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2248
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 02 Яну 2021, 20:33

MadDog Ето какво казват истинските молекулярни биолози по темата.
https://bg.zanas.eu/548273/?fbclid=IwAR0rUReZVk_hA3PSZTou_zx54oM27-mF5ZWub8Ncx4g7I27y88qQ7QlVDaI
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот MadDog » 02 Яну 2021, 21:28

Борис Станимиров е повече политическа фигура, отколкото молекулярен биолог.
В тази връзка е ясно, че всички партии се обединяват около тезата за масова кампания за ваксинацията.
Недоверието в политическата система у нас се прелива лесно в недоверие към масовото ваксиниране.
Аз също съм за ваксиниране, с малкото уточнение, че ще се опитам да си подбера ваксина , ако имам избор. :D
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 03 Яну 2021, 00:15

MadDog написа:Борис Станимиров е повече политическа фигура, отколкото молекулярен биолог.
В тази връзка е ясно, че всички партии се обединяват около тезата за масова кампания за ваксинацията.
Недоверието в политическата система у нас се прелива лесно в недоверие към масовото ваксиниране.
Аз също съм за ваксиниране, с малкото уточнение, че ще се опитам да си подбера ваксина , ако имам избор. :D



Сложи си Спутник - казват че била много хорошо :lol:

Иначе ако не ти допада Борис Станимиров, търси други учени - мненията им не са по-различни.
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот MadDog » 03 Яну 2021, 00:38

До като ми дойде реда ще излязат много - и Спутници и Модерни :D
Аз пътувам често, така че ще трябва. Надявам се само да не се налага да се бода всяка година с нов мод.
Между другото тези , които са с инхалатори са по-ефективни, но определено ще са по-скъпи.
Нямам никакви колебания и пристрастия niki
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 03 Яну 2021, 17:48

https://www.investor.bg/analizi/91/a/bitkata-na-putin-da-prodade-ruskata-vaksina-e-poredniiat-sblysyk-sys-zapada-319010/?page=1

Нищо ново - Русия започна активна кампания срещу западните ваксини още преди да излязат резултатите от тестовете, успоредно с това си пропагандираше тяхната ваксина изключително агресивно...
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот filchef » 03 Яну 2021, 21:11

niki написа:https://www.investor.bg/analizi/91/a/bitkata-na-putin-da-prodade-ruskata-vaksina-e-poredniiat-sblysyk-sys-zapada-319010/?page=1

Нищо ново - Русия започна активна кампания срещу западните ваксини още преди да излязат резултатите от тестовете, успоредно с това си пропагандираше тяхната ваксина изключително агресивно...

Ей тоя Путин - трън ви е в очите на русофобите - уж щяхме да цитираме научни източници а то investor.bg - даже и те не премълчаха факта за договора за сътрудничество с Астра-Зенека.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2248
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 03 Яну 2021, 21:15

filchef написа:
niki написа:https://www.investor.bg/analizi/91/a/bitkata-na-putin-da-prodade-ruskata-vaksina-e-poredniiat-sblysyk-sys-zapada-319010/?page=1

Нищо ново - Русия започна активна кампания срещу западните ваксини още преди да излязат резултатите от тестовете, успоредно с това си пропагандираше тяхната ваксина изключително агресивно...

Ей тоя Путин - трън ви е в очите на русофобите - уж щяхме да цитираме научни източници а то investor.bg - даже и те не премълчаха факта за договора за сътрудничество с Астра-Зенека.


Някак си като чуя Русия и "цитираме научни източници" в едно изречение, ми става едно такова много нАучно :lol:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Sevo, viniamin