Одобрявате ли новия локдаун ?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Одобрявате ли новия локдаун ?

Да, това е единственият начин да се контролира заразата
9
16%
Да, това е единственият начин да се контролира заразата, но трябва да бъде поне няколко месеца
2
4%
Да, това е единственият начин да се контролира заразата, но трябва да бъде поне няколко месеца и с по-строги мерки
13
23%
Не, това е пълна глупост
19
34%
Не, това е пълна глупост, искат да ни ограничат правата и да ни накарат да мълчим
11
20%
Не, аз съм Гробаря (Алибегов) и не ми пука за здравната система, важното е кръчмите и дискотеките да работят
2
4%
 
Общо гласове : 56

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 20 Дек 2020, 23:26

MadDog написа:Имаме набързо разработени иновативни ваксини , които очакваме да потушат пандемията за няколко месеца, а дали ще стане така, никой не гарантира . Вируса може да мутира и да "излъже" създадения от ваксината имунитет. От друга страна също така никой не гарантира ,че новите ваксини при които се използва и РНК за да накара клетките ни да произвеждат вирусен протеин, няма да имат късни странични ефекти.
Аз лично не бих си сложил такъв тип ваксина, просто ще изчакам конвенционалнте ваксини да станат достъпни, те са изпитани през десетилетията.
Но изкуствено да карам клетките ми да произвеждат несвойствен за тях белтък, макар и за кратко време - дни или седмица - няма да позволя. Промяната на клетъчната биохимия на генно ниво, този процес предизвикан от ваксините на Пфайзер и Модерна, е намеса във фините механизми и баланс в клетките, изработен за стотици хиляди години еволюция.
Клетките, бълващи антигени могат да бъдат таргетирани като "чужди" или повредени от елементите на човешкия клетъчен имунитет и нарочени за унищожаване. Това от своя страна може да е предпоставка за възникване на автоимунни заболявания след известен период от време.
А може и да не е.......никой не може да каже засега. Но тъй като икономиката определено има превес над здравето важното е да се бърза.

PS - никога не съм твърдял ,че ще се интегрира в генома, само намекнах че може да се извърши рекомбинация с други РНК вируси , а защо не и с ретро - такива. При 5 милиарда ваксинирани с РНК ходещи лаборатории защо да не се пръкне СПИН с шипчета от коронавируса - супер предаван по въздушно капков път патоген.



Такааа....
Първо не е "набързо разработена" ваксина - това е ЛЪЖА - всички етапи са включени и са с достатъчната продължителност на всеки един от тях ... Това че тебе не те устройват тези периоди, не означава че не са достатъчни - има учени и експерти, които цял живот са работили това и са казали, че са достатъчни.
Второ- никой не очаква да се потуши пандемията за няколко месеца - поне 1 година е нужно.
Трето - Изследвания правени върху животни преди повече от 5 години с подобна ваксина, доказаха че късни странични ефекти НЯМА. Върху хора не са правени изследвания.
Четвърто - конвенционалните ваксини също карат клетките (имунната система) да произвеждат несвойствени за тях белтъци - наричат се антитела (отново елементарни незнания за молекулярен биолог)
Пето - не се вкарва вирус - вкарва се копие на ЧАСТ от генома на вируса - достатъчно да създаде белтък, но недостатъчно да превърне клетката ти в зомби... следователно няма как да се развият автоимунни заболявания
Шесто - напротив - ти твърдеше, че можело да се интегрира в генома защото имало обратна транскриптаза, за ретровируси и интегразата, дори не беше чувал
Седмо - "СПИН с шипчета от коронавируса"- дори не се нуждае от коментар....

Заключение - Тотално неразбиране на материята, но доста часове прекарани в укипедия. За съжаление крайно недостатъчни да заменят дебелите книги и многогодишен курс на обучение, които да ти дадат нужното, за да можеш да се изказваш адекватно по въпроса.
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот filchef » 21 Дек 2020, 01:23

niki написа:
Такааа....
Първо не е "набързо разработена" ваксина - това е ЛЪЖА - всички етапи са включени и са с достатъчната продължителност на всеки един от тях ... Това че тебе не те устройват тези периоди, не означава че не са достатъчни - има учени и експерти, които цял живот са работили това и са казали, че са достатъчни.
Второ- никой не очаква да се потуши пандемията за няколко месеца - поне 1 година е нужно.
Трето - Изследвания правени върху животни преди повече от 5 години с подобна ваксина, доказаха че късни странични ефекти НЯМА. Върху хора не са правени изследвания.
Четвърто - конвенционалните ваксини също карат клетките (имунната система) да произвеждат несвойствени за тях белтъци - наричат се антитела (отново елементарни незнания за молекулярен биолог)
Пето - не се вкарва вирус - вкарва се копие на ЧАСТ от генома на вируса - достатъчно да създаде белтък, но недостатъчно да превърне клетката ти в зомби... следователно няма как да се развият автоимунни заболявания
Шесто - напротив - ти твърдеше, че можело да се интегрира в генома защото имало обратна транскриптаза, за ретровируси и интегразата, дори не беше чувал
Седмо - "СПИН с шипчета от коронавируса"- дори не се нуждае от коментар....

Заключение - Тотално неразбиране на материята, но доста часове прекарани в укипедия. За съжаление крайно недостатъчни да заменят дебелите книги и многогодишен курс на обучение, които да ти дадат нужното, за да можеш да се изказваш адекватно по въпроса.


Аз съм пътят, истината и живота .................на ваксината :mrgreen:
Като си такъв многознайко слагай си я и не ме занимавай - едно обикновено лекарство в щатите се изпитва минимум 5 години а лекарства изпитани само на животни мммне благодаря, при това за от 3-6 месеца имунитет и опасност от алергични реакции без никаква отговорност от фирмата производител и с изрично подписване на "информирано" колко да е информирано "съгласие" за отказ от съдебно преследване.Предпочитам "стадния" имунитет на доцент Мънгъров.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 21 Дек 2020, 02:12

filchef написа:Аз съм пътят, истината и живота .................на ваксината :mrgreen:
Като си такъв многознайко слагай си я и не ме занимавай - едно обикновено лекарство в щатите се изпитва минимум 5 години а лекарства изпитани само на животни мммне благодаря, при това за от 3-6 месеца имунитет и опасност от алергични реакции без никаква отговорност от фирмата производител и с изрично подписване на "информирано" колко да е информирано "съгласие" за отказ от съдебно преследване.Предпочитам "стадния" имунитет на доцент Мънгъров.



Споооко бе filchef, да съм ти опрял иглата до задника - не. Аз ще съм 13-я ваксиниран в България ('щот съм връзкар) и за радост не последния. Хората започнаха да разбират, че трябва да се доверяват само на науката, защото само тя е способна да ги избави от страдания... Започнаха да разбират и че ваксината не е лекарство , а е ваксина и че се нуждае от толкова време за тестване колкото е казала науката... Разбраха също и че не трябва да се изказват по теми по които си нямат хал хабер (е не всички де :lol: ) Като цяло започнаха да мислят доста по-критично, което е супер.
Пък вие двамата с "молекулярния (колко научно звучи :lol: ) биолог" , си останете на стаден имунитет, нищо че науката доказа че такова животно, при ковида няма... Пък и нали знаете кои животни са на стада.... не, не говоря за конете ...

Аз съм пътят, истината и живота .................на науката
:mrgreen:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот MadDog » 21 Дек 2020, 10:26

Ааа, няма да се разберем така доктор niki.
Явно и ти си като по-голямата част от съсловието , което се изроди последните 20 год и омайва пациентите със сладки общи приказки или пък се чуди не как да излекува пациента , а как да източи повече от здравната каса или защо не направо от болния. Самочувствието и арогантността помагат ли, а докторе? При мен тия не минават!

1. Целта оправдава средствата. Цитирам, ако не разбираш английски ще ти го преведа
"Research into immunisation has been based on the theory that the benefits of immunisation far outweigh the risks from delayed adverse events and so long term safety studies do not need to be performed."
Става въпрос за добре известен случай на развитие на диабет след ваксинация -късен ефект при не малка част от ваксинираните.
И няма да пиша общи приказки като теб, а ти давам линк към научната статия от която цитирам :

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1114674/

2. Желанията са икономиката да заработи на пълни обороти възможно най-скоро . Ние искахме това да стане след 23.12. Е няма как да стане без сериозни последствия. По -сериозните такива ще са за бедни държави като нас, а страни като Германия и Австрия могат да преживеят редица локдауни.

3. Без коментар.

4. Какъв лекар си ти да ми твърдиш, че имуноглобулините са несвойствени за човека, след като синтеза на веригите им е кодиран в човешкия геном. Или може би си забравил, че антителата представляват гликопротеини наречени имуноглобулини (Ig) , произвеждат се от В лимфоцитите. Те имат идентична основна структура и огромно многообразие на крайните участъци на белтъчните вериги , с които се свързват като ключ-ключалка с милиони видове чужди молекули т.нар. антигени, имобилизират ги и помагат да бъдат деактивирани от Т -клетките. Всичко това е част от природно естествения първичен или вторичен имунен отговор
Докато гликопротеина от обвивката на вируса НЕ е кодиран в човешкия геном. Но ние, вкарвайки РНК на вируса в нормално фунционираща клетка имитираме заразяване, с тази разлика че докато при заразяване с реалния вирус той се реплицира в нея и я унищожава- разкъсва я при този процес, а в случая с РНК ваксините имаме здрава, цяла клетка, активно синтезираща антигени (вирусния белтък с формата на шипче).
При конвекционалните ваксини в организма се вкарват части от болестотворния агент, които не могат да се реплицират следователно не са заразни - активира се естествения имунен отговор.
Не се бърка в биохимията на клетката както флашка с malware действа на компютъра.
Ето точния състав на Пфайзер ваксината :
"The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is a white to off-white, sterile, preservative-free, frozen
suspension for intramuscular injection. The vaccine contains a nucleoside-modified messenger
RNA (modRNA) encoding the viral spike glycoprotein (S) of SARS-CoV-2. The vaccine also
includes the following ingredients: lipids ((4-hydroxybutyl)azanediyl)bis(hexane-6,1-diyl)bis(2-
hexyldecanoate), 2-[(polyethylene glycol)-2000]-N,N-ditetradecylacetamide, 1,2-distearoyl-snglycero-3-phosphocholine, and cholesterol), potassium chloride, monobasic potassium
phosphate, sodium chloride, dibasic sodium phosphate dihydrate, and sucrose.
The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is supplied as a frozen [between -80°C to -60°C (-
112°F to -76°F)] multi-dose (5-dose) vial. The vaccine must be thawed and diluted in its original
vial with 1.8 mL of sterile 0.9% Sodium Chloride Injection, USP prior to administration. After
dilution, the vial contains 5 doses of 0.3 mL per dose. After dilution, the multiple-dose vials must
be stored between 2°C to 25°C (35°F to 77°F) and used within 6 hours from the time of dilution"
Цитирано от :
https://www.fda.gov/media/144245/download

Бременни и деца под 16 години не подлежат на ваксинация с тази ваксина.

5. Нямам информация какво се случва с клетките по-късно след ваксинацията, но докато те са живи и заети да произвеждат чуждия вирусен белтък се държат като зомби клетки с променено ДНК, а не като заразени с истинския вирус


6. Рекомбинацията представлява интегриране в чужд геном на определен участък .
Попитах те как се размножават РНК вирусите.
Ти спомена за РНК - РНК транскрипция, аз ти отговорих, че това е невъзможно и оттам стигнахме до РНК-ДНК-РНК, обратна транкриптаза и накрая и до интегразата, но нямаше общо с това за което намекнах в началото- че коронавирусната РНК може лесно да се интегрира в чужд РНК геном по принцип, защото коронавирусите са особенно склонни към рекомбинантни мутации

7. Шегичка Уили, дано си остане такава
Последна промяна MadDog на 21 Дек 2020, 15:42, променена общо 2 пъти
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот filchef » 21 Дек 2020, 10:48

niki написа:Споооко бе filchef, да съм ти опрял иглата до задника - не.

Но жена ми която работи в чужбина в старчески дом е принудена или да се ваксинира или да напусне работа - е тя ще избере второто защото има ревматоиден артрит което си е автоимунно заболяване, сенна хрема пролетта и алергия към лактоза.
niki написа:Пък вие двамата с "молекулярния (колко научно звучи :lol: ) биолог" , си останете на стаден имунитет, нищо че науката доказа че такова животно, при ковида няма... Пък и нали знаете кои животни са на стада.... не, не говоря за конете ...

Аз съм пътят, истината и живота .................на науката
:mrgreen:


Колкото ти е чувството за хумор,(надявам се, че съм улучил цвета на розовата пантера) толкова ти е и науката - медицината в която се кълнеш е на светлинни години от точните науки - тя е наука на проби и грешки, чрез които добрия медик добива практика, а на пазара се пуска ново лекарство за определена болест - и не си вири носа с ТВОЯТА "НАУКА" както ти го правиш - въвеждането на неизпитаните ваксини е политическо решение около кохортата на демократите в САЩ и техните слуги по света - в повечето републикански щати те са забранени от местните власти докато няма решение на Агенцията по храни и лекарства и интересно защо по голямата част от опитните мишки са в европа и се чакат резултатите от там за да се произнесе и американската агенция по храните и лекарствата.
ТВОЯТА "НАУКА" направи ли ваксина против новия английски щам заради който затвориха границите и отмениха полетите до Великобритания.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот 2GOOD » 21 Дек 2020, 13:45

Вие се обяснявате тука, а хората си умират.

Много тъжна вест, буквално преди няколко месеца бяхме на техен концерт (на открито)

Тъжна вест! Почина Димо от P.I.F.

https://btvnovinite.bg/bulgaria/pochina-vokalistat-na-grupa-p-i-f-dimo-stojanov.html
https://zrockradio.bg/archives/news/tazhna-vest-pochina-dimo-ot-p-i-f

Изображение
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 21 Дек 2020, 19:04

MadDog написа:Ааа, няма да се разберем така доктор niki.
Явно и ти си като по-голямата част от съсловието , което се изроди последните 20 год и омайва пациентите със сладки общи приказки или пък се чуди не как да излекува пациента , а как да източи повече от здравната каса или защо не направо от болния. Самочувствието и арогантността помагат ли, а докторе? При мен тия не минават!

1. Целта оправдава средствата. Цитирам, ако не разбираш английски ще ти го преведа
"Research into immunisation has been based on the theory that the benefits of immunisation far outweigh the risks from delayed adverse events and so long term safety studies do not need to be performed."
Става въпрос за добре известен случай на развитие на диабет след ваксинация -късен ефект при не малка част от ваксинираните.
И няма да пиша общи приказки като теб, а ти давам линк към научната статия от която цитирам :

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1114674/

2. Желанията са икономиката да заработи на пълни обороти възможно най-скоро . Ние искахме това да стане след 23.12. Е няма как да стане без сериозни последствия. По -сериозните такива ще са за бедни държави като нас, а страни като Германия и Австрия могат да преживеят редица локдауни.

3. Без коментар.

4. Какъв лекар си ти да ми твърдиш, че имуноглобулините са несвойствени за човека, след като синтеза на веригите им е кодиран в човешкия геном. Или може би си забравил, че антителата представляват гликопротеини наречени имуноглобулини (Ig) , произвеждат се от В лимфоцитите. Те имат идентична основна структура и огромно многообразие на крайните участъци на белтъчните вериги , с които се свързват като ключ-ключалка с милиони видове чужди молекули т.нар. антигени, имобилизират ги и помагат да бъдат деактивирани от Т -клетките. Всичко това е част от природно естествения първичен или вторичен имунен отговор
Докато гликопротеина от обвивката на вируса НЕ е кодиран в човешкия геном. Но ние, вкарвайки РНК на вируса в нормално фунционираща клетка имитираме заразяване, с тази разлика че докато при заразяване с реалния вирус той се реплицира в нея и я унищожава- разкъсва я при този процес, а в случая с РНК ваксините имаме здрава, цяла клетка, активно синтезираща антигени (вирусния белтък с формата на шипче).
При конвекционалните ваксини в организма се вкарват части от болестотворния агент, които не могат да се реплицират следователно не са заразни - активира се естествения имунен отговор.
Не се бърка в биохимията на клетката както флашка с malware действа на компютъра.
Ето точния състав на Пфайзер ваксината :
"The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is a white to off-white, sterile, preservative-free, frozen
suspension for intramuscular injection. The vaccine contains a nucleoside-modified messenger
RNA (modRNA) encoding the viral spike glycoprotein (S) of SARS-CoV-2. The vaccine also
includes the following ingredients: lipids ((4-hydroxybutyl)azanediyl)bis(hexane-6,1-diyl)bis(2-
hexyldecanoate), 2-[(polyethylene glycol)-2000]-N,N-ditetradecylacetamide, 1,2-distearoyl-snglycero-3-phosphocholine, and cholesterol), potassium chloride, monobasic potassium
phosphate, sodium chloride, dibasic sodium phosphate dihydrate, and sucrose.
The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is supplied as a frozen [between -80°C to -60°C (-
112°F to -76°F)] multi-dose (5-dose) vial. The vaccine must be thawed and diluted in its original
vial with 1.8 mL of sterile 0.9% Sodium Chloride Injection, USP prior to administration. After
dilution, the vial contains 5 doses of 0.3 mL per dose. After dilution, the multiple-dose vials must
be stored between 2°C to 25°C (35°F to 77°F) and used within 6 hours from the time of dilution"
Цитирано от :
https://www.fda.gov/media/144245/download

Бременни и деца под 16 години не подлежат на ваксинация с тази ваксина.

5. Нямам информация какво се случва с клетките по-късно след ваксинацията, но докато те са живи и заети да произвеждат чуждия вирусен белтък се държат като зомби клетки с променено ДНК, а не като заразени с истинския вирус


6. Рекомбинацията представлява интегриране в чужд геном на определен участък .
Попитах те как се размножават РНК вирусите.
Ти спомена за РНК - РНК транскрипция, аз ти отговорих, че това е невъзможно и оттам стигнахме до РНК-ДНК-РНК, обратна транкриптаза и накрая и до интегразата, но нямаше общо с това за което намекнах в началото- че коронавирусната РНК може лесно да се интегрира в чужд РНК геном по принцип, защото коронавирусите са особенно склонни към рекомбинантни мутации

7. Шегичка Уили, дано си остане такава



Ти сериозно и искаш да нагазиш в л****та ...

За твоя изненада, да - аз съм от тези лекари които "омайва пациентите си", но за съжаление... не със сладки приказки... за тях вече е твърде късно ... особено когато такива като теб, се молят за последната си глътка въздух...

По същество:
Половината ти пост представлява копи-пейст от уикипедия и листовката на ваксината, другата половина - лъжи които никога не съм писал. Е на мен пък тези не ми минават.
Единственото нещо, което не представлява обяснения на основата на имунологията (копирана от уикито) от втори курс е линка към проучването за ваксината. Независимо че статията е на 22 години и няма много общо със стандартите за актуалност към днешна дата, има по-ново проучване с ясно заключение:

https://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMoa032665

"Conclusions: These results do not support a causal relation between childhood vaccination and type 1 diabetes."
Ако не знаеш английски, да ти го преведа ?

Като добавим и невероятното ти умозаключение, цитирам "Не се бърка в биохимията на клетката както флашка с malware действа на компютъра.", с което обезсмисли всичко писано преди и след него, мисля че темата с общите приказки е изчерпана.

Отново повтарям : не се бъркайте в неща, които крайно не разбирате и не се опитвайте да поучавате хората, които работят това - резултата е плачевен

Капиш ?
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот MadDog » 21 Дек 2020, 20:45

RIP Димо.
Много жалко, че опитаха толкова неща , а не можаха да го спасят.
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот filchef » 21 Дек 2020, 23:06

MadDog написа:RIP Димо.
Много жалко, че опитаха толкова неща , а не можаха да го спасят.


Ако беше Макрон или Тръмп нямаше да е така.... Мир на праха му.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 30 Дек 2020, 21:58

"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, ionicle, Kris, Spenchoni, UserX1XO, viniamin