Одобрявате ли новия локдаун ?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Одобрявате ли новия локдаун ?

Да, това е единственият начин да се контролира заразата
9
16%
Да, това е единственият начин да се контролира заразата, но трябва да бъде поне няколко месеца
2
4%
Да, това е единственият начин да се контролира заразата, но трябва да бъде поне няколко месеца и с по-строги мерки
13
23%
Не, това е пълна глупост
19
34%
Не, това е пълна глупост, искат да ни ограничат правата и да ни накарат да мълчим
11
20%
Не, аз съм Гробаря (Алибегов) и не ми пука за здравната система, важното е кръчмите и дискотеките да работят
2
4%
 
Общо гласове : 56

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 06 Яну 2021, 01:24

MadDog написа:Не са глупости, досега няма случай ваксина , която освен това ще се приложи върху стотици милиони души ,да е одобрена толкова бързо.
Винаги времето от началото на клиничните изпитания до одобрението и от регулатора е било 2-3 години. Дали заради бюрократични спънки или не е важно.
Време през което доброволците от третата фаза продължават да бъдат наблюдавани за нежелани ефекти.
В този случай времето беше съкратено на няколко месеца и даже получи съответната emergency authorization.
С уговорката ваксинираните да съобщават , ако имат някакви нежелани реакции.
Всички сме ваксинирани в миналото, но не сме попълвали формуляри за информирано съгласие, нали.



Като прочетеш качените материали ще ти станат ясни мнооого неща.... и ще спиш спокойно :lol:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот MadDog » 06 Яну 2021, 01:38

:lol: Спя като бебе, не ми пука много за вируса, защото се пазя.
А и това е моето мнение, всеки сам решава за себе си. Не го натрапвам на никого, докато ти се опитваш да налагаш твоето.
Лека !
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 09 Яну 2021, 00:29

MadDog написа::lol: Спя като бебе, не ми пука много за вируса, защото се пазя.
А и това е моето мнение, всеки сам решава за себе си. Не го натрапвам на никого, докато ти се опитваш да налагаш твоето.
Лека !


Упорито отказваш да прочетеш неща които не ти пасват на мнението... защото знаеш, че са верни и срещу тях не можеш да изкараш никакви стойностни аргументи.
Не бих казал че натрапвам мнение, просто споделям последните новости от света на науката и по този начин помагам на хората да направят своя избор - все пак ваксинацията е по желание... а желаещи вече има много... за разлика от ваксини...
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот MadDog » 09 Яну 2021, 00:55

niki написа:
MadDog написа::lol: Спя като бебе, не ми пука много за вируса, защото се пазя.
А и това е моето мнение, всеки сам решава за себе си. Не го натрапвам на никого, докато ти се опитваш да налагаш твоето.
Лека !


Упорито отказваш да прочетеш неща които не ти пасват на мнението... защото знаеш, че са верни и срещу тях не можеш да изкараш никакви стойностни аргументи.
Не бих казал че натрапвам мнение, просто споделям последните новости от света на науката и по този начин помагам на хората да направят своя избор - все пак ваксинацията е по желание... а желаещи вече има много... за разлика от ваксини...


Когато намеря време, чета достатъчно. Както нееднократно написах все още нямам отговор на въпросите:
1. Колко време трае имунитетът при човек ваксиниран с ваксините на Пфайзър и Модерна - /тези които са налични в момента у нас/. Защото ако е под една година, няма смисъл от ваксинация? Необходимо време 1 година.
2. Каква е ефективността им срещу различните мутации на SARS-CoV-2? Поне 1 година време.
3. Предвид, че тази технология досега е прилагана ограничено върху хора, има ли дългосрочни ефекти върху здравето/например предизвикване на автоимунно заболяване, канцерогенни ефекти и т.н/. 4-5 месеца е крайно недостатъчен срок за да се даде отговор , необходими са 1-2 години минимум.
Ако бях от рисковите групи може би нямаше да се замисля, но не съм и затова съм решил да изчакам да излязат още малко резултати от проучванията.
Ако ми се наложи да си поставя ваксина скоро бих предпочел векторна пред РНК такава.Поради простия факт, че се технологията и ефектите от векторните ваксини са наблюдавани десетилетия.
В това което си постнал няма отговор на тези въпроси. :P
PS В целия свят има спорове и разногласия относно ваксините, не само сред обикновените хора , но и сред експертите и специалистите. Дали ваксинираните, трябва да продължат с изолацията или не,защото все още не се знае дали ваксината може да спре разпространението на вируса, дали една доза е достатъчна или са необходими две или три и още куп въпроси.
Съгласен съм, че рисковите групи/ лекари, учители, куриери, възрастни и т.н трябва да се ваксинират бързо, защото това е единствения засега начин да бъде направен опит да се намали броя на заразените, няма лекарство срещу вируса.Но те трябва да са наясно, че поемат някакъв, макар и минимален риск.
Същият този риск го поемаш и като се качваш в колата , но там не се замисляш нали? :lol:
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 09 Яну 2021, 01:26

MadDog написа:Когато намеря време, чета достатъчно. Както нееднократно написах все още нямам отговор на въпросите:
1. Колко време трае имунитетът при човек ваксиниран с ваксините на Пфайзър и Модерна - /тези които са налични в момента у нас/. Защото ако е под една година, няма смисъл от ваксинация? Необходимо време 1 година.
2. Каква е ефективността им срещу различните мутации на SARS-CoV-2? Поне 1 година време.
3. Предвид, че тази технология досега е прилагана ограничено върху хора, има ли дългосрочни ефекти върху здравето/например предизвикване на автоимунно заболяване, канцерогенни ефекти и т.н/. 4-5 месеца е крайно недостатъчен срок за да се даде отговор , необходими са 1-2 години минимум.
Ако бях от рисковите групи може би нямаше да се замисля, но не съм и затова съм решил да изчакам да излязат още малко резултати от проучванията.
Ако ми се наложи да си поставя ваксина скоро бих предпочел векторна пред РНК такава.Поради простия факт, че се технологията и ефектите от векторните ваксини са наблюдавани десетилетия.
В това което си постнал няма отговор на тези въпроси. :P



1. Как реши че няма смисъл и как определи срока да е точно 1 година ? Да не получи телеграма от всевишния ?
2. Ако знаеше структурата на вируса и начина на действие на ваксините, нямаше да задаваш подобни въпроси. И пак - как определи срок 1 година WTF ?
3. Ваксините НЯМАТ канцерогенен потенциал и НЕ повишават риск от развитие на автоимунни заболявания - има достатъчно научни данни.
Не, отново не позна - точно такава векторна РНК ваксина се използва за ПЪРВИ път...
Напротив в това което съм постнал ИМА отговорите на тези въпроси, стига някой да ги прочете, а не да повтаря като папагал едни и същи заучени неща, че даже и да добавя нови бисери ... изтърка се вече... :lol:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот MadDog » 09 Яну 2021, 01:45

niki написа:
MadDog написа:Когато намеря време, чета достатъчно. Както нееднократно написах все още нямам отговор на въпросите:
1. Колко време трае имунитетът при човек ваксиниран с ваксините на Пфайзър и Модерна - /тези които са налични в момента у нас/. Защото ако е под една година, няма смисъл от ваксинация? Необходимо време 1 година.
2. Каква е ефективността им срещу различните мутации на SARS-CoV-2? Поне 1 година време.
3. Предвид, че тази технология досега е прилагана ограничено върху хора, има ли дългосрочни ефекти върху здравето/например предизвикване на автоимунно заболяване, канцерогенни ефекти и т.н/. 4-5 месеца е крайно недостатъчен срок за да се даде отговор , необходими са 1-2 години минимум.
Ако бях от рисковите групи може би нямаше да се замисля, но не съм и затова съм решил да изчакам да излязат още малко резултати от проучванията.
Ако ми се наложи да си поставя ваксина скоро бих предпочел векторна пред РНК такава.Поради простия факт, че се технологията и ефектите от векторните ваксини са наблюдавани десетилетия.
В това което си постнал няма отговор на тези въпроси. :P



1. Как реши че няма смисъл и как определи срока да е точно 1 година ? Да не получи телеграма от всевишния ?
2. Ако знаеше структурата на вируса и начина на действие на ваксините, нямаше да задаваш подобни въпроси. И пак - как определи срок 1 година WTF ?
3. Ваксините НЯМАТ канцерогенен потенциал и НЕ повишават риск от развитие на автоимунни заболявания - има достатъчно научни данни.
Не, отново не позна - точно такава векторна РНК ваксина се използва за ПЪРВИ път...
Напротив в това което съм постнал ИМА отговорите на тези въпроси, стига някой да ги прочете, а не да повтаря като папагал едни и същи заучени неща, че даже и да добавя нови бисери ... изтърка се вече... :lol:


Трябва да лягам но ще ти отговоря.
1 Ако имунитетът трае по-малко от един сезон , независимо дали поради мутация или неефикасност на ваксината при достатъчно високo R0 на вируса, винаги остават едни 30-40% незащитени, които се заразяват и го предават на другите.
Това се случва с грипните вируси всеки сезон, въпреки ваксинациите има години, когато се обявяват грипни епидемии.
2 Хайде обясни ми ти.
3. Няма. Имам предвид вирусните векторни ваксини, за РНК ми знаеш мнението.
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 09 Яну 2021, 01:55

MadDog написа:
niki написа:
MadDog написа:Когато намеря време, чета достатъчно. Както нееднократно написах все още нямам отговор на въпросите:
1. Колко време трае имунитетът при човек ваксиниран с ваксините на Пфайзър и Модерна - /тези които са налични в момента у нас/. Защото ако е под една година, няма смисъл от ваксинация? Необходимо време 1 година.
2. Каква е ефективността им срещу различните мутации на SARS-CoV-2? Поне 1 година време.
3. Предвид, че тази технология досега е прилагана ограничено върху хора, има ли дългосрочни ефекти върху здравето/например предизвикване на автоимунно заболяване, канцерогенни ефекти и т.н/. 4-5 месеца е крайно недостатъчен срок за да се даде отговор , необходими са 1-2 години минимум.
Ако бях от рисковите групи може би нямаше да се замисля, но не съм и затова съм решил да изчакам да излязат още малко резултати от проучванията.
Ако ми се наложи да си поставя ваксина скоро бих предпочел векторна пред РНК такава.Поради простия факт, че се технологията и ефектите от векторните ваксини са наблюдавани десетилетия.
В това което си постнал няма отговор на тези въпроси. :P



1. Как реши че няма смисъл и как определи срока да е точно 1 година ? Да не получи телеграма от всевишния ?
2. Ако знаеше структурата на вируса и начина на действие на ваксините, нямаше да задаваш подобни въпроси. И пак - как определи срок 1 година WTF ?
3. Ваксините НЯМАТ канцерогенен потенциал и НЕ повишават риск от развитие на автоимунни заболявания - има достатъчно научни данни.
Не, отново не позна - точно такава векторна РНК ваксина се използва за ПЪРВИ път...
Напротив в това което съм постнал ИМА отговорите на тези въпроси, стига някой да ги прочете, а не да повтаря като папагал едни и същи заучени неща, че даже и да добавя нови бисери ... изтърка се вече... :lol:


Трябва да лягам но ще ти отговоря.
1 Ако имунитетът трае по-малко от един сезон , независимо дали поради мутация или неефикасност на ваксината при достатъчно високo R0 на вируса, винаги остават едни 30-40% незащитени, които се заразяват и го предават на другите.
Това се случва с грипните вируси всеки сезон, въпреки ваксинациите има години, когато се обявяват грипни епидемии.
2 Хайде обясни ми ти.
3. Няма. Имам предвид вирусните векторни ваксини, за РНК ми знаеш мнението.


Е аз да не качвам материали за да ги обяснявам после - обяснявам на тези които са ги чели, ако има нещо неясно... а то няма...
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 09 Яну 2021, 14:13

Изображение
Малко black humour
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 10 Яну 2021, 00:37

Малко ъпдейт със статия от Модерна :
https://www.modernatx.com/mrna-technology/mrna-platform-enabling-drug-discovery-development
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот filchef » 11 Яну 2021, 22:31

https://www.historyofvaccines.org/conte ... regulation

Exploratory Stage
This stage involves basic laboratory research and often lasts 2-4 years.

Pre-Clinical Stage

The pre-clinical stages often lasts 1-2 years and usually involves researchers in private industry.

Phase Trials - 4 stages

Как така стана за 14 месеца не знам, при това с ударно ваксиниране на милиони хора ?
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin