Одобрявате ли новия локдаун ?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Одобрявате ли новия локдаун ?

Да, това е единственият начин да се контролира заразата
9
16%
Да, това е единственият начин да се контролира заразата, но трябва да бъде поне няколко месеца
2
4%
Да, това е единственият начин да се контролира заразата, но трябва да бъде поне няколко месеца и с по-строги мерки
13
23%
Не, това е пълна глупост
19
34%
Не, това е пълна глупост, искат да ни ограничат правата и да ни накарат да мълчим
11
20%
Не, аз съм Гробаря (Алибегов) и не ми пука за здравната система, важното е кръчмите и дискотеките да работят
2
4%

Общо гласове : 56

Re: Одобрявате ли новия локдаун ?

Мнениеот niki » 13 Апр 2021, 20:35

Изображение

Ето заради какъв риск хората се отказват от Астрата, без да си дават сметка какъв е ако се заразиш...
ПП: В интерес на истината и аз ако слушах какво се говори наляво и надясно и аз нямаше да искам да се ваксинирам с тази ваксина. За това науката може да представи наличните данни и да повиши информираността - от там вече всеки сам да прецени риска за себе си - без да се поддава на излишната медийна истерия как всеки ден някой умирал след поставена ваксина...
BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki

Мнениеот niki » 13 Апр 2021, 20:44

Изображение
niki

Мнениеот niki » 21 Апр 2021, 23:01

Малко актуална информация за последните проучвания около маските:
https://www.sciencealert.com/double-masking-is-great-but-you-have-to-do-it-the-right-way?fbclid=IwAR01bRmrj_2Zou4uFyCeXtYbNVcFAYxDrqvFEmW4vogaPCBr9iQHuMFkFtU
niki

Мнениеот niki » 22 Апр 2021, 13:04

Вече има данни за честотата на церебралните венозни тромбози и при Пфайзер:

Изображение

Но да сте чули нещо по новините - не
Целенасочено се цели да се напада определена британска компания , а не се отчита факта че при 99.99% от ваксинираните нищо притеснително не се случва (за голям ужас на антиваксърите)
Не се разбира, че стотици милиони каквото и вещество да ползват, за каквото и да било, на част от тях нещо ще се случи - риск.
Не съществува действие, което да не носи рискове. Единствените, които предлагат никакви рискове, абсолютни успехи и розов живот, са шарлатаните.
Тези стотиците милиони хора, които поне за известно време си решават сериозен потенциален проблем, не са интересни. Важна е истерията...

В момента европейската комисия се ослушва да даде разрешение на руската ваксина, която е 1:1 с астрата . За нея да сте чули нещо ?

Само да вметна че 2014г Пфайзер искаше да купи АстраЗенека за 100млр долара. След тежки преговори до покупка не се стигна...
Разбира се и АЗ не са перфектни(проблеми с логистиката, доставките и невключване на хора над 65г в изследването за ефективност) и отчасти си заслужават нападките, но все пак става въпрос за световен проблем който трябва да бъде разрешен час по скоро и всички трябва да работят заедно в една посока като се правят определени компромиси...
Заради медийната истерия, милиони дози ваксини стоят по фризерите и чакат да бъдат приложени, но това едва ли ще се случи...
Последна промяна niki на 04 Май 2021, 01:46, променена общо 1 път
niki

Мнениеот MadDog » 07 Май 2021, 20:40

Знам че Бразилия имат 6 пъти по малко население от Индия, но смъртните случай за вчера са съизмерими 2500 срещу 3900
А в Индия е зле положението

Дано вирусните варианти от тези две страни да не дойдат в Европа тъкмо по време на разпускането на мерките
10 years from now we’ll be living in the Metaverse. I’d rather live in a democratic world where I have true ownership and agency over what happens to me rather than a video game, owned by a large corporation.
ВТС bc1qzet5h7jqnr5s2mu40k2cfps0lpl9vvz235ulrq
Аватар
MadDog

Мнениеот niki » 07 Май 2021, 21:25

Както бях споменал, това лято няма да е като предишното. В момента на преден план е липсата на правителство, пилета, яйца, земеделски земи, подкупи и рекети, а докато ни занимават с тези глупости, контрола над вируса бавно, постепенно и много сигурно отслабва, което неминуемо ще доведе до четвърта вълна... и не... респиратори отново няма да има, нямаше и при втората и третата вълна, а ваксинацията все още върви отчайващо бавно... Отново ни остава добрата стара изолация и спазването на елементарните мерки за лична хигиена (това включва носенето на маска N95 и поставянето и и свалянето и с чисти ръце и съхранението и в торбичка, а не директно в джоба или чантата)
niki

Мнениеот Zlatan2k17 » 09 Май 2021, 08:46

Изображение
Zlatan2k17

Мнениеот niki » 22 Май 2021, 14:43

Няма да имаш проблеми нито с пътуване, нито със страничните реакции (тежките са с честота няколко на един милион), нито с преболедуването ако го лепнеш (едва ли ще разбереш че го караш) :)
niki

Мнениеот jkminkov » 23 Май 2021, 16:54

ти си нямай никакви притеснения от такъв като теб ще се пръкне българският щам.
дай на говното власт и му гледай сеира.
jkminkov

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница