Как се пазите от коронавируса ?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Как се пазите от коронавируса ?

Стоя си у дома, излизам в краен случай само с маска.
8
11%
Излизам, но използвам маска и ръкавици.
2
3%
Излизам, но използвам маска и дезинфектант.
17
24%
Не се събирам с много хора и спазвам дистанция.
20
29%
Без маска, но се дистанцирам.
2
3%
Слагам маска, само защото е задъжлителна.
8
11%
Не взимам специални мерки.
8
11%
Няма вирус, конспирация е.
5
7%
 
Общо гласове : 70

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот perla » 01 Дек 2021, 19:26

Тази седмица бях в Германия.
Зелен сертификат 2 дози комирнати + антитела >5680 БАУ (максимума, който хващат апаратите аббот на Рамус). На всяка крачка (федерални институции и банки) ме сканират като прокажен. Връщам се в неделя. На входа България една дълга опашка всички сме със сертификати, но ни регистрират отново в системата и ни дават предписание или тест до 24 часа или 10 дена карантина. В неделя отивам за 90 лв. пцр-че, за да мога понеделник да се отчета като не-прокажен.
Щастлив съм. Много щастлив. Няма нужда да се пазя. 3 хартийки ме пазят супер. Не, няма нищо гнило в Дания.

Edit: Току що от новините. Гореописаното сега пък отпада.
Отпада и тестването на децата два пъти. Само в понеделник щяло да е.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот filchef » 15 Дек 2021, 21:17

„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот jkminkov » 01 Фев 2022, 23:03

perla написа:Тази седмица бях в Германия.
Зелен сертификат 2 дози комирнати + антитела >5680 БАУ (максимума, който хващат апаратите аббот на Рамус).


ми, не е вярно, на един, не мога да кажа колега, нека да е заплатаджия, изкараха 9500+ 2 седмици след бустера.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот jkminkov » 01 Фев 2022, 23:11

омикрона, в началото на декември, когато тръбяха, че го нямало тук, грип било, да се ръгаме с противогрипни, ми е буустнал антителата на 609,38 BAU/ml или +35% върху измерените в края на октомври 450 по спомен.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот Metamorph » 04 Фев 2022, 21:28

Само заради тая тема ще отида да си направя тест за антитела. А какво ще искам да докажа, ще видим като го направя.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот niki » 04 Фев 2022, 21:32

Не те пазят по никакъв начин.
Направи си Т-клетъчен имунитет
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот Metamorph » 04 Фев 2022, 23:32

niki написа:Не те пазят по никакъв начин.
Направи си Т-клетъчен имунитет

Предния път като правих антитела излезе негативен. Очаквам и тоя път да е така. Отчитайки факта, че не съм боледувал от началото на пандемията, остава варианта за безсимптомно прекарване на ковид, като обяснение за евентуален положителен тест.Но аз не вярвам в безсимптомното боледуване. Лекарите имат свои изразни методики, съобразени със степента на разбиране на средностатистическия човек. Напълно вероятно е "безсимптомно" да означава всъщност много слаби симптоми, които са недоловими от 90% от хората. А както знаем , масите определят мотивацията. Така че съм склонен да вярвам, че това е всъщност така и , познавайки себе си, мога да усетя съвсем лека промяна във моето здраве.
От началото на пандемията, три пъти съм изпадал в ненормално състояние на организма. Единият път беше силно изпотяване. Другият път беше усещане за жега, третият път не помня какво беше. Тия състояние траеха ден-два. Мерех си температурата често и всеки път беше бетон 36.6. След време си и направих тест антитела. ОТРИЦАТЕЛЕН. Значи съм усетил симптоми за нещо, но то не е било ковид. И съответно ковидските "много слаби симптоми" при "безсимптомното" боледуване, не могат да ми убягнат . Та... затова ще си направя пак . Кой знае- може лекарите да са били прави и да има вариант на боледуване със 100% липса на симптоми.

А може ли пояснение какъв е този T-клетъчен имунитет. И по-скоро , как се придобива.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот niki » 05 Фев 2022, 00:23

Ами в интерес на истината някой хора са по-сензитивни към симптомите на вирусните инфекции - други по-слабо. В повечето случай е възможно да вдигнеш 37.4 температура и въобще да нямаш никакви ненормални усещания - тогава освен ако не си 24/7 с термометър в задника и да вадиш живи данни през 5 мин - няма как да го хванеш :mrgreen:
Тестовете за антитела са за:
IgM - високи стойности ако в момента го караш - започва да се синтезира първата седмица, пика е след втората и пада до към 6-тата
IgG - показва стара среща с вируса
За да се разбере количеството им се използва метода ELISA - бързите тестове дават само + или -, което не върши работа
И двата типа антитела нямат особени протективни свойства, освен ако не са с много високи стойности.

За да се оцени адекватността на защитата срещу вируса, най-точно се прилага изследване на Т- клетъчния имунен отговор - колко интерферон гама се отделя от тях при срещата им с вируса. Тези клетки са един от видовете бели кръвни телца - т.н Т-лимфоцити. Те имат способността да активират другия тип лимфоцити - B-лимфоцитите. Те от своя страна вече активирани се превръщат в т.н плазматични клетки, които произвеждат достатъчно количество антитела от двата класа IgM и IgG. Допълнително се и доактивират и останалите типове Т-лимфоцити - килъри, NK-клетки, хелпери и т.н. По този начин се осъществява комплексен (клетъчен + хуморален) имунен отговор, а не само антителен.
Относно как се придобива - чрез преболедуване или чрез ваксинация.
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот jkminkov » 05 Фев 2022, 01:26

Metamorph написа:Само заради тая тема ще отида да си направя тест за антитела. А какво ще искам да докажа, ще видим като го направя.


тестът е кръвен и показва дали си бил изложен на вируса между две измервания, ако разликата е нула, значи си внушаваш, ако пада, не те е повторил, ако се качва имаш бустер от омикрон.

положителен, отрицателен, това са бързи тестове и нищо не доказват заради ниска чувствителност и фалшиви резултати.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Предишна

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin