Как се пазите от коронавируса ?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Как се пазите от коронавируса ?

Стоя си у дома, излизам в краен случай само с маска.
8
11%
Излизам, но използвам маска и ръкавици.
2
3%
Излизам, но използвам маска и дезинфектант.
17
24%
Не се събирам с много хора и спазвам дистанция.
20
29%
Без маска, но се дистанцирам.
2
3%
Слагам маска, само защото е задъжлителна.
8
11%
Не взимам специални мерки.
8
11%
Няма вирус, конспирация е.
5
7%
 
Общо гласове : 70

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот AJB » 22 Ное 2020, 12:57

Metamorph написа:А какво правите ако носите очила?


Свалям ги. :D Всичко опитах - с преместването на очилата върху маската, свалянето им надолу по носа като баба, търкането със сапун... Просто не ми се получава. Пък по-добре да виждам по-малко, отколкото хич. :D
Аватар
AJB
Editor In Chief
 
Мнения: 170
Регистриран на: 11 Фев 2015, 23:17

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот jkminkov » 22 Ное 2020, 13:23

сваляш ги и ги държиш във шепите са се стоплят, като се изравнят температурите конденза е по-малък, но пак го има заради разликата телесна до стайна температура.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот niki » 22 Ное 2020, 16:02

Изпотяват се защото на повечето евтини китайски боклуци за по 4-5 лв, клапаните им са доста ригидни и не могат да се отворят нормално. Продават се хидрофобни спрейове за очила по оптиките - вършат работа. Най-добрият вариант (и евтин, като го разтеглиш във времето) е това:
https://www.amazon.co.uk/Dr%C3%A4ger-3300-Half-Respiratory-Protection-A2-P3-Filter/dp/B004DJCU34
Аз съм с такава ежедневно, уплътнява адски добре, издишвания въздух излиза през клапата отпред, можеш да си избираш филтри с различен клас на защита. Ползвал съм и други марки, но тази на дрегер е най-комфортна и не ти прави рани по лицето. На 3М също е много добра.
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот jkminkov » 22 Ное 2020, 17:35

Изображение

вероятно ще свърши работа
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот niki » 22 Ное 2020, 18:12

Още по-зле - слагат се над ръба на маската и цялата влага отива вътре в тях и не може да излезе :lol:
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот 2GOOD » 22 Ное 2020, 19:28

Предложете хубави маски N95 за лична защита, по възможност на "нормална" цена!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот niki » 23 Ное 2020, 00:09

https://www.onlinemashini.bg/predpazna-maska-dreger--drger-xplore-1320v-nr-d-ffp2-s-klapan-10-broq-bezopasno-di6ane-v-ejednevieto/34526
тази е FFP2 (N95)

https://www.onlinemashini.bg/predpazna-maska-dreger/60969 По-висок клас на защита FFP3 + филтър на клапана за безопасно издишване


Не са евтини, но си заслужават.
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот Metamorph » 23 Ное 2020, 09:15

niki написа: Ползвал съм и други марки, но тази на дрегер е най-комфортна и не ти прави рани по лицето. На 3М също е много добра.

Имам подобна маска , но със далеч по-леки филтри за прах. Advantage 200 , но не бих я носил постоянно.Прекалено голяма е и не може да се работи с нея.
След известно време вътре става голям конденз , направо тече вода.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот filchef » 23 Ное 2020, 13:57

Не виждам смисъл да се ползва нищо друго освен ефтиният китайски боклук дето го продават по 45 ст. по аптеките - формално да имаш нещо за да не те глобят - аз такава маска я нося докато се измърси и съм убеден, че няма тя да ме спасява от въпросната гад.

Това ми сподели един лекар на мой въпрос.
Йогисткото дишане и балансиране на имунната система.
Последователното дишане ту през едната, ту през другата ноздра е една от най – популярните и често практикувани дихателни практики в йога. Нарича се алтернативно дишане или анулома вилома. Има различни варианти на алтернативното дишане. Обикновено, след дълбоко издишване през двете ноздри, се започва със запушване на дясната ноздра и вдишване през лявата ноздра, броейки наум например до 3. След това се запушва и лявата ноздра и дишането се задържа, броейки до 6. Следва отпушване на дясната ноздра и издишване през нея, броейки до 6. Вдишва се през дясната ноздра, броейки до 3. Следва задържане на дишането до 6, издишване през лявата ноздра, броейки до 6 и вдишване през същата ноздра, броейки до 3.

Така може да се продължи, докато имаме време и желание, като общо правило е, че през която ноздра се издишва, през нея се вдишва. Освен това практикуването на алтернативното дишане винаги започва с вдишване през лявата ноздра и завършва с издишване през лявата ноздра.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Как се пазите от коронавируса ?

Мнениеот niki » 23 Ное 2020, 14:35

filchef написа:Не виждам смисъл да се ползва нищо друго освен ефтиният китайски боклук дето го продават по 45 ст. по аптеките - формално да имаш нещо за да не те глобят - аз такава маска я нося докато се измърси и съм убеден, че няма тя да ме спасява от въпросната гад.

Това ми сподели един лекар на мой въпрос.
Йогисткото дишане и балансиране на имунната система.
Последователното дишане ту през едната, ту през другата ноздра е една от най – популярните и често практикувани дихателни практики в йога. Нарича се алтернативно дишане или анулома вилома. Има различни варианти на алтернативното дишане. Обикновено, след дълбоко издишване през двете ноздри, се започва със запушване на дясната ноздра и вдишване през лявата ноздра, броейки наум например до 3. След това се запушва и лявата ноздра и дишането се задържа, броейки до 6. Следва отпушване на дясната ноздра и издишване през нея, броейки до 6. Вдишва се през дясната ноздра, броейки до 3. Следва задържане на дишането до 6, издишване през лявата ноздра, броейки до 6 и вдишване през същата ноздра, броейки до 3.

Така може да се продължи, докато имаме време и желание, като общо правило е, че през която ноздра се издишва, през нея се вдишва. Освен това практикуването на алтернативното дишане винаги започва с вдишване през лявата ноздра и завършва с издишване през лявата ноздра.





Ако говориш за обикновените хирургически маски - определено няма да спасят теб, ще спасят околните.
Ако лекаря е "лекар" по алтернативна "медицина" е напълно възможно да ти прати подобно нещо... Все пак шарлатани бол...
Пробвай го, дано да не пречи...
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin