Избор на кола vol 2

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Избор на кола vol 2

Мнениеот deathxxx » 22 Юни 2019, 17:26

Honda, Toyota, Suzuki, Lexus. Години 1999-2008. Като Хонда имат едни от най-добрите двигатели i-Vtec 2.0(Cr-V). Нямат течове, като някои имат проблем с горене на масло, но се оправя от смяна на един датчик на двигателя. На всеки цилиндър има бобина, като това елиминира проблема с кабелите. Двигателите са с верига. Аз предпочитам SUV версиите. Много по-здрави и надеждни.
Ако не ви плаши много разхода на гориво - Toyota Land Cruiser, Lexus GX470 v8 двигател (води се луксозната версия на Toyota Land Gruiser). https://youtu.be/7_7STBtFEWk може би това е един от най-добрите SUV-ове.
Аватар
deathxxx
 
Мнения: 129
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:13

Re: Избор на кола vol 2

Мнениеот zikola » 15 Дек 2019, 19:18

AUDI q5 много надежна и сигурна. Препоръчвам.
zikola
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Юни 2017, 12:33

Re: Избор на кола vol 2

Мнениеот ActionMode » 18 Фев 2020, 23:57

Колега, смени ли колата вече :)
Да си кажа и аз мнението, че днес точно с един приятел разсъждавахме по темата.
Той е карал само Хонди, десетина години вече.

Аз съм имал Волво, Сеат, Сааб, Субару, Форд, Фиат и имам наблюдения върху Тойота, Опел, Рено и Пежо.
Имал съм бензинови, дизелови и газифицирани.
Имал съм автоматици и с ръчни.

В крайна сметка изводите са три:
1. Горивото няма никакво значение, стига да ти е икономична и здрава - двата ми дизела най-малко се чупеха, следва ги едната на газ.
2. Който се е качил на автоматик не изпитва желание да се върне на ръчка (не че не е кеф понякога да се върнеш да покараш). Ремонтите на автоматиците са по-редки и не много по-скъпи от смяна на съединител на дизел
3. Марката няма абсолютно никакво значение, стига колата да е пазена, гледана и обслужвана. Примерно Субарутата се водят много здрави, Фиатите много кекави, ама тия двете бяха наобратно.
ActionMode
 
Мнения: 103
Регистриран на: 13 Юни 2019, 23:30

Re: Избор на кола vol 2

Мнениеот farmdve » 28 Апр 2020, 21:40

От първия ми пост много неща се промениха. Създадох си фирма, имах една бизнес авантюра за няколко месеца, но фалирах жестоко. Нито скъпа кола си купих, нито сега мога. Напротив, купих си едно старо Волво и много ядове брах. Но просто колата не е била пазена. Просто много проблеми до ден днешен.

Колата има сериозен спад на компресията, 8(110-120psi) бара при загрят двигател С ДОБАВКА MAXI COMPRESSION, като трябва да са поне 13-15, може би заради износен двигател или развалени сегменти или клапани изгорели или и двете. Като е студен мотора, дори са 6 бара. На втора скоростна кутия съм, предната даде фира нейде, изронен зъб ли, лагер ли, без значение, но и тази кутия натам се е запътила(трака лагера на входящи вал може би, като предната).
Второ, изтървали амортисьори и вече сериозно разхлопана лява полуоска или нещо друго. Миналата година една пача ме блъсна отзад с поне 50-60. Айде и там пари за ремонт. Там може би леко аз бях виновен, защото колата нямаше стопове(другия проблем), и аз може би бях спрял по-рязко при един завой. Тая година пък се подхлъзна колата заради висока скорост, и жестоко изкривих една джанта, разлях киселина по кожата и стана една дупка на задната седалка.

Само ядове с тази мизерна кола. Не е за продан, а за морга. Искаше ми се да карам по-скъпа кола, но уви... Така де, колеги признавам, че понеже съм млад и ми се кара кола с подходящ за мен външен вид, волвото не ставаше, но много се гордеех, че е просторна вътре + кожа.

Сега след всички тези падения, вместо 8 бона, имам само 3-4, но кола по-стара от 15 години не бих взел, както и немасова кола каквато е Волвото, Сааб и така нататък.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Избор на кола vol 2

Мнениеот 2GOOD » 28 Апр 2020, 22:13

Леле, сериозни премеждия. Аз като цяло от години изповядвам максиамта да се купува кола до 60000км или малко отгоре. Като направят 120 и започват проблемите.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Избор на кола vol 2

Мнениеот qwertyA5 » 28 Апр 2020, 23:05

Досега съм купувал 5-6автомобила. Няма универсална рецепта. Ако искаш да ти е спокойно автомобила ти наистина не трябва да е екзотика. Сегашната ми семейна кола, когато я тествах преди да я купя влезе в сервизен режим и не искаше да върви. Въпреки това я купих, нищо, че беше на три часа път от моят град. Повече така не е правила. Имам втори автомобил, който като го купувах имаше нестабилни обороти на празен ход. Сега, след сто хиляди километра оборотите са си все така нестабилни, но проблеми не прави. Може би най-евтината и безгрижно кола, която съм имал е Опел Корса Б. Няма какво да се счупи, а ако все пак се счупи ремонта е колкото да излезеш събота вечер. Колата, когато я купуваш трябва да я усетиш, че е твоята, да ти проговори.
qwertyA5
 
Мнения: 77
Регистриран на: 06 Мар 2019, 16:51

Re: Избор на кола vol 2

Мнениеот 2GOOD » 28 Апр 2020, 23:17

qwertyA5 написа:Колата, когато я купуваш трябва да я усетиш, че е твоята, да ти проговори.


:dance: :dance: :dance: :dance:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Избор на кола vol 2

Мнениеот farmdve » 28 Апр 2020, 23:17

2GOOD написа:Леле, сериозни премеждия. Аз като цяло от години изповядвам максиамта да се купува кола до 60000км или малко отгоре. Като направят 120 и започват проблемите.

Кола на 60к километра не виждам как да мога да купя.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Избор на кола vol 2

Мнениеот farmdve » 28 Апр 2020, 23:36

Нищо не разбирам/х от коли, но щом сменя тази морга, ще я разглобя до последното бутало. Много искам да знам какво и имаше и ако има възможност да си я поправя сам, хем да спестя от майстори и да се уча сам да си ги правя.
За следващата кола, която ще купя имам с мен три тестера. За компресия, за вакуум, за налягане на горивото.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Избор на кола vol 2

Мнениеот optimeon » 23 Авг 2020, 14:35

Моята мечтана кола е Тесла модел 3. Надявам се един ден да успея да си я позволя

optimeon
 
Мнения: 43
Регистриран на: 01 Юли 2020, 21:18

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin