Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот dqdo_vadi_rqpa » 07 Юни 2018, 18:59

Ок, да приемем, че всичко се записва и имаш камери и т.н. - всякакви средства за запис, но ако човекът е злонамерен - няма ли да дойде с кола с фалшиви номера, да говори от мобилен, който е регистриран на фалшиво име + това и личната карта да му поискаш може да е фалшива.

Остава само лицевото разпознаване, но ако човекът след това си пусне брада(както този убития престъпник преди дни) - това последното е в кръга на майтапа, но има резон, според мен.

И тези фактори важат само ако лицето приеме да се срещнете лично, ами ако изпрати поставено лице, което не знае за какво иде реч - просто идва, върши някакви неща и заминава.
В смисъл, то разследване винаги може да се образува - но по-важното е, че койните или парите ти вече няма да ги има и не се знае дали ще ги имаш обратно.

Да не говорим за риска с живота и здравето си, който поемаш всеки път.

Пък после полицаите могат да си гледат на воля клипове от камерите.


Друга въпрос е въобще, че една от характеристиките или поне желанието което стои зад биткойн е анонимност. Така, че ако някой си поиска анонимност ще е съвсем в реда на нещата.

Относно публичните места - не е ли по-лесно човек да се слее с тълпата и да избяга?
dqdo_vadi_rqpa
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Фев 2018, 18:07

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот Mateev » 07 Юни 2018, 21:15

Всеки има правото да си живее със собствените си самозаблуди ...... :D :D :D
Повече нямам какво да кажа, защото и така ви казах повече, отколкото трябваше.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот shulio » 07 Юни 2018, 21:22

Откакто има локални търговци невиждам смисъл от риска с лична среща. Какво ще спечелите от една такава среща? 1% ?
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот Mateev » 07 Юни 2018, 23:31

shulio написа:Откакто има локални търговци невиждам смисъл от риска с лична среща. Какво ще спечелите от една такава среща? 1% ?

За мене лично това е по-скоро мързел ... :D
Поне единия от двамата ще си стои в къщи, пък и така се завързват приятелства, които пък помагат да се появи доверие между двамата, облегчаващо следващите сделки. Все пак нека да не ни гони параноята, че всеки срещнат е мошеник .... :D
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот shulio » 07 Юни 2018, 23:46

Незнам с колко хора контактуваш дневно. Аз контактувам с около 200-300 на ден. И смея да твърдя, че с 90% няма нужда да да завързваш приятелства, камо ли да правиш бизнес с тях.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот svetli76 » 08 Юни 2018, 00:59

Аз незнам някой да отиде при някой друг без да го познава и да вършат сделки.При мен станаха нещата по следният начин:
Първо получавах пари от bitcoin.de в ПИБ
Второ - приятел ме заведе при rgcoin
После друг приятел ме запозна с негов приятел който изкупува.В началото му продавах за малко пари,постепенно се сприятелихме.И така
Ама да тръгна да продавам за 10 000лв на непознат- никога,по скоро ще ги пусна през банката и ще си платя 10% данък
Имам 2 деца и да рискувам за 1000лв ,няма да стане
Има хора и за 100лв могат да те пребият до смърт, ако беше по Татово време нямаше да има проблеми :lol:
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот upuHka » 08 Юни 2018, 10:56

shulio написа:Незнам с колко хора контактуваш дневно. Аз контактувам с около 200-300 на ден. И смея да твърдя, че с 90% няма нужда да да завързваш приятелства, камо ли да правиш бизнес с тях.

:clap:
нищо не е вечно..
Аватар
upuHka
Spammer
 
Мнения: 182
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:28

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот guBaHe » 08 Юни 2018, 14:27

Mateev написа:
BGanio написа:
Mateev написа:....... трябва да знаете, че всички телефонни разговори в България се записват .....

Това вярно ли е ?
И колко време се пазят ?

Знам го от бившия директор на пощата в Габрово, който ми е казвал, че има един голям шкаф, през който преминават всички входящи кабели на пощата. Периодично идват полицаи и сменят дисковете, които са в този шкаф. Какво точно се записва на дисковете в този шкаф и колко време се пазят записите - това не го знам, но е близко до ума, че съвременните технологии позволяват всичко да се записва на 100%.

Другото, което ме навява на мисълта, че наистина една държава записва всичко, щом го позволяват технологиите, е изявлението на Путин когато терористи взривиха бомба на летище Домодедово край Москва. Тогава той каза по телевизията и го чу целия свят, че ще се разпореди всеки един телефонен разговор в Москва през последните 48 часа да бъде прослушан от службите.

Така че нека всеки да си мисли каквото си иска, но аз лично смятам, че по телефона не трябва да се приказват неща, които не искате службите да ги научават. Ясно е, че никой няма да слуша точно вашия разговор, но ако някога се наложи при някакво престъпление (ваше или чуждо), то тогава разговорите могат да бъдат извадени от архива и прослушани. Другата заплаха са самите полицаи, които имат достъп до тези дискове. Откъде можете да сте сигурни, че някой няма да копира ваши разговори просто защото ви има зъб или пък някой му е платил да го направи това.

ПП: Самият аз също записвам всички разговори на моя телефон и на телефоните на членовете от семейството. И не един път ми се е налагало по един или друг повод да вадя стари разговори, за да чуя какво точно се е говорило в тях.


Виждам, че изобщо не разбираш от съвременни комуникации, както и бившият директор на пощата. Явно затова е бивш.
Та да те осветля, че няма нужда да се слагат митичните шкафове, през които се подслушват и записват според теб разговорите. При цифровата телефония всеки един разговор можа да бъде рутиран през произволно избрани хопове (точки). Примерно разговор от София до Видин може да премине и през търновски и дори и пловдивски "шкафове". Та, за целта не е необходимо да се слагат "шкафове" във всяка поща, а разговорите да преминават през няколко големи центъра, където е доста по-удобно да се записват и съхраняват с много по-малко усилия и разходи. Отделно "сменянето" на дисковете няма да го коментирам, тъй като хората от бранша знаят, че информацията се източва по комуникационни канали - LAN, MAN и т.н. без да е необходимо да се разнасят дискове.

Така че.. малко те е пристегнал тоя човек според мен. И да ти кажа - запознат съм с въпросните процедури и затова ти казвам, защо според мен е изключително малко възможно това, което казваш/предполагаш.

Колкото до Путин и разговорите за последните 48 часа - Путин неведнъж е уличаван в лъжа така че...
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Предишна

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, UserX1XO, viniamin