Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот dqdo_vadi_rqpa » 06 Юни 2018, 22:16

Здравейте, искам да задам един въпрос на хората, които правят сделки само чрез лични срещи и то само с кеш.

За мен е интересно как си гарантирате сигурността на първо място?

Защото на мен ми предлагат няколко пъти да обменим суми над 10К лично, освен това има хора, които предлагат и милиони да обменят за биткойни по лични срещи.

Как имате смелостта да занесете един сак пари някъде си при непознат при никакви мерки за сигурност.

Досега съм чел за 3 случая по света, при които такъв тип сделки завършват с убийство.

Последния случай е от Русия - човекът е искал да обмени биткойни за няколко милиона и е открит няколко дни по-късно мъртъв на мястото на сделката, като биткойн-портфейлът му е изчезнал.

Сега аз не съм от най-плашливите, но си мисля че колкото и да съм смел, пред група от няколко човека например и няколко пълнителя, няма да имам кой знае какъв шанс, пък било то смел ли съм или не.

Другото което ме вълнува, ако ми дадат фалшиви пари при сделката, аз какво да правя?

Има и още куп изненади за които се сещам при евентуалната лична среща, та затова ги избягвам.

Интересено ми е хората, които все още ги практикуват как решават тези проблеми??

Отделно ме вълнува и другата страна на въпроса - ако си търгуваме с кеш все още, за какво ни е биткойн?
dqdo_vadi_rqpa
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Фев 2018, 18:07

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот Metamorph » 07 Юни 2018, 08:32

dqdo_vadi_rqpa написа:Отделно ме вълнува и другата страна на въпроса - ако си търгуваме с кеш все още, за какво ни е биткойн?

По някое време измислят автомобил ,който се движи с ново гориво. горивото много евтино ... ама няма зарядни станции в никой град. Кой ще си купи този автомобил?
А относно биткоина , в момента може да служи за бърз пренос на суми. След време и за още други неща, но всичко с времето си, не става нищо от раз :)
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот Mateev » 07 Юни 2018, 09:43

Има престъпници, които могат да те убият дори и за 1000 лева, ако си мислят, че никой не ги вижда в момента. Затова е хубаво човек да спазва следните правила:
1. Да не държи в къщи големи суми в брой
2. Да не носи със себе си големи суми в брой
3. Винаги да е готов ако някой му поиска парите (в къщи или на улицата), да ги даде без да се съпротивлява
4. Горните точки важат и за други предмети, които струват много пари (напр. хардуерен Crypto портфейл).

За да се намали риска от обир или дори убийство, човек трябва да се движи или да си насрочва срещи за размяна на пари/койни само на публични места. При това сумите трябва да са сравнително малки (напр. до 10 000 лв.), защото при много големи суми публичните места също не са достатъчна защита.

Когато все пак ви се налага да носите големи суми в брой със себе си, то тогава трябва да се предприемат една камара превантивни мерки, като например:
1. Пази се в тайна времето и маршрута на движение.
2. Самият маршрут е желателно да минава само по оживени улици и булеварди
3. Трябва да пътувате с придружител, като при много големи суми придружителите трябва да са професионалисти и да са повече на брой в повече от една лека кола.

Разбира се всичките тези неща би трябвало да ги знаете, така че убития руснак трябва да е бил луд, за да отиде сам на среща с непознат, носейки чанта, пълна с пари.

-----

Между другото тука анонимноста също играе голяма роля. Ако контрагента ви полага огромни усилия, за да остане анонимен, то тогава трябва да ви светне лампичката. Затова не търгувайте с анонимни хора под каквато и да било форма.

Ако обаче човека не се крие и му знаете имената или адреса на който живее, то тогава сделката с биткойни е сравнително безопасна дори и за големи суми. Такъв човек няма да посмее да ви излъже, защото при оплакване в полицията веднага ще бъде намерен.

Във връзка с това трябва да знаете, че всички телефонни разговори в България се записват, така че ако сте уговорили сделката по телефона, на практика вие вече имате доказателства в случай че нещо се обърка и ви измамят. Тоест ако човека ви даде телефон за контакт, който от дълги години е негов, и обсъждате срещата и сделката по този телефон, това също е критерий че той няма никакво намерение да ви измами по време на сделката. Ако ви покани сделката да се извърши в апартамента или къщата, в която живее, то това също е критерий че няма намерение да ви измами.

Тоест колкото повече неща научите за човека, с който ще правите сделката (имена, телефон, адрес и т.н.), толкова по-безопасна ще е тази сделка дори и при големи суми. Важи и обратното - манията за анонимност и криене на лична информация прави сделката силно рискова дори и при малки суми.

ПП: Аз вече съм правил сделки с криптовалути, като съм канил хората у дома. Така те вече знаят къде живея, което свежда риска за тях до нулеви нива. Риска за мене пък го намалявам, като на телефона си съм сложил програма, която записва всички разговори. Освен това в имота ми има камери, и част от тях записват пристигането и тръгването на хората, както и номерата на колите им. По този начин и двете страни имат достатъчно информация за другата, ако се наложи да се жалват в полицията.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот laik2 » 07 Юни 2018, 14:57

Ако обаче човека не се крие и му знаете имената или адреса на който живее, то тогава сделката с биткойни е сравнително безопасна дори и за големи суми. Такъв човек няма да посмее да ви излъже, защото при оплакване в полицията веднага ще бъде намерен.

В кой свят живееш, бе приятелю?!? :lol: :lol: :lol: xD xD xD :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :doh:
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот BGanio » 07 Юни 2018, 15:49

Mateev написа:....... трябва да знаете, че всички телефонни разговори в България се записват .....

Това вярно ли е ?
И колко време се пазят ?
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот monopola » 07 Юни 2018, 16:13

е как да не е вярно :) Една жена каза....

Матеев, би ли аргументирал наистина това твърдение?
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот NAKATA » 07 Юни 2018, 16:35

Преди 3-години четох за знаково дело(в момента не се сещам кое беше точно)в което съдът призна искането на прокуратурата към М-тел да даде пълна информация преди 48 дена къде се е движел телефона на подсъдимия през кой клетки е минавал и въобще пълна GPS карта за инервала между 12 и 16 часа.М-тел им отговори за 3-дена.Така че тракинг даните за телефоните се пазят със сигурност поне 3 месеца, но дали се записват разговорите не е точния въпрос а колко време се пазят. Оплакване в полицията от рода ''Откраднаха ми койните'' получава не директен отговор от рода ''Не ни занимавай с глупостите си'''
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот Mateev » 07 Юни 2018, 17:16

BGanio написа:
Mateev написа:....... трябва да знаете, че всички телефонни разговори в България се записват .....

Това вярно ли е ?
И колко време се пазят ?

Знам го от бившия директор на пощата в Габрово, който ми е казвал, че има един голям шкаф, през който преминават всички входящи кабели на пощата. Периодично идват полицаи и сменят дисковете, които са в този шкаф. Какво точно се записва на дисковете в този шкаф и колко време се пазят записите - това не го знам, но е близко до ума, че съвременните технологии позволяват всичко да се записва на 100%.

Другото, което ме навява на мисълта, че наистина една държава записва всичко, щом го позволяват технологиите, е изявлението на Путин когато терористи взривиха бомба на летище Домодедово край Москва. Тогава той каза по телевизията и го чу целия свят, че ще се разпореди всеки един телефонен разговор в Москва през последните 48 часа да бъде прослушан от службите.

Така че нека всеки да си мисли каквото си иска, но аз лично смятам, че по телефона не трябва да се приказват неща, които не искате службите да ги научават. Ясно е, че никой няма да слуша точно вашия разговор, но ако някога се наложи при някакво престъпление (ваше или чуждо), то тогава разговорите могат да бъдат извадени от архива и прослушани. Другата заплаха са самите полицаи, които имат достъп до тези дискове. Откъде можете да сте сигурни, че някой няма да копира ваши разговори просто защото ви има зъб или пък някой му е платил да го направи това.

ПП: Самият аз също записвам всички разговори на моя телефон и на телефоните на членовете от семейството. И не един път ми се е налагало по един или друг повод да вадя стари разговори, за да чуя какво точно се е говорило в тях.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот Mateev » 07 Юни 2018, 17:27

Току що си направих сметката колко дискове трябва да купува България, ако иска на 100% да записва всеки един разговор на всеки един човек. Ами оказа се, че са необходими по около един или най-много два 8-терабайтови диска на ден. Нима в бюджета няма пари за 2 диска на ден? :D :D :D
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Въпрос относно личните срещи при биткойн сделки

Мнениеот monopola » 07 Юни 2018, 18:06

Матеев, уверявам те, че ни най-малко не желая да те засегна, но ми е тотално необяснима тази амалгама при теб от интелект и някакъв простотудушен наивитет.
Директора на пощата или е говорил за преди 89та или ти е приказвал празни приказки и ти това много лесно може да го установиш, ако само помислиш малко. Обърни внимание на Конституцията и на Закона за СРС. Въобще не е и няма как да е вярно, че всички разговори се записвали. Това е тотално незаконно и пълна легенда. И пак казвам - даже знания не трябват за да установиш този факт, а само капка критичност в мисленето, вместо да повтаряш небивалиците на някой си.
Наистина не те разбирам....
За сметка на това в темата обясняваш, че ако сме носили големи суми пари, да не сме се срещали в тъмното със съмнителни типове. Е мен направо ме обижда подобно писане, да не сме се събрали банда олигофрени тука, че да ни обясняваш все едно сме малки деца...
Съжалявам, но и аз май се присъединявам към групата на хора, дето им е писнало да ти четат високопарните слова. Наистина не се усещаш дори за гигантския ти егоцентризъм и как ти слага бариери пред мисленето. Защото и на пощаджията си повярвал, понеже си се чувствал специален, че баш на теб ти доверява тая велика тайна и дори не си се замислил какво ти казва.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin