Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сферата

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот Herzog » 15 Май 2018, 00:38

nikolayr680 написа:@Herzog , благодаря за конкретното мнение, към момента от разбор на казаното до тук, наистина изглежда че е по-добра идея. Тъй като в рамките на около седмица и малко все още ще съм в чужбина, ще посъбера още мнения докато се прибера в България.

П.С : Аз за мен си, така или иначе съм си капарирал вече 40 карти и ще си ги направя разбира се, мерак се гаси с пари :D
Поздрави


Абе, Аланкоолу.................. Ти на "лимони" ли ни правиш?
Капарирал си бил той 40 карти, ама така, самоуверено и с поглед в бъдещето(светлото бъдеще) пита лекичко, не, не пита - създава цяла тема дори - "
Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сферата"


Мики Маус
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот nikolayr680 » 15 Май 2018, 00:44

Какво общо има коментара ти с темата , би ли разяснил ?
По-скоро какво общо има това, че си имам собствени майнинг системи , с това което искам да направя ?
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот nikolayr680 » 15 Май 2018, 00:47

Какво общо има , възможността и познанията ми (колкото и да са), в сглобяването на майнинг системите, с така наречената търговия и желанието ми за подобно начинание (в което съм много бос) ? Лошия подбор на заглавие на темата ли е проблем или факта, че имам финансова възможност да си закупя 40 карти ?
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот Herzog » 15 Май 2018, 00:56

nikolayr680 написа:Какво общо има , възможността и познанията ми (колкото и да са), в сглобяването на майнинг системите, с така наречената търговия и желанието ми за подобно начинание (в което съм много бос) ? Лошия подбор на заглавие на темата ли е проблем или факта, че имам финансова възможност да си закупя 40 карти ?


Няма общо!
Желая ти успех!
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот nikolayr680 » 15 Май 2018, 01:16

Благодаря. Ако все пак прецениш, ще се радвам да те изслушам. Мислех че дискусиите са именно да се уточнят било то дилеми/проблеми/нужда от каквато и да било информация.
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот Herzog » 15 Май 2018, 01:23

nikolayr680 написа:Благодаря. Ако все пак прецениш, ще се радвам да те изслушам. Мислех че дискусиите са именно да се уточнят било то дилеми/проблеми/нужда от каквато и да било информация.


Дискусия се получава, когато всички заинтересовани са честни......
Когато подходиш честно към хората, от които искаш съвет - най-вероятно ще го получиш!
Още веднъж - успех......
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот nikolayr680 » 15 Май 2018, 01:32

А с какво съм излъгал ?

Правиш си извод, че след като мога да си направя сам майнинг система и имам финансови възможности за това начинание, но например не смятам че мога да затворя 10000-15000 лв в момента в техника, за която нямам гаранция , че ще успея да възстановя дори малка (на фона на всичко в България), значи лъжа, така ли ?
Защото според мен не е удачно да се съпоставят двете неща, т.е. при инвестицията в майнинга, до някаква степен дохода е гарантиран (макар и да не е много точно казано), докато другото зависи от още повече фактори според мен и просто в този момент съм сметнал, че не е добра идея да затварям толкова пари да се амортизират и да стоят.
Ако греша във виждането си, ще се радвам да ми обясниш къде бъркам, най-вече защо смяташ че лъжа?
Все пак мнението ти пак ще ме отведе до някакво решение, независимо какво е то.

Поздрави
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот nikolayr680 » 15 Май 2018, 01:34

Не ме разбирай погрешно, не приемам мненията ти за заяждане в момента. Напротив именно поглед към негативното е това което ни пази. Ако по времето на ЛТСГеар бях малко по-скиптичен към нещата нямаше да се набутам, и още повече ако бях попрочел малко повече из този и други форуми преди да повярвам в него и да дам една камара пари за мен тогава, щеше да е друго сега.
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот zwickyto » 15 Май 2018, 08:12

40 карти нищо не са. Има много хора които са в този бизнес от години и имат връзките и контактите които едва ли ще успееш да събереш. Аз купувам всичко с фактури по банков път към големи вносители с реални гаранции. Постоянно от НАП проверяват и двете страни заради големите обеми обороти, което е разбираемо.
И ако искам 1000 карти ще успееш ли да ме спечелиш като клиент или ще си следващия борса плазма
zwickyto
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2017, 18:23

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот nikolayr680 » 15 Май 2018, 08:41

Ама хора, вие нещо май много преплетохте нещата ми се струва, или аз бъркам нещо. Това колко и какво съм поръчал за себе си какво общо има с всичко, още повече с, това което искам да направя. Къде е лъжата, в която се опитва някой да ме обвини, бихте ли обяснили ?

Колега @zwickyto, напълно съм наясно, че първо не съм открил топлата вода, второ че не съм безграничен банкомат, това е и причината , да отговарям на всеки пост, да изказвам идеята си и какво мога евентуално като възможност в момента, също така какво съм запланувал, и единственото което помолих бе мнение относно самата идея. Не съм искал нито да продавам на някого нещо, нито нищо подобно.
Изрично няколко пъти повторих, че търся мнения, именно за да избегна нещо от рода на некоректност, пак повтарям АКО ИЗОБЩО СЕ ЗАХВАНА С НЕЩО ПОДОБНО. В крайна сметка единствено няколко колеги изразиха нещо като съвет : изчакай и т.н., което за мен си е пак нещо полезно.
Относно въпроса с НАП, когато отговорих на колегата относно неговото твърдение за тях, говорех специално за себе си, предполагам е напълно нормално имайки фирма занимаваща се с някаква дейност (дължаща в последствие данъци), да има проверки на сметките и. На въпроса дали ще успея да спечеля някого като клиент, при желание на 1000 карти, не мога да отговоря в момента, тъй като пак повтарям всичко написано е ИДЕЯ (в процес на обмисляне). Толкова ли е трудно да се проумее, че човек има идея и иска да се допита до мнението на хора, компетентни по въпроса според него?

Поздрави
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Spenchoni, viniamin