Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сферата

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот shulio » 14 Май 2018, 23:56

Неразбирам защо се усложняват нещата като се бяга от юридическото лице. Естествено, че ще изгубиш доста потенциални клиенти, заради причините за които вече си се сетил.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот Herzog » 14 Май 2018, 23:57

nikolayr680 написа:Просто лично за мен мненията на двамата колеги бяха неразбираеми, затова написах, че може би леко уточнение за какво говорят не е лоша идея.
Насоките от колегата @Mateev, са взети под внимание, коментара му беше удостоен с благодарност и помогна.

Това, че един човек е дал някаква насока пречи ли дискусията да продължи? В крайна сметка съм написал, че бих се радвал да получа мнения по въпроса, който поставих от различни колеги, за да видя как изглежда идеята ми като цяло. Въпросът ми беше как ще се приеме идеята за посредничество между частни физически лица (без намесата на фирма, която нямам в момента, в процес на разработка), посредством документи, които биха защитили и двете страни. Идеята ми е да преценя как мнозинството ще приеме това и примерно кой как би реагирал ако види обява за доста добра по цена конфигурация, но примерно влизайки в контакт с въпросния продавач така да го наречем, разбира че няма фирма представител на продукта, а частно лице (да се разбира непознат) ... Кой до колко би бил скептично настроен от гледна точка на скорошните (да се разбира в продължение на няколко години) събития, било то борсаплазма и други многократно некоректно търговци (които дори имат фирми представители) ... Също и някой ако смята, че има други документи спомагащи цялото начинание от гледна точка на само физически лица, е добре дошъл да сподели било то теоретични догадки и/или личен опит, и всичко да се обсъди.


От самото начало ми беше съмнителен......
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот NAKATA » 15 Май 2018, 00:11

Захранванията Raidmax и другите от този вид(произведено в Китай от никому неизвесна сбирка на хора под чадъри заради липса на масивен покрив)се правят на ралични места от лепенките които им слагат.Фирмите които ти продават моднати карти с гаранция са въпрос на късмет и опит да са читави по общоизвесни причини. За пускането в експоатация на карта колегата laik2 вярва единствено на себе си,даже и на завода производител не вярва(както се казва ''нищо лично,просто бизнес'') По мой личен опит мога да кажа че колегите в форума изключително много държат на името което са си оформили за да тръгнат да мамят или лъжат някого тук.
Последна промяна NAKATA на 15 Май 2018, 00:16, променена общо 1 път
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот nikolayr680 » 15 Май 2018, 00:13

Колега @shulio, благодаря за мнението, може би си прав. Уточнявам че не бягам от юридическото лице, напротив както споменах съм в процес на регистрация на фирма, просто защото работя в коренно различна сфера и не съм напълно запознат със законодателството от гледна точка на юридическо лице. В момента проучвам всичко нужно като документация, колко време е нужно за регистрация и всичко да влезе в норма, както и какви капитали, активи първоначални са нужни за да започне подобно начинание. Както и пресмятам дали крайните цени на продуктите, които съм установил към момента в собствените си сметки, ще успеят да се запазят, защото ако се налага да се качат драстично нагоре, цялото начинание може да се окаже без смисъл. Благодаря ти, че все пак потвърди до някаква степен, някои мои опасения.

Цялата идея на въпроса ми беше дали има смисъл да се започне сега, тъй като цените сега са много добри на хардуера и имам физическата възможност да започна да правя системите, или по-добре да си поизчакам, нужното време да уточня всичко покрай юридическото лице и чак тогава да започна.

Благодаря и на колегата @Herzog за мнението, независимо положително или отрицателно, води до краен резултат от който аз се нуждая, а именно добра преценка на ситуацията.
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот nikolayr680 » 15 Май 2018, 00:20

Колега @NAKATA, благодаря за мнението, ще го имам предвид, относно захранванията Raidmax специално точно в момента не мога конкретно да кажа какво производство са, но със сигурност мога да кажа че има поне 2 модела други захранвания, които не са произведени в Китай. Мнението ще се взема предвид. Относно конкретните карти, има две възможности в почти същия диапазон на цена, като единия доставчик не работи с моднати карти и при най-вероятно гаранцията може и да отпадне ако някой ги модне (ще потвърдя на по-късен етап), тъй като с него не съм уточнил напълно тези въпроси, докато да с другия доставчик , картите могат да пристигнат и моднати, като гаранцията го покрива напълно и в случай на щета се сменя ведната. Това е и причината, да съм установил по 2-3 варианта разчети на системите в мойте си бележки, с различни цени при различните доставчици и най-вече заради модването и/или не. Просто не желаех да навлизам в толкова много примерни системи точно в темата, защото мислех че няма да е нужна чак толкова подробна информация (а и не исках да заприлича на продавам това, това и това) , но в духа на това от което се нуждая ако колегите прецените мога да поставя и други евентуални предложения, които съм подготвил.

Поздрави, благодаря на отзовалите се с мнения към момента. Очаквам продължение на дискусията.
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот nikolayr680 » 15 Май 2018, 00:23

Колега @NAKATA, по казаното тук,
"За пускането в експоатация на карта колегата laik2 вярва единствено на себе си,даже и на завода производител не вярва(както се казва ''нищо лично,просто бизнес'') По мой личен опит мога да кажа че колегите в форума изключително много държат на името което са си оформили за да тръгнат да мамят или лъжат някого тук."
Абсолютно подкрепям мнението както на теб, така и на другия колега. Всеки е в правото си да има опасения. Аз самият имам опасения за начинанието и това е причината да искам мнение от различни хора. Изгорял съм доста от доверие в какво ли не покрай "криптото", било то сума и облачни майнинги , ред различни , измежду които се нарежда и ЛТСГеар .. Така че именно това търся, опасенията на хората, което смятам би ми дало добра основа за по-добра преценка в смисъла.
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот Herzog » 15 Май 2018, 00:23

nikolayr680 написа:Цялата идея на въпроса ми беше дали има смисъл да се започне сега, тъй като цените сега са много добри на хардуера и имам физическата възможност да започна да правя системите, или по-добре да си поизчакам, нужното време да уточня всичко покрай юридическото лице и чак тогава да започна.

Поизчакай, поизчакай..............
Ама иначе, Системите, си ги прави - лошо няма! :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот nikolayr680 » 15 Май 2018, 00:27

@Herzog , благодаря за конкретното мнение, към момента от разбор на казаното до тук, наистина изглежда че е по-добра идея. Тъй като в рамките на около седмица и малко все още ще съм в чужбина, ще посъбера още мнения докато се прибера в България.

П.С : Аз за мен си, така или иначе съм си капарирал вече 40 карти и ще си ги направя разбира се, мерак се гаси с пари :D
Поздрави
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот shulio » 15 Май 2018, 00:28

Какво има да му уточнаваш на юридическото лице. След 3-5 дена започваш да работиш.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Нужда от мнения, за стартиране на начинание в крипто-сфе

Мнениеот nikolayr680 » 15 Май 2018, 00:38

Ами първо незнам какъв капитал е добре да бъде отделен от редица съображения. Второ не знам нужно ли е да бъде закупен офис или може да бъде нает. Не знам точно какви разходи могат да бъдат зачислявани към фирмата при дейност в случая търговия (предполагам такава дейност трябва да бъде записана). Не знам как стои въпроса с задължителните документи, кой има право да бъде назначаван за управител, какви данъци ще се дължат и кога, как стои въпроса с това ДДС и имали смисъл регистрация при него при подобно начинание (дали няма да влияе много на крайните цени). Какви документи би могла да издава въпросната фирма, служещи като гаранции за между клиента и въпросната. И редица други дребни въпроси, които предпочитам да уточня преди да започна каквото и да било , и да се излагам пред хората заради незнание, на може би елементарни неща. Все пак съм в средата на Тихия Океан в момента и с възможностите на сателитния интернет, с който разполагам ми е малко трудно да открия отговор на всичките си въпроси, както и малко ми е трудно да се обадя на някой счетоводител, който евентуално да хвърли малко светлина. Затова и предпочетох да обсъдя нещо подобно с хора в сферата, и детайлите да ги обсъдя с професионалисти когато се прибера (след около седмица и нещо), задвижвайки всичко максимално бързо.
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO, veznata, viniamin