jamiemirror vs. Mateev - временна тема

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот danisapfirov » 17 Май 2018, 19:39

Започвам да си мисля, че теоретично нещата не са изгладени.
Ако са изгладени, както твърдите би трябвало да пристъпите или вече сте пристъпили и към идея за създаване на софтуер,
който да чете сделките, да прилага математическия апарат и да чертае прогнозни данни.
Имате ли такава идея или вече сте на някакъв етап в създаване на такъв софтуер?
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот laik2 » 17 Май 2018, 19:44

Теоритично всичко звучи като по учебник, но на практика е еквивалент на филма "Хари Потър и Философския камък" :D
Според "Теория на вероятностите", вероятността хората да те четат е много голяма, също така не е малка и да ти повярват, но както навсякъде във вселената всичко си има баланс.
Вероятността да направиш много хора по-богати е също толкова голяма, колкото да ги направиш по-бедни.
Наистина ти се възхищавам на ентусиазма, но предпочитам да е в отделен подфорум или собствена тема.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот danisapfirov » 17 Май 2018, 20:30

Не разбирам защо е нужно някой да вярва или да бъде убеждаван да вярва или изобщо да се търсят привърженици
на идеята.

Прави се софтуера, работи се с него и се вижда какъв е резултата.
Въпроса е на практика има ли модел за тестване?
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот laik2 » 17 Май 2018, 20:52

Защото ако пише нещо, което не е написано да се чете, първото се обезсмисля.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Herzog » 17 Май 2018, 23:05

laik2 написа:Защото ако пише нещо, което не е написано да се чете, първото се обезсмисля.



:clap: :clap: :clap:
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот papi92 » 18 Май 2018, 16:44

Не съм адвокат на никого и не вземам страна в спора между джейми и матеев. Също така не нападам никого, просто излагам моите 50 стотинки по въпроса.

Джейми не го позавам, не ми е известен и не ми е направило впечатление кога се е регистрирал във форума. Има от време на време някави изказвания в които няма нито теория, нито практика, проста чешане на пръстите.

Матеев не го познавам, не ми е известен и помня, че се регистрира във форума в края на 2017 година. За 3 дни успя да го оспами целия и да се скара с поне 5 човека. Самият аз имах няколко спора с него в самото начало. Когато го оборих той спря да ми отговаря и сменяше темата. Ако държите ще разровя и дам линкове. Защо се скара с хората? Защото пише мнения по 545346556 думи в които не казва почти нищо. 1/3 от мнението е той какво е постигнал в живота си и как чрез житейския си опит и хилядите часове четене стигнал до даден извод, който е абсолютно верен и неуспорим, 1/3 е обяснение как в този форум има само "злобари", "тъпаци" и "дребни душици" (цитати) и 1/3 има загатване за решение на проблема, което обаче е НЕ вярно в 80% от случаите. Радвам се, че е успял в живота си, радвам се че плаща големи данъци, радвам се че има мнение по всеки въпрос, но колкото истина има в изказванията му, толкова и недомислени, пропуснати и лъжливи неща има. Питам се как човек бизнесмен има по цял ден време да пише километрични постове в 5 форума едновремнно?

В тази тема прочетох, че матеев е съсипал няколко форума. Направих си труда да проверя. Истина е. Не казвам, че е умишлено, даже смятам, че е неволно. Просто се получава така, че когато хората бъдат изгонени от него от даден форум той си намира друг. Аз спрях да му чета постовете преди време, както разбирам не съм единствен. Тези които четат ще стават все по-малко. Намирам добра идеята да му се пусне един негов раздел и само там да си пише. Хората които искат да бъдат подведени, нека да му задав въпроси и той да се кефи, че им дава знания безплатно. Така всички ще са доволни.

Форума е за да си помагаме, който с каквото може. Ясно е, че всеки има различно виждане за нещата. Но едно е на въпроса колко е 1+1 да кажеш "мисля, че е 2", друго е да кажеш "2 е, аз съм премислили всички варианти", а то да се окаже, че става въпрос за двоична бройна система. Помоща с невярна информация не е помощ. Вярно е също, че в спора се ражда истината.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот cnerd » 18 Май 2018, 18:43

papi92 написа:Аз спрях да му чета постовете преди време, както разбирам не съм единствен. Тези които четат ще стават все по-малко.

Да, ама проблемите не се решават с игнориране.
Аз най-много се притеснявам от това, че някакви новодошли вярват безусловно на глупостите му... което пък кара целия форум да изглежда като събор на кифладжийки.
Ако целия форум се засипе от негови мнения, нечетимото съдържание на форума ще достигне критична маса.
Давам пример
Преглеждане на профил - Mateev
Най-активен във форум:
Mining - Общи Дискусии
(168 Мнения / 29.22% от всички потребителски мнения)

30% от всички мнения... То направо няма други хора в тоя раздел
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот 2GOOD » 18 Май 2018, 18:58

cnerd написа:
papi92 написа:Аз спрях да му чета постовете преди време, както разбирам не съм единствен. Тези които четат ще стават все по-малко.

Да, ама проблемите не се решават с игнориране.
Аз най-много се притеснявам от това, че някакви новодошли вярват безусловно на глупостите му... което пък кара целия форум да изглежда като събор на кифладжийки.
Ако целия форум се засипе от негови мнения, нечетимото съдържание на форума ще достигне критична маса.
Давам пример
Преглеждане на профил - Mateev
Най-активен във форум:
Mining - Общи Дискусии
(168 Мнения / 29.22% от всички потребителски мнения)

30% от всички мнения... То направо няма други хора в тоя раздел


Това наистина е притеснително.... получавам доста добри отзиви тук, като много ценя тези на т.н. "стари кучета", които са тук от самото начало :dance:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Mateev » 18 Май 2018, 19:33

Момчета, аз не се натискам.
Все си мислех, че форума е за споделяне на знания и опит, и тъй като определено имам такъв в една две области от познанието, си мислех че мога да бъда полезен на другите. Сега обаче вече разбирам, че колкото повече усилия полагам, толкова повече врагове си създавам. Последните 2-3 постинга ме пречупиха и ме накараха да взема решение. И то е да си коригирам поведението във форума.

Та тържествено обещавам, че повече няма да отварям никакви теми във форума, освен за някоя друга продажба, ако някога реша нещо да продавам. Също така тържествено обещавам, че вече няма да отговарям на въпросите на начинаещите, дори и да знам отговора. Ако някога случайно го направя, да знаете че съм бил пиян. Също така обещавам да възприема стратегията на "старите" кучета, които са много "ценни" за форума, а именно да гледам сеира на останалите и от дъжд на вятър тактично да им намеквам, че са новобранци и че нищо не разбират. Това разбира се ще го правя не по-често от веднъж в месеца, защото може би това ще е периода, през който ще се сещам за този форум.

Историята за мене приключи. Местя си го в другия крачол и запрятам ръкави да програмирам разни тъпи класове от тъпата ми концепция за тъпите вероятности, за да видя как грешните ми формули ще дадат грешни резултати. Нищо лично, но все пак благодаря за времето, през която успяхте да ме изтърпите в този форум. Няма да си трия всички постинги, въпреки че имам права за това. Ако обаче администраторите преценят, нека да хванат голямата метла и да заметат след мене щетите, които нанесох на форума.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот cnerd » 18 Май 2018, 20:03

Mateev написа:Та тържествено обещавам, че повече няма да отварям никакви теми във форума, освен за някоя друга продажба, ако някога реша нещо да продавам.

Не това е търсения ефект. Никой не иска да те гони от форума. Колкото и да не понасям логореята ти, съм на мнение, че всеки глас трябва да бъде чут... До момента в който този глас започне да вика и заглушава всички други.
Моят съвет към теб е - опитай се да бъдеш по-лаконичен и спри да спориш с хората за щяло и нещяло... най-вече за неща, за които не си готов да промениш мнението си. Всеки спор, в който едната или дори двете страни не влизат с идеята да разширят познанията си и да променят гледната си точка е чиста загуба на време и граничи с идиотизма.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, turista77, UserX1XO, viniamin