jamiemirror vs. Mateev - временна тема

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот danisapfirov » 14 Май 2018, 16:46

davidorento написа:Познавам Матеев (виртуално само) от около 10-15г когато беше собственик на STS Finance ,най-големия Бг форекс брокер по това време,а и цял конгломерат.
Какви дискусии имаше в неговия форум ,какви чудеса,още ги помня.
После се занимаваше със соларни панели ако не се бъркам,пак една от най-големите фирми в БГ.Човека има знания,култура,образование и пари ,колкото всички тук дрислъовци ,взети заедно нямат !
Аз даже му се чудя на акъла,какво се занимава с някви пиклъовци,където нито му са на акъла,нито на парите,нито на нищо.Направили някви пари от последния крипто бум и станали големата работа.Ами той Матеев е милионер ,и то с честен труд,още откогато вие когато сте били деца или сте ходили на детска градина :)
Вижте му само изказа и постовете.Дълги,с доводи,като се опитва да помага, и няма и грам атакуване към някой.
Докато некви олигофрени чакат само да напише нещо и почват да се заяждат с него.Еми аз съм за директен бан на провокаторите.То няма жив човек тук (благодарение на слабото модериране и пристрастията на админа към едни измамник с крипто дюкян) ,ами и единствения където е останал,искате да го изгоните.Еми гонете,вие само ще загубите от липсата му. Той ще си го премести в другия крачол :)

Трябва да се радвате че тоя човек изобщо е решил да пише във форума.Вижте му мненията и в данъчната тема.И там пак му се карат и му се обясняват.Абе аланкоолу,той когато е плащал десетки хиляди левове данъци,ти си разполагал с 20 стотинки за закуска в у-ще :)


+1

Ако тук има система за рейтинги, съм сигурен, че рейтинга на г-н Матеев щеше да е един от най-високите.
Тук има и други хора с опит, но нямат тази етика на споделянето, което прави форума смислен.
Не е достатъчно да знаеш и да си държиш знанията за себе си.
Не е и достатъчно да имаш опит и да си го пазиш за себе си.
Ако обаче имаш и знанията и опита и желаеш да споделяш, обсъждаш и така обогатяваш и другите и себе си е най-добре.
Г-н Матеев е споделял многократно това виждане за споделяне и помагане.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот laik2 » 14 Май 2018, 17:04

Момчета и момичета, това е *Български* форум, вие какво очаквате? Разбиране и цъкане с език "Глей тоз кви постове пише, чак благо да ти стане на душата и да се просълзиш от кеф".
Няма такава държава, няма такъв народ, немалко по-известни и недотам известни идеолози са се изказвали.
*Според мен* всяка такава добре издържана теоритично статия трябва да започва с думите *според мен* или *според еди кой си - следва цитат*, за да няма излишни нападки.
Тук няма прави и няма криви, всичко е относително - както е казал Айнщайн.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот shulio » 14 Май 2018, 17:06

Mateev написа: Всичко, което го напиша, е чиста монета, и можете сляпо да му вярвате, дори и на пръв поглед да изглежда като пълна глупост.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот monopola » 14 Май 2018, 17:36

Матеев, с риск да ми се разсърдиш, ама аз виждам някаква особена психологическа нагласа при теб :) Независимо дали наистина си компетентен по дадена тема или само разсъждаваш, то звучиш по един и същ - леко самоубожествявайки се :) Нищо лошо в това, но реално е лоша услуга за незнаещите, които няма как да разберет дали знаеш или предполагаш.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Mateev » 14 Май 2018, 17:38

shulio написа:
Mateev написа: Всичко, което го напиша, е чиста монета, и можете сляпо да му вярвате, дори и на пръв поглед да изглежда като пълна глупост.

Да, с вероятностите наистина е така. Много често хората имат погрешна "интуиция" за една или друга вероятност, и това ги води до грешни решения, но математиката е безкомпромисна в това отношение. Тя никога не греши и с нея никога не се спори, затова и аз имам такава силна увереност, когато пиша постинги за вероятностите.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Mateev » 14 Май 2018, 17:42

monopola написа:Матеев, с риск да ми се разсърдиш, ама аз виждам някаква особена психологическа нагласа при теб :) Независимо дали наистина си компетентен по дадена тема или само разсъждаваш, то звучиш по един и същ - леко самоубожествявайки се :) Нищо лошо в това, но реално е лоша услуга за незнаещите, които няма как да разберет дали знаеш или предполагаш.


Напротив - аз много внимателно си подбирам думите във всеки един постинг, и след това го проверявам по няколко пъти. И там, където не съм много сигурен, не пропускам да напиша "Според мене това е така ...." или "Аз мисля така .....". Когато обаче става въпрос за математика, физика и други доказани с формули теореми или твърдения, увереноста ми е на много по-високо ниво, защото аз сляпо вярвам в науката и в изведените от нея доказателства.

ПП: Все пак не съм робот, а човек. И като такъв вероятно и аз някога греша. Но това не означава, че злобарите веднага трябва да ме вземат за мезе и да започнат подигравките. Добрият тон изисква учтиво да се намекне, че еди какво си не е така, а така. Самият аз така постъпвам, когато видя някой друг да напише някакво невярно твърдение.

Аз не знам какво продължаваме да я раздухваме тази тема. Аз нямам никакви претенции към 99.9% от хората във форума. Всички са дружелюбни, учтиви и приятелски настроени. С удовлствие водя диалог с всеки един от тях. Дори и нося на майтап, така че смело можете да ме бъзикате, пък и аз съм склонен на самоирония. Не се обиждам лесно, но jamiemirror просто надхвърли всякакви разумни граници с неговата неприкрита злоба и обиди след всеки един мой постинг. Дори и това бих го търпял, ако не беше неговото злобно отрицание на верни и доказани от науката неща, които аз съм написал. Той просто се е самозабравил и под прикритието на анонимноста си прави подигравка не само с мене, но и с целия останал форум. Няма значение какво ще напиша - важното е само да напиша нещо, и той веднага започва с оплювките. лъжите и подигравките. В началото го правеше тактично с тънки обидни намеци, но постепенно освирепя и започна да лъже и обижда безогледно, въпреки забележките на администраторите и обещанията, които ние им дадохме в лични съобщения.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Mateev » 14 Май 2018, 18:13

Искам да кажа, че аз също съм администратор на няколко известни в България форуми. И като такъв съм попадал в същата ситуация. Винаги във всеки един форум се появяват по 1-2 злобари или спамаджии, от които белее главата на администраторите и на целия форум. И тъй като винаги съм бил защитник на справедливостта, аз също не ги BAN-вах, а полагах огромни усилия да се разбера с тях. Имаше камари от забележки, камари от изтрити техни постинги и въобще камари от загубено лично време, за да играя по свирката на тези хора. И в един момент ми писна и BAN, BAN, BAN. И трябва да ви кажа, че след това във форумите настъпваше мир и разбирателство, и диалог в дух на взаимно уважение.

Сега като гледам статистиките на тези форуми, за повече от 10 години съществуване аз дефакто съм раздал не повече от 7-8 BAN-a на форум, като тези BAN-ове всъщност са давани само на по 2-3 потребителя от всеки форум. Бройката на BAN-овете е повече от бройката на потребителите, защото повечето от тях си създаваха нови акаунти и продължаваха в същия дух. И проблемът се решаваше окончателно чак когато започнах да им забранявам IP-адресите.

Към днешна дата съм оставил модератори да се грижат за форумите, и аз не се меся повече, но тези модератори спазват наложените от мене правила, и най-важното от всички е диалога да се води в дух на разбирателство и взаимно уважение. Това е единствената предпоставка хората да не ги е страх да пишат във форума, и това автоматично води до неговото бързо развитие и популяризиране.

Та от тези форуми аз знам и друго - "Вълка козината си мени, но нрава - не". Който е конфликтна личност, винаги си остава такъв. Не помагат забележки или предупреждения. Затова и съм въвел следния регламент, който модераторите ми стриктно го спазват:
1. Официално предупреждение в лично съобщение - едно или повече
2. Предупредителен краткосрочен BAN (2-3 дена)
3. Предупредителен дългосрочен BAN (3-4 седмици)
4. Вечен BAN по User Name
5. Вечен BAN по IP адрес, ако си регистрира нов акаунт
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот laik2 » 14 Май 2018, 19:13

Mateev написа:
shulio написа:
Mateev написа: Всичко, което го напиша, е чиста монета, и можете сляпо да му вярвате, дори и на пръв поглед да изглежда като пълна глупост.

Да, с вероятностите наистина е така. Много често хората имат погрешна "интуиция" за една или друга вероятност, и това ги води до грешни решения, но математиката е безкомпромисна в това отношение. Тя никога не греши и с нея никога не се спори, затова и аз имам такава силна увереност, когато пиша постинги за вероятностите.

Ще ме прощаваш, но не мога да се сдържа. Да уточня - това НЕ Е заяждане!
В един свят където няма логика, а само следствия къде намесваш математиката? Математически можеш ли да изчислиш всички вероятности, които се случват и тия, който вероятно предстои да станат вероятности, мога да ти отговоря веднага - вероятно не.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот danisapfirov » 14 Май 2018, 20:02

laik2 написа:
Mateev написа:
shulio написа:
Mateev написа: Всичко, което го напиша, е чиста монета, и можете сляпо да му вярвате, дори и на пръв поглед да изглежда като пълна глупост.

Да, с вероятностите наистина е така. Много често хората имат погрешна "интуиция" за една или друга вероятност, и това ги води до грешни решения, но математиката е безкомпромисна в това отношение. Тя никога не греши и с нея никога не се спори, затова и аз имам такава силна увереност, когато пиша постинги за вероятностите.

Ще ме прощаваш, но не мога да се сдържа. Да уточня - това НЕ Е заяждане!
В един свят където няма логика, а само следствия къде намесваш математиката? Математически можеш ли да изчислиш всички вероятности, които се случват и тия, който вероятно предстои да станат вероятности, мога да ти отговоря веднага - вероятно не.


Лаик, добре дошъл в посмодернистичния релативизъм.
Последна промяна danisapfirov на 14 Май 2018, 20:18, променена общо 1 път
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Mateev » 14 Май 2018, 20:17

laik2 написа:.....В един свят където няма логика, а само следствия къде намесваш математиката? Математически можеш ли да изчислиш всички вероятности, които се случват и тия, който вероятно предстои да станат вероятности, мога да ти отговоря веднага - вероятно не.

В теорията на вероятностите има много следствия, които са валидни дори и тогава, когато не сме наясно с дадената вероятност. Всъщност повечето са такива. Например без да се знае с каква вероятност (познаваемост) се търгува, може да се изкаже вярното твъдение, че вероятноста за загуба на целия акаунт е 100%.... :D

Има и много други такива твърдения, които съм ги писал по форумите, и ако се разровиш, можеш да ги прочетеш. Иначе самата Теория на вероятностите оперира с формули, които винаги са валидни, дори и да не знаем каква вероятност ще се получи при тяхното числово изчисляване. Самото незнание на вероятноста не означава, че тя не съществува ... :D

И как така може да има нещо, което "предстои да стане вероятност"?
Ами какво е било преди това?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin