jamiemirror vs. Mateev - временна тема

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот marincho » 14 Май 2018, 01:22

Вече дори не те чета, пич. Щото ми е ясно какво се опитваш да внушиш. И как стоят нещата всъщност.
Голямото ти желание за изява, вече води до плачевни резултати - отлив на публика.
Изводите си ги прави сам, не си глупав.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот nikolayr680 » 14 Май 2018, 02:14

Колега @Herzog, извинявам се за намесата, но ми се струва че при последния си коментар пропускате съществена част, а именно : Колегата-администратор @2GOOD, изрично споменава, че е имало предупреждение и към двете страни, под формата на лични съобщения, в които се казва да се спазва добрия тон и да се избягват личностите нападки.

Цитат на написаното от администратора @2GOOD : "Време е да се намеся публично. Кратко резюме: Както знаете, конфликта м/у двамата отдавна излезе извън рамките на нормално форумно общуване, което наложи да ПОМОЛЯ двете страни посредством лично съобщение с еднакъв текст и правила да спазват добрия тон и да избягват (да се чете да не правят) личностни нападки един към друг. Горният пост ясно показва нежеланието на колегата jamiemirror да спази тази "уговорка", което води до едноседмичен бан за него.

Тази тема е отворена, ако някой колега или страна по спора желае да вземе отношение.

Приятен ден."
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Herzog » 14 Май 2018, 02:25

nikolayr680 написа:Колега @Herzog, извинявам се за намесата, но ми се струва че при последния си коментар пропускате съществена част, а именно : Колегата-администратор @2GOOD, изрично споменава, че е имало предупреждение и към двете страни, под формата на лични съобщения, в които се казва да се спазва добрия тон и да се избягват личностите нападки.

Цитат на написаното от администратора @2GOOD : "Време е да се намеся публично. Кратко резюме: Както знаете, конфликта м/у двамата отдавна излезе извън рамките на нормално форумно общуване, което наложи да ПОМОЛЯ двете страни посредством лично съобщение с еднакъв текст и правила да спазват добрия тон и да избягват (да се чете да не правят) личностни нападки един към друг. Горният пост ясно показва нежеланието на колегата jamiemirror да спази тази "уговорка", което води до едноседмичен бан за него.

Тази тема е отворена, ако някой колега или страна по спора желае да вземе отношение.

Приятен ден."


Демек?!?
Какво точно от "Правилата БИ трябвало да са валидни за всички?" не разбираш?!?
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот 2GOOD » 14 Май 2018, 04:18

Само "скимнах" мненията на Херцог и Матеев... И искам да допълня, към предния си пост. Както казах и на двамата бе изпратено официално предупреждение и да, Джейми инициира конфликта първи. това бе моето решение, който първи наруши "споразумението" получава БАН, защото иначе няма оправия.

И не, това не е последна инстанция, моля предвид натоварения ми график, ако нещо съм пропуснал или смятате, че решението ми не е справедливо, отворен съм и винаги съм бил за добре обоснована градивна критика. Да конфликти във форумите винаги ще има, но нека не са толкова интензивни и хапливи. И да определено има нужда от малко ред, все пак тук сме да споделим опит, мнение, виждане без да се притесняваме, че някой ще ни помисли за "идиоти". Ако на някой не му харесва нещо, просто може да не го чете, не съм аз човека, който да казва което да мнение е правилно или не, затова и не взимам отношение. Например в темата за цената има доста неща по периферията, но това е мнението на колегите и нямаме право да налагаме цензура.

Винаги съм бил поддръжник на позицията, че всеки има правото да изразява мнение, но личностните нападки, ги смятам за неуместни тук, а и където и да било... изключая парламента може би.

Това е в отговор на въпроса дали и двамата не трябва да са с наказание.

Още веднъж, тук не е съд и сме се събрали да обменим опит, да се разтоварим от ежедневието ако щете, а не обратното.

Приятна вечер/сутрин
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот danisapfirov » 14 Май 2018, 06:30

По принцип не съм съгласен със забраните.
Не е станало нещо кой знае какво и няма нужда.

Всичко е възможно, но яко му е отредено място.
Тук има място за басове, има място където се представят крайни мнения - Максималисти, има място за Бисери от този чат и от други, има място за интересни снимки, които са ни направили впечатление, и защо да няма място за битки?

В Discord групата на Radix има раздел FightClub - клуб за битки.

И така нека има Биткаджийница с раздела Лафаджийница с възможност за подтеми
Например първата Джейми vs Mateev
Нека там да си спорят и ако решат да се обиждат колкото си искат. Те си решават.
Въпроса е това да не прелива в други теми и да не се получава общо замърсяване чрез доминиране на определен тип мнения над други във всички теми. Темите би трябвало да са чисти, а не прочистени.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот monopola » 14 Май 2018, 13:29

Това е някакво доста странно решение - абсурд е да се отвори тема, свързана с полемика между двама души и единият да е баннат, съответно да не може да се защити. Имам достатъчно голям форум и не мисля, че подобно администраторско действие може да има каквато и да е полза, единственно показва, че нещата са изтървани от контрол, то си беше и очевидно, и е неправилна и закъсняла реакция.

По темата - Матеев не го познавам, jamiemirror само виртуално.
Матеев пише в особен високопарен стил, който създава впечатление за авторитет в повечето хора, които нямат опит в бизнеса, а повечето в криптото са точно такива. Аз лично смятам, че е много хубаво някой да обяснява с подробности и определено мисля, че без теоретичен фундамент няма как да се случи нещо на практика. Обаче, също така смятам, че при Матеев има леко объркване между истинската теория и високопарното писане и също, че наред с полезните си разсъждения има и достатъчно грешни такива. За да не ме питате какво имам предвид - вижте темите за левкоин и лаиткоин кеш, написаното от Матеев в тях мисля, че е много теоризитизиран аматьорски подход. Няма как някой с опит да тръгне да копае такива измишльотини, защото е ясно, че са такива от самото начало. Накратко - прекалено теоретизиране, без да се опира на практика и личен опит.

Jamiemirror има лично за мен неготин, заядлив стил на писане, но пък всъщност е готов да помага. Може би това важи и за Матеев, просто не ми се е налагало да помоля за нещо. Стила му на писане е типичен за български форум, с цялостно осещане на заяждане и от типа "много знам, ама говоря с недомлъвки, пък вие сте прости" :) Това хич не му помага.

Не мисля, че има голяма драма и реално да се стигне до тук вина има само администратора/модераторите, защото именно те би трябвало в зародиш да потушават подобни драми.

Та тъй, да живеят и двамата! :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Mateev » 14 Май 2018, 14:12

Мисля че тука му е мястото да изясним едно много елементарно нещо:
Всеки знае някои неща и не знае други. Всеки е специалист в дадена област и в същото време е некомпетентен в друга. При това положение е нормално един и същи човек да обяснява с големи подробности в едни теми и да задава наивни въпроси в други теми. Така че аз не се притеснявам да правя и двете едновременно и да се изявявам както като учител, така и като ученик... :D Ако случайно не сте забелязали, пиша мнения само в теми за математика, физика, вероятности и компютърни настройки и в същото време задавам елементарни въпроси, ако се нуждая от някаква помощ по нещо, което не го знам.

Това не е така с моя опонент. Той си е въобразил, че е СПЕЦИАЛИСТ ПО ВСИЧКО, и пише смешни или дори лъжливи постинги дори и в теми, по които нищо не разбира. Пак да напомня за 2-та антминера в 50 литра олио, които въобще не го загряват ... :)

Има и още нещо - нормалният начин за комуникация с взаимно уважение изключва личностните заяждания от типа "ти си глупав, прост, тъп и нищо не разбираш". Такива неща не трябва да се пишат дори и тогава, когато това наистина може би е вярно. За съжаление обаче постингите на моя опонент винаги така започват, дори и в случаите, когато некомпетентния се явява той самия.

Колкото до високото самочувствие на някои хора, които от дълги години имат практически опит с криптовалутите, това е добре, но нека да използват този опит с цел да отговарят на въпросите на начинаещите и незнаещите, а не с цел непрекъснато да го натякват това, но да не дават нито един полезен съвет. Тука за съжаление моя опонент се проявява точно по този начин - непрекъснато намеква колко е велик, но чака някой друг да отговори на елементарните въпроси, които задават начинаещите. И когато един начинаещ отговори на друг начинаещ, чак тогава jamiemirror се намесва, за да обясни и на двамата колко са глупави, прости и тъпи и как той самия има огромен практически опит, но няма да помогне в разрешаването на проблема.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Mateev » 14 Май 2018, 14:22

И тука съм склонен да задам един неприятен въпрос:

Каква е ползата от хората във форума, които имат огромен практически опит, ако те не желаят да дават отговори на въпросите и само гледат сеира на начинаещите как се мъчат да докопат частица познание? Как да ги разберем тези хора, че наистина имат огромен практически опит?

Няма как това да стане, ако те си мълчат и не помагат. Или още по-лошото - не помагат, но се надуват с опита си .... :)
Един вид умря циганката, която ги хвалеше, та затова сами започват да се хвалят .... :)

Затова според мене е нормално и редно всеки, който знае нещичко, да помага на другите, които не го знаят. И тука няма никакво значение дали помагащия е новобранец или врял и кипял - ако знае нещичко, нека да го напише, без да се притеснява от дежурните злобари, които веднага ще започнат да му се подиграват.

В заключение:
Имиджа на знаещ и можещ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАСЛУЖИ чрез помагане на хората, а не да се постига посредством САМОХВАЛСТВО и ПОДИГРАВКИ към другите хора.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Spenchoni » 14 Май 2018, 14:47

Колега, Mateev само ще ползвам един цитат от по-горе:

"Вече дори не те чета, пич"

Нямам време и нерви за да ти чета дългите и обстойни постове, и като стигна на края резултата на 99% е едно "голямо нищо".
Един съвет, давай си мнението само по теми където си компетентен
Остани си със здраве, щом има кой да ти чете постовете, значи са полезни все на някой. :violin:
Spenchoni
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Сеп 2017, 17:49

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот davidorento » 14 Май 2018, 14:53

Познавам Матеев (виртуално само) от около 10-15г когато беше собственик на STS Finance ,най-големия Бг форекс брокер по това време,а и цял конгломерат.
Какви дискусии имаше в неговия форум ,какви чудеса,още ги помня.
После се занимаваше със соларни панели ако не се бъркам,пак една от най-големите фирми в БГ.Човека има знания,култура,образование и пари ,колкото всички тук дрислъовци ,взети заедно нямат !
Аз даже му се чудя на акъла,какво се занимава с някви пиклъовци,където нито му са на акъла,нито на парите,нито на нищо.Направили някви пари от последния крипто бум и станали големата работа.Ами той Матеев е милионер ,и то с честен труд,още откогато вие когато сте били деца или сте ходили на детска градина :)
Вижте му само изказа и постовете.Дълги,с доводи,като се опитва да помага, и няма и грам атакуване към някой.
Докато некви олигофрени чакат само да напише нещо и почват да се заяждат с него.Еми аз съм за директен бан на провокаторите.То няма жив човек тук (благодарение на слабото модериране и пристрастията на админа към едни измамник с крипто дюкян) ,ами и единствения където е останал,искате да го изгоните.Еми гонете,вие само ще загубите от липсата му. Той ще си го премести в другия крачол :)

Трябва да се радвате че тоя човек изобщо е решил да пише във форума.Вижте му мненията и в данъчната тема.И там пак му се карат и му се обясняват.Абе аланкоолу,той когато е плащал десетки хиляди левове данъци,ти си разполагал с 20 стотинки за закуска в у-ще :)
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, veznata, viniamin