jamiemirror vs. Mateev - временна тема

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Помощ за копаене

Мнениеот danisapfirov » 13 Май 2018, 12:36

Матеев давай смело и не се притеснявай от нищо.
Последна промяна danisapfirov на 13 Май 2018, 12:58, променена общо 1 път
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Помощ за копаене

Мнениеот jamiemirror » 13 Май 2018, 12:58

nikolayr680 написа:Не мога да потвърдя какви практически умения има Матеев, но е факт, че начинът му на изказване е добър и хората, които не са чак толкова вещи в сферата, могат сравнително по-лесно да разберат за какво говори, което според мен е положително.

Независимо от това, все пак никой не отговори на въпроса : Защо никой от вас колеги, които толкова не харесвате Матеев и смятате, че му липсва каквото и да било, и е некомпетентен едва ли не, не потвърдихте думите си, поне малко с някакви било то дори и теоретични доводи, поне нещо. Само чесане на езици. Повечето само това правят, както личи.

Искам само да попитам, в сферата на "криптото", а било то и в някой (да не кажа повечето) други сфери, какво точно означава "теоретична подготовка" ?? Какво е една теория, ако не добре формулирани изречения, базирани основно на терминология в сферата, в опит да се обясни логиката на дадения въпрос и неговото решение ?



И каква файда от добре поднесен текст, ако е неверен? А да, ще получиш невалидни "знания". И точно толкова липсващи или дори опасни "умения". Тук работим с доста скъпа техника и липсата на подготовка при експериментите излиза скъпичко.
Аз моите теории (дето не са и мои, просто са ми интересни) съм ги потвърдил с експерименти и с реални резултати.
За теорията отговорът е лесен - чукча писател, чукча не читател. Описал си процеса на презентация, но тук има значение само и единствено практическото приложение. Например можем да изпишем 5 страници за идеалните условия за работа на копачка в космоса при екстремно ниски температури, пропускайки факта че чиповете просто няма да тръгнат ...
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Помощ за копаене

Мнениеот danisapfirov » 13 Май 2018, 13:08

Момчета разумът ни се представя като практически и чист.
Тези които са по практичността имат едни правила, това което касае теорията си има свои правила.
Двете заедно в крайна сметка намират път един към друг.
Ако г-н Матеев е по теоретичен, а някой друг иска на практика нещо да му се каже, това са различни неща и те не би трябвало да се противопоставят.
Разумността в крайна сметка практично ориентирана или теоретично ориентирана е една.

За всеки има място, а този който иска и двете ще получи и двете. Всичко зависи кой как се ориентира.
Нека г-н Матеев да си развива теоретично постановките по методите които той смята за верни и проверими.
Ако някой не мисли така нека се обоснове и да не влиза в лични нападки.
Културата на диалога е това което прави форума свободен.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Mateev » 13 Май 2018, 13:19

jamiemirror написа:.....И каква файда от добре поднесен текст, ако е неверен? А да, ще получиш невалидни "знания". И точно толкова липсващи или дори опасни "умения". Тук работим с доста скъпа техника и липсата на подготовка при експериментите излиза скъпичко.
Аз моите теории (дето не са и мои, просто са ми интересни) съм ги потвърдил с експерименти и с реални резултати.
За теорията отговорът е лесен - чукча писател, чукча не читател. Описал си процеса на презентация, но тук има значение само и единствено практическото приложение. Например можем да изпишем 5 страници за идеалните условия за работа на копачка в космоса при екстремно ниски температури, пропускайки факта че чиповете просто няма да тръгнат ...

Стига приказва глупости, че вече не се усещаш колко си смешен. Обясни ми как две копачки в твоите "практически експерименти" ги потопяваш в 50 литра олио, и неговата температура не се повишава. Това ли ти е практиката, или просто приказваш лъжи и измами, за да си избиеш комплексите.

Между другото теорията и науката винаги вървят преди практиката. Айфеловата купа я има не защото ги има заварчиците, а защото го е имало Айфел. Сградите и небостъргачите ги има не защото има зидаромазачи, а защото има архитекти и проектанти, които разбират от формули и математика, а не от размахване на мистирии и правене на мускули с тухли четворки.

И последно - цялата човешка цивилизация дължи прогреса си на умните хора, които са измислили и доказали всякакви теории в една или друга област на познанието. Прогреса не се дължи на практиците, които размахват кирки и лопати и се хвалят колко тухли четвори са иззидали през живота си.

Така че ако се изживяваш като практик заварчик или зидаро-мазач, това си е твое право, но недей да плещиш глупости в областа на математиката и физиката, защото явно си много бос в тази област. От всяко дърво свирка не става, така че не прави опити да надхвърлиш нивото, което явно е таван на възможностите ти.

Не се ядосвам, че нищо не разбираш от математика или физика. Дори ти съчувствам. Ядосвам се обаче, че продължаваш да плещиш глупости за неща, които отдавна са доказани от науката (математиката, физиката и т.н.). С това само доказваш незнанието си и дори не осъзнаваш колко си смешен в очите на останалите хора. А най-смешното е, че малкия ти мозък си позволява да влиза в спор със самата математика или със всеобщо известни закони, като например Закона за запазване на енергията. И още по-смешното е, че не си признаваш грешките, а продължаваш да пееш старата песен на нов глас въпреки разумните доводи, които хората ти ги дават от позицията на науката.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Mateev » 13 Май 2018, 13:28

danisapfirov написа:Момчета разумът ни се представя като практически и чист.
Тези които са по практичността имат едни правила, това което касае теорията си има свои правила.
Двете заедно в крайна сметка намират път един към друг.
Ако г-н Матеев е по теоретичен, а някой друг иска на практика нещо да му се каже, това са различни неща и те не би трябвало да се противопоставят.
Разумността в крайна сметка практично ориентирана или теоретично ориентирана е една.

За всеки има място, а този който иска и двете ще получи и двете. Всичко зависи кой как се ориентира.
Нека г-н Матеев да си развива теоретично постановките по методите които той смята за верни и проверими.
Ако някой не мисли така нека се обоснове и да не влиза в лични нападки.
Културата на диалога е това което прави форума свободен.

Единствената "практика" на jamiemirror е да продава морално остарели копачки в eBay: https://www.ebay.com/usr/jamiemirror
Той няма интерес някой да просвещава хората. Неговия интерес е те да си останат некомпетентни, за да ги излъже и да им продаде морално остарялата и икономически неефективната си стока. Той е просто един безскурпулен търгаш и нищо повече.

А в другите му уж "невинни" и "практични" постинги аз долавям и друг интерес - да накара нищо неподозиращите хора да си изгорят копачките, като ги сложат в кофа с олио, без никакви други предпазни или охлаждащи мерки. Това им го набива в главите с поне 10 различни постинга. Нямам достатъчно обидни думи в речника си, за да изразя какво си мисля за такива хора като него. Лъжа, измама, злоба, простотия ..... избирайте си сами най-подходящата думичка. А аз просто оставам безмълвен от наглоста, с която той продължава да защитава една такава зловредна за всички позиция.

Колкото до това, че непрекъснато ме обижда - това вече е разбираемо за мене. В мое лице той вижда вече постигнато всичко това, към което той някога се е стремил, но е нямал интелектуалния капацитет да го постигне. И сега освен неприкрита злоба не му е останало нищо друго, с което да може да се изяви, за да се почувства значим.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот 2GOOD » 13 Май 2018, 18:04

jamiemirror написа:Много просто - Матеев няма опит и е новак в криптото. Вместо това залива всичко наоколо с преписани парчета от различни материали в НЕТ-а и нарича хората олигофрени, идиоти, сипе заплахи.
Не е приложил или изпробвал нищо от това, което пише. Няма никакъв смисъл да се пишат ръководства за охлаждане на стени на халета и отопляване на рекички, както и за продънена база данни и опити за летене с Форекс. Тоя форум е на друга тематика.

Мога да кажа обаче какво следва - това, че тия които все пак са научили нещо, не го споделят. Защото биват заливани с неграмотна помия...


Време е да се намеся публично. Кратко резюме: Както знаете, конфликта м/у двамата отдавна излезе извън рамките на нормално форумно общуване, което наложи да ПОМОЛЯ двете страни посредством лично съобщение с еднакъв текст и правила да спазват добрия тон и да избягват (да се чете да не правят) личностни нападки един към друг. Горният пост ясно показва нежеланието на колегата jamiemirror да спази тази "уговорка", което води до едноседмичен бан за него.

Тази тема е отворена, ако някой колега или страна по спора желае да вземе отношение.

Приятен ден.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот nikolayr680 » 13 Май 2018, 21:25

От мнението на колегата @jamiermirror, не успях да разбера значението на казаното в това изречение : "Описал си процеса на презентация, но тук има значение само и единствено практическото приложение. Например можем да изпишем 5 страници за идеалните условия за работа на копачка в космоса при екстремно ниски температури, пропускайки факта че чиповете просто няма да тръгнат ..." . По-скоро не успях да разбера дали това е към мен и кой процес на презентация по-точно съм описал?

Ще вмъкна и следното като коментар по неговото мнение :

1) "Тук работим с доста скъпа техника и липсата на подготовка при експериментите излиза скъпичко." - тук бих желал да вмъкна следното , че за колегата @jamiermirror, понятието скъпа техника може да означава едно, а за мен друго нали ? Все пак за теб ако една майнинг машина (приемайки цена от 5000 лв за примера) е скъпа техника, то за мен може да е просто на ниво поредния компютър, или поредната "джаджа" из моето ежедневие. В крайна сметка из форума, масово хората не се познават, и няма как всеки да знае кой стои срещу него (под псевдоним), за да се определя кога мнението на някого е вярно или не, заради техниката която е намесена в тази сфера.

2) ".....И каква файда от добре поднесен текст, ако е неверен? А да, ще получиш невалидни "знания". И точно толкова липсващи или дори опасни "умения"." - тук ще вмъкна, че колегата донякъде е прав, но не съм съгласен с това, че се твърди неверността на твърденията, просто с едно изречение и без никакъв опит за доказателствана теза. Което е именно нещото, подтикнало ме да изкажа мнението си по темата "Матеев не знае !" ...

3) "Аз моите теории (дето не са и мои, просто са ми интересни) съм ги потвърдил с експерименти и с реални резултати. " - поредният пример за какво говорех през цялото време. Това е твърдение на практически умения, без никакви , подчертавам абсолютно никакви доказателствени обосновки (било то теоретични или практични , под формата както на "правилно подредено изречение с технологични термини" или снимки, материали, линкове и каквото и да било друго, спомагащо за доказване на твърдението). Именно потвърждаващо мнението ми по точка 2) от този пост! Което ме навежда на мисълта за пореден път, че Матеев пише страхотни материали и се обосновава , кое , как , защо , кога , колко (било то от личен опит или от прочитане другаде и чуждо мнение), докато много от "хапещите го колеги", може би наистина малко или много завиждат и се мъчат да го оборват, с минимални усилия, позовавайки се само на това, че можеби някой из форума ги познава и ще си каже, "еййй браво бе тоз как го постави на мястото му, Матеев дето не разбира"... Срамно е според мен!

Искам искрено да благодаря на колегата/администратор @2GOOD за намесата, с която ясно показва, че администраторите тук , няма да стоят безучасно при възникнали спорове и неспазването на правила на форума и/или допълнителни уговорки! Похвално! Споделям също, че подкрепям мнението на @Mateev, че е крайно време да се помисли в насока, ограничаване на "злобарите" из форума с цел положителното му развитие, защото абсолютно е, подчертавам факт, че тези хора водят до посочените от колегата реакции на останалата част от форума.

Към колегата @Mateev, искам да кажа следното : Колега, надявам се така наречените "злобари" да не те отказват от прекрасното ти начинание (а именно споделянето на добре обосновани, правилно подредени, с достатъчна технологична терминология, теми по различни въпроси из сферата на "криптото")! Останахте буквално хора (броими на пръстите на 2те ръце) из този форум, споделящи подобни теми и имащи желание да помагат на останалите, а това води до отрицателно развитие на форума, за което аз много съжелявам, тъй като съм отдавна регистриран и го следя (не пишейки мнения, за да си правя вятър на клавиатурата), но виждам колко е "дръпнал" напред от както съм се регистрирал в сравнение с останалите подобни форуми.
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Herzog » 13 Май 2018, 23:49

2GOOD написа:
jamiemirror написа:Много просто - Матеев няма опит и е новак в криптото. Вместо това залива всичко наоколо с преписани парчета от различни материали в НЕТ-а и нарича хората олигофрени, идиоти, сипе заплахи.
Не е приложил или изпробвал нищо от това, което пише. Няма никакъв смисъл да се пишат ръководства за охлаждане на стени на халета и отопляване на рекички, както и за продънена база данни и опити за летене с Форекс. Тоя форум е на друга тематика.

Мога да кажа обаче какво следва - това, че тия които все пак са научили нещо, не го споделят. Защото биват заливани с неграмотна помия...




Mateev написа:Стига приказва глупости, че вече не се усещаш колко си смешен.


Аз, всъщност, не се опитвам да бъда адвокат на никой, но ми прави впечатление, че правилата се прилагат с различен аршин(ако ме разбирате)!
Ако единия е получил(спечелил :) ) БАН за "Защото биват заливани с неграмотна помия...", то защо другия да не получи(спечели :) ) БАН за "Стига приказва глупости, че вече не се усещаш колко си смешен." ?

Ако напиша в този форум: "Трябва да си глупак, ако разчиташ, че тук ще намериш решение за проблемите си наготово, без да си положил елементарни усилия!" ще получа ли БАН ? :)

Това, което правим ТУК не е крайна инстанция!!! Поне не и за мен! Целта на този форум е споделяне на познание......
Споделянето НЕ БИ ТРЯБВАЛО да е свързано с опити за "гъделичкане" на ЕГО-то! Демек, ако имаш какво да споделиш - споделяш, ако не - кротко четеш и си траеш!


Та така............... редно е и двамата юнаци :) да получат наказание!
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Mateev » 14 Май 2018, 00:22

Да, така щеше да е справедливо ако поне веднъж аз бях инициатора на конфликта. Да, ама аз никога не съм го правил. Винаги първи е започвал jamiemirror. Аз съм си позволявал да му отговарям и да му връщам обидите само когато прекали с последователност от няколко обидни постинга.

Има и още нещо, което не го знаеш. Много пъти досега съм си мълчал тактично и само съм рапортувал постинги на jamiemirror, които след това са били изтривани от администраторите. Така че това, което сега го виждаш като негови заяждания, вероятно е само 10% от всичката помия, която той някога е изливал върху мене.

Въпреки това ако BAN-ването ми може да направи някого щастлив, нека да ме баннат и мене. И без това аз се бях заканил сам да се BAN-на от този форум и кракът ми повече да не стъпи в него. Така че спокойно - няма да се разсърдя, ако получа BAN .... :) Даже ако това е единственият възможен начин веднъж завинаги да се премахнат обидите и злобата в този форум, доброволно искам да бъда BAN-нат.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот Herzog » 14 Май 2018, 00:54

Mateev написа:Да, така щеше да е справедливо ако поне веднъж аз бях инициатора на конфликта. Да, ама аз никога не съм го правил. Винаги първи е започвал jamiemirror. Аз съм си позволявал да му отговарям и да му връщам обидите само когато прекали с последователност от няколко обидни постинга.

Има и още нещо, което не го знаеш. Много пъти досега съм си мълчал тактично и само съм рапортувал постинги на jamiemirror, които след това са били изтривани от администраторите. Така че това, което сега го виждаш като негови заяждания, вероятно е само 10% от всичката помия, която той някога е изливал върху мене.

Въпреки това ако BAN-ването ми може да направи някого щастлив, нека да ме баннат и мене. И без това аз се бях заканил сам да се BAN-на от този форум и кракът ми повече да не стъпи в него. Така че спокойно - няма да се разсърдя, ако получа BAN .... :) Даже ако това е единственият възможен начин веднъж завинаги да се премахнат обидите и злобата в този форум, доброволно искам да бъда BAN-нат.



Наказанието на @jamiermirror не е за "инициализиране" на "конфликт", а за използуване на практики, противоречащи на правилата, които и Вие, г-н Матеев, не се свените да използувате, нали?
С риск да заприличам на футболист ще кажа: "Пак повтарям" - правилата, би трябвало, да важат за всички!
Това е насочено, по-скоро, към Администраторите на форума........
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin

cron