jamiemirror vs. Mateev - временна тема

дъра-бъра

Модератор: Moderators

jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот nikolayr680 » 12 Май 2018, 22:17

Подкрепям адски много мнението на колегата Herzog. Примера за ситуацията е много уместен ... :D :D
В последно време из форума, Mateev е наистина един от малкото, който се опитва (в крайна сметка, след всичките драматични моменти успява) да напише тема, в която да помогне максимално с натрупани знания и личен опит, на хора с по-малки знания в тяхното начинание. Все пак не разбирам защо толкова много го нападате, че се държал нагло и арогантно, като в повечето дискусии, които съм чел той на всеки упрек за незнание или грешно становище, отговаря подробно на високо ниво технически език, и винаги се допълва с примери или подробности ... Не видях един от хората, които се хапят постоянно из форума , да го нападне по същия начин с технически грамотен език и добра обосновка ... Нали смятате, че той бърка, защо тогава не обясните със същите детайлни подробности (термини и т.н), вашето мнение и защо смятате, че греши ... Просто е смешно, колко ниско е паднало нивото във форума, особено след като раздели от порядъка на (Майнинг за начинаещи и други подобни) стоят с по 5-10 страници четиво (образно казано, без точни цифри), след 4-5 години изминало време ...
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

jamiemirror vs. Mateev - временна тема

Мнениеот jamiemirror » 12 Май 2018, 22:50

Много просто - Матеев няма опит и е новак в криптото. Вместо това залива всичко наоколо с преписани парчета от различни материали в НЕТ-а и нарича хората олигофрени, идиоти, сипе заплахи.
Не е приложил или изпробвал нищо от това, което пише. Няма никакъв смисъл да се пишат ръководства за охлаждане на стени на халета и отопляване на рекички, както и за продънена база данни и опити за летене с Форекс. Тоя форум е на друга тематика.

Мога да кажа обаче какво следва - това, че тия които все пак са научили нещо, не го споделят. Защото биват заливани с неграмотна помия...
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Помощ за копаене

Мнениеот nikolayr680 » 12 Май 2018, 23:09

Съжалявам, че няма да взема мнението ти за чиста монета, но ако се обосновеш малко по-точно може и някой да го направи.
1) Защо смяташ, че Матеев няма опит в "криптото" ? Предположения : познавате се лично и виждаш възможностите и работата му ?
2) Защо да залива всичко наоколо с преписани парчета от Нет-а ? Предположения : видял си точно дословно думите му из други теми , в другите форуми (на същата тематика) ? , били споделил линк за проверка, да удостоим твърдението с написано черно на бяло ?
3) Може би в този форум, за истина трябва да се считат само мненията на потребители регистрирани отдавна, независимо дали наистина разбират нещо по темата, така ли ?
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: Помощ за копаене

Мнениеот jamiemirror » 12 Май 2018, 23:33

1. защото започна от нула в тоя форум и още дори не може да си настрои хардуера след няколко месеца, но вместо това е на всяка манджа мерудия с безумни теории. Това че нещо звучи ОК не значи че работи, заливането на дискусия с формули пък не значи че са правилно приложени и т.н.
2. защото е по-лесно, вместо да приложи нещо на практика
3. опитът идва с време и работа, затова

4. това конкретно не си питал, но ще го напиша черно на бяло - лицето Матеев е причината за утихването на няколко форума до момента, включително неговият "собствен". Тук няма изненади, сценарият е един и същ, че дори основните лафове и "открития". Е, първите симптоми на утихване са вече налице и тук.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Herzog » 13 Май 2018, 00:19

nikolayr680 написа:Съжалявам, че няма да взема мнението ти за чиста монета, но ако се обосновеш малко по-точно може и някой да го направи.


Факт е, че @Mateev има фундаментални теоретични познания в повечето от сферите, в които се изказва!
Факт е и, че именно липсата му на практика го поставя често в неудобни, да не кажа смешни, положения!
Понякога високото самочувствие му изиграва лоша шега, карайки го да забрави, че умния човек казва: "Знам, че нищо не знам" ! :)
И, все пак, да не забравяме великата мисъл: "Теория без практика не може, а практика без теория - не бива!"
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Помощ за копаене

Мнениеот jamiemirror » 13 Май 2018, 00:54

Херцог, често добре формулирани изречения с точните термини в определена дисциплина се бъркат с добра теоретична подготовка. А за преписване оценката е 1, не дори 2.
Матеев би станал добър политик обаче, не дай Боже :lol:

Тук във форумната тематика обаче нещата винаги се свеждат до практика, а тя му липсва. Не куца, а липсва.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Помощ за копаене

Мнениеот nikolayr680 » 13 Май 2018, 01:25

Не мога да потвърдя какви практически умения има Матеев, но е факт, че начинът му на изказване е добър и хората, които не са чак толкова вещи в сферата, могат сравнително по-лесно да разберат за какво говори, което според мен е положително.

Независимо от това, все пак никой не отговори на въпроса : Защо никой от вас колеги, които толкова не харесвате Матеев и смятате, че му липсва каквото и да било, и е некомпетентен едва ли не, не потвърдихте думите си, поне малко с някакви било то дори и теоретични доводи, поне нещо. Само чесане на езици. Повечето само това правят, както личи.

Искам само да попитам, в сферата на "криптото", а било то и в някой (да не кажа повечето) други сфери, какво точно означава "теоретична подготовка" ?? Какво е една теория, ако не добре формулирани изречения, базирани основно на терминология в сферата, в опит да се обясни логиката на дадения въпрос и неговото решение ?
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Herzog » 13 Май 2018, 01:33

jamiemirror написа:Херцог, често добре формулирани изречения с точните термини в определена дисциплина се бъркат с добра теоретична подготовка. А за преписване оценката е 1, не дори 2.
Матеев би станал добър политик обаче, не дай Боже :lol:

Тук във форумната тематика обаче нещата винаги се свеждат до практика, а тя му липсва. Не куца, а липсва.


Така де, нали и аз това казвам! :)

"Факт е и, че именно липсата му на практика го поставя често в неудобни, да не кажа смешни, положения!"

Проблемът, според мен е, че той, @Mateev, СЪЗДАВА впечатление за компетентност, дори и когато такава не съществува, и така подвежда, надявам се неволно, хора, които са си създали впечатление, различно от действителните му възможности! :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Mateev » 13 Май 2018, 09:47

jamiemirror написа:.......Тук във форумната тематика обаче нещата винаги се свеждат до практика, а тя му липсва. Не куца, а липсва.

А твоята практика каква е - да потопиш антминери в 50 литра олио и след това да твърдиш, че то въобще не се загрява? И тази измислица да я защитаваш с десетки постинги? Не ми се сърди, но дори и децата от детската градина разбраха какво е нивото на твоята "компетенция".

Само за сведение - компетентните в дадена област хора не са роботи. В тяхната глава няма хиляди формули. Има обаче ЗАДЪЛБОЧЕНО ПОЗНАНИЕ за материята, взаимовръзките и следствията, а ако им потрябва дадена формула, те знаят къде да я намерят (едно време в учебниците, а сега в интернет). Задълбоченото познание се постига с хиляди часове четене и препрочитане на материали по дадената тема. Със задълбоченото познание идват и правилните разсъждения, както и способноста човек да може да подбере верните термини и да сглоби верните изречения във вярната последователност, когато описва някой аспект от тематиката на други хора.

Некомпетентните от своя страна не са чели нищо по тематиката, в резултат на които имат повърхностни и в повечето случаи грешни разсъждения. Те знаят, че в интернет има формули, но не знаят какво точно да търсят и как да го сглобят за практически цели. Езикът им е беден от към термнология и не могат да сглобят правилните изречения, камо ли да напишат цяло едно научно разяснение по някакъв важен проблем.

И сега за комплексарщината. Става въпрос за некомпетентни, които за да си избият комплексите, започват да пишат измислици от типа:
1. Богатите са богати, защото са мошеници
2. Учените и умните хора са такива, защото преписват от интернет

Също така комплексарите не могат да напишат смислени информационни постинги, защото им липсва вярната терминология и разсъждения, но те го компенсират това посредством МАНИПУЛАЦИИ. Тоест повтарят по 1000 пъти, че са велики и са големи разбирачи, и разчитат хората най-накрая да го повярват това.

И тъй като комплексарите също искат да се чувстват ЗНАЧИМИ, те вместо информационни постинги започват да пишат постинги с ЛИЧНОСТНИ ЗАЯЖДАНИЯ. Захванали са се с мене, защото аз се опитвам да споделям много информация, но ако това го правеше някой друг, щяха да нападнат и него.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Mateev » 13 Май 2018, 09:57

А сега ще ви кажа нещо, което администраторите на форума могат да го потвърдят, ако надникнат в личните ми съобщения:

Много хора ги е страх да пишат директно във форума, защото веднага ще попаднат под подигравките на комплексарите. И затова те ми пишат лични съобщения с допълнителни въпроси по темите, за които съм писал във форума. И така на практика дискусията се прехвърля в лични съобщения. А причината за това е СТРАХ ОТ ФОРУМНИТЕ КОМПЛЕКСАРИ и ЗЛОБАРИ.

От всичко това страда целия форум. В публичната му част комплексарите си развяват байрака, а полезните дискусии се извършват на лични съобщения. Това наистина е много жалко, но е факт.

Ето сега например се канех да отворя една тема за Математиката в криптовалутите, но вече ясно и точно знам, че комплексарите ще я превърнат в бойно поле. Иначе да, наистина информацията я имам от интернет, но след хиляди часове четене, осмисляне и подреждане на знанието в главата ми вече съм в състояние да напиша едно сравнително кратко и логически последователно обяснение така, щото всички да го разберат. Имам и други идеи за теми, които не са засегнати във форума или пък информация за тях има, но разпръсната на хиляди парчета. Става въпрос за вероятностите при криптовалутите и как те могат да се използват за по-бързо забогатяване. Или пък например софтуер за MetaTrader, посредством който могат да се свалят данни за криптовалути и да се рисуват по екрана или да се изчисляват индикатори, да се търси поле за арбитраж, и какво ли не още, с което съм се занимавал, написал и съм склонен да го споделя с други хора. Но бариера пред всичко това са КОМПЛЕКСАРИТЕ и ЗЛОБАРИТЕ, които няма да допуснат нито една тема или дискусия да се развива спокойно и в дух на взаимно уважение.

Всичко това може да се промени, ако администраторите на форума издигнат бариера пред злобарите, като въведат ново правило във форума, което ИЗРИЧНО ДА ЗАБРАНЯВА всякакъв вид ЛИЧНОСТНИ НАМЕЦИ, ЗАЯЖДАНИЯ, ПОДИГРАВКИ и ОБИДИ. И след това да наказват хората, които не се съобразяват с това правило. Тогава и само тогава ще се разсее СТРАХА, който витае в този форум. Тогава и само тогава хората вече няма да ги е страх да отварят нови теми и/или да споделят натрупания личен опит. Няма да ги е страх и да задават въпроси, когато нещо не го знаят.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], gorgar, ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin