Максималисти

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Максималисти

Мнениеот shulio » 10 Май 2018, 14:19

Хубаво е да има хора като danisapfirov за да можем да направим съпоставка с хората до себе си и да ги оценим :)
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Максималисти

Мнениеот danisapfirov » 10 Май 2018, 15:19

Най-после един от друга порода - Levcoin (LVC) :)

"Аргументите" вървят така:
1. Биткойна е пирамида и никой не знае кой го е създал
2. Зад Левкойна има хора и те си имат телефони.
3. Матеев го копа, имам доказателство и си пази койните

Последното е избиващия рибата аргумент в полза на светлото бъдеще.
Прикачени файлове
LevCoinMax4.PNG
LevCoinMax4.PNG (30.87 KiB) Прегледано 1352 пъти
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Максималисти

Мнениеот danisapfirov » 10 Май 2018, 15:34

Това е от златния фонд. :)

Финансови и политически крипто прогнози за ETH, Виталик, Путин и какво ги чака всички други.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Ще има яко осъдени за ICO-тата. SEC ще ги преследва до дупка.
2. Ще се опитат да заловят Виталик като джингиби, но той ще избяга през граница
3. Виталик ще търси политическо убежище при Путин. Другаде просто няма къде да отиде.
4. За кратко могат да блеснат някои проекти и дори да затъмнят BTC, но те ще загинат дългосрочно.
5. Всичките крипто проекти са боклукчави и на небесклона ще грее само една звезда - BTC.
6. Тя ще унищожи фиата - това вече е бъдеща прогноза, добавка от мен
Прикачени файлове
BTCMax5.PNG
BTCMax5.PNG (8.08 KiB) Прегледано 1350 пъти
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Максималисти

Мнениеот Sundy » 10 Май 2018, 22:08

Всичко се върти около BTC. Това че някой алт скочил с 200 или 2000% за 1 ден/седмица/месец нищо не означава, ако BTC потъва (както и обратно) всичко потъва (дългосрочно) пример последните седмици/месеци.
Аватар
Sundy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2018, 21:59

Re: Максималисти

Мнениеот jamiemirror » 10 Май 2018, 22:16

Sundy написа:Всичко се върти около BTC. Това че някой алт скочил с 200 или 2000% за 1 ден/седмица/месец нищо не означава, ако BTC потъва (както и обратно) всичко потъва (дългосрочно) пример последните седмици/месеци.


Така ли?
Имах пресен случай с не особено популярен алт, при спада на биткойн до $7000 алтът не само запази стойността си в $, но дори се качи. Признавам, по стечения на обстоятелствата бях налял в него, но съм много доволен от подобен развой на събитията.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Максималисти

Мнениеот div » 11 Май 2018, 09:36

danisapfirov написа:По принцип при всеки форк BTC максималистите изтрещяват, но вече претръпнаха и имат имунитет.

Все пак форка с Bitcoin Cache си беше историческо събитие и тогава всички BTC максималисти бяха изтрещели.
Спомням си Стамен си продаде всички Bitcoin Cache монети от форка за 200 USD и го обяви публично като акт на вярност към BTC.
Загубите му към днешна дата са стряскащи, но щом е решил да е верен на идеята...

Като наследство от оня форк им остана всеобщата омраза към Roger Ver, Jihan Vu и BITMAIN.

Иначе редовно хвърлят огън и жупел по всичко не BTC.
Ето например Стамен как се изказа преди форка с Bitcoin Gold.


за Bitcoin Cash ставаше дума тогава спомням си случая много добре имаше постове от рода на това че биткойна е мъртва и това ще го наследи

danisapfirov написа:Двама максималисти спорят дали чрез Майнинг може да се добива валута :)
Дали двама еднооки правят един зрящ с две очи или по-скоро имаме двама слепци?


никъде не прочетох че спорят тука не си прав
div
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Окт 2017, 16:17

Re: Максималисти

Мнениеот danisapfirov » 15 Май 2018, 17:32

Логиката ми е, че като се увеличат акциите на Google, това води до увеличаване и на всички други.
Така, че Google е основната компания, не че Майкрософт се нещо специално. :)
Прикачени файлове
BTCMax6.PNG
BTCMax6.PNG (40.83 KiB) Прегледано 1220 пъти
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Максималисти

Мнениеот monopola » 15 Май 2018, 17:47

Абе само на мен ли ми изглежда като някаква грозна клюкарщина тази тема? Смисъл, някакви хора си пишат мненията на разни места и автора на темата ги събира тук с идеята да събират присмех явно. И това ОК ли е според администратора на форума? Ясно, че мненията са публични, става със скрииншот, тоест източника е видим и вероятно не се нарушават правила, ама е супер тъпо бре...
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Максималисти

Мнениеот danisapfirov » 15 Май 2018, 19:09

monopola написа:Абе само на мен ли ми изглежда като някаква грозна клюкарщина тази тема? Смисъл, някакви хора си пишат мненията на разни места и автора на темата ги събира тук с идеята да събират присмех явно. И това ОК ли е според администратора на форума? Ясно, че мненията са публични, става със скрииншот, тоест източника е видим и вероятно не се нарушават правила, ама е супер тъпо бре...


Има една книжка на Eразъм Ротердамски "Похвално слово за глупостта".
Там една от темите е: "Глупостта прави живота поносим"
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Максималисти

Мнениеот monopola » 15 Май 2018, 19:34

Ако щеш вярвай, ама хич не съм човека, който да впечатляваш с феисбук цитати :)
Бая по-мъжко е да си им кажеш на хората какво мислиш там където пишат въпросните. Тук е супер тъпо да го правиш. Все едно в някок форум някакви хора да ти копират безсмислената тема с контракт за не помня коя валута беше и да тисе подиграват там, без да июат доблеста да напишат мнението си тук.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin