Какво промени

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Какво промени

Мнениеот jamiemirror » 04 Мар 2018, 22:21

:lol:
Последна промяна jamiemirror на 21 Май 2018, 00:30, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Какво промени

Мнениеот MañanaMoney » 04 Мар 2018, 23:31

За мен криптото все още не е променило кой знае какво, но имам надежда в бъдеще да е така.

Интернет и криптото вървят ръка за ръка, но все още по-голямата част от хората не са осъзнали това.

Част от нещата, за които би ми помогнало криптото са:

- бързина - вместо да се налага да тичам по банки, да попълвам формуляри и т.н., когато искам да си купя нещо или просто да прехвърля някъде едни средства - с криптото не изпълнявам досадни процедури по "одобряване" и прочие.

- анонимност - много важна черта на криптото - тъй като в днешно време не е много полезно да се знае кой колко има и какво си прави с това, което си има.

- удобство - всичко става с няколко клика на мишката, без да се налага да се срещам с досадници.

Има и още много ползи, но повечето хора не ги разбират все още и съответно без да искат или нарочно пречат на криптото да разгърне пълния си потенциал.
Купувам/продавам биткойн и малка част от другите видове криптовалути.
MañanaMoney
 
Мнения: 25
Регистриран на: 21 Дек 2017, 01:21

Re: Какво промени

Мнениеот Mateev » 05 Мар 2018, 00:18

Изтината е, че за повечето хора криптото е прекалено сложно за употреба. Тепърва трябва да се измислят лесни Windows-ки интерфейси с лесна и User-Friendly употреба така, щото на човек въобще да не се налага да се главоболи с познания за разни Privaye/Public ключове, блокчейни и всякакви други ненужни за масовия потребител понятия.

Когато нещата стигнат до там, че баба Пена от Горно Нанадолнище да си инсталира една опростена програмка и с няколко чуквания на мишката да плати на Бай Кистер 10 койна, тогава и само тогава можем да говорим за масово приложение. А дотогава криптопазара ще си остане привилегия само за високо-интелигентните компютърни специалисти и за никой друг.

За пример мога да дам жена си - тя ми се сърди, когато и купя пералня с повече от 3 копчета. Какви са тези сложни екрани и менюта в компютърния дисплей на пералнята? Не можа ли да ми купиш пералня без дисплей и само с 3-4 копчета?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Какво промени

Мнениеот ixch » 05 Мар 2018, 00:28

Промени ми живота напълно.
Може би ежедневието в живота не особено, но ключови и значими части от живота определено да.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Какво промени

Мнениеот Metamorph » 05 Мар 2018, 10:07

Всяко нещо има много нива по които може да бъде възприето, и всеки човек вижда определени нива.
Според нивата ,които той вижда, той възприема това нещо,охарактеризира го и съответно то му и въздейства съобразно това.
Аз възприемам криптото като средство за забогатяване.Измежду останалите алтернативи- (работа,работа в чужбина,измами,кражби) тази е доста по-приятна.
Промените какви са?
Научих се да мисля позитивно- да не се вторачвам в загубите,в пропуснатите печалби,в бъдещите пропуснати печалби и в още цял ред дивотии. Беше трудно. Когато осъзнаеш , че повече по количество е пропуснатата ти печалба спрямо реализираната.
Също така детайлно определих степента в която работата ми пречи и вече гледам на нея по нов начин.
Разбрах какво точно значи "без риск няма успех".
Отворих нова тревога в своите родители- че съм жертва на пирамида. :)

В ежедневието...
трябва да се следят машините,да се обслужват,трябва да се следят борсите, да се внимава за някоя изгодна сделчица, някое форкче да се усвои, дотук просто една допълнителна занимавка за поддържане на интереса жив. Иначе ще трябва филми да се гледат.

За други промени не се сещам. Всъщност мога да кажа, че наистина това са нищожни промени. Едно време чата ме промени доста повече.
И като обобщение, ми идва една мисъл : когато нещо не те променя,значи то е част от теб. :)
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Какво промени

Мнениеот danisapfirov » 05 Мар 2018, 12:06

Всеки ден добри и лоши новини, скръб и радост в зависимост от потока на събитията.
Един ден си казваш ударих добра печалба, а на следващия ден си окапал от загуби.

В един момент разбираш, че ако не разбереш постоянството и закономерностите на процесите ще бъдеш все така
играч на рулетка и до никъде няма да стигнеш.
В крайна сметка започваш да разбираш, че има обективни закони и те са по-силни и е по-добре да ги проучиш и разбереш
за да си в съгласие с тази обективност, а не да играеш на тука има тука няма.

Това научих и е много близко до това, което казва и Матеев в този форум.

Иначе научих доста неща и продължавам да уча. Например:
Научих доста неща за парите. Предишните ми знания за парите бяха свързани с изследванията на Маркс
за това, че парите са носител на стойност за стоките и услугите. Обаче сега допълних знанията си и разбрах
за фиатните валути и другите истинските пари притежаващи трайна стойност.

Разбрах за характера на държавата и какъв инструмент за репресия може да бъде, ако не е демократична.
Разбрах как държавата, престъпни синдикати и лобисти могат да влияят на пазара в своя полза и да го деформират.
Разбрах за банкирането с частични резерви и каква опасност идва от него.
Разбрах за пазарите и силата на пазара.
Разбрах за някои пазарни индикатори, за фундаментите и техническите анализи.
Разбрах как работят децентрализираните системи и алтернативата която предлагат.
Разбрах какъв е смисъла на възможността да се прехвърля стойност без да има физически носител и без посредник
и че това е най-големия пробив във сферата на финансите.
Разбрах какво е да имаш преносител на стойност до които правителството и банките нямат достъп.
Разбрах какво е да имаш цифрови активи на бизнеси, които носят дивидент и какво е да търгуваш с тях.
Разбирам вече много повече когато се дискутират теми свързани с пазарите, изказванията на водещи инвеститори.
Разбрах повече какво е да поддържаш ригове, до сега техниката ми е била в колокационни центрове и не съм я виждал.
Сега наблюдавам работата, приходите, борсите, кога е изгодно да се търгува. Много нови сфери на интерес се появиха.
Много нов опит се събира и продължава да се трупа.

Това със знанията и опита ми идва като най-ценно.
Парите ако дойдат, добре са дошли.
Последна промяна danisapfirov на 05 Мар 2018, 13:05, променена общо 7 пъти
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Какво промени

Мнениеот shulio » 05 Мар 2018, 12:38

На мен криптото ми помогна да разбера как работи света в този отрязък от време в който живеем. Пък и не само.

Случващото се в криптото е умален вариант на случващото се в света. Просто в криптото нещата се случват за дни или седмици, а в глобален мащаб тези процеси протичат с десетилетия и повечето хора не им обръщат внимание. Тоест грозна гледка. Алчност. Надуване на балони. Пъмп и дъмп. Откровени измами. Манипулации. Много кратка памет на участващите. Открития и псевдо открития. Виждаш как за една седмица хората си дават парите в измамни проекти и са убедени, че там е истината. Появяват се гурута, които си намират подръжници, колкото и да е абсурдна идеята. И ти ги гледаш и се чудиш как може да са толкова задръстени. Но не можеш да ги спреш, колкото и да им обясняваш, че ще загубят. Не можеш да даваш отговори на човек, който не си е задавал въпросите.

Научи ме на търпение. Научих се на това да започна да приемам парите просто като някакви числа, които за мен вече нямат стойност. Свикнах с идеята, че мнозинството няма да са съгласни с моето мнение. А мнозинството както знаем винаги мисли грешно, защото ако не мислеше грешно щеше да постига свръх резултати. Но тези резултати се постигат само от малцина.

И още много други неща, но не мога да преценя кое е точно от криптото защото се занимавам с много неща наведнъж. Като се сетя ще допълвам :)
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Какво промени

Мнениеот BGanio » 05 Мар 2018, 19:32

След 5 години в криптосвета любимата ми поговорка стана :

"Твои пари са само тези, които си похарчил"

Научих страшно много неща - за авторитета, за доверието, за риска, за приятелството, за парите и т.н. важни аспекти от живота ни ... по скоро надградих а не научих
Но въпросът е какво промени криптото

И отговорът е че промени цялото ми отношение към живота, като промени убеждението че за да изкарваш достатъчно пари за да живееш добре трябва или да си гъзоблизец или измамник или крадец или да се занимаваш с нещо друго непчотенно, неморално или в най добрия случай неприятно.
Криптото върна вярата ми от юношеските ми години че с вяра, търпение, труд и малко късмет може да си си осигуриш един добър стандарт на живот :) ;)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Какво промени

Мнениеот cerebration » 18 Мар 2018, 19:35

Много интересен въпрос. Наистина запълни някаква част от свободното ми време с нещо по-ползотворно.
cerebration
 
Мнения: 19
Регистриран на: 21 Фев 2018, 11:13


Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin