Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот zaphod72 » 28 Яну 2018, 00:11

Но резултатите на тази система не противоречи ли на твърдението, че всичко във Форекс е безсмислено? Защото за мен, ако имаш подходящ money management и стратегия, която работи в повече от 50% от случаите, то тогава търговията не е точно залагане на ези-тура, а по-скоро много работа за малко пари. Моята стратегия работи на около 60%, но money management-а ми е доста слаб. В сравнеие с Вас съм пълен лаик и аматьор, но пък мисля, че тактика от рода на "Търговане на хаоса" на Bill Williams е допустимо приложима, ако е подкрепена с изряден money management и строга дисциплина (които аз нямам). За съжаление отскоро я ползвам и нямам достатъчно статистически данни. На картиннка, гледайки в миналото по разни графики на валутни двойки излиза, че почти всички стратегии работят, което, естествено е пълна заблуда минимум заради начина на работа на индикаторите, но при Търгуване на хаоса нещата сякаш стоят доста по-логично. Какво Ви е мнението за тази стратегия?

П.С.: Макар, че понякога все още се увличам по "хвърлянне на бисери на свинете", намирам умаляваннето на тази моя черта до минимум за много полезно постижение в собствения ми живот :-) Това във връзка с off-topic-a
zaphod72
 
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Окт 2017, 03:39

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот Mateev » 28 Яну 2018, 20:00

Докато не се научиш да програмираш експерти на MQL4/MQL5, ще живееш в пълна заблуда относно потенциала на една стратегия или един индикатор. Аз още от сега мога да ти кажа, че нито една публична стратегия и нито един индикатор или сигнал не работят така, както са описани в литературата. Знам че няма да ми повярваш, но твое право е да си изживяваш пълноценно самозаблудите, и разбира се да си плащаш скъпо и прескъпо за това удоволствие.

Спекулирането на финансовите пазари е работа за висококвалифицирани експерти, специалисти в теорията на вероятностите и статистиката. Да, ама много хора, които по презумпция са скарани с математиката, също се опитват да спекулират. И резултатите разбира се са плачевни, но това е нормално. Цяла една индустрия от брокери и казина реализира многомилиардни печалби от самозаблудите на хора, скарани с математиката. Няма и как да им обясниш на тези хора защо постоянно губят, защото самочувствието им е обратно пропорционално на интелектуалния им капацитет. Колкото са по-прости, толкова са с по-голямо самочувствие. Върви в някой FOREX форум, за да видиш какво е нивото на постингите, и бързо бързо ще разбереш и нивото на интелектуалния капацитет на пишешите тези постинги.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот Metamorph » 03 Фев 2018, 02:12

Да сложа край на темата, като неин автор :)
Доста интересни неща прочетох и с доста от тях съм съгласен. Реално цялата идея на темата беше дискусия, каквато се и получи.
Естествено ми е трудно да свържа всички неща ,които каза Mateev, защото въобще не съм запознат с тази материя. Но наистина се съгласявам , че човек е велик в своите самозаблуди и илюзията си за самочувствие и нерядко се получава така, че много неща от заобикалящият ни свят са доста погрешно разбирани от хората. Примерите са много, не искам да разтягам излишно темата.
И докато за обикновените глупаци това е ежедневие (просто те не знаят на кой свят живеят), то и доста напредналите също понякога се случва да осъзнаят как години наред са били в заблуждение.
И не се и съмнявам, че има доста хора, които решават, че както в живота досега са се справяли успешно (не са умрели :) ) , така ще успеят да пробият и на борсата . Където ,естествено, никой не им цепи басма и фалитът им не е плод на случайност , а на лично техните си грешки .
Но пък то си е еволюция - слабите ще умрат.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Предишна

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin