Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот filchef » 07 Яну 2018, 00:11

val1900 написа:Толкова много редове и полезното в тях ... клони към 0. По - форумите на СТС беше пак толкова подробен, но не чак такава костилка.
Или си различен Mateev или пчелите са те променили?

ХаХа и аз си спомням Mateev от форума СТС Финанс жалко че продадоха фирмата и закриха форума ама май тоя Mateev не е същия щото нямаше да говори така за математическото очакване на спекулантите особено на китовете способни да влияят на пазара ,които се мъчим да следваме с помоща на техническия анализ и четене на новини и слухове за криптовалутите.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2248
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот traderbg » 07 Яну 2018, 00:33

Тая шитня е толкова крехка и хлъзгава, че не се поддава на техника, фундамент липсва, остават само слуховете и следенето на умните пари. Не почнат ли да влизат в близките 2-3 седмици става опасно дори за китовете.

А иначе по темата си е чиста заблуда, и печалбата ти е загуба и загубата - печалба. Това нещо или ще стане религия или потъва до дъно и се забравя. Средно положение няма.
traderbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 08 Дек 2017, 23:51

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот jamiemirror » 07 Яну 2018, 00:39

Какво и е хлъзгавото, чист сентимент :)
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот Mateev » 07 Яну 2018, 15:00

Аз съм същия Матеев, който беше собственик на форума на СТС Финанс и на самия брокер СТС Финанс. Аз въведох модата на MetaTrader в България и така създадох най-добрия брокер. Щеше и до ден днешен да си е такъв, ако Иво Прокопиев не ми беше предложил сума, на която не можах да устоя. И затова продадох брокера тогава, когато беше във върха на славата си.

Брокера вече не е мой, но знанието си остана в моята глава. Имах редкия шанс да наблюдавам търговията на хиляди хора по техните реални акаунти, и да анализирам причините, поради които те си губят парите.

От тогава измина много време - повече от 10 години. Самият аз се промених и натрупах много допълнителен опит и познания в областа на спекулирането по финансовите пазари. Неволята ме накара да изчета Теорията на вероятностите от край до край, при това поне 10 пъти. Натрупаното ново познание коренно промени възгледите ми за за сключване на сделки и въобще за правене на бизнес. От тогава насам съм постигнал много в този живот, но не е редно да се хваля. Само ще ви кажа, че аз съм реализирал на практика всяка една мечта, която повечето хора я мечтаят - много пари, коли, имоти и всякакви други простотии при мене отдавна вече са реалност. Не че това ме прави щастлив, но няма как това да го разберете.

В момента намирам щастие в разрешаване на предизвикателствата, които сам съм си ги поставил. Няма нужда да ходя на работа - други работят за мене. Няма нужда да търся по-високо израстване в обществената йерархия - отдавна съм на нива, които другите само могат да ги мечтаят. И тъй като надхвърлих 50-те, вече не мисля за бъдещето си (то е гарантирано добро), а за това какво ще оставя след себе си. И именно поради тази причина с удоволствие споделям знания, за които малко хора са се досетили просто защото не са имали шанса в този живот да достигнат до нивото, до което аз съм имал късмета да го достигна.

Нямам никакъв интерес да лъжа или да ви заблуждавам за каквото и да било. Всичко, което го напиша, е чиста монета, и можете сляпо да му вярвате, дори и на пръв поглед да изглежда като пълна глупост. Повечето хора живеят в самозаблуди, и аз в това число, но жизнения ми път ми е дал шанса да се оттърва от някои от тези самозаблуди, и сега с удоволствие споделям това във форума.

Като цяло - който разбрал - разбрал. На който му е светнала лампичката - нека да прочете допълнителна информация, и да провери казаното от мене. А който предпочита да продължава да живее в собствените си самозаблуди - ами това си е негово лично право.
Последна промяна Mateev на 08 Яну 2018, 18:44, променена общо 5 пъти
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот nork » 07 Яну 2018, 15:09

Mateev написа:Аз съм същия Матеев............


АДМИРАЦИИ!!!! :clap: :clap: :clap:
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот filchef » 08 Яну 2018, 18:19

Mateev написа:Аз съм същия Матеев, който беше собственик на форума на СТС Финанс и на самия брокер СТС Финанс.

Ха добре дошъл на нашия форум - и да не сме съгласни с някой от мненията ти ги уважаваме не се засягай ако някой е бил по рязък с тебе. :beer: :text-welcomewave: :text-welcomewave: :text-welcomewave:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2248
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот Spoon.Net » 14 Яну 2018, 23:06

ах че хубава седянка сте си направили тукЪнка ;)
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот jamiemirror » 14 Яну 2018, 23:16

Някой ривеше днеска за теб в чата дали си жив?!
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот zaphod72 » 27 Яну 2018, 11:23

@Mateev

Г-н Матеев, истински ми е интересно какво е мнението и отношението Ви към "Mathematics Of Money Management" от Vince Ralph и неговото "оптималнно F"? Благодаря!
zaphod72
 
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Окт 2017, 03:39

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот Mateev » 27 Яну 2018, 17:00

Ако прочетеш темите ми във FOREX форумите, ще видиш, че прогърмях ушите на хората за това OPTIMAL F. За съжаление малко хора ме чуха, а още по-малко ме разбраха .... :)

Има смисъл да се ползва OPTIMAL F само ако човек има стратегия с ПМО, изтествана и доказана на исторически данни. За съжаление повечето пишман спекуланти не са чували за думичката ПМО (Положително Математическо Очакване), а като им кажеш думичката "стратегия", те те питат яде ли се или се пие.

Та с две думи ако отидеш при едно стадо овце, и им кажеш в очите, че са овце, те веднага ще те намразят и ще започнат да ти казват колко си глупав, прост и тъп, и как не можеш да разбереш тяхната "гениална" овча мисъл.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, joretouzunov, Kartoff, konqueror, UserX1XO, viniamin