Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот Metamorph » 04 Яну 2018, 08:27

Здравейте.
Гледам таблици на валути ,които са се покачили стотици пъти своята стойност спрямо фиат. Същите валути аз съм ги търгувал , но не съм увеличил своето състояние стотици пъти.
Причината е , че гледам стойността им спрямо биткоин, а той със своето качване , сваля цената на алтернативната валута (спрямо него).
Мисля си дали не е по-добре да се купуват валутите във фиат, например в евро.
И разсъждавам така:
Обръщам биткоин ,който притежавам, във евро. С това евро купувам валута, чакам тя да поскъпне няколко пъти - продавам.
Добре де... това не е ли същото все едно да я купя за биткоин? Нали все пак в момента на покупката всяка валута си има цена спрямо всичко и е все едно с какво ще я купувам?
Ако после , с печалбата в евро , отново купя биткоин , и тогава си сметна печалбата, тя трябва да бъде същата ,все едно с биткоин съм я купил и за биткоин съм я продал.
И какво се получава? Дали в биткоин купувам или в евро купувам - печалбата е една и съща.
Тогава защо не съм милиардер? :)

Размислих......
Направих някои сметки....
От всичкото ми писане , най-вярна е първата дума в заглавието - ЗАБЛУДА :)
Всъщност увеличението си го има, но цялото това преосмисляне през призмата на биткоина , води до отклонения в крайната оценка. Биткоина толкова си смени цената, че наистина увеличението си го има, просто трябва да се гледа към фиат. Може би моя грешка...може би ... заблуда.
И накрая таблицата казва - тая валута увеличила се 300 пъти, другата 500 пъти... и някой може да си помисли ,че много лесно стават нещата :)
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот jamiemirror » 04 Яну 2018, 10:51

:arrow:
Последна промяна jamiemirror на 21 Май 2018, 00:44, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот shulio » 04 Яну 2018, 11:32

Все същото си е. Просто рано си продал като си ги купувал.

Примерно рипъл преди една година. Ако беше купил рипъл приблизително за 1000$ или 1 бтц щеше да имаш към днешна дата БТЦ или еквивалента им в $. Друг е въпроса че ти си ги търгувал, но сигурно като мен. Преди една година взех 100к рипъла за 0.6 бтц и март ги продадох на 0.9. Все пак 50% печалба. Кой да знае че месец май щях да ги дам за 20 бтц-та :).

Обаче като нямаш вяра на даден проект не си позволяваш да го държиш дълго време. Защото както стана от 600сат - 21к сат, можеше да стане и 100 сатошита.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот nork » 04 Яну 2018, 17:55

Последният ти абзац е най верен :)
Моята схема на изчисляване на печелбата - Изкопал съм и пратил Х монети към борсата и там след всичката търговия моментната ми наличност в $ е 140 пари. По моментния курс изпратените Х монети са 100 пари. Та разликата показва дали съм на печалба или загуба :roll:
Всичко останало е мижай да те лъжа :lol: :liar:
Това са моите 5 стинки размисли по темата :oops:
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот jkminkov » 04 Яну 2018, 18:41

заблуда е, че някой кенефкойн се е увеличил 200 пъти, ако си го купил с биткойни, защото на края ти пак ще продадеш кенефкойна, но ще купиш вече 14 пъти по-скъп биткойн, тогава защо просто не си купиш биткойн със фиат, печалбата ти пак ще е 14 пъти!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот shulio » 04 Яну 2018, 18:52

Защото ако да кажем че 1 биткойн е 1000$ за по лесна сметка. Сметките са усреднени и не е гледана точност.

Купуваш на 600сат - 166к - кенефкойна. След 6 месеца биткойна е станал $5к, но кенефкойна е 21к сатошита и твойте 166к кенефкойна вече струват 35 биткойна което по $5к нали разбираш колко пари е. А ако с 1000$ си беше купил в началото не кенефкойн а биткойн щеше пак да си имаш 1 биткойн на стойност $5к.

Ти смятай кое е заблуда и кое не е :) . Мен лично не ме интересува колко пари е биткойна в момента. Аз играя по борсите за да имам повече биткойни, а не $
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот Mateev » 04 Яну 2018, 22:14

Всички се заблуждавате в едно и също нещо - бъркате или по-скоро смесвате понятията КОПАНЕ НА БИТКОЙНИ със понятието СПЕКУЛА НА ФИНАНСОВИТЕ ПАЗАРИ.

Тъй като бъдещето е непредсказуемо, то всяка една информация от миналото може да ви заблуди при вземането на правилното бизнес решение. Повечето хора бъркат понятията МИНАЛО и БЪДЕЩЕ що се отнася до движението на цените. Мислят си "биткойна расте" и на базата на тази самозаблуда вземат решение. Истината обаче е друга - биткойна Е РАСТЯЛ В МИНАЛОТО чак до момента СЕГА, но какво ще е неговото движение в бъдещето НИКОЙ НЕ ЗНАЕ. А вашата печалба зависи само и единствено от ЦЕНАТА В БЪДЕЩЕТО ..... :lol:

И тука вече се намесва теорията на вероятностите, която може би е в състояние да ви помогне да направите някакво ПРОГНОЗИРАНЕ НА БЪДЕЩЕТО на базата на внимателно изучаване на статистиката на движенията в миналото. При всички случаи говорим за създаването на СТРАТЕГИЯ С ПОЛОЖИТЕЛНО МАТЕМАТИЧЕСКО ОЧАКВАНЕ, която е единственото възможно нещо, посредством което може да се прави стабилна и дългосрочна спекула на финансовите пазари. Ако нямате такава стратегия с ПМО, то това автоматично означава, че вие спекулирате СЛУЧАЙНО, което означава че играете с ОТРИЦАТЕЛНО ПМО заради транзакционните и борсовите разходи. И какъвто и резултат да сте постигнали до момента, то той е плода на ВАШИЯ КЪСМЕТ, а не на някаква закономерност или познаваемост от ваша страна. Та така стоят нещата със спекулата (опитите да се заигравате с цените).

При копането на криптовалути обаче нещата стоят по друг начин. По презумпция копането притежава ПМО (положително математическо очакване) поради факта, че вие се сдобивате с дадена криптовалута по-евтино от това, което би било ако я закупите с фиатни пари. При това забележете - от математическа гледна точка няма никакво значение каква е моментната цена на тази криптовалута. Знам че това няма да го разберете, но някой друг път ще ви го обяснявам защо това е така.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот nork » 04 Яну 2018, 22:30

Mateev написа:Всички се заблуждавате в едно и също нещо - бъркате или по-скоро смесвате понятията КОПАНЕ НА БИТКОЙНИ със понятието СПЕКУЛА НА ФИНАНСОВИТЕ ПАЗАРИ

Mateev - още от тук надолу всичко ти е грешно на колкото и голям математик да се правиш и "сложни" думички да ползваш от разни учебници.Ако ще говорим така - ДА, по презумция всяко живо същество извършва определено действие с очакване на положителен резултат! Пък ти на базата на всичките сметки от минали събития които можеш да направиш докато изкараш от дървото положителен отговор вече всичко ще се променило при този воалитен пазар ;)
Със здраве :)
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот Metamorph » 04 Яну 2018, 23:05

Мисля, че открих кое поражда заблудата.
Някоя валута са покачва 200 пъти. Давам 1 биткоин за да я купя. Очаквам 200 биткоина след нейната продажба.
Да ама не е така :)
Всъщност си е така , но с една уговорка :)
Накрая аз наистина ще имам еквивалентността на 200 биткоина но НА СТОЙНОСТТА НА БИТКОИНИТЕ ,КОЯТО ТЕ СА ИМАЛИ В ДЕНЯ В КОЙТО С ТЯХ СЪМ КУПИЛ ТАЗИ ВАЛУТА.

пример:
Биткоина струва 2000 долара. Купувам с 1 биткоин някаква валута. След време валутата поскъпва 200 пъти. Обръщам, и като сметна получените долари се оказва , че имам точно 200 (2000 доларови) биткойна.
Но тъй като биткоина струва 15000 долара , реално аз притежавам 7,5 пъти по-малък брой. А именно 26.6 BTC
Реално увеличението наистина е 200 пъти, но фактът, че се "превалутира" през курса на биткоина към долар, поражда тази корекция която накрая изглежда като 26.6 кратно увеличение вместо 200 кратно.

И наистина си е точно заблуда, защото едно виждаш , друго се случва.
Виждаш как 1 биткоин се умножава 26.6 пъти, но всъщност прихода ти се увеличава 200 пъти.
:)
п.п
(електротехника) Режеш на две, нагревателя от един киловат и получаваш два по два киловата всеки :) . О чудо :)
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Заблуда. Размисли за печалби и загуби.

Мнениеот filchef » 04 Яну 2018, 23:56

Metamorph написа:Мисля, че открих кое поражда заблудата.
Някоя валута са покачва 200 пъти. Давам 1 биткоин за да я купя. Очаквам 200 биткоина след нейната продажба.
Да ама не е така :)
Всъщност си е така , но с една уговорка :)
Накрая аз наистина ще имам еквивалентността на 200 биткоина но НА СТОЙНОСТТА НА БИТКОИНИТЕ ,КОЯТО ТЕ СА ИМАЛИ В ДЕНЯ В КОЙТО С ТЯХ СЪМ КУПИЛ ТАЗИ ВАЛУТА.

пример:
Биткоина струва 2000 долара. Купувам с 1 биткоин някаква валута. След време валутата поскъпва 200 пъти. Обръщам, и като сметна получените долари се оказва , че имам точно 200 (2000 доларови) биткойна.
Но тъй като биткоина струва 15000 долара , реално аз притежавам 7,5 пъти по-малък брой. А именно 26.6 BTC
Реално увеличението наистина е 200 пъти, но фактът, че се "превалутира" през курса на биткоина към долар, поражда тази корекция която накрая изглежда като 26.6 кратно увеличение вместо 200 кратно.

И наистина си е точно заблуда, защото едно виждаш , друго се случва.
Виждаш как 1 биткоин се умножава 26.6 пъти, но всъщност прихода ти се увеличава 200 пъти.
:)
п.п
(електротехника) Режеш на две, нагревателя от един киловат и получаваш два по два киловата всеки :) . О чудо :)

No comment...
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin

cron