Избор на кола.

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Избор на кола.

Мнениеот jorro » 16 Дек 2017, 22:04

Докато отварях тази тема за да я прочета, ми мина през ума, че вероятно коментирате какъв 'самолет' да си купите (предвид цената на ВТС) или поне каква нова да си изберете :doh: :roll: А то каква била работата...чак се изненадах :shifty:
Аватар
jorro
 
Мнения: 54
Регистриран на: 18 Апр 2017, 08:44

Re: Избор на кола.

Мнениеот PoorMan » 13 Яну 2018, 21:49

Аз нямам кола и ми е много добре!! (но не ми и трябва)

Въпросът е не дали ИСКАШ кола а дали ти ТРЯБВА. Ако задължително ти трябва купуваш и ПЛАЩАШ след това за поддръжката й регулярно като поп. :D
Не копая.
PoorMan
 
Мнения: 40
Регистриран на: 27 Юни 2013, 13:43

Re: Избор на кола.

Мнениеот 2GOOD » 14 Яну 2018, 14:18

jorro написа:Докато отварях тази тема за да я прочета, ми мина през ума, че вероятно коментирате какъв 'самолет' да си купите (предвид цената на ВТС) или поне каква нова да си изберете :doh: :roll: А то каква била работата...чак се изненадах :shifty:


Аз винаги съм си мислил, че тази тема е точно за това... дали ферари или ламбо :lol: :lol: :lol:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Избор на кола.

Мнениеот ixch » 15 Яну 2018, 03:12

Е как може да се чудите, категорично ламбо!
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Избор на кола.

Мнениеот NAKATA » 15 Яну 2018, 03:31

Чудят се защото ламбото не е за всеки ден и затова ще трябва и втора кола.Примерно ламбо+рендж ровър подарък към него
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на кола.

Мнениеот if4o » 15 Яну 2018, 07:52

може рестото да му е в рендж ровyъри или пък в голфчета :) :) :)
if4o
 
Мнения: 51
Регистриран на: 24 Юни 2017, 00:10

Re: Избор на кола.

Мнениеот Mateev » 16 Яну 2018, 23:15

Аз съм върл почитател на всякакви AUDI-та, стига обаче да са QUATRО и с бензинов двигател. Живея в Габрово и почти всяка зима вали по 1 метър сняг. При това положение Quatro-то си е направи задължително.

Колкото до конските сили - колкото по-много, толкова по-добре. При това положение модела на колата вече се изясни - A8, S8 и/или Q7. В най-лошия случай A6 и/или S6. Само за жената може А4, но за останалите членове на семейството - от А6 нагорре. :clap:

Пробвал съм ги всичките, и трябва да ви кажа, че няма по-готини модели леки коли от AUDI QUATRO. Надеждни са, бързи са, луксозни са и не се повреждат - само наливай бензин и карай (пардон - състезавай се, ако можеш да си позволиш глобите за превишена скорост).

Има само един дребен проблем - разход на гориво от 13 до 16 L/100 км, но това важи само за мощните двигатели (300-500 к.с.) и за нервните шофьори ...... :doh: Иначе когато карам с втора кола зад жена ми (и това се е случвало), разхода пада до 8-9 L/100 км.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Избор на кола.

Мнениеот MVetov » 19 Яну 2018, 09:16

Mateev написа:Аз съм върл почитател на всякакви AUDI-та, стига обаче да са QUATRО и с бензинов двигател. Живея в Габрово и почти всяка зима вали по 1 метър сняг. При това положение Quatro-то си е направи задължително.

Колкото до конските сили - колкото по-много, толкова по-добре. При това положение модела на колата вече се изясни - A8, S8 и/или Q7. В най-лошия случай A6 и/или S6. Само за жената може А4, но за останалите членове на семейството - от А6 нагорре. :clap:

Пробвал съм ги всичките, и трябва да ви кажа, че няма по-готини модели леки коли от AUDI QUATRO. Надеждни са, бързи са, луксозни са и не се повреждат - само наливай бензин и карай (пардон - състезавай се, ако можеш да си позволиш глобите за превишена скорост).

Има само един дребен проблем - разход на гориво от 13 до 16 L/100 км, но това важи само за мощните двигатели (300-500 к.с.) и за нервните шофьори ...... :doh: Иначе когато карам с втора кола зад жена ми (и това се е случвало), разхода пада до 8-9 L/100 км.


Колега и аз съм карал доста коли, в момента съм с А8, но единственото с което мога да се съглася е че куатрото е супер. Разхода е над 16, по-скоро 17-18, за 8-9 разход дори със 80 км/ч няма как да стане, чупи се доста повече от други марки които съм имал. Истинската марка за мен е Lexus, здрава, комфортна, красив външен вид и най-важното не всеки 2-ри я има :)
MVetov
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Яну 2018, 17:50

Re: Избор на кола.

Мнениеот Mateev » 19 Яну 2018, 15:05

Ако разхода ти е над 16 L/100 км. или колата ти не е в ред, или си по-нервен състезател и от мене. Колкото до това да получиш разход 9 или дори малко под 9 - ами сложи жена си отпред пред тебе в друга кола, и карай след нея София-Габрово, без да изпревариш нито една лека кола (дори и Трабантите). Това е пробвано - има страхотен ефект по отношение на разхода ..... :clap:
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Избор на кола.

Мнениеот MVetov » 19 Яну 2018, 19:02

Mateev написа:Ако разхода ти е над 16 L/100 км. или колата ти не е в ред, или си по-нервен състезател и от мене. Колкото до това да получиш разход 9 или дори малко под 9 - ами сложи жена си отпред пред тебе в друга кола, и карай след нея София-Габрово, без да изпревариш нито една лека кола (дори и Трабантите). Това е пробвано - има страхотен ефект по отношение на разхода ..... :clap:


Колега 4,2 8 цилиндъра, няма как средния разход да е под 16.... а за под 9 няма как, то 2000 куб 110 к.с. правят такива разходи..... Все пак бензинец... на нафта ще го докараме...
MVetov
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Яну 2018, 17:50

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, scorpy, tedik, UserX1XO, viniamin