Избор на кола.

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Избор на кола.

Мнениеот farmdve » 23 Ное 2017, 01:25

Абе събрах едни 3000лв за кола, не съм имал досега кола. Не са много парите, но разглеждайки обявите попаднах на няколко обяви за Mazda 6 2004 за до 3000лв, някои да са +- 200-300лв. Обаче повечето ги гледам вървят за 4-5 хиляди. Колата ме кефи на функции и визия, най-вече визията. Голфове и разни там стари коли от 90те не бих си взел никога такива грозни коли.

Та да, чудя и се мая, щото ако се окаже някаква бричка като я взема, лошо. Като цяло търсих други, всякакви други коли с хубави визии, но само тази ми грабна окото.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Избор на кола.

Мнениеот Kovchev » 23 Ное 2017, 07:55

Кола и Жена на късмет :D :D :D
Kovchev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 26 Сеп 2017, 13:23

Re: Избор на кола.

Мнениеот eduarrd » 23 Ное 2017, 09:33

Наистина е красива маздата и аз много й се точех преди години, щом ти харесва просто я взимай, като ти е първа кола поне да е нещо, което ти е харесвало и си искал, ще я помниш дълго след това.
От карс и мобиле е малко на лотария на какво ще попаднеш, затова единствения ми съвет е да си вземеш кола от форума на мазда например, поне има шанс да проследиш колата какви проблеми е имала и какво е правено, а и шанса да попаднеш на поддържана кола е много голям.
По този начин си взех първата кола от форума на хонда и беше безпроблемна. Още си спомням с умиление за нея. Втората хонда беше от обява в cars oт човек не фен, съответно проблемите започнаха да излизат от ден първи щом минахме нотариуса, но всичко се прави с допълнително пари и още си я карам.

Понеже съм си фен на японците много се точа на тази класика, която за повечето хора сигурно е старо,гадно,дялано кубче - но на мен ми харесва.
Последна промяна eduarrd на 23 Ное 2017, 09:58, променена общо 1 път
Аватар
eduarrd
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Ное 2016, 13:35
Местоположение: София

Re: Избор на кола.

Мнениеот tegli4a » 23 Ное 2017, 09:36

Колега, аз бях в твоята ситуация преди две години. Стигнах до извода(не ангажирам никой с това), че японките предлагат най- добро съотношение цена/ качество/ комфорт. Отворих форумите на съответните марки и след ден два бях си избрал конкретния модел. Също така бях решил за себе си, че дизел ще си взема като имам пари за нова кола. Бензин с верига спестява доста нерви и пари според мен. Успех
tegli4a
 
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Ное 2014, 11:10

Re: Избор на кола.

Мнениеот jamiemirror » 23 Ное 2017, 10:25

Мазда гният, инак не са лоши (и са в кооперация с Форд) - ти купуваш 14 годишна кола, тъкмо с ръждите се започват сериозните драми.
По-добре Тойотка или Хонда, ако питаш мен. Имам слабост и към С-класа на Мерцедесите, както и доста опит с такива (и Мерц, и японки).
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Избор на кола.

Мнениеот olele » 23 Ное 2017, 12:52

Много рев те чака с тая мазда.
Да не кажеш че не съм те предупредил
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

Re: Избор на кола.

Мнениеот puffyto » 23 Ное 2017, 13:55

Като за 1ва кола гледай да е под 100 коня не само заради данъка а и заради това че още си нов в шофирането.2ро избор на двигател дизелът е доста по икономичен но пък доста по скъп за обслужване.Съвет за 1ва кола - кола на газ.Бъди готов за това че ще я жулнеш тук там най-вероятно така че не се цели в най-лъскавите респективно най-скъпи.Поздрави и успех.И както казват по-нагоре кола и жена на късмет.
Аватар
puffyto
 
Мнения: 146
Регистриран на: 31 Мар 2017, 13:51

Re: Избор на кола.

Мнениеот marcoin » 23 Ное 2017, 23:25

За тея пари каквото и да вземеш ще сбъркаш, всичките са таралясници. Гледай да си оставиш повечко пари за ремонт, че едва ли ще е в много добро състояние.
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

Re: Избор на кола.

Мнениеот jkminkov » 24 Ное 2017, 18:14

olele написа:Много рев те чака с тая мазда.
Да не кажеш че не съм те предупредил


важи за всяка кола карана тук, по-добре лотарията нов внос!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Избор на кола.

Мнениеот nork » 24 Ное 2017, 18:44

jkminkov написа:
olele написа:Много рев те чака с тая мазда.
Да не кажеш че не съм те де


важи за всяка кола карана тук, по-добре лотарията нов внос!


Много грешиш тук ;) По дълго търсене и вземане на поддържана кола от тук е в пъти по добре от лотарията по моргите, особено за тези пари
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Sando_83, Spenchoni, viniamin