Как изобщо оживяхме (25+)

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Как изобщо оживяхме (25+)

Мнениеот ZAX » 17 Ное 2013, 00:24

Искам много неща да кажа… но няма, защото някой вече го е направил вместо мен. Прочетете този текст, приятели. И да сте го срещали вече, пак го прочетете. Прочете го, защото той ще събуди емоции, които отдавна всички приспахме. А не трябваше…



„Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20 век

Ако сте били дете тогава, като погледнете назад, ще ви бъде трудно да повярвате, че сте успели да доживеете днешния ден. Ние се возехме на коли без предпазни колани и без въздушни възглавници. Креватчетата ни бяха оцветени в ярки бои с голямо съдържание на олово. На шишенцата с лекарства нямаше секретни капачета, вратите често не се заключваха, а шкафовете в къщи не се заключваха никога. Пиехме вода от улични чешмички, а не от пластмасови бутилки. На никого дори не би му хрумнало да кара колело с каска. Ужас, нали!

С часове си правехме самоделни колички от дъски и лагери, намерени на някое бунище, и едва когато вече летяхме по нанадолнището си спомняхме, че сме забравили да им сложим спирачки. Сутрин излизахме от къщи, играехме по цял ден и се прибирахме, когато запалваха уличното осветление – там където го имаше. И през цялото това време никой не можеше да разбере къде сме. Нямаше мобилни телефони, представяте ли си!

Няколко човека ядяхме един сладолед и пиехме лимонада от една и съща бутилка - и никой не умря. Нямахме компютри, 3D игри, компактдискове, GSM-и, 160 канала кабелна телевизия, интернет и на тълпи ходехме на кино, защото нямаше дори видео!

Затова пък имахме приятели. Излизахме от къщи и ги намирахме. Ако някой ни трябваше, отивахме у тях и се виждахме с него. Просто така, без предварително обаждане! Сами в този жесток и опасен свят. Без охрана. Как изобщо сме оживели?

Измисляхме сами игрите си, крадяхме череши и ги ядяхме с костилките – и на никой костилките не му прорастваха в корема. През междучасията се пръскахме с вода от многократни спринцовки и бутилки от „Веро”. Нашите постъпки си бяха наши собствени и ние бяхме готови за последствията. Порязвахме се, ходехме в синини и натъртвания или си чупехме кокалите – но никой никого не съдеше. Смятахме, че за всичко сме си виновни ние самите. Представата, че можеш да се откупиш от ченгетата или да се скатаеш от казармата практически не съществуваше. Родителите от онези времена винаги вземаха страната на закона, можете ли да си го представите?

Да-а-а, такива бяхме, а ето какви станахме:

По погрешка въвеждаме системната си парола на микровълновата печка.

Имаме списък от 15 номера да се свържем със семейството си, което се състои от 3 човека.

Пращаме e-mail на колегата, който седи в съседната стая.

Губим контакт с приятелите си, които нямат електронна поща.

След края на работния ден се връщаме в къщи и отговаряме по телефона така, сякаш още сме на работа.

Изпадаме в паника, ако излезем от къщи без мобилен телефон и се връщаме да го вземем.

Щом се събудим сутрин, първата ни работа е да влезем в интернет, още дори преди да си изпием кафето.“



Четем и се усмихваме тъжно, знаейки, че всичко написано е истина. И какво от това? Времето не се връща назад. Но, някак си ми се иска поне ценностите да успеем да върнем. Защото истинските неща в живота се градят само и единствено на тях...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как изобщо оживяхме (25+)

Мнениеот 2GOOD » 17 Ное 2013, 02:00

Еххх.. времена...

Изображение
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как изобщо оживяхме (25+)

Мнениеот ggeorgiev » 17 Ное 2013, 09:26

Нямаше пиратки по магазините, поради което за нова година се правеха самоделни такива :), като често завършваше с пребоядисване на бързо, на някой апартамент, бой от директора на даскалото и родителите. Бяхме си завършени пиротехници още в 6-7-ми клас :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Как изобщо оживяхме (25+)

Мнениеот bruter » 17 Ное 2013, 12:55

Изтрит коментар

PS: Изтрих коментара, че да не вземе сега някое хлапе да се пробва.
Последна промяна bruter на 17 Ное 2013, 14:06, променена общо 2 пъти
На прос човек мое да му набиеш само един .Ур, акъл нема как да му набиеш
bruter
Bitcoin Fanatic
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Авг 2013, 13:31

Re: Как изобщо оживяхме (25+)

Мнениеот ggeorgiev » 17 Ное 2013, 13:00

Ние ги правехме по друга рецепта, която на времето се е използвала за заваряване и рязане на релси, но едва ли е уместно да давм рецептата тук, че някой може и да пострада, ако опита.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Как изобщо оживяхме (25+)

Мнениеот Странник » 17 Ное 2013, 13:52

По същата рецепта съм правил и запалитителна бомба такава - и не се гаси туй ще не гасне,всеки опит за гасене с вода ставаше всичко още по зле.Добре че се размина с прането на балкона...а се целех през прозореца да я вкарам на един гадняр на 1-ви етаж...Или в час от пиромолива да стане перфектен сарбакан само и само да забиеш във врата на съученик малко дъвка която после няма маханеи се стриже коса.После си ни лук ни лук мирисал защото оръжието го няма сглобено в пиромолива обратно...Гледам ги хлапетата днес хабер си нямат какво е скобник например и има ли почва у нас.Ама пусто да остане нали трябва да се запретнат ръкавите... и нещо да се направи с тия две ръце.И тъжното е че наистина не им идва даже на ума нищо такова...
Ако направя сайт с всички простотии които знам ще има съдебно преследване срещу мен ...и ще ме осъдят без майтап. :whistle:
Жена ми и всички нейни там приятелки са ми забранили категорично да се обаждам по такива теми пред хлапетиите.
Не мисля и да опитвам да ги предизвиквам...

EDIT
...или пък да се катериш на покрива на блока при ясно хубаво време понесъл касетофон и батерии за да си запишеш от радиото на турците в Инстанбул последните рок парчета на любима банда...и после касетката да обикаля квартала...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Как изобщо оживяхме (25+)

Мнениеот ZAX » 17 Ное 2013, 14:32

Аз каква зла прашка си имах... но някой я наследи без да ме пита, все още се води разследване :mrgreen:

Седят обаче няколко бидончета със скоби... Трябва да ги пусна в продавалника :mrgreen:

А по химия бях най-добър! Но в учебниците пишеше пълни глупости... На един приятел му излекувах синузита :mrgreen:

@Странник, По-добре да знаят кое как се прави и какви са рисковете, не да си купуват на готово и после кой без пръсти, кой без лице... Хостни сайта някъде, където няма да те съдят!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как изобщо оживяхме (25+)

Мнениеот tedik » 17 Ное 2013, 15:33

Да не започмаме темата за фунииките.....
tedik
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Юни 2013, 14:35
Местоположение: София

Re: Как изобщо оживяхме (25+)

Мнениеот gendak » 17 Ное 2013, 15:36

tedik написа:Да не започмаме темата за фунииките.....


--- и лагерните колички :D
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: Как изобщо оживяхме (25+)

Мнениеот ZAX » 17 Ное 2013, 17:08

Е те количките станаха официален спорт :)

А фунийки не вярвам да не си правят все още. Ама друго си е да сложиш и карфичка :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin