ZAX

дъра-бъра

Модератор: Moderators

ZAX

Мнениеот ZAX » 13 Ное 2013, 13:34

Ще се модерирам сам и ще преместя постът си (viewtopic.php?p=6737#p6737) тук още преди да съм го пуснал, понеже пак стана дълъг, а исках да е кратичък, но просто не ми се отдава... но няма как да не се засегнат всички аспекти:

Добо, мислех те за интелигентен човек, за разлика от повечето тук (сега пак ще ми се обидят всички, нали?). Но явно на принципа че една лъжа казана 100 пъти, след това става истина, така и ти почна да говориш глупости...

Искам да се престане с това спекулативно твърдение:
dobo79 написа:Разбирам че повишаването на курса съкращава времето за избиване,но дано не се срине същия,защото тогава ще стане страшно.Аз се ослушвам на този етап и само наблюдавам ситуацията.Когато се поуспокоят нещата бих инвестирал отново-монетите си ми стоят без да съм ги заложил за хардуер,който е под въпрос относно това кога,как и дали ще се избие.Всички виждаме как се обезценява този тип хардуер и мисля че момента е неподходящ за всякакъв вид инвестиция.
Моля! Не го приемай лично, само защото цитирам твой пост. Това го твърдят 100% от хората тук, но както знаем за мен това не е достатъчна причина да пропусна да го оспоря, ако смятам че не са прави. И ако поредният ми опит да ви отворя очите завърши с хранилка вместо да се замислите и да си признаете грешката или аргументирано да докажете моя грешка, това ще е последният път в който получавате нещо безплатно от мен. От там нататък и аз само ще гледам сеир, така както правят малцината тук, които имат какво да кажат. Наистина са твърде малко хората заслужаващи добрите ми намерения. Но дори и те май забравиха кой направи тази тема и защо я направи.

Колкото и да ви е неприятно, ще ви го натяквам, докато не си го признаете. Че именно KNC беше най-добрата инвестиция и все още е такава. Когато стане не достатъчно добра, аз съм първият който ще го каже!

Все пак не мога да не се съглася че винаги първите печелят, последните губят. Но KNC мисля че са далеч от залеза си все още, не е ли така?

Но пак се отплеснах, знаете че не ми е лесно да следвам само една нишка, така си ми тече мисълта... Почнах този пост с цел да опровергая налудничавото твърдение, че покачването на курса видиш ли водело до избиване на инвестиция направяна с BTC, че чак и до печалба едва ли не. Не колеги, това е пълна глупост. Но нека и да се оноснова.

1. Инвестиция направена в BTC (когато си купиш BTC за левчета). След това цената на BTC се качи, тогава определено имаш печалба. Съответно загуба ако падне цената. До тук сте прави. Но от там нататък реалността твърде много се изкривява под натиска на вашата погрешна логика.

2. Ако вече имаш BTC, по един или друг начин (няма никакво значение какъв). И си купиш:
а. Неспециализиран хардуер за производството му. Това е най-скъпо, но рискът е най-малък. Ще говоря само от личен пример, за да не кажете нещо. Няма да коментирам няколкото ферми на различни хора, които само съм хоствал у нас, защото тук пак ще се включи колегата маринчо да обяснява какъв патологичен лъжец съм, бищо че го бях поканил на по биричка, защото живее при баба си само на няколко блока от тогавашната ми квартирка. Той не пожела да се увери с очите си, защото щеше да загуби позиция и нямаше да има за какво да се заяжда, но пак се отклонявам... Та само една видеокарта, която струваше 413.83 лева (за стотинките не съм сигурен, но това е числото което ми изниква за тях), айде ще ги закръглим на 414. Тя за 2 месеца изкопа колкото за 16 авалонски чипа. Тогава това бяха ~200 лева. Дадох още 200 за да станат 32 чипа, което са 2.72 BTC и до тук всичко е чудесно, нали? Но ако тези коини ги бях стискал до сега, само с изкопаното от картата щях да съм се избил, дори да прибавим и разход за ток, какъвто всъщност съм нямал. Но понеже ме мързи да смятам, сами си го сметнете колко е щял да бъде. И какво ми избива картата? Покачването на курса, ще кажете виде. Ами не, не смятам че картата е избита от покачването на курса, защото щеше да е избита тогава когато е изкарала колкото коини съм можел да купя с парите с които съм я купил само нея. Сега да предположим че съм нямал къде да я сложа и съм купил допълнително още малко хардуер, примерно за около 200 лева мисля че можеше да се сглоби машинка специално за това, която все пак да е продаваема след това. И да предположим че съм направил точно така. Купил съм си добра карта в правилен момент, изкарал съм каквото съм изкарал, но курсът тогава беше доста стабилен. Ако я бях продал преди 2 месеца и с тези 350 лева си бях купил коини, излиза че останалите 64 лева се равняват на 1.36 коина или съм ги придобил при цена Х = 64 + разхода за ток, което със сигурност не е повече от най ниската цена откакто аз се занимавам с BTC, но понеже не съм плащал ток за мен цената е била под 50 лева. Аз обаче не я продадох, но всъщност не мога да отчета това като грешка, защото предпочетох да извърша едно добро дело, вместо да спечеля малко пари. Оставих я начовек който имаше повече нужда, но не можеше да си го позволи. В крайна сметка бързо се наигра, очаквах повече време да й се радва. Но вече има нещо още по-добро и на още по-добра цена, но това не е предмет на темата. Та вчера продадох тази карта за 300 лева и днес с тези 300 лева мога да си купя не много повече от половин BTC и тук идва другият основен проблем, ама сега от къде да си го купим на реална цена (за мен реална цена е когато купувам и продавам на една и съща цена) и това да може да става на момента, не да се чакат банки и простотии къде с часове, къде с дни, къде с месеци, това е недопустимо... Но темата беше за видеокартата. И какво би станало ако вместо да пълня гушата на Марто, бях я ъпгрейднал с 200 лева, а после и с още 200, ами става това че щях още да копая с нея на печалба или даже с 2-3 карти може би... Но ситуацията в крайна сметка е следната: карта купена за 414 лева, изкарала повече от 1 коин, продадена за 300 лева (500 лева чиста печалба, ако бях продал този коин днес). Но коините да кажем че са продадени за 200 лева и следователно печалбата е под 100 лева и все пак я има. Заради остатъчната цена на видеокартата, а не заради курса на коина обаче. И нека да повторя, ако бях купил 2-3 коина вместо видеокарта, сега печалбата ми щеше да е много по-голяма.
б. Специализиран хардуер: На Марто издънките, за които съм платил близо 4 BTC при курс около 150 лева (така и не разбрах защо даваше зор, непременно да се набутаме на висок курс, още от там му вдигнах мерника... каква му беше печалбата от това?! какво му костваше да изчака ден-два?! нима не закъсня така или иначе след това и с поръчка и с доставка и с всичко...). И понеже всичко съм му плащал в коини, тук сметката вече може да е абсолютно коректна. Ако не беше неговата измама и фалшивите му обещания за сигурна печалба. То аз освен моят 1 коин щях да си купя още 4, вместо още 3. И тези общо 5 BTC щях да продам преди няколко дни при цена над 550 лева, а след това да купя при цена под 400, така към днешна дата аз щях да имам поне 7-8 BTC. Не само че щяха да са двойно като количество, но щяха и да са на 5-6 пъти по-висока цена, което прави десетократна печалба. А колко съм изкарал от този хардуер до сега? Няма и половин коин, а колко е паднала цената на този хардуер? За колко коина мога да го продам днес или дори в деня в който го получих? Не помня някой да е давал повече от 200 лева на платка и то само защото се спекулираше че са купени на по 500, а аз не мисля че някой е дал повече от 300 лева на платка, независимо кога си я е купил. Та какво ни помага покачването на курса, за мен само пречи.

Нека който има KNC да каже как стоят нещата от неговата гледна точка, това е моята и не ангажирам абсолютно никой с нея.

Нито тролвам, нито хейтвам. Само напомням че моята поръчка беше осуетена къде нарочно, къде не чак толкова и тези пари които можехме да налеем в KNC отидоха по другите, които със сигурност са много по-неизгодни. Да, аз със сигурност не съм удобен, защото ви отварям очите. Вярно че то вече и сляп би видял каква е истината, но аз това не го говоря от вчера, а от самото начало.


Хайде сега да преведа и за тези които по принцип не ме разбират, но се обиждат от факта че съм с по висок интелект (сега ще се втурнат и да доказват колко съм тъп, като използват незнанието ми в някаква област като довод, смешно и жалко колеги...). Чували ли сте за природна интелигентност? Всеки който не е съгласен с моето мнение отдавна съм предложил интелектуален дуел (но явно само с обиди можете, това автоматично доказва тезата ми обаче). За най глупавичките и физическа саморазправа не съм им отказал, абе кой каквото си може, добре е дошъл. Само да не ми се крие като мишка зад монитора, а да се изправи срещу мен като мъж. Дали ще е на ринга, дали ще е на шахматната дъска. Докажете че съм по-глупав от вас де, хайде да ви видя.

Моля обидите и спама само в тази тема. По-добре без тях, но явно на голяма част от активните потребители толкова им е културата просто.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: ZAX

Мнениеот crab » 13 Ное 2013, 16:59

Не е много коректно да правиш сметки за времето назад. По същата логика ако знаеш колко загубих като печалби от курса евро-долар в началото на тази година ;)
Важното е сега да си правиш сметката така че да си на плюс било то в пари или мощност. Всички сметки се правят винаги със счетоводна дата на транзакцията:
Картата ако струва 414 лв и е изкарала 0.5 койна и го държиш в койни в момента, то на текуща дата и част ти имаш карта за стойност 300лв и койни на стойност 250лв (курс 500 че ме мързи). или общ капитал за 550лв които би го имал ако продадеш всичко.
Ако не го направиш и утре картата падне на 290лв а койна на 480, то твоят капитал вече е 530.
Ако пък си продал 0.25 на курс 250, другите 0.25 на курс 400, то картата е избила -> 162,50 защото си осребрил вече монетите в пари на определените дати.

Ако си плащал нещо в койни, то е било на момент Х със съотношение към валутата лев. Ти си се съгласил и е имало сделка и пращайки койните си ги "изхарчил" на курса който е имало все едно си взел пари за тях и си ги дал.
Ето ти пример: купих 2 хъб-а за 0.3 BTC при курс 266 или това са 80лв. Можех да платя в койни можех да платя и в левове. Трансфера бе в койни => аз тези 0.3 BTC съм ги капитализирал при курс 266, решението дали е можело BTC да стане 500 или да падне на 200 съм го мислил тогава и е необратимо.

Пример с живота: теглиш кредит в долари, но го теглиш при курс 1.50 , ако стане 1.60 си вътре, ако падне на 1.45 банката е вътре а ти и се подсмихваш иронично защото работиш за левове или евро примерно. Една така беше изгоряла с кредит в японски йени. Идеята ми е че всеки си взима решенията на момента и не е справедливо да се говори за пропуснати ползи спрямо договорката ако тя е спазена.

п.п: надявам се че си ме разбрал, че не съм сигурен дали се изразих много добре :)))
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: ZAX

Мнениеот marincho » 13 Ное 2013, 17:51

ZAX написа:Ще говоря само от личен пример, за да не кажете нещо. Няма да коментирам няколкото ферми на различни хора, които само съм хоствал у нас, защото тук пак ще се включи колегата маринчо да обяснява какъв патологичен лъжец съм, бищо че го бях поканил на по биричка


ZAX написа:защото живее при баба си само на няколко блока от тогавашната ми квартирка.


Ти да видиш! :lol:

Кога точно ме покани на по биричка, за да видя "няколкото ферми на различни хора"? :liar:
А второто умозаключение твое ли е, или "звездите ти го говорят"?
Опаа, не беше ли тая "квартирка" твоя лична, новопостроена, с все още безплатен ток? :liar: Ама чакай малко, тока нали уж и оня ден ти беше безплатен? :liar: Или вчера се премести в нова "квартирка", същата като старата - с безплатен ток? :liar: А когато разправяше, че вече си плащаш тока, си бил някъде на гости? :liar: :doh:
Иначе си интелигентно момче, казвал съм ти го и преди. 80 точки ги събираш, не от първи опит, но все пак...
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: ZAX

Мнениеот ZAX » 13 Ное 2013, 22:13

@marincho, имам 3 места в София на които мога да живея. Квартирата с безплатния ток все още не съм я освободил официално, но това отдавна е решено, защото в момента нямам нито лични причини (поради които съм я наел), нито финансова изгода поради която я задържах повече от необходимото. И макар още да я държа, точно в момента не я ползвал и понеже вече съм изнесъл всичко и машини там съответно вече няма, а от там каквото има си плащам тока за него на останалите 2 места. Аз никога не съм твърдял че аз съм строил блокът с безплатния ток, още по малко че имам каквото и да било мое. Винаги съм твърдял че не притежавам абсолютно никакво недвижимо имущество и точно затова могат да ме хванат само за... От друга страна някой ден ще придобия някой друг селски имот и поне един в София, но това по-скоро няма да е скоро. Освен ако не отида в някое пусто село да си купя една къща за 500, което си е идейно ако се намери пак нещо с ток на аванта, а може би вече се е намерило : ]

Та имам и други варианти, но към днешна дата не са ми рентабилни и ще пропусна :mrgreen:

Да, останалото звездите ми го говорят, но както обикновено съм прав. Ей там кат просеше биричка преди 2-3 месеца, да си ми нагласял cgminer-а и още тогава ме обвиняваше в лъжи, че нямало кой да ми се довери да си хостне машините при мен, а аз ти отговорих да дойдеш и да видиш. И там на всички останали хейтъри, но ти беше най настървен, теб съм запомнил. Сега ако не си бил точно ти инициатора, а само поддръжник и държиш да се хванеш за това, няма проблем. Но ти си ми бил под ръка, теб съм поканил.

@crab, аз напълно те разбирам. Но вероятно не съм се изразил достатъчно ясно и ще опитам пак:

1. Всички сметки са по текущ курс, към деня на съответната покупка.

2. Марто не е спазил сделката, която имаме за асиците. Зарежи я видео картата, тя е само пример.

3. Марто не е приел рекламацията ми. Аз не съм му платил за стока която се продава в лева, аз съм му платил за стока която се продава само и единствено в коини. И затова си търся неща като възвращаемост на инвестицията, печалба и неустойка отново в коини. Той е този който не пожела да приема плащане в лева. Но дори инвестицията в лева по тогавашен курс не пожела да върне. А при условие че имам пропуснати ползи заради това че ми държи парите и не ми ги връща, разбира се че мога да имам претенции и за всички пропуснати ползи причинени от това. И той предполагам че си мисли че може да се ебава с бедните хорица как си иска, но точно тях ги боли най-много и точно те няма да забравят.

4. Всеки месец ще си плащам нета и тока (само за неговите платки) от коините които те копаят. Рекламацията е направена при курс под 200 лева, никой не знаеше че ще се качи курса, аз още тогава бях безкрайно недоволен. Затова изключваме тази спекулация с курса. Първото плащане на сметки е при курс 270 лева и платките не можаха да си покрият разходите по поддръжката им, но и нямаха цял месец все още. Сега ще видим какво ще кажат цифрите за втория месец. Проблемът е че Марто гарантираше избиване още този първия (половин) месец. Аз от другата страна твърдях че това няма как да е вярно, но всички професори тук ми се нахвърлиха и защитиха тази теза. Те още тогава ми обясняваха колко съм глупав и как нищо не разбирам. Е явно все пак съм бил достатъчно глупав да им повярвам и от немай къде да си пробвам късмета и с техните глупости. И ако всичко беше наред може би щях вече да имам поне към 50% възвращаемост, по техните си там криви сметки. Но сега ще си водя подробна статистика за всичко по дата, час, курс към момента и т.н.

5. Бедата е в това че Марто всъщност не спази нито едно от условията по сделката ни, а освен това не зачита правата на клиента. Всъщност той просто няма право да ми отказва рекламация. И предполагам че не ми оставя избор, вероятно ще трябва да се обърна към съда, а там глупостите му няма да минат като тук.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Потенциалът на Биткойн - какво пропускат критиците

Мнениеот ZAX » 10 Дек 2013, 12:41

Особено след като Cryptsy падна преди малко, а аз имам половин коин там и ако са я хакнали, а не е просто временен технически проблем, липсата на тези 700 лева много сериозно ще обърка животът ми и доста ще се позамисля следващия път когато реша да вкарам пари в борса по какъвто и да е повод... Също се отнася и за остатъка в портфейла ми и т.н.

Сигурността или по-точно липсата на такава е много голям препъни камък в момента. И когато този проблем бъде напълно решен (ако бъде). Чак тогава можем да говорим за каквото и да било.

Аз исках да продам всичко сутринта, трябваха ми пари, но се оказа че не мога да разполагам с парите си, вече е обяд и аз все още нямам представа какво става... Явно това ще ми загуби целия ден и ще ми скъса нервите, независимо от крайния резултат...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: БОРСИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ ВАЛУТИ

Мнениеот ekrem » 10 Дек 2013, 12:59

:D :D закс объркал си темата май

пп: crypts имат проблем с тегленето
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: БОРСИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ ВАЛУТИ

Мнениеот ZAX » 10 Дек 2013, 13:07

Не съм я объркал, модератор го премести тук макар да си беше по-темата на другото място, но щом така е преценил шефа, кои сме ние да спорим :mrgreen:

П.П. Ако бях вярващ, щях да кажа "слава бого/у" (абе как се пише :mrgreen: ), но за жалост не съм. Зареди най-после и паричките ми са там, сега ще ги наредя да се теглят, пък когато тогава, аз да съм спокоен поне че пътуват :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Потенциалът на Биткойн - какво пропускат критиците

Мнениеот embacho » 11 Дек 2013, 01:38

ZAX написа:липсата на тези 700 лева много сериозно ще обърка животът ми.

Биткойните като цяло са рискова инвестиция - трябва да ги прежалиш. Ами ако бяха се сринали тая седмица до 100$, какво щеше да правиш?
Ако наистина липсата на биткойни ще ти обърка живота - инвестирай само токлова, колкото можеш да си позволиш да загубиш.
embacho
 
Мнения: 18
Регистриран на: 18 Ное 2013, 20:25

Re: БОРСИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ ВАЛУТИ

Мнениеот ZAX » 11 Дек 2013, 11:17

Именно, то няма да се срине за 5 минути! Аз съм си направил сметката, задължително ще продам при достигане на определен минимум и то автоматично (поне за това стават ботовете). Може да ме счупи само това да нямам достъп до съответната борса, портфейл и т.н. в точния момент.

Даже да се срине до $100 аз съм си ок, защото 100 е много повече от 0.

Това ми е основната инвестиция, така съм преценил, така съм направил.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Потенциалът на Биткойн - какво пропускат критиците

Мнениеот cnerd » 11 Дек 2013, 12:51

embacho написа:Ами ако бяха се сринали тая седмица до 100$, какво щеше да правиш?

Ако си говорим хипотетично и ако биткойна падне до $100 на парче и се задържи така, Закса, аз, ти и 99% от хората във форума щяхме някак си да го преглътнем, но ти гарантирам, че ще да има самоубийства по света :)
Оф, тва е супер офф топик. Някой мод/админ може ли да премести последните ни няколко мнения в темата за Wall Observer, pls
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, scorpy, svetlim, tedik, UserX1XO, viniamin