ZAX

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: БОРСИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ ВАЛУТИ

Мнениеот ZAX » 12 Дек 2013, 10:02

Да, аз съм силен, но много не са...

Ако си имал 10 000 000, но това са абсолютно всичките ти пари, след като си заложил всичко което си имал и си купил 10 000 BTC с тях при курс 1000. Ако падне до 100, ти все още имаш 1 000 000, който в крайна сметка ти стига да си купиш всичко което си имал преди това или почти всичко. Вярно че е сериозен удар и вече не можеш да си позволиш жилище за 5 000 000, а ще трябва да е до 500 000 и т.е. всичко да е 1/10, но все пак ако не си твърде алчен и тъп и ако имаш само загуби, а не си теглил кредити например, някак се ядва. Предполагам самоубийствата са когато дори теоретично не виждаш възможност да оправиш кашата която си забъркал. А 1 000 000 е сума която ти стига до края на живота така или иначе, затова не виждам причина за преждевременен край. Но въпреки това ще има и милионери самоубийци :mrgreen:

И моят случай също не е по-малко интересен.

Най-голямата ирония в случая е че аз никога не съм бил алчен и може би заради това винаги ще си остана беден. Опитвам се да поправя тази си моя грешка, но за сега неуспешно, просто не ми е в природата...

Харесах си ZET, заложих на него, очевидно познах.

Но заложих и на Марто, а той просто не се справи... Пулове читави никога не е имало, но хардуерът му не може на соло, затова бях принуден да съм на други валути или дори на BTC. Голяма грешка...

По-голямата грешка е че не обръщах всичко в ZET.

Най-голямата ми грешка е че когато останах без пари продадох всичко, а не запазих поне малко... Идеята беше че бързо ще ги възстановя, все пак инвестирах в хардуер който да оправи на Марто недовършената работа.

След покупката на сървър, на който да си пусна пул и най-после да зарежа 2-те платки HEX16A да си копая ZET на соло и така докато не му се вдигне цената и съответно и трудноста, че да се окаже по-добре да се преместя другаде. Вероятно щях и да ги сменям от време на време, но все пак основното винаги е било ZET за мен. След като обмених и платих, си легнах да спя, събудих се след по-малко от 4 часа и с удивление установих че това което съм продал преди малко за 500 лева, но и там на загуба защото всъщност и цената на BTC беше паднала та 0.3 заминаха за 260 лева и бяха останали само 0.10

Аз бях готов да поема загубата от 100 лева от курса на BTC, но определено не бях готов за удара който ми нанесе покачването на цената на ZET. И така, само преди 4 часа аз имах 500 000 ZET, които всъщност не са и мои. Моите вече ги бях продал когато ми дадоха тези. Дадоха ми за да ги направя на "поне 2 BTC". Когато ми ги дадоха стойността им беше 0.3, аз успях да ги вдигна на 0.4 и бях супер доволен от това. Проблемът е че в даден момент, който се оказа възможно най-неподходящия, се оставих без оборотни пари... Уговорката беше че останалото над 2 BTC ще е за мен. Затова аз очевидно дължа 2-3 хиляди лева, освен ако не намеря начин да направя 0.4 BTC на 2 BTC. В противен случай съм назад с поне 2000 лева в крайна сметка.

Когато видях какво се случва, реших да рискувам с още 2 000, което мога да си позволя. Но нямаше от къде да ги взема. Т.е. когато в късните часове на нощта се започна изкупуването от шибаните китайци на каквото сварят, аз бях готов да си поправя грешката и да рискувам 2000 лева, с които да си купя обратно около монетка и половина, колкото беше необходимо за да си възстановя 500 000 ZET. Разбира се нямаше как да намеря толкова пари много рано сутринта, до обяд все още бях до никъде, а вече ми трябваха 3000, до края на деня бяха 5000... Другата ми грешка е че реших че няма смисъл да рискувам и последните останали 0.10 BTC и сега разбирам колко съм бил тъп... Всъщност това са твърде малко пари, за да не бъдат рискувани, но все пак как можех да знам какво ще стане... Гарнирано с това че просто нямам други пари и дори няма какво да ям...

В крайна сметка какво се получи?

Получи се това че понеже винаги съм бил твърде беден (и до сега това никога не ми е пречело твърде много). И нямаше от къде да взема на заем смешната сума от 300 лева, за да си купя сървърчето и най-после да закопая както искам. Поради това нелепо стечение на обстоятелствата, се наложи да барна неприкосновен запас от последните 500 000 ZET. Всъщност продаденоте от мен ZET през времето са над 1 000 000. Но за стари неща не ме е яд. Яд ме е само за тези на които цената им скочи 5 пъти, само за 4 шибани часа. Цена която не бе мърдала нагоре в продължение на 3 шибани месеца... Това беше максимално гнусно и нереално. Не съм вярващ, но вече съм сигурен че "Бог ме мрази", а дори нямам грехове, нещо с което твърде малко хора могат да се похвалят. И все пак копелето ме мрази...


Шибаните китайски мангали решиха точно тази сутрин да го вдигнат по 5, а до края на деня по 10 и до 2 дни по 50-100. После как да не избиеш целия китайски народ :mrgreen:

Значи да се върнем на сметките. Нямам 300 лева, затова губя 3000. После нямам 3000 за да си поправя грешката, затова губя още 100 000.

Как да не се самоубия?

Същите тези 100 000, които за някой загубил милиони ще са смешно малко, за мен са много повече, защото аз никога не съм имал, нямам и няма да имам нищо и за мен това е сума която оправя животът ми и го оправя завинаги. Затова аз съм загубил повече дори от някои милярдери. Аз просто съм загубил всичко, макар никога да не съм го имал.

Всеки ден гледам как вдигат цената спекулативно само с по няколко хиляди ZET в обръщение. Знам че трудно щях да продам моите ZET чак толкова скъпо, пък и едва ли щях да остискам до тавана. От друга страна от време на време гледам стени от по 100 000 до 1 000 000, точно колкото аз някога съм имал въобще. Та както и да го погледна, можех да изкарам няколко десетки хиляди в крайна сметка. Или просто 50-100 BTC.

BTW, човекът ми се обади когато цената им достигна около 2 BTC, т.е. същата сутрин, но аз му казах как съм се осрал и следтова не се е обаждал :mrgreen:

Надявам се все пак да ме е послушал и да си е купил още или поне да не е продал твърде рано останалите които е имал, а той имаше по доста от всичко, все някъде е ударил здраво джакпота. Но и е губил много повече, занимава се отдавна. Специално тези ZET ги е изкопал за няколко часа по моя молба и не са му коствали повече от цената на която съм ги продал, но все пак...

Все пак аз друга такава възможност няма да имам...

Първия път боляло най-много казаха всички на които вече им се е случвало. Но всички те сега са добре!

А къде са тези за които не е имало други възможности. Не намерих нито един такъв, явно ги няма...

П.П. Да, наистина поста не е за тук, да местят и моя, където му е мястото... Може и в тема ZAX разбира се :mrgreen:

П.П.П. Сега можех просто да напълня едната стая с R9 **** или каквото намеря и никога повече да не ми се налага да се притеснявам за пари, сметки, храна и т.н. глупости. Щях да мога най-после да се отдам изцяло на това да преследвам мечтите си. Много от които не могат да се реализират само с пари, но някои от които не могат и без тях. В крайна сметка за всички трябва време, а един живот просто не стига, дори само за която и да е от по съществените... И понеже съм максималист. Просто няма как да не се запитам, какъв е смисълът от безсмисления ми живот и къде е тая вещица дето ме е проклела, за да я убия. Странното е че все пак не си мисля за самоубийство твърде често, само понякога :mrgreen:

Все пак съм кален, кален от перманентното нещастие на всеки бедняк.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: БОРСИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ ВАЛУТИ

Мнениеот Flex » 12 Дек 2013, 10:52

Заксе тоя отговор не е ли за онази другата, самоубийствената тема :)
Аз загубих 250 000, и то не 250к неспечелени, а реални пари, половината от които взех назаем и останах с 0 от това заради измама, още изплащам заема. Та заеби, пари дошли, пари си отишли.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: БОРСИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ ВАЛУТИ

Мнениеот ZAX » 12 Дек 2013, 11:29

Твоята загуба е по-голяма и по реална.

Но моята е несравнима, защото щом можеш да си позволиш да вземеш и да връщаш толкова пари, значи си имал и имаш или поне можеш да изкараш много повече.

Разбираш ли че мен нямаше грам да ме е яд, ако имаше от къде да взема 2000 лева. Дори да ги загубя всичките, щях да намеря начин да ги върна. Щях да разпродам всичко, да му тегля една и това е... Щеше да ми е неприятно, щеше да ми коства още много лишения надградени върху не малките лишения на които и сега съм подложен, но поне щях да съм в добро състояние на духа. Знаейки че съм опитал и съм направил всичко възможно. Докато фрустрацията в момента е несравнима, да не спечелиш 100 000, защото нямаш 300-3000 и няма от къде да ги вземеш. Честно казано предпочитам да съм имал 100 000 и да съм останал само с 50000 и не се шегувам! Вместо да съм имал 0 и да съм останал с -2000...

Аз не мога да си осигуря дори прехраната в момента.

Никога не съм харчил повече от колкото мога да си позволя, затова и няма как да загубя много. Боли ме даже за тези 100 лева които съм загубил само от курсът на BTC, защото това са ми разходите за храна на месец...

Но най-много ме боли от това че Марто не е достоен човек и не ми изплати обезщетението което ми дължи, нито ми прие рекламацията. Дори можеше да ми пусне едно пулче да си копам на соло там, абе решения имаше милион, но той избра да е пед@л и да ми го зачука с неработещи платки.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: БОРСИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ ВАЛУТИ

Мнениеот davidorento » 12 Дек 2013, 11:34

ZAX ,що не хванеш да напишеш някоя книга,гледам че бая ти се отдава писането :lol: :lol:
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: БОРСИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ ВАЛУТИ

Мнениеот ZAX » 12 Дек 2013, 11:36

Ако има кой да поеме разходите за редактор и издател, защо не.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: БОРСИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ ВАЛУТИ

Мнениеот marincho » 12 Дек 2013, 15:01

ZAX написа:Ако има кой да поеме разходите за редактор и издател, защо не.


Има кой - http://www.svnaum.com/bg/contact-us
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: БОРСИ ЗА АЛТЕРНАТИВНИ ВАЛУТИ

Мнениеот ZAX » 12 Дек 2013, 15:11

Не могат да ми помогнат, поради:

1. Дори да имам психични отклонения (уж всеки имал). Практиките са за масата, а за мен нищо не пише по дебелите книги. Техниките оказващи влияние върху идиоти, върху мен ще имат по-скоро отрицателен ефект.

2. Не съм здравно осигурен от както уча (каква ирония).

3. Виждам че на теб не са успели да помогнат.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: ZAX

Мнениеот ggeorgiev » 12 Дек 2013, 15:38

Аз не знам защо продължаваш с пълната глупост "колко си бил загубил от зет". Айде да ти кажа, аз, като копач, който се занимава основно да си чеше крастата с нещо, ако започна като теб-колко съм загубил, при това само от един портфейл : https://blockchain.info/bg/address/1H3d ... fzft73jKF4 , значи по твоята логика аз колко съм загубил, като съм продавал още на 0.8$, да питаме останалите колко койна са продали на по долар... така че престани с тези глупости колко си бил назад заради едикой си - да си взел пари на заем, вместо да си продавал. Това са твои решения, и никой не ти е виновен за тях, и ако в началото, вместо да мрънкаш постоянно, че не можеш да копаш соло, и искаш да копаш соло, а си беше копал кротко в някой басейн - щеше да си спестиш много главоболия и нерви, и много изписании глупости, и несъществуващи загуби. Така че, първо виж собствените си грешки, после търси вина в другите. Нема да ти чета повече километричните постове, в които се повтаря едно и също. Също така, нема даи да ти отговарям на пподобни и свързани с това постове.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: ZAX

Мнениеот ZAX » 12 Дек 2013, 16:31

Извинявай но няма читав пул. Уж съм го повторил 10 пъти, а ти пак ми казваш да съм копал в някой пул... :clap:

При една и съща трудност за едно и също време 1 флашка вади 30 000 ZET, другата в пула вади 5 000, е съжалявам но НЯМА да копая в пул, когато имам достатъчна мощност за соло.

Единствената причина да си поръчам ASIC е за да мога да копая соло с него. Условието не е изпълнено от "производителя". Да, чиповете не ги прави той, но те нямат проблеми със солото, проблемът е в неговия продукт, следователно той е виновен!

Пари на заем просто няма от кой да взема, аз съм бедно момче от България, всичките ми приятели и познати също са бедни и едвам свързват двата края. Дори са по-бедни от мен, защото имаше време когато дори на такива като мен даваха заеми, та много сглупиха и теглиха без причина. Аз нямах нужда и не теглих, а сега вече не ми дават... Даже лихвар няма да ми даде :mrgreen:

Дори нямам какво да тикна в заложната, просто нямам нищо.

Ти ще ми дадеш ли заем? Само информативно питам, ако ми потрябва някой ден отново.

В момента ще е след дъжд качулка. Въпросът беше за часове, невъзможно... Успях да си заложа единствено платките, но след дни... Твърде късно... Ест. загубите са ми огромни от това, но нямам проблем с това!

Нямам проблем и с това че съм продвал еди колко си, еди кога си, ама курса се променил след година... Пич, аз ти казвам че са ми минали милиони ZET през ръцете и не ми пука за тези които съм продвал преди месеци. Говоря само за тези които пазя от 3 месеца. 3 шибани месеца ги пазя и да им се вдигне цената веднага след като съм ги продал, ама ВЕДНАГА (спал съм и не знам кога се е започнало, някъде в тези 3-4 часа). Само 3 шибани часа, може да е било и 5 минути след като съм ги продал, не знам...

Кажи ми коя от твоите загуби е аналогична на това да продадеш нещо за 400 лева и след 5 минути то да струва 2000 и ти да не можеш да направиш нищо и така само за 1-2 дни да стане на 100 000. Само на този въпрос искам да ми отговорите, колко такива случая имате? Не да ми ги продадете днес и да ми ревете след седмици или месеци. Въпросът е да ги продадеш при курс който не е мърдал от 3 месеца, да си легнеш да спиш, да станеш след по-малко от 4 часа и вече да си прецакан необратимо.

Освен това ти звучиш като някой който никог ане е бил беден колкото мен и който просто не може да проумее, дори да повярва по-скоро, че може наистина да няма от къде да взема на заем. Нали?

"Сит на гладен вяра няма!" - затова и аз заем не мога да взема и ти няма да ми дадеш и никой няма да ми даде, още по-малко пък в точния момент, дори да е макс неизгодно за мен.

Това е грозната реалност!!!

Знаеш ли че съм губил доста добре платена работа, защото не мога да си позволя карта за градския транспорт, нито пък от най-евтините телефони, защото се изискваше и комуникация, дори когато не съм на работа или в движение.

1. Тръгвах с 5 часа по-рано, ако ме свали контрола да си продължа пеша и съответно се връщах доста по-късно, когато мога да мина гратис, отделно че работа която можех да свършвам за минути, ми отнемаше часове пеша... И всичко защото нямаше от къде да взема 100 лева до първа заплата, за възможно най-скапаното колело, което обаче да ми увеличи КПД-то по 5-10 !!!

2. Имаше телефони и по 10 лева в заложните, но аз нямах 10 лева, нямах и още 10 за ваучер, нямах и още 10 за номер...

3. Нямах дори 5 лева за една шибана фонокарта, нямах и от кой да взема!

4. Пачаврата която ме взе на работа и я бях предупредил за всичко това, когато ме освободи, без да ми плати за 10-те дни в които и бях робувал, го направи с думите "Не мога да ти повярвам че няма от къде да вземеш 5 лева на заем", а аз нямах от къде да взема 5 стотинки. Можех единствено да открадна и тя ме накара да съжалявам че съм решил да не го направя.

5. Бях дете, но не съм забравил и един ден ще я пребия и обера, ей така защото ми дължи 300 лева за 10 дни работа с лихва за 15 години.

6. И още нещо, в крайна сметка на 11-тия ден не можах да отида на работа да се отчета, просто защото майка ми беше ми счупила очилата без да иска. Аз нямах разбира се пари за да си ги оправя и цял ден обикалях полусляп за да си свърша скапаната работа на време. Като бях предупредил колегата от сутринта, а след това го помолих и да ми предаде отчета вечерта. Затова нея само ще я обера, а него ще пребия ако ще и след 50 години да ми прещрака, който ме е ощетил ще го яде! Защото след това се оказа че той нямал право да влиза в интернет и затова не бил предал, за което аз съм бил виновен. Може би щеше да е по-добре да отида сляп на работа, без да си я свърша, за да угодя на пачаврата малоумна. Къф съм аз да не се явя да и се отчета или да не се обадя специално на нея... А че съм свършил всички поставени ми задачи за деня в срок, е без значение... Важното е да мога да си позволя телефон за да си ляляме по него...

Ето точно толкова беден съм бил аз!

А сега съм дори по-беден от това. Защото съм по-стар!

Ти кога си нямал нищо? И кога си губил всичко?

Ако трябва ще ти повторя 345345345345 пъти че да загубиш 1-2 коина ако това е всичко което имаш, е много повече от това да загубиш 100-200 от 1000. Особено ако имаш с какво да си изкопаеш още 1000, а аз нямам, защото Марто е...

Освен това съм загубил 50-100 BTC, а не 1-2.

Не знам дали е за рев или не, но на мен ми се реве... Така ми се реве, че... А дори не знам как се прави това, защото винаги съм бил твърде силен. Но остарявам... остарявам и се уморявам все по-лесно, в момента съм ужасно уморен... уморен съм до безкрайност от скапания недоимък.

На теб специално ти давам точно 2 дни на мое място и след това ще се самоубиеш. Просто не намирам с какво да си осмисля живота и това ме подлудява.

Ти като си добре, какво ти преча? Решение имаш ли?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: ZAX

Мнениеот ggeorgiev » 12 Дек 2013, 16:39

а, от 1-вото изречение, направо скочих на последното - да имам - иди на психоаналитик, на некоя групова терапия, на некоя сбирка тип "анонимни загубили милиони" - тук не е психодиспансер. 100000 пъти е казвано - влизай с толкова, колкото можеш да си позволиш да загубиш - не си го спазвал - твой проблем, не наш.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, viniamin