Какво означава прякора ви?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Какво означава прякора ви?

Мнениеот IvJorell » 08 Ное 2013, 23:36

Не че нещо, ама тука лафеджийницата мн скучна :D
Дори и в нея си говорите за копане. Ще понаспамя с "обичайни" форумни игри, колкото ако някой му се занимава да има разнообразие от теми :happy-cheerleaderkid:

Какво означава прякора Ви? :shock:
Аватар
IvJorell
Spammer
 
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Ное 2013, 01:03

Re: Какво означава прякора ви?

Мнениеот ggeorgiev » 08 Ное 2013, 23:39

име и фамилия :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Какво означава прякора ви?

Мнениеот IvJorell » 08 Ное 2013, 23:39

Ти си най-ясен от всички :D
Аватар
IvJorell
Spammer
 
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Ное 2013, 01:03

Re: Какво означава прякора ви?

Мнениеот ekrem » 08 Ное 2013, 23:39

при мен = името ми
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Какво означава прякора ви?

Мнениеот 2GOOD » 08 Ное 2013, 23:56

и така и така :)

ако си много любопитна мога да ти дам жокерче ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Какво означава прякора ви?

Мнениеот crab » 08 Ное 2013, 23:58

рак, мъъ още ме мързи да слагам и аватара :D
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Какво означава прякора ви?

Мнениеот ZAX » 09 Ное 2013, 02:39

Цензурата няма да ми позволи да си сложа какъвто искам аватар, пък аз не съм по компромисните решения, затова без аватар.

Прякорът ми е "скалата", но няка'в от кеча ми го открадна (и още безброй хора...). Бях непобедим и след всеки мач се оплакваха че съм като скала, дори треньорите ми трудно можеха да ме помръднат, а какво остава за връстниците ми, след като на 13 годинки вече бях 90кг само мускули и така до към 110, докато се състезавах и така скалата, но пък аз вече не се занимавам професионално с бойни изкуства, така че предполагам че не е актуален, защото вече и не изглеждам така. Не че съм в лоша форма, но и не е като едно време, пък и килцата вече са малко повече, а мускулите малко по-малко (времето е враг...). Та понеже момчето още се държи на топ ниво, ще се наложи да му го отстъпя... Преди можеше доста да се поспори по този въпрос, но към днешна дата го заслужава повече :mrgreen:

Но понеже гледам че обсъждате и никнейма си, а повечето от вас я са си сложили име, я прякор... та го мислят за едно и също. Аз го наричам подпис, защото така започна. Няма връзка с детското филмче, макар че го пуснаха в България (предполагам по БНТ за пръв път, но не съм сигурен) съвсем малко след това, още същата или най-много на следващата година. Ест. роботчето много ме кефеше и нямам нищо против да ме асоциират с него. Но като ме питаха какво прави Бенджи, отговарях че си играе на поляната с една кучка, пък звездния принц съм го скрил в гащите :mrgreen:

Първо искам да изкажа специални благодарности на колегата @2GOOD, който не е въвел малоумното ограничение за минимален брой символи в акаунта. В началото никога никъде не е имало такова или поне никога не е било под 3, вече има 4, после 5, 6, 8, на баба им г*за. Както казах не съм по компромисните решения.

Е, моят подпис датира много по-отдавна, тогава когато 3 беше горна а не долна граница. Когато още нямаше компютри в България или поне не бяха с достатъчно свободен достъп предполагам... Но вече имаше машинките с жетоните където можеше да се подпишеш с не повече от 3 символа и тъй като не ми бяха особено забавни h*i, k*r, g*z и т.н. на 5-6 годинки, а на всичкото отгоре на голяма част от игрите те ограничаваха не само като брой символи, но и като време за което можеш да се подпишеш и понеже тогава и символите които можеш да използваш бяха доста ограничени, а именно само латинската азбука, само трябваше да мръднеш ръчката няколко пъти назад-напред-назад и ето го ZAX. А някак щеше да е грехота след като в кварталната зала с такива игри винаги бях на първо място, на всички игри, да седи без оригинален запис, нали :mrgreen:

Един ден обаче гледам някакъв батко ми краде акаунта, отивам и му заявявам че така не може!!! И в крайна сметка се стигна до дуел, като оставих той да избере оръжието (на която игра се чувства най-добър). Разбира се аз спечелих дуела, макар че признавам че беше достоен противник. И спря да се подписва така.

Появиха се првец8 и колкото и да ви е чудно, имаше компютърен клуб пълен само с правец8! След това обаче започнаха да ги заместват със sega mega drive 2. Аз обаче нещо не се кефех колко пари пръскахме с едно приятелче там. Не беше вече като игрите с жетоните, където за 5 стотинки си играя с часове, докато превъртя играта, гадничко си беше на час. Но и там прилагах схемата да играя на аванта на база уменията си, схема придобита от билярда (падне-плаща). Та спестихме от закуски ние (е аз вадех пари и от покер машинки по това време, защото бях умно детенце) и си купихме една сега, която разцепихме от игра... след време я разцепих и с едно какатогери, но един добър чичко с прякор мръшляка (да ме извинява но няма по-добро описание за него, не знам кой му го беше измислил) ни свърза пистичките и тя пак проработи и така още няколко пъти и въпреки че вече дънната платка или каквото е било там приличаше на франкенщайн, все пак работеше! Боец беше и тя :mrgreen:

Съжалявам че не си пазя джойстиците от дърво, който сам си бях направил за да спре да ни се налага през седмица-две да ходя до илиенци за ново китайско менте, защото имахме само един оригинален "бъбрек", който дори не беше оригинален и не помня точно как се сдобихме с него, но само той не се разваляше и затова го бяхме нарекли за такъв. Играта си я бяхме внесли от чужбина с помощта на друг добър чичко, който ни искаше малко повече парички, щото видиш ли... абе не помня защо... вероятно си е сложил процент за организация на общата поръчка за 10-20 конзоли, в която имаше 1 за нас и другите за него... а да, сетих се, понеже курсът на долара еди кво си пък той в долари ги плащал... така че малко се затруднихме да намерим чендж в който да обменят на деца, все пак бяха и други времена, но в крайна сметка му дадохме долари и нямаше къде да ходи, даде я на реалната и цена с много голяма неухота :mrgreen:

Ех не мога да си спомня колко долара платихме тогава за тази сега, но доста събирахме... После се появиха плейстейшън, правец16, интернет... Аз дълго време не можех да си позволя нищо от това, но може би и по-добре! Докато накрая си набарах 2 правец 16 върнати на вторични суровини и успях да си сглобя 1 работещ от тях. Е вярно беше ми малко кофти че така и не успях да намеря читав контролер за хард диска и вместо с 10MB хард трябваше да се мъча на 360КБ дискети... Но пък научих basic от книжка която си намерих захвърлена в една зала с неработещи правец 8 и 16, които също пооправих и така за благодарност получих достъп до единствения 286 там. Но за съжаление така и не намериха учител по информатика. Аз изрових някакъв учебник по информатика и ми стана мъчно направо за жалката учебна програма която беше тогава... Не разбирам защо учителите не се справяха дори с нея... Ест. предложих аз да водя часовете по математика, но не приеха предложението ми, защото не можело ученик да води часовете, нищо че знам повече от учителите, които освен това ги няма... Е аз пак си водех неофициално и благодарение на мен, когато се намираха "истински" учители им беше доста лесно просто да пишат 6 на всички, без да правят нищо. Разбира се в училище нямаше интернет. Тъкмо завършвах и почна уж реформата, даже купиха нови компютри, но така и не се намериха кадърни учители, а нет пуснали 1-2 години след като завърших. Ест. аз не обичам да работя с хора, защото... Знаете защо :mrgreen: пък и учителите взимаха малко, а трябваше и да са учили за това... иначе сега можех да ви тормозя глупавите деца :mrgreen:

Обаче прескочих малко, пропуснах че по някое време бащата на моя най-добър приятел беше домъкнал в тях един служебен 486, което беше супер лукс! И аз пак си бях ZAX. Но там плагиатите вече бяха твърде много... В IRC имаше един много упорит + всички олигофрени които бяха решили че захари се пише zax... После и американско име такова, после и в япония нещо си, абе ужас... Не знам какво да направя, освен да се обърна към патентно бюро, но ще ми трябва и машина на времето, защото ако погледнете например zax.com е купен преди да се родя... и боклука го продава samo za 500 000 долара... zax.bg тукощо забелязах че най-после го е освободила фирмата за мебели която го държеше до сега. И съответно си го купих :mrgreen:

Започнах работа на 14, съответно спрях да ходя редовно на училище. На 15 вече ходех и на работа и на лекции в СУ, но и там бях безкрайно разочарован от калпавото ни образование. Е в крайна сметка имаше безплатен нет и доста по-хубави компютри отколкото можех да си позволя, така че почнах да си кисна само в залите, вместо да ходя на лекции, жалко за което :mrgreen:

Доста по-късно когато най-после успях да отделя парички за свястна машинка, създадох:
Изображение
Имаше времена когато беше най-добрият сървър в България, но всичко беше напълно безплатно и предоставено изцяло на добра воля от мен. Докато имах работа и горяха само захранвания си го поддържах лесно, но тъкмо бях останал без работа и реши да изгори и дънцето, не намерих такова, трябваше нова машина и това беше краят. Подарих го на други ентусиасти.

След това малко се промених, реших че вече каквото и да правя, трябва да си гарантирам че хардуера ще може да се самоиздържа! И понеже уебдизайна не ми е сила и едва ли това ще може да стане като направя хубав сайт и го напълня с реклами... Пък и нямаше да ме кефи да си оакам сайта така... Ето защо почнах да се занимавам с всевъзможни глупости, дори ptc. Много жалко че ми е слаб английския, а и освен това имах доста ангажименти точно когато е била най-голямата далавера с btc в началото. Разпитах началото на тази година и се оказа че 2-3 приятелчета са знаели достатъчно рано, но не са го взели на сериозно... Поне един от тях да се беше зарибил и щях и аз вече да съм милионерче, шанс...

Та ето ме сега с няма и половин монетка в джоба (в портфейла исках да кажа) :mrgreen:

За сега толкова.

П.П. Не мога да си спомня e-gold акаунта, беше някакви автоматично генерирани цифри, а имах някакво златце там още преди 15 години!!! Какво ли е станало с него, уж се трупаше лихва...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Какво означава прякора ви?

Мнениеот plamar » 09 Ное 2013, 08:26

:shock: yay :shock:
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: Какво означава прякора ви?

Мнениеот Foxtail » 09 Ное 2013, 10:22

абе ЗАКС не си написал от кога се занимаваш с копане на валути :) конкретно .. разбрахме другите ти опити ама точно това липсва :)
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: Какво означава прякора ви?

Мнениеот ZAX » 09 Ное 2013, 12:59

Е написал съм де (твърде късно, тази година)... След бума март-април едно приятелче почна да ме зарибява, но чак май месец успях да събера парички за първата си видеокарта. А картата пристигна чак през юни, защото я чаках 20-тина дни, за да спестя 50-тина лева, ако знаех че ще чакам толкова и на следващия ден ще излезе близначката и с още 20 кинта надолу, да си бях изчакал нея или да си бях взел нещо по-скъпо, то пак щеше да си дойде на парите с изкопаното за това време... Това първата ми грешка...

Втората че послушах протата, че това е най-добрия вариант изчислителна мощност спрямо цена и за BTC да кажем че бяха достатъчно близо до истината.

Много ме е яд, че година по-рано си купих нова машинка за 1300 лева, но тя беше гейминг и уъркстехшън ориентирана. Ако тогава бях разбрал за BTC, щях да спретна чудна копачка до 1500 лева!

От друга страна тези пари бяха изкарани основно от PTC сайтове, покер и т.н. за 2-3 години... Успях да си ги изтегля преди да ме скамнат много здраво, не че не са ме скамвали и на дребно, то там е неизбежно... Важното е че не отделях повече от 1-2 часа вечер за 100-тина сайта и си играех на покер докато ги цъкам и чакам : ] МУХАХА В крайна сметка излязох на добра печалба, до колкото може да се счита за печалба по няколко стотин лева на година.

Но за да не правя твърде големи компромиси с останалия хардуер, реших да дам някви 20-30 лева отгоре за малко по-добро вградено в процесора видео, вместо да си взема някоя смотана gtx за 200 лева... Тогава не знаех, но после се радвах че така съм решил, защото иначе никога нямаше да си взема amd и т.н. Та като се зарибих реших да си взема нещо което освен за игри, да става и за копане и така... С голяма мъка сбрах тези 400 лева, тъкмо се бях занулил много яко, работа нямах, наем трябваше да плащам...

До сега само безплатния ток ме е спасявал да не съм на загуба с видеокартите, но след @marto74 и това няма да ми помогне...

Трябваше по-рано да се сетя за @мръшляка и да му занеса на него да ми налепи чиповете той поне за жълти стинки правеше всичко, веднага и както трябва :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51


Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin